Real Madrid – Sevilla 2:0 (kon.)
Real Madrid
2:0 (1:0)
Sevilla FC
Úterý 12.08.2014, 20:45 • Cardiff City Stadium, Cardiff, Wales (kapacita 33000 míst) • UEFA Super Cup

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (22:48:23)
    Kapitán Iker Casillas převzal pohár pro vítěze Superpoháru pro rok 2014!

Žluté karty: 2:2

Real Madrid dnes zaslouženě získal svojí první trofej v nové sezóně. Nad celým zápasem dnes královský klub dominoval, v podstatě nepustil své soupeře k nějaké vážnější šanci a v klidu dovedl utkání do konečného skóre 2:0, o které se dvěma góly postaral Cristiano Ronaldo.

Ze začátku zápasu sevillští hráči dokázali srazit střely Balea a Ronalda na rohové kopy. V další šanci pak ve 26. minutě Ronalda vychytal Beto. O chvíli později už ale šel Real do vedení, když Bale přetáhl svůj centr na zadní tyč, kde volný Ronaldo otevřel skóre.

Největší šanci Sevilly v zápase pak měl ve 34. minutě Daniel Carrico, který po skvělé práci Baccy ale nastřelil pouze Casillase. Na začátku druhého poločasu udeřil Ronaldo podruhé, tentokrát levačkou, když ho vpřed vysunul Karim Benzema.

V polovině druhého poločasu pak Beto vytáhl dobré zákroky proti střelám Benzemy a Jamese. V závěru se pak ještě vyznamenal Casillas, který vyrazil střelu Krychowiaka na rohový kop.

V nastavení se pak ještě předvedl Gareth Bale, jehož slušnou střelu dokázal Beto přes značnou nevoli welšských diváků vyrazit. Real Madrid tak podruhé v historii získává evropský Superpohár!

90+4

90+4
    Gareth Bale ještě vypálil slušnou ránu, kterou ale Beto dalším skvělým zákrokem vyrazil!

90+3
    Carricova hlavička nebyla ani přesná, ani razantní.

90+3
    Úplný závěr zápasu se nese v duchu velkého tlaku Sevilly. Úřadující vítěz Evropské ligy se ale zřejmě už nedočká alespoň čestného úspěchu v podobě snížení.

90+2
    Vitolo už v druhé nastavené minutě vybojoval v souboji s Marcelem další rohový kop.

90+1
    Rozhodčí Clattenburg nastaví v dnešním zápase 3 minuty.

90
    Po rohu se k odraženému míči dostal střídající Figueiras, jehož volej končí vedle branky.

89
    Na hřiště nyní vběhl fanoušek, Reyes tak musí s rozehrávkou rohového kopu počkat.

89
    Grzegorz Krychowiak se před šestnáctkou hezky uvolnil, jeho střelu ale likviduje Casillas!

88
    Dalším Vitolův centr odvrací Pepe. Už je téměř jasné, že Real dnes získá svůj druhý Superpohár v historii.

87
    Fanoušci Sevilly, kteří do Cardiffu přicestovali v hojném počtu, se i přes nepříznivé skóre baví po svém.

86
    Poslední střídání v dnešním zápase obstarává kouč Realu Carlo Ancelotti. Ze hry stahuje Luku Modriće, kterého nahrazuje Asier Illaramendi.

85
    Cristiano Ronaldo už se po krátkém ošetření vrací na hřišti, stoprocentně fit ale rozhodně nevypadá.

84
    Střídá také Sevilla. Cokeho, který chytal už křeče, nahrazuje na posledních pár minut Diogo Figueiras.