Olomouc – Košice 4:1 (kon.) | Domažlice – Plzeň 1:8 (kon.) | Mladá Boleslav – Vyšehrad 2:2 (kon.)
B. Bystrica – Frýdek-Místek 2:1 (kon.) | Žilina – Šaľa 3:1 (kon.) | Myjava – Zlaté Moravce 2:0 (kon.)
Lipt. Hrádok – Ružomberok 0:9 (kon.) | Litovel – Olomouc 1:4 (kon.)
ŠKM Liptovský Hrádok
0:9 (0:3)
MFK Ružomberok
sk Sobota 21.06.2014, 14:00 • ŠKM Liptovský Hrádok • Přípravný zápas

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Štvrtý tím uplynulej sezóny najvyššej súťaže, MFK Ružomberok, odohrá v rámci letnej prípravy duel v najmenšom liptovskom meste, v Liptovskom Hrádku.

Tamojší futbalisti majú dôvod na absolútnu spokojnosť. Po dlhých 36 rokoch triumfovali v štvrtej lige (skupina sever) a tešia sa z postupu do vyššej súťaže.

ŠKM získal v 24 dueloch 50 bodov, druhý Tvrdošín mal o bod menej. V rámci osláv si zmerajú sily so svojim „veľkým“ regionálnym súperom.

MFK Ružomberok začal letnú prípravu pod vedením staronového trénera Ladislava Šimča. Prvý prípravný duel jeho zverenci absolvovali s nováčikom z Podbrezovej. Zápas, ktorý sa hral v Liskovej, Ruža prehrala 1:2.

Zaujímavosťou bol hrací čas. Nehralo sa tradičných dvakrát 45 minút, ale trikrát 45 minút. Pôvodne mali v jeden deň absolvovať dva zápasy, no tímy sa nakoniec dohodli na jednom. Jediný gól Ruže zaznamenal v 87. minúte Ferenčík.

Príjemné popoludnie z Liptovského Hrádku.

Úvodné zostavy:

ŠKM Liptovský Hrádok: Kačalka – Holbus, Rácheľ, Chomo, Borek, Šupej, Babic, Sajták, Žiška, Labaška, Rakučiak.
    Náhradníci: Tekeľ – Račko, Krajčuška, Koryťák.

MFK Ružomberok: Lešňovský – Ondrek, Práznovský, Nosek, A. Lovás, Nagy, Bartoš, Serečin, Ďubek, Lupták, Zreľák.
    Náhradníci: Koníček – Čurma, Greššák, Kružliak, Lacko, Vavrík, Zošák, Almaský, Ferenčík, M. Lovás, Tawamba.

Rozhodca: Vrtich – Zlejší, Novota..

Tímy sú na ploche, stretnutie začne o malý okamih.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Z Ružomberka pricestovala aj skupinka fanúšikov z Concordie, svojich ženie vpred od úvodného hvizdu.

2
    Zatiaľ sa hrá v strede ihriska, šancu sme nevideli.

3
    Serečin sa preštrikoval cez viacerých hráčov, zo šestnástky vystrelil, Kačalka kryl.

4
    Zreľák to skúšal z ľavej strany, domáceho gólmana však neohrozil.

6
    Holbus pred pokutovým územím čisto zobral loptu A. Lovásovi.

8
    Ďubekova strela spoza šestnástky triafa len domáceho stopéra Holbusa.

9
    Ružomberok rozohráva zo svojej polovice.

11
    Chomo sa už už dostával k zakončeniu, no zastavila ho píšťalka rozhodcu – ofsajd.

12
    Hostia sa už-už dostávali do pokutového územia, Hrádočania sa ubránili.

13
    Luptákova strela spoza šestnástky končí u Kačalku.

14
    Roh Ružomberka ohrozenie domácej bránky nepriniesol.

17
    Zreľák nahral dobre postavenému Serečinovi, ktorý zblízka triafa do domáceho gólmana. Veľká šanca Ruže!

19
    Hostia zahrajú roh.

20
    Zahrali ho nakrátko, šancu pre tím z najvyššej slovenskej súťaže nepriniesol.

20
    Striedanie v tíme ŠKM Liptovský Hrádok: z ihriska odchádza Borek, prichádza Tekeľ.

21
    Toto bol ofsajd, Zreľák sa k zakončeniu nedostane.

23
    Bartoš chcel vysunúť Zreľáka, domáci zahrali malú domov, no rozhodca nariadil nepriamy kop, pretože domáci brankár chytil loptu.

24
    Ružomberok dal gól!
    Ružomberok využíva nariadený nepriamy kop, úspešným strelcom hosťujúceho celku je ADAM ZREĽÁK.

26
    Ružomberskí fans teraz na oslavu gólu veru poriadne "začmudili" dymovnicou.

27
    Domáci gólman bol teraz pri lopte skôr ako dobiehajúci Serečin.

28
    Labaška z pravej strany výborne našiel Babica, lopta mu pri "otočke" v pokutovom území odskočila.

29
    Striedanie v tíme MFK Ružomberok: z ihriska odchádza Ondrek, prichádza Čurma.

31
    Labaškova slabšia strela z 20 metrov tesne míňa bránku, loptu však brankár Lešňovský kontroloval.

31
    Po rohovom kope sa lopta dostala k ADAMOVI ZREĽÁKOVI, ktorý strieľa svoj druhý gól v stretnutí.

34
    A. Lovás posunul loptu brankárovi pred dobiehajúcim Chomom.

35
    Strela Nagyho z asi 25 metrov mieri vedľa bránky, domáci gólman nemusel zasahovať.

35
    Rozhodca teraz neodpískal faul na Labašku v strede ihriska, ktorý mu avizoval postranný rozhodca. Len mávol rukou :-)

36
    Striedanie v tíme ŠKM Liptovský Hrádok: z ihriska odchádza Sajták, prichádza Račko.

37
    A. Lovás to skúšal z väčšej vzdialenosti, no bolo to veľmi nepresné.

38
    Priamy kop v podaní Labašku mieri nad ružomberskú bránku.

39
    Ďubek to skúšal strelou z ľavej strany, lopta je v moci Kačalku.

40
    Nagy spoza šestnástky vystrelil síce prudko, ale nad.

41
    V Liptovskom Hrádku sa spustil menší letný dážď.

42
    Hlavička Zreľáka zblízka končí v náručí hrádockého brankára.

43
    Priamy kop hostí končí na hradbe domácich tiel.

44
    Ružomberok cez polčas hromadne prestrieda, za bránkou sa rozcvičujú hráči, ktorí si zahrajú v druhom dejstve.

44
    Ďubek nahral Luptákovi, ten posunul loptu ADAMOVI ZREĽÁKOVI, ktorý zblízka prekonal brankára. Je to jeho tretí gól v stretnutí.

45+0
    Prvý polčas sa skončil.

V najmenšom liptovskom meste vyhráva Ružomberok po polčase trojgólovým rozdielom.

Ruža má viac z hry a premieňa šance. Sypalo to Adamovi Zreľákovi, jeho tri góly hovoria jasnou rečou...

Druhý polčas začne približne o 15:05.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Prestávka napokon bola kratšia ako obvykle, pokračujeme druhým polčasom.

Ružomberok cez polčas kompletne prestriedal (Čurma hrá od 29. minúty, keď striedal Ondreka).
    MFK Ružomberok: Koníček – Čurma, Greššák, Kružliak, Lacko, Vavrík, Zošák, Almaský, Ferenčík, M. Lovás, Tawamba.

48
    Almaský pri streleckom pokuse spadol, lopta končí mimo bránky.

51
    MÁRIO ALMASKÝ na dvakrát posiela loptu do siete, keď najskôr trafil tyč. Prihrávku mu adresoval M. Lovás.

53
    Na druhej strane, v drese Liptovského Hrádku vystrelil Borek, trafil len do brankára.

54
    Zošákova strela spoza šestnástky letí nad bránku gólmana Kačalku.

56
    Hostia zahrali rohový kop, no nič z neho nevyťažili.

57
    Almaský pekne vystrelil z rohu, Kačalku ale našiel pripraveného.

58
    Ďalší pekný zákrok domáceho brankára po strele Vavríka.

60
    Ďalší dymovnicový efekt v podaní fanúšikov Ruže, ktorí v Liptovskom Hrádku vytvorili peknú atmosféru.

61
    Rácheľ v pokutovom území fauloval Čurmu, nasleduje pokutový kop.

61
    ŠTEFAN ZOŠÁK sa z penalty nemýlil, stav je 0:5.

63
    Rohový kop Ruže šancu nepriniesol.

65
    Tawamba bol v ofsajdovej pasci.

67
    Po rohu strieľal M. Lovás, lopta miery mimo priestoru bránky.

71
    Po prihrávke Tawambu sa k lopte vo vnútri pokutového územia dostal MILAN FERENČÍK a zvyšuje na 0:6.

72
    TAWAMBA sa v šestnástke dostal k lopte a krížnou strelou strieľa siedmy gól ružomberského celku.

74
    Tawamba teraz dal "špicák", za ktorý by sa nehanbil ani žiačik, loptu posiela z asi jedenástich metrov nad bránku.

75
    Striedanie v tíme ŠKM Liptovský Hrádok: z ihriska odchádza Kačalka, prichádza Krajčuška.

76
    Brankár Krajčuška si pripisuje prvý úspešný zákrok.

79
    DOMINIK KRUŽLIAK sa tiež zapisuje do listiny strelcov.

83
    Rozdiel medzi mužstvami sa dal očakávať, no výsledok 0:8 (zatiaľ) zrejme nečakal ani najväčší pesimista.

84
    Vavrík z ľavej strany mieri nepresne.

86
    Ferenčíkova strela z dvadsiatich metrov letí tesne nad bránku domáceho gólmana Krajčušku.

88
    Časomiera zrejme nevie "stráviť" taký výsledok a zahaprovala.

89
    Šupej teraz pekne odkopol pred Tawambom pred domácou bránkou.

89
    Račko nepresne rozohral v strede ihriska.

89
    Hostia v závere opäť zvyšujú vďaka Tawambovi.

Čo povedať k tomuto zápasu? Výsledok hovorí absolútne jasnou rečou...

Ružomberčania maximálne využili svoje šance. K hetriku Žreľáka v prvom dejstve pridali jeho spoluhráči v druhom dejstve ďalší poltucet.

Ďakujem za pozornosť, pekný zvyšok soboty želám. (15:38:16)

Michal Paška

Branky: 24. Zreľák, 31. Zreľák, 44. Zreľák, 51. Almaský, 61. Zošák (pen.), 71. Ferenčík, 72. Tawamba, 79. Kružliak, 89. Tawamba

Náhradníci: Krajčuška – Račko, Koryťák, Tekeľ.

Rozhodčí: Vrtich – Zlejší, Novota.