Nový Zéland – Jihoafr. republika 0:0 (kon.) | Rakousko – Island 1:1 (kon.) | Švýcarsko – Jamajka 1:0 (kon.)
Anglie – Peru 3:0 (kon.) | Španělsko – Bolívie 2:0 (kon.)
Nový Zéland
0:0 (0:0)
Jihoafrická republika
Pátek 30.05.2014, 09:30 • Mount Smart Stadium, Penrose • Reprezentační zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:30.

Zdravím všechny příznivce kopané. Na programu jsou další přátelské zápasy a my budeme sledovat duel, ve kterém přivítá Nový Zéland celek Jihoafrické republiky. Mírným favoritem tohoto utkání jsou hosté.

Nový Zéland narazil v posledním přátelském utkání na Japonsko, se kterým nesehrál vůbec špatný zápas. Divoký duel ale nakonec zvládlo lépe Japonsko, které vyhrálo hokejový výsledkem 4:2. Na vítězství ale už čeká Nový Zéland dlouhých pět zápasů, protože před Japonskem nestačil dvakrát na Mexiko, remizoval s Trinidadem a Tobagem a prohrál s Spojenými Arabskými Emiráty. Uvidíme tedy, jak si povede dnes.

Jihoafrická republika hrála před čtyřmi dny s Austrálii, se kterou sehrála povedený duel a nakonec vybojovala cennou remízu 1:1. Předtím ale vyfasovala pět branek od Brazílie a nestačila ani na Nigérii. Naposledy Jihoafrická republika vyhrála v lednu nad Mozambikem, který porazila 3:1.

Poslední vzájemný zápas

Oba celky na sebe už jednou narazily. Bylo to v roce 2009 a tehdy zvládla duel lépe Jihoafrická republika, která nakonec vyhrála 2:0.

Nový Zéland: Moss – Durante, Boxall, Tuiloma, Roux, McGlinchey, James, Rojas, Payne, Thomas, Boyd
    Náhradníci: Brockie, Howieson, Hicks, Musa, Adams, Ridenton, Williams

Jihoafrická republika: Williams – Ngcongca, Mkhwanazi, Mokeke, Serero, Phala, Letsholonyane, Kekana, Patosi, Nhlapo, Rantie
    Náhradníci: Zungu, Khumalo, Meyiwa, Mthembu, Nthethe, Zwane.

Hráči obou celků jsou na trávníku. Utkání tedy začne za malý okamžik.

1

1
    Úvodní výkop obstaral Nový Zéland, který se okamžitě vydal před branku Jihoafrické republiky.

2
    Nakonec ale domácí celek přišel o míč a hosté šli do rychlého brejku, po kterém musel zasahovat Moss, ale se střelou si poradil.

3
    Hostující celek je od první minuty aktivnější a stále se tlačí dopředu.

5
    Domácí celek se ubránil a vydal se dopředu, ale vše zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

7
    Nyní se hraje hlavně uprostřed hřiště a na další střelecký pokus stále čekáme. Hra se vyrovnala a domácí se začali také tlačit dopředu.

8
    Útok Nového Zélandu k ničemu nevedl, protože vše skončilo nepřesnou přihrávkou a na tahu je tedy Jihoafrická republika.

9
    Ale akce hostujícího celku skončila útočným faulem.

11
    Zatím je k vidění pouze mnoho nepřesností a na první branku i vážnější šanci stále čekáme.

13
    V posledních minutách je aktivnější domácí mužstvo, ale v útočné fázi zatím nic nevymyslelo a Jihoafrická republika se v pohodě brání.

15
    Nový Zéland nyní dlouho kombinoval na polovině svého soupeře, ale nakonec se k ničemu nedostal. JAR se opět v pohodě ubránila.

16
    A hosté šli do rychlého brejku, který zakončil Kekana, ale jeho ráně scházela přesnost.

18
    Jihoafrická republika přidala a je to znát. Nyní jsou aktivnější hostující borci.

19
    Po souboji zůstal ležet na trávníku jeden z domácích hráčů a musí být ošetřen, chvíli se hrát nebude.

21
    Už se opět hraje. U míče jsou hostující fotbalisté, kteří se tlačí před branku Nového Zélandu.

22
    Ale ani nyní hostující borci nic nevymysleli. Zatím je k vidění stále řada nepřesných přihrávek.

24
    Stále se hraje hlavně uprostřed hřiště a na první velkou šanci stále čekáme. Nový Zéland tak hraje s Jihoafrickou republikou stále 0:0.

26
    Po rychlé akci se dostal ke střele jeden z domácích hráčů, ale jeho pokus nebyl přesný a od své branky bude rozehrávat Williams, který zatím neměl žádnou práci.

27
    Jihoafrická republika vybojovala první rohový kop.

28
    Ale ani z prvního rohového kopu se nic neurodilo a na úvodní branku tedy i nadále čekáme.

30
    Je za námi úvodních třicet minutek a nutno dodat, že žádná velká fotbalová show to rozhodně není.

31
    Po bleskové akci se dostal Phala ke střele, ale jeho pokus byl zablokován, roh pro hosty.

32
    Ale ani z druhého rohu Jihoafrická republika nic nevytěžila. Hosté jsou ale nyní aktivnější a hlavně nebezpečnější, domácí se pouze brání.

33
    A další akci hostujícího celku zastavil pomezní rozhodčí, ofsajd.

35
    Domácí mužstvo se stále pouze brání, ale zatím úspěšně a drží remízu.

37
    Po další bleskové akci to zkusil Patosi, ale branku domácího celku netrefil a stav zápasu se tedy nemění.

38
    Domácím se v posledních minutách vůbec nedaří. Hosté se stále tlačí dopředu a jdou za úvodním gólem.

40
    Po delší době se dopředu vydal i Nový Zéland, ale ani domácí celek nic nevymyslel.

41
    Jihoafrická republika vybojovala rohový kop.

42
    Domácí celek se i tentokrát v pohodě ubránil a vypadá to, že v prvním dějství se už branky nedočkáme.

44
    Hraje se především uprostřed hřiště. Domácí drží míč a nikam nepospíchají.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1
    Domácí to ještě zkouší a kombinují na polovině svého soupeře.

45+2

První poločas je za námi. Sledujeme vyrovnané utkání, které toho zatím příliš mnoho nenabídlo. Aktivnější jsou hosté, ale prosadit se nedokázali. Domácí spoléhají hlavně na brejky, ale žádný nedotáhli do zdárného konce a stav zápasu je tedy 0:0. Druhé dějství bude ještě hodně zajímavé.

Druhý poločas začne přibližně v 10:32.

46

47
    Hosté vstoupili do druhého poločasu aktivně a hned vybojovali rohový kop.

48
    Do zakončení se natlačil jeden z hostujících hráčů, ale branku Nového Zélandu netrefil.

50
    Jihoafrická republika je stále aktivnější a tlačí se dopředu. Domácí mužstvo se ve druhém poločase zatím pouze brání.

52
    Stále se hraje na polovině domácího celku, který se ale zatím velmi dobře brání.

54
    Obraz hry je stále stejný. Jihoafrická republika se tlačí dopředu, ale prosadit se hostující celek zatím nedokázal.

56
    Další akce hostujících borců skončila útočným faulem.

57
    Po delší době se dopředu vydal i Nový Zéland, ale ani akce domácích k ničemu nevedla.

59
    Po rychlé akci se ke střele dostal hostující Rantie, ale ani tentokrát branku domácích netrefil a stav zápasu se stále nemění.

61
    Tempo hry malinko opadlo. Jihoafrická republika se tlačí dopředu, ale v posledních minutách se ji příliš nedaří.

63
    Nyní se dopředu vydali i domácí fotbalisté, ale jejich akce skončila nepřesnou přihrávkou.

64
    Po rychlé akci zkusil své střelecké štěstí Phala, ale jeho pokus byl velmi nepřesný a Moss nemusel zasahovat.

65
    Jeden z domácích hráčů zůstal ležet na trávníku a musí být ošetřen, chvíli se hrát určitě nebude.

67
    Už se opět hraje. U míče jsou domácí fotbalisté, kteří se usadili na polovině Jihoafrické republiky.

68
    Ale ani z této kombinační akce nic nebylo a na první branku tedy stále čekáme.

70
    Je před námi posledních dvacet minutek. Stav je stále 0:0 a konec zápasu bude tedy ještě hodně zajímavý.

71
    Rohový kop pro hosty.

72
    Ani z tohoto rohu se nic neurodilo. Hosté ještě kombinovali na polovině domácích, ale vše skončilo dalším ofsajdem.

74
    Nyní se hraje především uprostřed hřiště a na další střelecký pokus stále čekáme.

76
    Rohový kop pro hostující celek.

77
    Ale ani ze šestého rohu hosté nic nevytěžili a dopředu pospíchají domácí fotbalisté.

79
    Míč létá ze strany na stranu. Po rychlé akci to z dálky vyzkoušel Kekana, ale jeho projektil nebyl přesný.

80
    Je před námi posledních deset minutek, tak uvidíme, zda se dočkáme úvodní branky, která by zřejmě byla i brankou vítěznou.

81

82
    Nový Zéland se i tentokrát v pohodě ubránil.

85
    Jihoafrická republika se tlačí dopředu a snaží se vstřelit vítěznou branku, ale domácí mužstvo se stále velmi dobře brání.

86
    Žlutou kartu uviděl domácí Boxall.

88
    Jihoafrická republika se neprosadila a dopředu pospíchají domácí fotbalisté, tak uvidíme, co vymyslí.

89
    Ale ani domácí mužstvo nic nevymyslelo.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    Zápas se dohrává uprostřed hřiště a branky se už zřejmě nedočkáme.

90+2
    Žlutou kartu uviděl hostující Mkhwanazi.

Je dobojováno. Sledovali jsme přípravné utkání, které nakonec branku nenabídlo a Nový Zéland tak remizoval s Jihoafrickou republikou 0:0. Hosté byli aktivnější, ale domácí celek velmi dobře bránil.

To je z mé strany vše, hezký den. (11:22:44)