Itálie – Norsko 0:3 (kon.) | Kazachstán – Německo 1:2 (1:2 po s.n.) | Švédsko – Dánsko 3:0 (kon.)
Finsko – Lotyšsko 2:3 (kon.) | Kanada – Slovensko 4:1 (kon.) | USA – Švýcarsko 3:2 (kon.)
Itálie
0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Norsko
Sobota 10.05.2014, 11:45 • Hala Čížovka, Minsk • Mistrovství světa

Tolik tedy z tohoto zápasu, odpolední program pokračuje dalšími zápasy a budeme samozřejmě u toho. Štafetu předávám dalším kolegům a z Čižovky se přihlásím opět večer. (13:58:57)

Norové ukázali v tomto zápase větší zkušenost, Italové nehráli vyloženě špatně, ale jednoznačně selhali v koncovce. Haugen pochytal všech patnáct pokusů, Bellissimo musel zasahovat třiadvacetkrát.

Dobojováno, každá třetina nabídla po jednom gólu. O brankový zápis se starali pouze a jen Norové. Skóre otevřel již v šesté minutě Roest a určil ráz utkání. I když se Itálie ve druhé třetině dostala k řadě tutovek, nejlepší hráče zápasu Haugena nebyla schopna překonat. Nejblíže k tomu byl Rocco, jenž trefil tyč. Větší produktivitu tak prokázali hokejisté z Norska, kteří ještě zvýšili Askem a šest minut před koncem Bastiansenem.

Nejlepší hráči zápasu:

David Borrelli (Itálie) – Lars Haugen (Norsko)

60:00

58:58
    Duel se za potlesku diváků dohrává ve středním pásmu, s kotoučem operují Norové.

58:06
    Už se hrají poslední dvě minuty zápasu a hrstka norských fanoušků popěvují své oslavné chorály a ódy.

57:37
    Nahození Aska nemohlo italského brankáře překvapit, nicméně musel hru přerušit. Norové získali pásmo.

56:38
    Zakázané uvolnění norského mužstva, které je evidentně v dobré pohodě a hráčům je na tvářích vidět úsměv.

55:33
    Do konce duelu necelých pět minut a po drobné úpravě ledu se bude vhazovat ve středním pásmu.

54:28
    Momentálně můžeme v klidu říci, že se duel v podstatě dohrává. O vítězství by Nory připravil snad už jen zázrak.

» Bastiansen přesnou střelou zvyšuje na 0:3.

53:29
    Norsko právě vstřelilo branku!
    Teď už je však pravděpodobně rozhodnuto. Výbornou přihrávku na modrou čáru dostal kapitán Norů ANDERS BASTIANSEN a k tomu snad není co dodávat. To byla parádní rána, která byla umístěná k pravé tyči. Bellissimo se jen tak ohlédl za sebe a nezbylo mu nic jiného, než aby lovil puk ze sítě potřetí. Asistence: Mathis Olimb.

52:47
    Sedm minut před koncem základní hrací doby mohlo být definitivně jasno. Norové si krásně rozebrali soupeře a do zakončení se před bránou dostal Hansen. Nejprve trefil tyč, posléze boční sít.

51:45
    Obrovská šance Italů a další důkaz toho, že produktivita opravdu v tomto týmu pokulhává. Někdy je to samozřejmě i o štěstí, ale Scandella byl nyní v jasné pozici a sám před Haugenem, ale ani netrefil jeho bránu.

50:28
    V plné polní musel být i Bellissimo, který lapil střelu Oldena. O pár chvil později si poradil i s tečí Skrödera.

49:12
    Po delší době vyzkoušel Haugena italský útočník Ihnacak, ale trefil jen beton norského hrdiny utkání.

48:28
    Garner zůstal v ofsajdovém postavení, bude se vhazovat ve středním pásmu. Kouskování hry samozřejmě vyhovuje Norům.

47:26
    Poslední minuty nejsou příliš záživné a vlastně ani zábavné. Norsko si hraje přesně to co potřebuje, Itálie už zřejmě odešla po fyzické stránce. Před Haugena se prakticky nedostává.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 6. Roest (Stene), 32. Ask (Olden, Skröder), 54. Bastiansen (M. Olimb)

Itálie: Bellissimo (Andreas Bernard) – Eger (C), Nicoletti, Hofer, Borgatello, Sullivan, Larkin, Johnson, Trivellato – Scandella, di Casmirro, Kostner – Borrelli, Ihnacak, Rocco – Gander, Felicetti, Tudin – Insam, Ramoser, Fontanive (náhradníci: Caffi – Anton Bernard, Boba). Trenér: Tom Pokel.
    Norsko: Haugen (Volden) – Holös, Ödegaard, Espeland, Trygg, Sörvik, Bonsaksen – Hansen, Röymark, Forsberg – Bastiansen (C), K. Olimb, M. Olimb – Olden, Skröder, Ask – Martinsen, Roest, Dahlström. (náhradník: Soberg). Trenér: Roy Johansen.

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Vinnerborg (SWE) – Carnathan (USA), Hull (USA)