Kanada – Švédsko 3:2 (po pr.) | USA – Finsko 3:1 (kon.) | Rusko – Německo 3:0 (kon.)
Česko – Norsko 1:0 (kon.)
Kanada
3:2 (0:1, 2:1, 0:0 - 1:0)
Švédsko
Neděle 18.05.2014, 15:45 • Hala Čižovka, Minsk • Mistrovství světa

Ode mne je to pro dnešek z haly Čižovka vše, loučím se s vámi a těším se někdy příště na počtenou.

Kanada si tak na svůj účet připisuje dva body za výhru v prodloužení a v tabulce skupiny A jde před Švédsko. Oba mají sice na svém kontě shodně 15 bodů, Kanada ale díky lepšímu vzájemnému zápasu zatím okupuje čelní pozici.

Je dobojováno! Ze strhující podívané nakonec jako vítěz odchází tým Kanady, který přehrál Švédsko v prodloužení. Vítěznou branku trefil z přečíslení dva na jednoho obránce Ellis. Kanada v zápase sice ztrácela dvě branky, nepříznivý výsledek ale dokázala dorovnat a v nastaveném čase rozhodnout o své výhře.

Kanada právě vstřelila branku!
    Po velké šanci Axelssona před kanadskou bránou udeřilo na druhé straně. Kanaďané se utrhli do rychlého přečíslení dva na jednoho, z levého křídla předložil Scheifele puk na volného RYANA ELLISE, který jednoduchou tečí překonal brankáře Nilssona. Brankář Švédska během přesunu roztáhl betony a mezi nimi mu puk propadl do svatyně. Asistence: Mark Scheifele, Troy Brouwer.

61:21
    Myers hledal od pravého mantinelu před bránou některého ze svých spoluhráčů, tam ale nikdo nebyl.

60:36
    Velká šance Švédů! Po střele Möllera z levého křídla se o dorážku snažil Backlund, brankář Scrivens však dokázal pokrýt oba dva pokusy.

60:14
    Kanadě se první přechod do útočného pásma nevyvedl – icing.

60:01

celkově: 30 – 30.

Ve třetí třetině již branka k vidění nebyla, stav je tak stále nerozhodný 2:2 a na řadu bude musí přijít prodloužení. To začne po krátké přestávce.

60:00

59:50
    Kanada se ubránila asi poslednímu útoku soupeře, pomalu směřujeme do nastaveného času.

59:07
    Turris se snažil z pravého křídla najít před bránou některého ze svých spoluhráčů, prostor byl ale důkladně vyčištěn švédskou obranou.

58:26
    Nahození Ekholma z levého křídla končí na pozorném brankáři Scrivensovi.

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 24. Schenn (Huberdeau), 28. Bieksa (Rielly, Hodgson), 63. Ellis (Scheifele, Brouwer) – 14. Lindström (Möller), 22. Klasen (Nyquist, Ekholm)

Kanada: Scrivens (Reimer) – Bieksa (C), Garrison, Coburn, Myers, Ellis, Gudbranson, Rielly – Turris, Read, Chimera – Schenn, Huberdeau, MacKinnon – Hodgson, Brouwer, Kadri – Monahan, Ward, Scheifele.
    Trenér: Dave Tippett.

Švédsko: Nilsson (Eriksson) – Fransson, Ekholm, Burström, Andersen, Erixon, Gustafsson, Nygren – Lindström, Möller, Backlund – Järnkrok, Nyquist, Klasen – Hjalamarsson, Sjögren, Ericsson – Lundqvist (C), Axelsson, Rasmussen – Danielsson.
    Trenér: Pär Mårts.

Rozhodčí: Olenin (RUS), Rantala (FIN) – Raming (RUS), Suominen (FIN)

Diváci: 8 453