Kanada – Švédsko 3:2 (po pr.) | USA – Finsko 3:1 (kon.) | Rusko – Německo 3:0 (kon.)
Česko – Norsko 1:0 (kon.)
Česko
1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Norsko
Neděle 18.05.2014, 19:45 • Hala Čižovka, Minsk • Mistrovství světa

Z haly Čižovka se pro tuto chvíli loučím, díky za pozornost a příště zase na počtenou. (22:01:01)

Utkání tak skončilo čistě fotbalovým výsledkem 1:0, který nám však stačí ke třem důležitým bodům. O nich rozhodla jediná akce, ve 39 sekundě prostřelil Söberga útočník Sobotka. V úterý nás čeká poslední zápas ve skupině s Francií, který bude znovu hodně důležitý v rámci postupové matematiky.

Dnes to nebyl špatný výkon, hráči bojovali, ale to trápení v koncovce. Tři tyčky a další neproměněné šance nás mohli mrzet. Naštěstí brankář Salák předvedl parádní výkon a připsal si druhé čisté konto na šampionátu.

Dnešní utkání sledovalo 7902 diváků.

Střely na bránu celkem:

39:21 (13:8, 15:5, 11:8)

Nejlepší hráči zápasu:

Alexander Salák (Česko) – Jonas Holös (Norsko)

Tak to byla dřina, český tým nakonec vydřel těsné vítězství a získal tolik potřebné tři body.

60:00

59:00
    Minuta do konce, Norové v náporu. Jejich branka je navíc prázdná, Söberg už sedí na střídačce.

58:27
    Jágr je zpět na hřišti, bojujeme o těsné vítězství.

57:31
    Kotouč je stále daleko od Salákovy brány, Jágr se za chvíli vrátí na led.

56:37
    Možná nám rozhodčí odpustili faul, Rolinkův zákrok vypadal všelijak. Každopádně se náš kapitán prodral přes Oldena a vyhazuje.

56:00
    Jaromír Jágr vyloučen za sekání, tak to jsou obrovské komplikace. Nyní nás čekají krušné dvě minuty.

55:41
    Český tým špatně střídal a Skröder šel ve dvojici na jednoho našeho beka. Nakonec zakončil sám a Salák vytahuje možná zákrok večera. I na komentátorském stanovišti jsme si hodně oddechli.

55:30
    Morten Ask leduje obličej a odchází do kabiny. V tomto zápase už nebude pokračovat.

55:30
    A další zákrok, nyní po střele Červenky. Následuje komerční přestávka, kterou norský trenér využivá takovým menší oddechovým časem.

54:36
    Sobotkova střela z mezikruží končí opět u Söberga, který si připisuje pětatřicátý zákrok.

54:05
    Kovář hledal před bránou Zaťoviče, jenže mu utekl kotouč a žádné zakončení se nekoná.

53:06
    Pozor musí dát i Söberg, na kterého nyní dotíral Sekáč.

52:39
    Norové i přes absenci svého hráče bojují o vyrovnání. Český tým musí dávat velký pozor.