Dynamo – Spartak 1:2 (kon.) | Ural – FK Krasnodar 1:1 (kon.) | Arsenal Tula – Lok. Moskva 0:2 (kon.)
Dynamo Moskva
1:2 (1:1)
FK Spartak Moskva
Neděle 10.08.2014, 11:30 • Arena Chimki, Chimki. Kapacita: 18000 diváků. • Ruská Premier Liga

Děkuji Vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (13:38:18)

FK Spartak Moskva si odváží tříbodový zisk a v tabulce se posouvá na 2. místo. FK Dinamo Moskva dnes zůstalo bez bodů a v tabulce mu patří 6. pozice.

Rozhodčí Jeskov dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak dnešní utkání, ve kterém FK Dinamo Moskva prohrálo s FK Spartakem Moskva 1:2. Lepší byli domácí fotbalisté, kteří se dostali do vedení už ve 3. minutě, kdy se přesnou trefou k tyči prosadil Kokorin. Nicméně hostům se v 17. minutě podařilo vyrovnat a stav skóre byl 1:1. Ve 32. minutě mohli jít domácí borci opět do vedení, ale Büttnerovu střelu omylem tečoval Kurányi, a tak rozhodčí branku uznat nemohl, protože Kurányi byl v ofsajdu. v 51. minutě se brankář Berezovskij blýskl parádním zákrokem, když zabránil stoprocentnímu gólu, ale balon pouze vyrazil a proti druhé střele už byl bez šance, a Dzjuba tak svým druhým gólem poslal Spartak do vedení. Dinamo si dokázalo vytvořit zajímavé šance i ve druhém poločase, ale brankář Rebrov čaroval a domácím také nepřálo štěstí. V 72. minutě zaznamenali domácí hráči branku na 2:2, ale rozhodčí ji pro ofsajd správně neuznal. Dinamo se opravdu snažilo, ale dnes mu prostě nebylo přáno.

Držení míče: FK Dinamo Moskva 69% – 31% FK Spartak Moskva.
    Střely celkem: FK Dinamo Moskva 14:4 FK Spartak Moskva.
    Střely na bránu: FK Dinamo Moskva 8:3 FK Spartak Moskva.
    Střely mimo bránu: FK Dinamo Moskva 6:1 FK Spartak Moskva.
    Útočné akce: FK Dinamo Moskva 129:73 FK Spartak Moskva.
    Nebezpečné útoky: FK Dinamo Moskva 70:31 FK Spartak Moskva.
    Rohové kopy: FK Dinamo Moskva 11:2 FK Spartak Moskva.
    Žluté karty: FK Dinamo Moskva 2:4 FK Spartak Moskva.
    Ofsajdy: FK Dinamo Moskva 3:1 FK Spartak Moskva.
    Zákroky brankářů: FK Dinamo Moskva 1:7 FK Spartak Moskva.
    Obrovská radost Spartaku - je konec - porazili svého rivala

90+6

90+6
    Na centrovaný míč si vyskočil hlavičkující Kokorin, ale jeho pokus gólem neskončil.
    Výborný zákrok Rebrova

90+6
    Brankář Rebrov svůj tým opět podržel, a stav skóre se tak nemění. Velmi jedovatou střelu ze své kopačky vyslal Denisov, který pálil opravdu tvrdě, ale Rebrov jeho pokus vyboxoval na rohový kop.

90+5
    Hosté se bránili velmi pozorně a podařilo se jim centrovaný míč odkopnout do bezpečí.

90+4
    S míčem vpřed pospíchal Denisov, avšak protihráč ho poslal k zemi a Dinamo dostane výhodu standardní situace.

90+2
    Nicméně Douglas tento protiútok zastavil, avšak bylo to s faulem a rozhodčí mu udělil žlutou kartu.

90+2
    Spartaku se podařilo vystihnout přihrávku soupeře, a získal tak míč ve svůj prospěch. Teď už podniká protiútok podél levé postranní čáry.

90+2
    Dinamo zkoušelo další útočnou akci, ale Vainqueur uvízl v ofsajdu a sudí musel hru přerušit.

90+1
    Källström se po ošetření vrátil zpět na trávník a pokračuje ve hře.

90
    Druhý poločas bude nastaven o dlouhých 6 minut.
    Další šance Valbueny

90
    Prostor ke střele dostal Valbuena, který je v posledních minutách hodně aktivní, ale ani tentokrát jeho pokus gólem neskončil, protože Rebrov zasáhl opět zkušeně.

89
    V posledních minutách jsou u míče převážně domácí hráči, kteří vyvíjí na Spartak tlak a snaží se o vyrovnávací branku. Nicméně fotbalisté Spartaku aktivně obsazují své protihráče a těsně je brání.

88
    Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře. Källström je ošetřován za postranní čarou.

87
    Hra je přerušena, na trávníku zůstal ležet Källström a potřebuje lékařskou pomoc.

87
    Dinamo Moskva je u míče a pohybuje se na útočné polovině. Zápas se blíží do konce, ale domácí hráči by rádi získali alespoň bod, a tak se snaží o branku na 2:2.

86
    Brankář Rebrov zdržoval, a tak mu rozhodčí udělil žlutou kartu.
    Střela Valbueny

85
    Valbuena se opět dostal do šance a tentokrát už vystřelil. Navedl si míč na pravačku a poté to zkusil asi z 19 metrů, avšak brankář Rebrov zasáhl na jedničku.

84
    Na pravé straně se ve velkém vápně uvolnil Valbuena, který se dostal k balonu, ale dělal si příliš moc prostoru na střelu a to se mu stalo osudným momentem. Bránící protihráč k němu rychle přistoupil a nenechal ho vystřelit.

82
    Spartak Moskva zahrával rohový kop, ale centrovaný míč se před branku nepodařilo dostat, protože na přední tyči dobře zasáhl bránící Granat, který odvrátil balon do bezpečí.

80
    Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.

79
    Paršivljuk chytá křeče a rozhodčí přerušuje hru.

78
    Žirkov se hlásil v pokutovém území o míč a také ho dostal, avšak při zpracování si pomohl faulem a rozhodčí musel hru přerušit.

76
    V šanci se ocitl Vainqueur, ale štěstí mu nepřálo a jeho pokus gólem neskončil.

75
    Rômulo na trávníku příliš dlouho nevydržel a kvůli zranění musí po 5 minutách na hřišti střídat. Nahrazuje ho Waris.

74
    Rômulo byl faulovaný a zůstal na trávníku, avšak nyní už je v pořádku a pokračuje se ve hře.

74
    Källström se provinil faulem a rozhodčí mu ukázal žlutou kartu.
    Ofsajd Kokorina

72
    Valbuena ze své pravačky vyslal nádhernou střelu, která mířila do pravého horního rohu, ale brankář Rebrov se blýskl parádním zákrokem a balon vyrazil na tyčku. Poté se k odraženému míči dostal Kokorin a trefil se do odkryté brány. Nicméně sudí mu gól neuznal, protože Kokorin si nepohlídal ofsajdové postavení.
    Nedovolený zákrok hráčů Spartaku

71
    Máme tady další faul a Moskva dostane výhodu standardní situace. Brankář Rebrov už si staví zeď.

71
    U míče jsou domácí fotbalisté, kteří se pohybují ve středu hřiště. Nicméně faulovaný byl Samba a Dinamo bude rozehrávat.

70
    Střídají také hosté: hřiště opouští Ananidze, místo kterého si zahraje Rômulo.

67
    Třetí a zároveň poslední střídání v týmu domácích fotbalistů: ze hry odchází Manolev, kterého nahrazuje Valbuena.

67
    Po přerušení se pokračuje ve hře.

67
    Zraněný Bocchetti nemůže pokračovat ve hře, a tak ho na trávníku nahrazuje Tasci.

65
    Hra je přerušena, na trávníku zůstává ležet zraněný Bocchetti.
    Skvělý obranný zákrok Glušakova

65
    Domácí hráči se skvěle dostali do vápna, kde se dokázal uvolnit Ionov a řekl si o přihrávku. Nicméně pozorný Glušakov úmysl domácích přečetl a balon pro Ionova nepustil. To byl velmi důležitý obranný zákrok, protože kdyby se tak nestalo, Ionov by šel sám na brankáře.

63
    Ze hry odchází také Dzsudzsák, kterého střídá Žirkov.

61
    Hrací plochu opouští aktivní Büttner, kterého nahrazuje Douglas.
    Büttner trefuje tyč!

60
    K centrovanému balonu se dostal Büttner a mohlo být vyrovnáno, avšak Büttner trefil pouze tyč. Z opakovaného záběru bylo vidět, že jeho střelu dokázal ještě jeden z protihráčů tečovat a díky němu skončila pouze na tyči.
    Zajímavá šance Samby

59
    Samba opět v akci a tentokrát už to bylo mnohem zajímavější. Na zadní tyči se prezentoval parádní hlavičkou, ale ještě lepší zákrok předvedl Rebrov, kterému se podařilo balon vyrazit na rohový kop.

59
    Na centrovaný balon si dokázal vyskočit hlavičkující Samba, ale střela se mu vůbec nepodařila a branku hostí neohrozila.
    Faul na Büttnera

58
    Faulovaný byl Büttner, který chtěl obejít bránícího protihráče a domácí tým bude zahrávat další standardní situaci.

57
    Dinamo zahrávalo rohový kop, ale ze standardní situace nic nevytěžilo. Ke střele se sice dostal Ionov, který pálil velmi tvrdě a nebezpečně, ale protihráč se mu do střely postavil a dokázal ji zablokovat.

56
    Hra je přerušena, zdravotní problémy má Büttner, ale sudímu ukazuje, že všechno bude v pořádku a pomalu se zvedá z trávníku.

53
    Brankář Berezovskij si teď pořádně zavařil, ale dokázal si poradit a zachoval klid. Dostal totiž malou domů a okamžitě k němu přistoupil protihráč, ale Berezovskij mu udělal kličku a poté míč odkopl do bezpečí. Domácí brankář měl štěstí, že protihráč uklouzl a balon mu nevypíchl.
    Arťom DZJUBA 1:2

51
    Spartak právě vstřelil branku!
    Na levém křídle obdržel přihrávku D. Kombarov, který se pozorně rozhlédl a poté odcentroval balon ke vzdálenější tyči, kde se do vzduchu výborně pověsil hlavičkující ARŤOM DZJUBA, ale brankář Berezovskij si připsal výtečný zákrok a tento pokus dokázal zneškodnit. Nicméně DZJUBA se rychle dostal k odraženému balonu a tentokrát už ho do branky dostal.

50
    Druhý poločas je zatím stejný, jako poločas první. Žádná změna prozatím nepřišla, a tak doufejme, že brzy se něco změní a zápas bude atraktivnější.

47
    Do vápna přilétl nadýchaný centr, kterého se zmocnil hlavičkující Källström, který se prezentoval zajímavou střelou, ale chyběla jí přesnost.

47
    Nicméně hosté se na soupeřovu polovinu přesunout dokázali a budou zahrávat volný přímý kop, protože Ananidze byl faulovaný.

46
    Domácím fotbalistům se přechod na útočnou polovinu nepovedl. Na pravém křídle se o balon hlásil Manolev, ale dostal těžkou přihrávku a míč na hrací ploše už si nestihl zpracovat. Následuje autové vhazování, kterého se zmocní hosté.

46
    Míč do druhého poločasu uvedlo Dinamo Moskva.

46

Rozhodčí Jeskov ukončil první poločas za stavu 1:1. První branka padla už ve 3. minutě, kdy se přesnou trefou k tyči prosadil Kokorin. Nicméně v 17. minutě už bylo vyrovnáno, to se nádherným dloubáčkem prezentoval Dzjuba. Domácí fotbalisté jsou aktivnější, nebezpečnější a častěji drží míč na kopačkách. Hosté zatím spoléhají hlavně na rychlé brejky. Moc šancí k vidění ale není, a tak doufejme, že druhý poločas bude pohlednější.

Držení míče: FK Dinamo Moskva 59% – 41% FK Spartak Moskva.
    Střely celkem: FK Dinamo Moskva 5:1 FK Spartak Moskva.
    Střely na bránu: FK Dinamo Moskva 2:1 FK Spartak Moskva.
    Střely mimo bránu: FK Dinamo Moskva 3:0 FK Spartak Moskva.
    Útočné akce: FK Dinamo Moskva 71:40 FK Spartak Moskva.
    Nebezpečné útoky: FK Dinamo Moskva 34:20 FK Spartak Moskva.
    Rohové kopy: FK Dinamo Moskva 6:1 FK Spartak Moskva.
    Žluté karty: FK Dinamo Moskva 1:2 FK Spartak Moskva.
    Ofsajdy: FK Dinamo Moskva 1:1 FK Spartak Moskva.

45+1
    Byl to faul na Dzjubu ?

45+1
    Dzjuba obdržel míč a snažil se vystřelit, avšak v pokutovém území k němu přistoupil bránící protihráč, který ho do zakončení nepustil. Dzjuba v souboji upadl a dožadoval se pokutového kopu, avšak sudí byl jiného názoru a penaltu nenařídil. Místo toho udělil žlutou kartu, protože podle něj Dzjuba 100% filmoval.

45+1
    Glušakov mohl jít do gólovky, ale v pokutovém území si odražený gól nedokázal zpracovat, což je pro hosty obrovská škoda, protože Glušakov měl před sebou pouze brankáře.

45
    První poločas bude nastaven o 1 minutu.

45
    Ionov vystřelil z dálky, ale jeho střelecký pokus byl velmi nepřesný a stav skóre se nemění.

43
    Dinamo Moskva ze standardní situace nic nevytěžilo, protože brankář Rebrov byl pozorný, zakřičel si a balon vyboxoval daleko do bezpečí.
    Bocchettiho faul

42
    S míčem na kopačkách se opět prohání domácí fotbalisté a nyní budou zahrávat volný přímý kop, protože Bocchetti fauloval.

40
    Spartak rozehrál nakrátko a s míčem se vrací na vlastní území. Hosté se dnes velmi těžce dostávají na soupeřovu polovinu hřiště, protože Dinamo Moskva pozorně brání a své protihráče velmi aktivně obsazuje.

39
    Spartak je u míče a snaží se dostat na útočnou polovinu, což se teď sice podařilo, ale rozhodčí hru přerušil, protože Samba fauloval.

38
    O přihrávku si řekl Samba, kterému se podařilo dostat za obránce Spartaku Moskva, ale nedokázal si pohlídat ofsajd a rozhodčí musel hru přerušit.

37
    Domácí fotbalisté se přesunuli na útočnou polovinu, ale k přímému ohrožení branky se nedostali, protože hostující obránci odvrátili balon na rohový kop. Nicméně Dinamo této standardní situace nedokázalo využít, ale zůstává na útočné polovině.

36
    Vainqueur fauloval a viděl žlutou kartu.

35
    Na levém křídle vybojoval balon Büttner a snažil se ho odcentrovat před branku, avšak to se mu nepodařilo, protože bránící protihráč se obětoval a balon zastavil. Büttner se snažil získat míč zpět ve svůj prospěch, ale nepodařilo se mu to, protože k němu přistoupili další dva protihráči a do šance ho nepustili.
    Kurányiho nechtěná teč

32
    Büttner se dostal k balonu, na nic nečekal a okamžitě vystřelil. Dinamo mohlo jít do vedení, ale protože tuto střelu tečoval Kurányi, který uvízl v ofsajdu, rozhodčí gól uznat nemohl. Domácí tým se zlobí, ale čárový rozhodčí tuto situaci vyhodnotil na jedničku.

29
    Na hranici pokutového území obdržel přihrávku Dzsudzsák, ale příliš dlouho čekal a ke střele se nedostal. K Dzsudzsákovi přistoupili hned tři bránící protihráči a čistě ho o míč obrali.

26
    Costa fauloval a rozhodčí ho potrestal žlutou kartou.

26
    V šanci se ocitl Dzsudzsák, ale mířil přesně do těch míst, kde stál připravený Rebrov, který se střelou neměl žádné potíže a míč uklidil do náruče.

25
    Dinamo Moskva získalo míč ve svůj prospěch a okamžitě se přesouvá na soupeřovo území. Přihrávku obdržel Ionov, ale počínal si velmi špatně. Obešel sice několik bránících protihráčů, ale umotal sám sebe a ke střele se nedostal.

22
    Kokorin si chtěl připsat dnešní druhý gól, ale tentokrát štěstí neměl. S míčem se sice dostal do velkého vápna, odkud vystřelil, ale bránící protihráč mu pokus zblokoval na rohový kop.

21
    Nicméně hosté se před standardní situací ubránili a balon odhlavičkovali do bezpečí, avšak Dinamo se nevzdalo a už je zase u míče.

21
    Dinamo se okamžitě přesunulo na soupeřovu polovinu a získalo výhodu rohového kopu.

20
    Costa moc toužil získat balon ve prospěch svého týmu, ale v souboji si pomohl faulem a rozhodčí musel hru přerušit.

19
    Míč ve své moci mají domácí hráči, kteří se pohybují na vlastní polovině hřiště, avšak hosté rozehrávku nepříjemně napadají.
    Arťom DZJUBA 1:1

17
    Brankář Berezovskij obdržel malou domů, ale do velmi těžké situace, ve které si nedokázal poradit a díky tomu se do šance dostal ARŤOM DZJUBA, který nezklamal. DZJUBA viděl, že Berezovskij svým obráncům nepomůže, a tak k němu okamžitě přistoupil a nádherným dloubáčkem dostal balon do prázdné branky.

16
    Domácí Dinamo zahrávalo další dvě standardní situace, ale ani tentokrát branku hostí neohrozilo.

15
    Na druhé straně zahrávali rohový kop domácí hráči, ale ti se ke střele nedostali, protože pozorná obrana odvrátila míč daleko od své branky.

13
    Na centrovaný míč si vyskočil jeden z fotbalistů Spartaku Moskva a prezentoval se povedenou hlavičkou, ale brankář Berezovskij si zakřičel a střelecký pokus zneškodnil.

13
    Spartak se s míčem dostal na soupeřovu polovinu a ze své aktivity vytěžil rohový kop.
    Ionova střela

10
    Ionov si navedl míč na střelu a zkusil prověřit Rebrova, avšak ten zasahovat nemusel, protože Ionov pálil velmi nepřesně.

10
    Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře a Denisov je v pořádku.
    Faul na Denisova

8
    Faulovaný byl Denisov, který zůstává ležet na hrací ploše, a tak sudí hru přerušuje.

7
    Hostům se podařilo získat míč ve svůj prospěch a postupně se dostali na soupeřovu polovinu. Do vápna přilétl zajímavý centr, na který si vyskakoval Glušakov, ale k míči se nedostal, protože protihráč před ním balon odhlavičkoval do autu.

6
    Domácí fotbalisté jsou v úvodních minutách aktivnější a na svého soupeře vyvíjí tlak. Nyní ze své aktivity vytěžili rohový kop, ale provedení už bylo horší.

4
    Pojistit vedení chtěl Büttner, jenž se prezentoval tvrdou střelou, ale protihráč mu ji obětavě zablokoval a stav skóre se nemění.
    Alexandr KOKORIN 1:0

3
    Dinamo Moskva právě vstřelilo branku!
    Domácí fotbalisté se přesunuli na útočnou polovinu a z první útočné akce vytěžili gól. Z levé strany odcentroval míč do vápna Dzsudzsák, který našel pouze protihráče, ale to vůbec nevadilo, protože fotbalisté Spartaku nedokázali balon odkopnout do bezpečí. Toho využil ALEXANDR KOKORIN, který sice uklouzl, ale rychle se z trávníku zvedl a pak přesnou trefou k tyči poslal domácí tým do vedení.

1
    Do kombinace se zapojil i brankář Berezovskij, jenž s rozehrávkou vypomohl.

1
    Spartaku Moskva se přechod na útočnou polovinu nepodařil a o balon přišel. Domácí fotbalisté jsou u míče, ale pohybují se s ním pouze na vlastní polovině.

1
    Domácí fotbalisté oblékli dresy bílé a trenýrky modré.

1
    O úvodní výkop se postarali hosté, kteří dnes hrají v červených dresech a v bílých trenýrkách.

1
    Hráči už jsou na hřišti

-1
    Hlavní rozhodčí Jeskov přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.

-5
    Obě základní jedenáctky jsou nastoupeny v tunelu.

-11
    Dnešní zápas je lákadlem pro spoustu diváků, a tak doufejme, že tento šlágr navštíví velké množství fanoušků.

FK Dinamo Moskva: Berezovskij – Manolev, Samba, Granat (C), Büttner – Vainqueur, Denisov – Ionov, Kokorin, Dzsudzsák – Kurányi.
    Náhradníci: Šunin, Gabulov – Rotenberg, Jusupov, Noboa, Žirkov, Smolov, Prudnikov, Douglas, Kozlov, Katrich, Valbuena.

FK Spartak Moskva: Rebrov (C) – Paršivljuk, Insaurralde, Bocchetti, Makejev – Glušakov, Källström, Costa – Ananidze, Dzjuba, D. Kombarov.
    Náhradníci: Pesjakov, Mitrjuškin – Tasci, K. Kombarov, Rômulo, Jurado, Waris, Jakovlev, Davydov.

Rozhodčí: Jeskov – Mosjakin, Dančenko.

-13
    Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Aleksej Jeskov, na čarách mu budou asistovat Dmitrij Mosjakin a Valerij Dančenko. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Vitalij Meškov.

FK Spartak Moskva zavítal na stadion Kazaně a ze zápasu vytěžil všechny 3 body (Kazaň 0:4 Spartak).

Tým FK Dinamo Moskva první utkání zvládl a z gólové přestřelky (Dinamo Moskva 7:3 FK Rostov) si odvezl tříbodový zisk. Hattrick zaznamenal Kokorin, který se trefil dvakrát ze hry a jednou z penalty.

Příjemné dopoledne, ruská Premier Liga má dnes na programu 2. kolo a my se podíváme na zápas, ve kterém na sebe narazí FK Dinamo Moskva a FK Spartak Moskva. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.