Admira – Rapid 1:1 (kon.) | Austria – Rheindorf Altach 0:0 (kon.) | Sturm Graz – Wiener 4:2 (kon.)
Ried – Salzburg 0:2 (kon.)
SK Sturm Graz
4:2 (1:2)
SC Wiener Neustadt
Sobota 02.08.2014, 19:00 • UPC-Arena, Graz • Rakouská Bundesliga

Tento atraktivní a na góly bohatý zápas je již minulostí! Já se s Vámi pro tuto chvíli loučím a přeji hezký zbytek sobotního večera! (21:00:31)

Statistiky:

Střely na bránu – 10:5
    Střely mimo – 6:6
    Rohové kopy – 7:3
    Držení míče – 60 % : 40 %

Fotbalisté Sturmu Graz dokázali ve druhém poločase otočit skóre z 1:2 až na 4:2 a radují se tak z prvních třech bodů v sezóně. Naopak Wiener Neustadt zůstává s "nulou" na chvostu tabulky. Hosté přitom po úvodním dějství vedli, když na trefu Djuricina z 10. minuty odpověděli Schöpf a Rauter. Druhá půle už ale patřila celku ze Štýrska. Po hodině hry tak vyrovnal z penalty Djuricin, o osm minut později zajistil Sturmu vedení Klem a v 74. minutě pečetil výsledek na 4:2 krásnou střelou Offenbacher.

90+4

90+4
    Žlutou kartu dostává Barbarić (SK Sturm Graz).

90+4
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Beichler, přichází Simon Piesinger.

90+3
    Fotbalisté Sturmu Graz si v klidu nahrávají. Domácí kouč má přichystané ještě jedno střídání, ale možná na na něj ani nedojde.

90+1
    Už běží nastavení, uvidíme kolik sudí Ouschan přidá.

90
    Klem pálil z rohu pokutového území. Střela mu nesedla a míč šel vysoko nad bránu.

89
    Hráči Sturmu rozehráli roh nakrátko, aby ušetřili čas. Domácí fanoušci si závěr zápasu užívají.

88
    Pěkné sólo Beichlera bylo zastaveno až na poslední chvíli, je z toho roh pro domácí.

85
    Žlutou kartu dostává Marco Djuricin (SK Sturm Graz).

85
    Po faulu Djuricina bude rozehrávat hostující gólman Vollnhofer.

83
    Domácí už utkání v klidu dohrávají. Hráči Wieneru Neustadt vypadají, že jsou s prohrou smířeni.
    Šance Beichlera

81
    Mohlo to být 5:2! Djuricin posunul míč do běhu Beichlerovi, který šel sám na Vollnhofera. Obstřelil však nejen gólmana, ale i bránu.

Po standardní situaci se na zadní tyči natahoval po míči Sereinig, ale nedosáhl na něj. Bude se kopat od Gratzeiovy brány.

78
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Schloffer, přichází Schmerbock.

77
    Střídání v týmu SC Wiener Neustadt: ze hřiště odchází Herbert Rauter, přichází Pichlmann.

77
    Domácí kapitán Michael Madl před svým vápnem fauloval. Dostává žlutou kartu, navíc tu je výhodná standardka pro hosty.

76
    Hosté mohli rychle korigovat! První střela Christopha Freitaga byla zblokována, ale míč se k němu vrátil a jeho druhý pokus se otřel o břevno.
    Daniel OFFENBACHER - 4 : 2

74
    Sturm Graz právě vstřelil branku!
    Je tu čtvrtý gól Sturmu Graz! Schloffer poslal míč proti noze DANIELU OFFENBACHEROVI, který se z nějakých 22 metrů krásně trefil ke vzdálenější tyči Vollnhoferovy brány!

73
    Střídání v týmu SC Wiener Neustadt: ze hřiště odchází Tieber, přichází Salamon.

73
    Centr Kainze byl odvrácen domácími zadáky.

72
    Hosté budou mít k dispozici standardní situaci tak 35 metrů od brány Sturmu.

70
    V ofsajdu byl David Schloffer. Začíná poslední dvacetiminutovka utkání.
    Christian KLEM - 3 : 2

68
    Domácí otáčejí skóre z 1:2 na 3:2! Djuricin si výborně narazil míč se spoluhráčem, ale vyběhnuvšího Vollnhofera nepřekonal. Vyražený balón si ovšem našel CHRISTIAN KLEM, který ho ve skluzu dorazil do opuštěné brány.

66
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Todorovski, přichází Spendlhofer.

65
    K zakončení se dostal Klem, domácí levý bek ale v šestnáctce trefoval míč v akrobatické pozici a jen ho tak nasměroval do rukavic Vollnhofera.

64
    Domácí teď musejí čelit ofenzivní snaze soupeře. Nyní míč zakopli pouze do autu.

62
    Hosté zahrávali rohový kop, ale do žádné šance se nedostali.
    Marco DJURICIN - 2 : 2

60
    Je vyrovnáno! Míč si na penaltový puntík postavil MARCO DJURICIN a poslal míč na opačnou stranu, než kam se vrhl Vollnhofer – 2:2.
    Faul Sereiniga na Djuricina

59
    Domácí budou zahrávat pokutový kop! Mattias Sereinig podrazil Djuricina a sudí Ouschan neváhal.

58
    Gratzei musel daleko z brány, aby odkopl míč před dotírajícím protihráčem.

56
    Domácí Offenbacher ve středu hřiště fauloval a dostává žlutou kartu.

55
    Střídání v týmu SC Wiener Neustadt: ze hřiště odchází Daniel Schöpf, přichází Mario Ebenhofer.

53
    Domácí zahrávali rohový kop, centr Schloffera vyboxoval Vollnhofer. Schloffer se pak dostal k míči znovu, ale hostující obrana zapracovala bezchybně.

52
    Po standardní situaci z pravé strany hlavičkoval vysoko nad domácí bránu Sereinig.

51
    Žlutou kartu dostává Daniel Beichler (SK Sturm Graz).

51
    Schloffer tentokrát uvolnil Djuricina, který už byl v šestnáctce, ale vypálil slabě přímo do náruče Vollnhofera.

49
    U pravého rohu pokutového území se snažil uvolnit Schloffer, hostující obránci mu to neumožnili a křídelník Sturmu tak o balón přišel.

47
    Ani jeden z trenérů zatím nesáhl ke střídání.
    Šance Djuricina

46
    Mohlo být vyrovnáno! Todorovski unikl po pravé straně a svým přízemním centrem našel před bránou Djuricina. Domácí útočník však z nějakých 7 metrů bránu minul.

46

Statistiky 1. poločasu:

Střely na bránu – 4:3
    Střely mimo – 2:3
    Rohové kopy – 5:2
    Držení míče – 59 % : 41 %

První poločas přinesl poměrně zajímavý fotbal a především hned tři góly. Domácí šli do vedení už v 10. minutě šťastným zásahem Djuricina, ovšem hosté srovnali hned o dvě minuty později zásluhou Schöpfa. Za dalších deset minut už celek Wieneru Neustadt dokonce vedl, když rychlý kontr zakončil nechytatelnou ranou Herbert Rauter. Blíže k prvním bodům v sezóně jsou tedy zatím hosté.

45+1

45
    Rozhodčí nastaví v první půli minutu.

43
    Zajímavě zahraný rohový kop domácích. Míč, místo do šestnáctky, obloučkem putoval před ni a ke střele se tak dostal Schloffer. Tuto přízemní ránu ale pokryl pozorný Vollnhofer.

42
    Po faulu Kainze domácí bleskově rozehráli a rozjeli postupný útok na polovině soupeře.

41
    Běží poslední pětiminutovka první půle, hosté se zatím úspěšně brání snaze Stýrského Hradce o vyrovnání.

40
    Beichler se rozběhl po levé straně, ale dostal o něco delší přihrávku, než by potřeboval a už míč nestihl na hrací ploše.

39
    Schloffer se na pravém křídle neprosadil v souboji s obráncem. Domácí budou jen vhazovat.

36
    Standardku rozehrál Beichler. Jeho střela však skončila pouze v rukavicích Vollnhofera.

35
    Freitag fauloval bosenského reprezentanta Anela Hadžiće. Účastník MS v Brazílii pro svůj tým získal zajímavou standardní situaci.
    Americký záložník Conor O’Brien prvním cizincem v týmu SC Wiener Neustadt

34
    Žlutou kartu dostává Daniel Schöpf (SC Wiener Neustadt).

34
    V domácí defenzivě dobře zakročil stoper Barbarić, který odkopl centrovaný míč do autu. Hosté budou vhazovat.

33
    Špatně kopnutý rohový kop, míč skončil na prvním bránícím hráči hostí na přední tyči.

33
    Roh pro domácí.

32
    Kouč Sturmu, Milanič, povstal z lavičky a rozhodně má svým hráčům co říci.

30
    Máme za sebou úvodní půlhodinu. Wiener Neustadt zatím potvrzuje, že na Sturm umí a vede v UPC-Areně 1:2.

28
    Ze standardní situace domácí nic nevytěžili.

27
    Pollhammer fauloval domácího Beichlera a je z toho žlutá karta pro hráče Wieneru Neustadt.

24
    Domácí se rychle dostali do vedení, ale neuplynula ani čtvrthodina a už musejí otáčet nepříznivé skóre.
    Herbert RAUTER - 1 : 2

22
    Neustadt právě vstřelil branku!
    Hosté otáčejí průběh zápasu! Po zmiňovaném domácím rohu se hráči Wieneru Neustadt dostali do rychlého protiútoku, na jehož konci Schöpf uvolnil rozběhnutého HERBERTA RAUTERA a ten z hranice šestnáctky vypálil přesně pod břevno. Gratzei neměl šanci na míč dosáhnout.

21
    Nebezpečí pro hosty zažehnal Pollhammer, který odhlavičkoval balón na roh těsně před nabíhajícím Stankovićem.

19
    Hosté se snaží hrát aktivně, nyní kombinují na polovině Grazu.

17
    Žlutou kartu dostává Anel Hadžić (SK Sturm Graz).

17
    Hraje se v poměrně svižném tempu. Nestranný divák může být spokojen, vždyť už jsme viděli dva góly.
    Gól Djuricina z ofsajdu

15
    Opět Marco Djuricin! Domácí útočník dostal přihrávku za obranu a dokázal i překonat Vollnhofera. K nelibosti domácích byl ale odmáván ofsajd. Gól tedy neplatí.

14
    Marco Djuricin mohl vrátit domácím vedení, ale jeho střelu stačil jeden z hostujících obránců zblokovat.
    Daniel SCHÖPF - 1 : 1

12
    Hosté bleskově vyrovnávají! Po nahrávce Tobiase Kainze se DANIEL SCHÖPF přes několik bránících hráčů prosadil k zakončení a pravačkou se trefil ke vzdálenější tyči Gratzeiovy brány.
    Marco DJURICIN - 1 : 0

10
    Domácí jdou do vedení poměrně kuriózním zásahem! Stanković před šestnáctkou uvolnil Offenbachera, jehož střelu hostující obrana srazila, ale obránce Sereinig míč následně zahrál o záda domácího útočníka MARCA DJURICINA a pro hostujícího brankáře z toho byla nechytatelná záležitost.

10
    V UPC-Aréně panuje velmi dobrá atmosféra.

9
    Domácí se tentokrát snadno ubránili a mohou jít dopředu.

8
    Po rohu Kainze se míč dostal za bránu po teči jednoho z bránících hráčů. Hosté tak budou mít k dispozici ještě jeden roh.

7
    V domácí hře je zatím hodně nepřesností. Útok Sturmu skončil špatnou přihrávkou.

5
    Sturm Graz dnes nastoupil v tmavých dresech, fotbalisté Wieneru Neustadt hrají v modrých dresech a bílých trenkách.

4
    Fotbalisté Wieneru Neustadt se snaží hrát aktivně. Na centr z levé strany si nabíhal Tieber, na zadní tyči však na míč nedosáhl.

3
    Rauter to přehnal s napadáním domácí rozehrávky a fauloval. U míče hráči ze Štýrska.

1
    Schloffer hned v úvodu rozehrával standardní situaci, ale do šance se domácí nedostali.

1

SK Sturm Graz: Gratzei – Todorovski, Madl (C), Barbarić, Klem – Hadžić, Offenbacher – Schloffer, Beichler, Stanković – Djuricin
    Náhradníci: Pliquett – Tadic, Piesinger, Rosenberger, Spendlhofer, Schmerböck, Lovric

SC Wiener Neustadt: Vollnhofer – Mimm (C), Deutschmann, Sereinig – Pollhammer, Kainz, Freitag, Denner – Schöpf – Rauter, Tieber
    Náhradníci: Schierl – Koch, Salamon, Pichlmann, Ranftl, Maderner, Ebenhofer

Rozhodčí: Ouschan – Winsauer, Gutschi.

Fotbalisté Štýrského Hradce v týdnu sehráli zajímavé přátelské utkání. Ve středu hostili německý bundesligový celek Hamburger SV a tomuto silnému soupeři podlehli 0:2.

Pohled na nedávné vzájemné zápasy jasně favorizuje celek Wieneru Neustadt, který z posledních šesti ligových zápasů se Sturmem Graz zvítězil hned pětkrát a nyní drží sérii tří výher v řadě.

Také fotbalisté Sturmu Graz v novém ročníku rakouské Bundesligy ještě nebodovali. V obou zápasech nastoupili na hřištích soupeřů a vždy padli o jediný gól. Celek ze Štýrského Hradce zahájil sezónu porážkou 0:1 v Altachu, ve druhém kole pak prohrál 1:2 na trávníku pohárového účastníka z Grödigu.

Wiener Neustadt je po dvou kolech bez bodu a má hrozivé skóre 1:8. V prvním zápase sezóny tento tým prohrál 1:3 na půdě Riedu. Před týdnem pak doma utrpěl debakl 0:5 s mistrovským Salzburgem, přestože fotbalisté Red Bullu hráli více než poločas o deseti. V početní výhodě hráči Wieneru Neustadt paradoxně hned čtyřikrát inkasovali.

Vítám tu všechny příznivce fotbalu! Rakouská Bundesliga má tento víkend na programu již své 3. kolo. Já se zaměřím na duel mezi Sturmem Graz a Wienerem Neustadt, který se hraje v sobotu od 19:00. Ani jednomu z týmů nevyšel start do sezóny právě podle představ, vždyť ještě nemají na kontě jediný bod. Motivace obou soupeřů je tedy jasná – konečně zabodovat a odlepit se ode dna tabulky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Martin Augustin

Branky: 10. Djuricin, 60. Djuricin (pen.), 68. Klem, 74. Offenbacher – 12. Schöpf, 22. Rauter

Karty:   17. Hadžić (STG), 51. Beichler (STG), 56. Offenbacher (STG), 77. Madl (STG), 85. Djuricin (STG), 90+4. Barbarić (STG) – 27. Pollhammer (WIE), 34. Schöpf (WIE)

SK Sturm Graz: Gratzei – Todorovski (66. Spendlhofer), Madl (C), Barbarić, Klem – Hadžić, Offenbacher – Schloffer (78. Schmerbock), Beichler (90+4 Piesinger), Stanković – Djuricin

SC Wiener Neustadt: Vollnhofer – Mimm (C), Deutschmann, Sereinig – Pollhammer, Kainz, Freitag, Denner – Schöpf (55. Ebenhofer) – Rauter (77. Pichlmann), Tieber (73. Salamon)

Rozhodčí: Ouschan – Winsauer, Gutschi