Itálie – Norsko 0:3 (kon.) | Kazachstán – Německo 1:2 (1:2 po s.n.) | Švédsko – Dánsko 3:0 (kon.)
Finsko – Lotyšsko 2:3 (kon.) | Kanada – Slovensko 4:1 (kon.) | USA – Švýcarsko 3:2 (kon.)
Kanada
4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Slovensko
Sobota 10.05.2014, 19:45 • Hala Čížovka, Minsk • Mistrovství světa

Tolik tedy z haly Čižovka, kde dnešní bohatý program končí. Zítra však pokračuje šesticí zápasů a budeme samozřejmě u toho. Jak v Minsk Areně, tak i zde. Díky za pozornost, z Běloruska zase na počtenou. (23:57:17)

Dnešní utkání sledovalo 6200 diváků.

Slovensko stejně jako včera nehrálo špatné utkání, jenže z něj nezískalo ani bod. S Kanadou hrálo dlouho vyrovnanou partii, pak však přišel útlum a tři branky v síti Laca znamenají porážku 4:1. Jak již bylo řečeno, výkon to nebyl špatný, šance byly, ale překonat Scrivense jen jednou je prostě a jednoduše málo. Kanada ve třetí části uštědřila soupeři lekci z produktivity a připisuje si do tabulky tři důležité body. Upřímně řečeno, po nevydařeném zápase s Francií se budou hodit.

Střely na bránu celkem:

28:24 (13:9 10:8, 5:7)

Nejlepší hráči zápasu:

Martin Marinčin (Slovensko) – Kyle Turris (Kanada)

60:00

» Ward potvrzuje výhru.

58:49
    Kanada právě vstřelila branku!
    To už je pro Slováky příliš krutý výsledek. Bohužel přestali v samotném závěru hrát a toho dokonale využil střelou z pravého kruhu JOEL WARD. Laco znovu neměl žádnou šanci reagovat na přesný pokus mířící k jeho pravé tyčce. Asistence: Alex Burrows, Tyler Myers.

» Kanada si vytváří dvoubrankový náskok.

57:56
    Tohle už bude pro Slováky nesmírně složité, kapitán Kanady KEVIN BIEKSA vystřelil od modré čáry a Nagy si puk nešťastně srazil do vlastní sítě. Laco byl venku z brány a nestihl se vrátit do klasického postavení. Asistence: Kyle Turris.

56:56
    Tatar si najížděl před Scrivensovu bránu a snažil se zakončit bekhendem. Žádný úspěch to však nepřineslo.

56:00
    Do konce třetí třetiny chybí čtyři minuty a Slovensko zakládá další útočnou akci.

54:37
    Vytlučené bloky, jak jinak nazvat střelu Miroslava Šatana, která končí v ochranné síti. Stále je obrázek hry stejný, Slovensko tlačí, ale naráží na pevnou kanadskou tvrz.

53:26
    Čas běží a Slovensko se těžce prokousává hustým obranným valem. Kanada si pečlivě střeží slovenské střelce.

52:39
    Diváci si přejí vyrovnání, ale Kanada v posledních minutách nepouští Slováky do žádných střeleckých pokusů.

52:09
    Slovensko je v plném počtu, těžké momenty přečkalo bez výraznějších problémů.

51:15
    Teď už Laco musel zasáhnout, prudký pokus na něj vyslal obránce Bieksa.

50:47
    Kanada ji zahájila ofenzivně, rána Kadriho mířila těsně vedle Lacovy brány.

50:04
    Je to skutečně tak, za hákování putuje na trestnou Čerešnák. Ve výsledku to znamená přesilovku 4/3.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 38. Ward (Garrison), 48. Hodgson (Garrison, Kadri), 58. Bieksa (Turris), 59. Ward (Burrows, Myers) – 33. Sloboda (Miklík)

Kanada: Scrivens (Reimer) – Coburn, Myers, Bieksa (C), Garrison, Ellis, Gudbranson, Rielly – Schenn, Burrows, Mackinnon – Turris, Read, Chimera – Hodgson, Brouwer, Kadri – Huberdeau, Monahan, Ward – Scheifele. (náhradník: Justin Peters). Trenér: Dave Tippett.
    Slovensko: Laco (Janus) – Sloboda, Ďaloga, Marinčin, Čerešňák, Švarný, Valach, Brejčák – Šatan (C), Hrivík, Nagy – Miklík, Marcinko, Tybor – Pánik, Viedenský, Tatar – Skokan, Šťastný, Mikúš (40. Réway). (náhradník: Július Hudáček). Trenér: Vladimír Vůjtek.

Rozhodčí: Nord (SWE), Olenin (RUS) – Puolakka (FIN), Suominen (FIN)