Francie – Kanada 3:2 (1:0 po s.n.) | Švýcarsko – Rusko 0:5 (kon.) | Slovensko – Česko 2:3 (po pr.)
Bělorusko – USA 1:6 (kon.)
Montreal Canadiens
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Boston Bruins
Pátek 09.05.2014, 01:40 • Bell Centre, Montreal • Play-off NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:37:53)

Dnešní utkání sledovalo 21 273 diváků.

STAV SÉRIE PO TOMTO UTKÁNÍ:

Montreal Canadiens – Boston Bruins 2 : 2.

Zdeno CHÁRA (BOS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 24:24

Jak smolný závěr zápasu pro Montreal! Prodloužení rozhodla mladičký Matt Fraser, pro něhož to byla premiérová trefa v play-off NHL a hned tak důležitá! Boston díky tomuto vítězství srovnává stav série na 2:2.

61:19
    Bruins právě vstřelili branku!
    Tak to bylo rychlé! MATT FRASER se dokázal prosadit u pravé tyčky Priceho branky, kde trochu dezorientovaně působil bránící Weaver a pohotovým bekhendem dává jediný a rozhodující gól tohoto zápasu. Asistence: Carl Soderberg a Johnny Boychuk.

60:57
    Puk v útočném pásmu Bostonu, Boychuk pálí od modré, z pravé strany, ale netrefuje branku.

60:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, prodloužení začíná přibližně ve 4:31 hodin.

Zdeno CHÁRA (BOS) 0+0, 2 střely, čas na ledě 23:04

Po šedesáti minutách gól nepadl, utkání se bude prodlužovat.

60:00

59:30
    Gionta hledá v útočném pásu Plekance, ale tomu adresuje nepřesnou přihrávku.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, pokud se nestane něco neočekávaného, bude se v Bell Centre prodlužovat a o vítězi zápasu tak rozhodne jediný gól.

58:31
    Hosté šli ve třech do brejku, ale Bergeron volí, zcela nepochopitelně, přihrávku doleva, na obsazeného Marchanda...

57:52
    Markov má puk a zaváží ho do středního pásma, kde ale chybuje a málem se do brejku dostal soupeř.

57:30
    Nakonec střílí Lucic z pravé strany, ale puk někdo přizvedl do ochranné sítě, hra přerušena, vhazování po levici Priceho.

57:12
    Krug nachází Krejčího, který zaváží puk do útočného pásma.

55:40
    Plekanec s pukem za brankou Bruins, ale bránící Subban mu nedovolil přihrát a postupně se domácí dostávají do středního pásma.

55:00
    Posledních pět minut dnešního utkání, vypadá to, že se dnešní utkání bude prodlužovat, na obou stranách totiž kralují gólmani nad střelci.

54:34
    Markov s Jemelinem čekají na dostřídání svých spoluhráčů a Montreal může zaútočit.

53:53
    Po přihrávce Lucice pálí z mezikruží Krejčí, Price skvěle vyráží.

53:19
    Krejčí vyhrál další vhazování ve vlastní třetině a výrazně tak pomohl vlastní defenzivě.

52:06
    Povedená střela Desharnaise z prostoru mezi kruhy, Tuukka Rask si ale proti této střele povyjel a "neposlušný" puk zkrotil ve své lapačce.

50:42
    Boychuk pálí od modré, z pravé strany, ale Plekanec dobře zablokoval jeho střelu a puk opouští třetinu Canadiens.

50:21

50:04
    Lucic hledá z levé strany Krejčího, který si sjíždí před branku, nepřesný pas.

49:40
    Tato přesilová hra se zatím Bostonu vůbec nedaří, domácí měli již dvě dobré šance při oslabení.

49:30
    Rask neměl po střele Gionty puk pod kontrolou, Pacioretty se tam snažil puk dostat za jeho záda, nakonec se tam strhla potyčka, důležité je, že puk má finský gólman ve své výstroji.

49:20
    A znovu domácí hrozí z rychlého brejku.

48:42
    Travis Moen postupuje s Plekancem do protiútoku, při vlastním oslabení, místo přihrávky na českého forvarda volí ale zakončení, na Tuukku Raska však nevyzrál.

48:21
    Alexej Jemelin oslabuje svůj tým, hosté si zahrají přesilovou hru.

48:05
    David Krejčí nezazmatkoval ve vlastní třetině a díky tomu se domácí nedostávají k puku, hosté rozehrávají.

46:55
    Souboj za brankou Montrealu, Gorges má puk a může rozehrát.

45:29
    Na druhé straně byl již Subban s pukem za modrou a je proto pískán ofsajd Montrealu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

44:50
    Vhazování po levici Priceho, Lucic se hned po vhazování dostává ke střele, ale z ostrého úhlu na domácího gólmana nevyzrál.

44:45
    Hosté mají na ledě svou elitní formaci.

43:23
    Na druhé straně střílí Marchand, ale jeho střela od modré je zblokována.

42:56
    Subban střílí z pravé strany, ovšem Rask se po puku pouze ohlédl, ten míří totiž vedle branky.

42:27
    Úvod třetí třetiny jasně vychází zatím domácím, ale všechny akce zatím končí parádním zákrokem Raska.

41:49
    Markov pálí z levé strany, před Raskem se k dorážce dostává Gionta, ale gólman Bostonu fantastickým zákrokem vyráží!

41:11
    Vzápětí ale střílí Pacioretty, který to zkouší z levé strany, trefuje ale pouze dobře postaveného Raska.

40:45
    Puk ve třetině Bostonu, Desharnais se nedostal ke střele z mezikruží a hosté se osvobozují.

40:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 3:38 hodin.

Zdeno CHÁRA (BOS) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:26

Ani po čtyřiceti minutách se skóre nemění, na obou stranách září gólmani, kteří stále drží čisté konto! Ve druhé třetině si lepší šance vytvořili domácí, byť soupeř častěji střílel a byl i aktivnější. Sledujeme velmi dobrý hokej, kterému však stále něco chybí, a to góly.

40:00

39:32
    Střela Boychuka, z pravé strany, od modré, letí nad branku, Price kontroloval dráhu puku.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:35
    Nakonec ale Krejčí padá v souboji se Subbanem a hosté ztrácí útočné pásmo.

38:12
    Na druhé straně vrací puk za branku Canadiens Krejčí a hosté zůstávají v útočném pásmu.

37:42
    Plekanec hledá v útočném pásmu Vaneka, který najíždí z pravé strany, dostává ale puk "na paty" a nedokáže již vystřelit.

36:39
    S. Thornton spěchá za nahozeným pukem za branku Bostonu, ale tam úřaduje dvojice Subban, Gorges.

36:06
    Komerční přestávka.

35:41
    Po střele Hamiltona od modré dokázal Price bleskově rozehrát, ale Pacioretty dokázal "pouze" dostat puk do útočného pásma, jeho spoluhráči střídají.

34:58
    Chára pálí od modré, z levé strany, ale netrefuje branku Montrealu.

34:24
    Gionta v úniku, je ale stíhán vracejícím se Markovem, dostává se před Raska, kterého zkouší překonat bekhendovou střelou, skóre se nemění!

33:49

33:36
    Subban zpracováván Hamiltonem, to vypadalo na držení, ale nepíská se, navíc puk opouští třetinu Bruins.

33:11
    Plekanec dostává puk na pravou stranu, střílí z kruhu pro vhazování, ale Rask chytá a přerušuje hru.

33:05
    Markov se Subbanem získávají útočné pásmo.

32:52
    A nyní se hosté osvobozují vyhozením puku přes všechny čáry.

32:34
    Po nepřesné střele Paciorettyho míří puk do středního pásma.

32:19
    Domácí se drží od úvodních vteřin v útočném pásmu.

31:49
    A znovu se vylučuje, tentokrát půjde na trestnou lavici někdo z hostů. Je to Bartkowski, za držení, přesilová hra Montrealu.

31:14
    A nahozený puk Vanekem, z levé strany, chytá do své lapačky Rask, hra přerušena. Následuje komerční přestávka.

30:54
    Bournival padá na vlastní modré po souboji s jedním ze soupeřů, ani toto není faul.

30:02
    Dostáváme se do druhé části dnešního utkání, které je stále bezbrankové, ke gólu však mají oba týmy velmi blízko, kdy se dočkáme?

29:47
    Výtečný průnik Bourqueho, který přelstil bránícího Boychuka, kolem kterého se prosmýkl a dostal se před Raska. Toho však nepřekonal, bude se vhazovat ve třetině Bruins.

29:25
    Publikum v Bell Centre bučí, protože Boychuk tam zřetelně držel Giontu, ale sudí nepískli.

29:05

28:59
    Price má puk po střele od modré čáry ve své výstroji, nepříjemně tam stínil Chára, kterého domácí zadáci nedokázali odstavit.

28:36
    Ještě půl minuta zbývá domácím z oslabení, poté se vyloučený Subban vrátí z trestné lavice. Boston v útočném pásmu.

28:21
    Chára nahazuje do útočného pásma, ale puk získává Price, který ho odpaluje ze třetiny.

28:07
    Paciorettymu se podařilo znovu puk vyhodit přes všechny čáry.

27:45
    Nyní je již puk ve středním pásmu a domácí střídají.

27:30
    Plekanec opět prohrál vhazování a hosté se tak drží ve třetině Canadiens.

27:20
    Price má puk ve své lapačce před dotírajícím Bergeronem a přerušuje hru.

27:05
    Poprvé se dnes vylučuje, je to nejproduktivnější hráč domácího týmu, P.K. Subban, který fauluje v souboji s Marchandem a za držení dostává dvě minuty.

26:57
    Hra přerušena, následuje komerční přestávka.

25:35
    Boston opět svírá svého soupeře před brankou Priceho. Hosté mají v dosavadním průběhu druhé třetiny zřetelnou převahu.

25:13
    Price má puk ve své lapačce a přerušuje hru, vhazovat se bude po jeho pravici.

24:58
    Desharnais nezachytil puk ve středním pásmu a zaútočit mohou hosté.

24:06
    A domácí se osvobozují pouze vyhozením puku na icing.

23:59
    Bergeron střílí z pravé strany, z ostrého úhlu, Price vyráží.

23:35
    A Marchand znovu s pukem v útočném pásmu. Boston kombinuje před Pricem.

23:09
    Brad Marchand zkouší pozornost Priceho střelou z mezikruží, domácí gólman v této zkoušce obstál.

22:15
    Gionta zaváží po pravé straně puk do útočného pásma. A nakonec po střele Briera z levé strany musí zasahovat Rask, který raději přerušuje hru.

21:23
    Desharnais nezastavil rozjetého Lucice, který se poté dostal z pravé strany před Priceho, jehož ale překonat nedokázal.

21:02
    Na druhé straně pálí od modré Markov, Rask má puk ve své lapačce a raději přerušuje hru.

20:38
    Ofsajd hostů na útočné modré, vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:21
    Bergeron nahazuje před branku Montrealu, tam se ale R. Smith nedostává ke střele.

20:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 3:41 hodin.

Zdeno CHÁRA (BOS) 0+0, 0 střel, čas na ledě 8:45

První třetina právě skončila a branku jsme v ní neviděli. Oba týmy předvedly velmi dobrý výkon, lepší byli v úvodu zápasu hosté, pak domácí vyrovnali a v závěru mohl dát gól kdokoliv. Když ale Boston v poslední minutě, v největší dosavadní šanci, neskóroval, odchází oba týmy do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

20:00

19:36
    To byla asi největší šance v dnešním utkání, velmi dobře sehraná kombinace hostů, po které ale branka nepadla.

19:17
    Soderberg pálí z levé strany, Price vyráží přímo před volného Frasera, který také hned střílí, ale i tento pokus Price chytá!

19:00
    Do konce první třetiny zbývá poslední minuta.

18:57
    Ofsajd na modré zastavuje nyní útočnou akci Montrealu, vhazování ve středním pásmu.

18:35
    V závěru třetiny je patrná snaha obou týmů o vstřelení prvního gólu.

17:33
    Bournival se po parádním pasu Vaneka dostává z levé strany před Raska, kterého se snaží bekhendem překonat, marně.

16:57
    Zakázané uvolnění Montrealu, byť se zdálo, že byl na okamžik zahákován domácí Moen, ale rozhodčí rozhodli jinak.

15:47
    Puk v ochranné síti, za brankou Raska, bude se vhazovat ve třetině Bostonu.

15:24
    Price zasahuje před svou brankou a přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho pravici.

14:46
    Markov nepustil Eriksson do útočného pásma, puk nakonec až za brankou Bostonu, hosté rozehrávají.

14:19

13:35
    A Boston již znovu míří do třetiny soupeře, hosté mají územní převahu.

13:01
    Až Bourque dostává puk, alespoň na okamžik do středního pásma.

12:45
    Lucic s Krejčím nyní drží puk v útočném pásmu.

11:54
    Hamilton drží puk v útočném pásmu, ale domácí defenziva nepouští soupeře ke střele.

10:37
    Murray na vlastní modré bodyčekem "sundal" pronikajícího S. Thorntona, vše bylo "čistě", hra se sice přerušuje, ale nikoliv kvůli vyloučení. Následuje komerční přestávka.

10:15
    Hosté nakonec úspěšnější v boji o puk a mohou zaútočit.

09:45
    Puk za brankou Bostonu, kde svádí souboj Pacioretty s Iginlou a Bartkowskim.

08:40
    Bergeron prohrál na vhazování s Plekancem a Gorges se dostal ke střele od modré, puk prolétl těsně vedle branky Bostonu, Plekanec se tam ještě snažil dorážet, ale neúspěšně.

08:24
    A ke střele se dostává, po vyhraném vhazování, Bournival, který pálí z mezikruží, ale střela mu příliš nesedla, Rask v pohodě chytá.

08:16
    Chára nepřesně rozehrává a je z toho zakázané uvolnění Bostonu, vhazování po levici Raska.

07:40
    Puk ve středním pásmu, hosté nahazují do třetiny Canadiens, ale tempu zápasu jako by trochu uvadlo po komerční přestávce.

06:51
    Puk za brankou Bruins, ovšem na holích hráčů Bostonu, kteří ho dostávají do středního pásma.

06:03
    Rask má puk ve své lapačce a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

05:25
    Desharnais nyní s pukem na holi dělal starosti defenzivě soupeře, ale ani on, ani Jemelin od modré, nakonec neohrozili Raska.

04:38
    Jenže nyní jsou již Bruins opět ve třetině Canadiens.

04:18
    Plekancova řada dokázala soupeře vytlačit z vlastní třetiny.

03:56
    Stejně, jako útočná akce Bostonu vzápětí, hra se nyní přelévá z jedné strany na druhou, po zákroku Priceho se bude vhazovat po jeho pravici.

03:47
    Ale Krejčímu to vrátivší se Subban oplatil ve vlastním pásmu a byl z toho nebezpečný brejk Montrealu, který však gólem neskončil.

03:30
    Krejčí vyzrál na Subbana, který se snažil udržet puk na útočné modré.

02:59
    Icing Bostonu, který má ale mnohem lepší vstup do zápasu, než domácí Montreal.

02:04
    A domácí se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

01:52
    Další střela Soderberga, tentokrát byla zblokována.

01:20
    Boychuk nahazuje puk do útočného pásma a Soderberg se tam snažil zakončit před brankou Canadiens, Price má puk ve své moci a přerušuje hru.

00:42
    A s Davidem Krejčím prohrál Plekanec i další vhazování, tentokrát před vlastní brankou a byla z toho nebezpečná střela hostů.

00:04
    Plekanec prohrál úvodní vhazování zápasu.

00:01

Montreal Canadiens: Price (Budaj) – Markov, Jemelin, Gorges, Subban, Murray, Weaver – Pacioretty, Desharnais, Gallagher – Bournival, Plekanec, Vanek – Bourque, Eller, Gionta – Moen, Briere, Weise

Boston Bruins: Rask (Johnson) – Chára, Boychuk, Krug, Hamilton, Bartkowski, Miller – Lucic, Krejčí, Iginla – Marchand, Bergeron, R. Smith – Fraser, Soderberg, Eriksson – Paille, Campbell, S. Thornton

Rozhodčí: Watson, Kozari – Driscoll, Miller.

Vítejte u onlajn přenosu 4. utkání 2. kola play-off NHL mezi týmy Montreal Canadiens a Boston Bruins.

Přehled dosavadních utkání v sérii:

1. utkání
    Boston Bruins – Montreal Canadiens
    3:4 po pr. (0:1, 0:1, 3:1 – 0:0, 0:1)
    43. R. Smith (Marchand, Hamilton), 47. Krug (Lucic, Bergeron), 59. Boychuk (Marchand, Eriksson) – 12. Subban (Markov, Plekanec), 24. Bourque (Eller), 53. Bouillon (Gionta, Bourque), 85. Subban (Markov, Briere)

2. utkání
    5:3 (1:0, 0:2, 4:1)
    14. Paille (Soderberg, Meszároš), 51. Hamilton (Marchand, Bergeron), 55. Bergeron (Marchand), 57. Smith (Krug, Chára), 59. Lucic (Krejčí, Miller) – 22. Weaver (Plekanec, Gallagher), 39. Vanek (Subban, Pacioretty), 47. Vanek (Subban, Desharnais)

3. utkání
    Montreal Canadiens – Boston Bruins
    4:2 (2:0, 1:1, 1:1)
    11. Plekanec (Vanek, Subban), 15. Subban (Eller, Weise), 34. Weise (Briere, Weaver), 60. Eller – 38. Bergeron (Krug, Marchand), 58. Iginla (Mezsároš, Lucic)

MONTREAL CANADIENS
    Nejproduktivnějším hráčem Canadiens v play-off je P.K. SUBBAN, který nasbíral jedenáct bodů za tři góly a osm přihrávek. V pořadí bodování play-off je čtvrtý. Druhým nejproduktivnějším hráčem Montrealu je Lars ELLER, který nasbíral osm bodů za tři góly a pět přihrávek a v bodování play-off je sedmnáctý.

BOSTON BRUINS
    Nejproduktivnějším hráčem Bruins v play-off je Patrice BERGERON, jenž má devět bodů za tři góly a šest přihrávek a v pořadí kanadského bodování play-off je zatím jedenáctý. Druhým nejproduktivnějším hráčem Bostonu je Torey KRUG, který stihl nasbírat zatím osm bodů za dva góly a šest přihrávek a v bodování play-off je dvacátý.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:40.