Real Madrid – Sevilla 2:0 (kon.)
Real Madrid
2:0 (1:0)
Sevilla FC
Úterý 12.08.2014, 20:45 • Cardiff City Stadium, Cardiff, Wales (kapacita 33000 míst) • UEFA Super Cup

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek večera a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (22:48:23)
    Kapitán Iker Casillas převzal pohár pro vítěze Superpoháru pro rok 2014!

Žluté karty: 2:2

Real Madrid dnes zaslouženě získal svojí první trofej v nové sezóně. Nad celým zápasem dnes královský klub dominoval, v podstatě nepustil své soupeře k nějaké vážnější šanci a v klidu dovedl utkání do konečného skóre 2:0, o které se dvěma góly postaral Cristiano Ronaldo.

Ze začátku zápasu sevillští hráči dokázali srazit střely Balea a Ronalda na rohové kopy. V další šanci pak ve 26. minutě Ronalda vychytal Beto. O chvíli později už ale šel Real do vedení, když Bale přetáhl svůj centr na zadní tyč, kde volný Ronaldo otevřel skóre.

Největší šanci Sevilly v zápase pak měl ve 34. minutě Daniel Carrico, který po skvělé práci Baccy ale nastřelil pouze Casillase. Na začátku druhého poločasu udeřil Ronaldo podruhé, tentokrát levačkou, když ho vpřed vysunul Karim Benzema.

V polovině druhého poločasu pak Beto vytáhl dobré zákroky proti střelám Benzemy a Jamese. V závěru se pak ještě vyznamenal Casillas, který vyrazil střelu Krychowiaka na rohový kop.

V nastavení se pak ještě předvedl Gareth Bale, jehož slušnou střelu dokázal Beto přes značnou nevoli welšských diváků vyrazit. Real Madrid tak podruhé v historii získává evropský Superpohár!

90+4

90+4
    Gareth Bale ještě vypálil slušnou ránu, kterou ale Beto dalším skvělým zákrokem vyrazil!

90+3
    Carricova hlavička nebyla ani přesná, ani razantní.

90+3
    Úplný závěr zápasu se nese v duchu velkého tlaku Sevilly. Úřadující vítěz Evropské ligy se ale zřejmě už nedočká alespoň čestného úspěchu v podobě snížení.

90+2
    Vitolo už v druhé nastavené minutě vybojoval v souboji s Marcelem další rohový kop.

90+1
    Rozhodčí Clattenburg nastaví v dnešním zápase 3 minuty.

90
    Po rohu se k odraženému míči dostal střídající Figueiras, jehož volej končí vedle branky.

89
    Na hřiště nyní vběhl fanoušek, Reyes tak musí s rozehrávkou rohového kopu počkat.

89
    Grzegorz Krychowiak se před šestnáctkou hezky uvolnil, jeho střelu ale likviduje Casillas!

88
    Dalším Vitolův centr odvrací Pepe. Už je téměř jasné, že Real dnes získá svůj druhý Superpohár v historii.

87
    Fanoušci Sevilly, kteří do Cardiffu přicestovali v hojném počtu, se i přes nepříznivé skóre baví po svém.

86
    Poslední střídání v dnešním zápase obstarává kouč Realu Carlo Ancelotti. Ze hry stahuje Luku Modriće, kterého nahrazuje Asier Illaramendi.

85
    Cristiano Ronaldo už se po krátkém ošetření vrací na hřišti, stoprocentně fit ale rozhodně nevypadá.

84
    Střídá také Sevilla. Cokeho, který chytal už křeče, nahrazuje na posledních pár minut Diogo Figueiras.

84
    Pauzu kvůli ošetření Real využívá ke střídání. Fabia Coentraa nahrazuje brazilský obránce Marcelo.

83
    Ronaldo po skluzu Krychowiaka ale zůstal ležet na zemi, protože v pádu narazil do nohy Parejy. V pořádku není ani záložník Sevilly, kterého pro změnu chytli křeče, stejný problém měl před chvílí také obránce Coke.

82
    Ronalda nyní skvělým obranným zákrokem zastavil Krychowiak.

82
    Ronaldo nedokázal Benzemovi vrátit přihrávku, dopředu můžou hráči Sevilly.

81
    Benzemův přízemní centr si sice našel Ronaldo, nedokázal ho ale zpracovat tak, aby mohl rychle zakončit.

80
    Bale se snad poprvé v zápase trochu zamotal s míčem, takže mu jej Navarro lehce odebral.

78
    Sevilla podruhé v zápase střídá. Ze hřiště odstupuje Denis Suárez, na jeho místo naskočí zkušený José Antonio Reyes.

77
    Po rohovém kopu se k akrobatickému zakončení odhodlal Sergio Ramos. Nejen, že balón vůbec netrefil, byl mu odpískán faul za nebezpečnou hru a ke všemu se ještě zřejmě zranil, protože spadl neobratně na hlavu.

76
    Kroos ještě nedostal pokyn k rozehrání rohového kopu. Nejdříve se totiž na trávníku svíjel Bacca, poté si rozhodčí svolal Ramose s Krychowiakem ke krátké domluvě.

75
    Daniel Carrico se nenechal rozhodit Ronaldovými kličkami, následovat ale bude rohový kop Realu.

74
    Další dravý průnik hojně povzbuzovaného Garetha Balea úspěchem nekončí, v šestnáctce Sevilly nyní zaúřadoval Fernando Navarro.

73
    Baleův centr odvrátil Fazio těsně za pokutové území, kde ale úřadoval pouze Luka Modrić. Chorvatskému reprezentantovi se ale střela vůbec nepovedla a mířila do podobných míst jako před chvílí ta Benzemova.

73
    Střídá také Real, na místo Jamese Rodrígueze přichází Isco.

72
    Iago Aspas hledal skulinku mezi obranným blokem Realu, ten dnes ale pracuje na výbornou.

71
    Benzema si hezky narazil míč s Modrićem, následná střela francouzského kanonýra ale nebyla vůbec přesná, končí vysoko nad Betovou brankou.

70
    Vitolův přízemní centr s klidem odvrací Sergio Ramos.

69
    Opět skvělý Beto, tentokrát zmařil přihrávku Balea na Ronalda.

68
    Beto se opět vyznamenal proti tvrdé ráně Jamese Rodrígueze na přední tyč!
    Beto se vyznamenal proti Jamesově pumelici.

67
    Baleův centr v klidu sebral Beto.

66
    První střídání v dnešním zápase. Dohráno má Aleix Vidal, jehož nahrazuje Iago Aspas, který do Sevilly přišel na hostování z Liverpoolu.

66
    Žlutou kartu za faul na Balea vidí Fernando Navarro.

64
    Sevilla se snažila o postupný útok stylem, kterým se dnes prezentuje spíše její soupeř. Přihrávku na Baccu ale vystihl Carvajal, který zkušeně míč pohlídal až do zázemí.

63
    Karim Benzema vyslal po Ronaldově přihrávce slušnou střelu, kterou Beto dokázal vyrazit!
    Benzemovu střelu Beto vyráží.

63
    James nedokázal doběhnout dlouhý míč, který končí v zázemí. Následovat bude odkop od branky.

62
    Volný přímý kop Realu si nyní vzal na starost Gareth Bale, tvrdá rána ale trefila pouze hráče ve zdi.

61
    Hra se v posledních momentech trochu uklidnila. Sevilla už to v poslední půl hodině bude mít s vyrovnáním ohromně těžké.

60
    Kombinace sevillských končí výborným obranným zákrokem Sergia Ramose.

59
    Tentokrát se do rychlého brejku řítil Real, Benzema přenechal míč Jamesovi, který si ale špatně zpracoval míč.

58
    Před Suárezem se otevřel volný prostor, záložník Sevilly tak navedl míč, naznačil střelu, ale nakonec poslal skrytou přihrávku na Vidala, který kdyby si lépe zpracoval míč, mohl postupovat sám na Casillase.

57
    Zajímavá kombinace Realu nakonec neskončila zakončením, Benzema ani Ronaldo si nedokázali najít vhodný střelecký prostor.

56
    Bale vybojoval další rohový kop Realu, v dnešním zápase už jubilejní desátý.

55
    Gareth Bale nabral na pravé straně hřiště velkou rychlost, v pokutovém území ho čistě zastavil Fazio.

54
    James pokazil přihrávku do středu hřiště, míč získal Krychowiak. Coke pak balón opět odevzdal, když svým centrem našel pouze Casillase.

53
    Krychowiak postupoval směrem dopředu, tvrdým zákrokem ve skluzu ho ale zastavil Toni Kroos, za což německý záložník vidí zcela oprávněně žluté napomenutí.

52
    Hráče Realu druhá vstřelená branka ještě více uklidnila.

51
    Pepe byl opět při standardní situaci Sevilly faulován, v dnešním zápase už podruhé.

49
    Real právě vstřelil branku!
    Královský klub jde zkraje druhého poločasu do dvoubrankového vedení! Rychlá akce Realu skončila přihrávkou Benzemy na CRISTIANO RONALDA, který se nijak nerozpakoval, práskl do míče levačkou a trefil přesně. Beto si sice na míč sáhl, vytlačit z branky ho ale nedokázal!
    Cristiano RONALDO - 2:0

48
    Suárez našel v pokutovém území Vitola, toho ale zradilo zpracování.

47
    Po nadějné akci Sevilly se dopředu opět dostal Ronaldo, jehož centr ale dokázali sevillští obránci odvrátit.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:47.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Žluté karty: 1:1

V prvním poločase jsme měli možnost shlédnout předpokládaný průběh. Real po většinu času držel míč a postupnou kombinací se snažil dostat do pokutového území Sevilly, ta zase spoléhala na rychlé protiútoky.

První vzrušení přišlo ve 12. minutě, kdy tečovaná střela Balea skončila těsně vedle. O chvíli později rozehrávala Ronaldo přímý volný kop z hranice šestnáctky, opět za pomocí teče skončil míč těsně nad brankou.

Ve 26. minutě se do velké šance dostal opět Ronaldo, tentokrát se skvělým zákrokem zaskvěl brankář Beto. O pár minut později už byl ale i Beto na střelu bCristiana Ronalda krátký a Real šel do vedení.

Sevilla mohla ale rychle vyrovnat, Bacca v pokutovém území uvolnil prostor pro Daniela Carrica, ten ale proti skvělému Casillasovi neuspěl. Po prvním poločase tak Real Madrid vede nad Sevillou zaslouženě 1:0.

45+1

45+1
    Sudí Clattenburg nastaví v prvním poločase 1 minutu.

45
    Suárez se rychlostí dostal za Daniho Carvajala, který musel zatáhnout za záchrannou brzdu a v závěru poločasu vidí žlutou kartu také obránce Realu.

44
    Ronaldovi se tentokrát s míčem nevedlo tak dobře, nakonec vše hasil faulem.

43
    Krychowiak na polovině hřiště velmi důrazně naletěl zezadu do Toniho Kroose, Real tak zůstane u míče.

42
    Vidíme první žlutou kartu v zápase, Vitolo ukázal u autové čáry tvrdost Ronaldovi, za zbytečný šlapák tak anglický rozhodčí Clattenburg poprvé uděluje žlutou kartu.

41
    Beto si opět našel centr Jamese Rodrígueze a boxuje míč do bezpečí.

40
    Gareth Bale si navedl míč na střelu, levačkou se pak pokoušel o obstřel na zadní tyč, trefil ale dobře clonícího Fazia, další rohový kop pro madridský velkoklub.

40
    Centr Jamese sbírá Beto a rychle rozehrává na pravou stranu, kde má před sebou volný prostor Vidal.
    Momentka závěru gólové akce Ronalda.

39
    Real uklidněn vedoucím gólem opět v klidu kombinuje na útočné polovině.

38
    Vitolo si hezky pohrál s Carvajalem, centr se mu ale vůbec nepovedl.

37
    Carvajalův centr odvrátil Fazio, akce Realu ale pokračovala, Modrićovu přihrávku pak Krychowiak srazil na další rohový kop.

36
    Navarrův centr z levé strany končí opět v rukavicích Ikera Casillase.

34
    Obrovská šance Sevilly! Po špatném odkopu Jamese se po skvělé práci Baccy dostal do velké příležitosti Daniel Carrico, tváří tvář Casillasovi ale neuspěl, španělský veterán v brance Realu podržel svůj tým!
    Carrico mohl vyrovnat, Casillas byl proti.

33
    Jamesův volný přímý kop dolétl až na zadní tyč k Pepemu, stoper Realu s tím ale moc nepočítal, a tak se ke střele nedostal.

32
    Benzema opět hledal přihrávkou někoho v bílém v pokutovém území, našel ale pouze hlavu soupeře.

31
    Vitolo mířil s míčem na kopačce do pokutového území, zastavil ho ale praporek asistenta rozhodčího.

30
    Sevilla ztratila míč na útočné polovině, Ronaldo rychle otočil hru na druhou stranu, kde se míč přes Jamese dostal k Baleovi, ten zatáhl míč po levé straně a perfektním centrem našel na zadní tyči volného CRISTIANA RONALDA, který ve skluzu dokázal usměrnit míč za Beta!
    Cristiano RONALDO - 1:0

29
    Karim Benzema opět hledal své spoluhráče v pokutovém území, Kroos měl ale k míči daleko.

28
    Sevillští se nyní prezentovali pěknou kombinací, kterou ale sami znehodnotili, když si Coke s Baccou překáželi.

26
    Zatím největší šance zápasu! Benzema našel v pokutovém území Ronalda, ten se skvělým zpracováním uvolnil, střelu ale poslal přesně do Beta, který skvěle Ronaldovi zmenšil úhel!
    Ronaldo se skvěle uvolnil, Beto ale vytáhl ještě lepší zákrok.

25
    Ronaldo se ve velké rychlosti uvolnil přes Carrica, který se ale ještě stihl vrátit a srazil centr portugalského elegána na rohový kop.

24
    Real se opět trpělivou kombinací pomalu blíží k šestnáctce Sevilly.

23
    Karim Benzema se jako tank dral po centrovaném míči, pomohl si ale faulem.

22
    Coentrao se hezky uvolnil na levé straně, centrem pak hledal v pokutovém území Benzemu, tečovaný míč pak musel Fazio vyhlavičkovat z brankové čáry.

20
    První nebezpečnější situace na druhé straně. Carvajal znovu namazal protihráčům, Vitolo se pak uvolnil a z úhlu prověřil Casillasovu pozornost, zkušený španělský brankář vyráží na rohový kop.

19
    Ronaldo se pokusil opět vystřelit, levačkou ale nastřelil prvního obránce před sebou.

18
    Tentokrát mohl jít do rychlého brejku Real, přetažený centr Jamese pak našel na zadní tyči Garetha Balea, který ve skluzu dobře vystřelil, Beto se k míči sice nedostal, zachránili ho ale obránci.

17
    Carvajal opět chyboval před pokutovým územím a Sevilla mohla jít opět do rychlého protiútoku, který ještě včas zachránil alespoň faulem právě pravý bek Realu. Hráči Sevilly si sice žádají žluté napomenutí, anglický rozhodčí ale zůstává v klidu.

15
    Ronaldo s Ramos stáli v ofsajdu, akce královského klubu tak nemohla pokračovat.

15
    Po další tečované střele Balea bude následovat další rohový kop.

14
    Ronaldova střela z volného přímého kopu končí těsně nad, míči nad branku pomohla lehká teč hráčské zdi!
    Ronaldo z přímého volného kopu míří těsně nad branku.

13
    Ronaldo si proti dvěma soupeřům na rohu velkého vápna dokázal vybojovat zajímavou standardní situaci.

12
    První vzrušení, Gareth Bale napřáhl z velké dálky, jeho střelu tečoval Krychowiak na rohový kop.
    Baleova tečovaná střela končí vedle.

11
    Bacca se probíjel do pokutového území, zastavil ho Sergio Ramos.

10
    Hráči z hlavního města Španělska se zatím pokouší o trpělivou kombinaci na polovině hřiště a čekají až se za záložní linií objeví mezera na případnou přihrávku.

9
    Bale si vyměnil míč s Ronaldem a vypadalo to, že byl těsně před šestnáctkou faulován, anglický sudí Clattenburg ale zůstal ledově klidný.

8
    Carvajal pokazil přihrávku, Bacca pak chtěl využít volného prostoru na levé straně, kde právě chyběl obránce Realu, zastavil ho až důrazným zákrokem Pepe, píská se faul.

7
    James Rodríguez si nepohlídal ofsajdové postavení, míč tak získávají hráči Sevilly.

6
    Suárez dlouhým míčem až za obranu Realu hledal Vidala, přihrávka byla ale až moc rychlá, balón končí u Casillase.

5
    Garetha Balea, rodáka z Cardiffu a tudíž dnes miláčkem publika, zradila technika, s míčem se dostal až do zázemí.

4
    Evidujeme první střelu zápasu, Cristiano Ronaldo se dostal k míči a z nějakých 25 metrů zkusil štěstí, střela mu ale nevyšla, a tak Beto neměl moc práce.

3
    Po několika přihrávkách na polovině hřiště v podání vítězů Ligy mistrů se po levé straně snažil prosadit Fabio Coentrao, daleko ale neprošel.

2
    Dlouhý míč na Baccu v klidu sebral Carvajal.

2
    Po Jamesově chybě se do pokutového území řítil Suárez, Coentrao ho sice zastavil, ale jen za cenu rohového kopu.

-1
    Vše je připraveno k začátku zápasu, vykopávat budou hráči Realu.

-3
    Oba týmy nastupují na hrací plochu, k vidění je jak pohár pro vítěze Ligy mistrů, tak Evropské ligy.
    Aktuální dění na hrací ploše.

-5
    Na trávníku právě probíhá menší zahajovací ceremoniál, hráči už jsou připraveni v tunelu.

Real Madrid CF: Casillas – Carvajal, Pepe, Ramos, Coentrao – Kroos, Modrić – Bale, James, Ronaldo – Benzema
    Náhradníci: Navas – Varane, Marcelo, Arbeloa, Di María, Isco, Illarramendi
    Trenér: Carlo Ancelotti.

Sevilla FC: Beto – Coke, Pareja, Fazio (C), Navarro – Krychowiak, Carrico – Vidal, Suárez, Vitolo – Bacca
    Náhradníci: Barbosa – Figueiras, Samperio, Iborra, Luismi, Reyes, Aspas
    Trenér: Unai Emery.

Rozhodčí: Clattenburg – Beck, Burt (všichni Anglie).

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

SEVILLA FC

Sevilla sice loni skončila až na pátém místě ve španělské lize, v rámci druhé nejprestižnější evropské soutěže Evropské ligy ale byla nejlepší, když v květnu v italském Turíně vyhrála nad Benficou Lisabon 4:2 po penaltách, když po normální hrací době i po prodloužení zápas skončil bez branek.

Ve své loňské cestě za vítězstvím v Evropské lize se Sevilla ukázala také v Liberci, se kterým se utkala v základní skupině. Rozhodující penaltu ve finálovém střetnutí proměnil Kevin Gameiro. Sevilla v posledních 10 letech dokázala Evropskou ligu (následníka Poháru UEFA) třikrát.

Sevillský kádr přes léto opustil trojlístek hráčů. Největší ztrátou je chorvatský záložník Ivan Rakitić, který loni plnil roli kapitána týmu. Rakitić bude od nové sezóny působit v Barceloně. Další záložníci Diego Perotti a Denis Čeryšev odešli do Janova, respektive do Realu Madrid, kam se ruský hráč vracel z hostování.

Trenér Emery ale přivítal hned několik nových tváří. Na hostování přišel z Liverpoolu útočník Iago Aspas, dále do Sevilly přišli Alejandro Arribas, Mariano Barbosa, Grzegorz Krychowiak, Miroslav Stevanović, Denis Suárez a Aleix Vidal.
    Hráči Realu v pondělí absolvovali předzápasový trénink na stadionu v hlavním městě Walesu.

REAL MADRID CF

Nejslavnější klub na světě Real Madrid letos na jaře v lisabonském finále předčil svého městského rivala Atlético 4:1 po prodloužení, když Sergio Ramos v nastavení zápas odvolal pohromu a z rohového kopu vyrovnal.

V prodloužení pak Real naprosto dominoval a po gólech Balea, Marcela a Ronalda mohl slavit svůj již desátý triumf v Lize mistrů, což je nejvíc ze všech evropských mužstev.

Real přes léto v podstatě nepoznamenal nějaký výraznější odchod, za největší částku vydražil královský klub útočníka Álvara Moratu, který za 20 miliónů € přestoupil do Juventusu. Záložník Nuri Sahin se pak vrátil do Dortmundu, brankář Jesus Fernández odešel do Levante.

Příchodů hlásí madridský velkoklub celkem tři. Kostarický brankář Keylor Navas, který zazářil na nedávno skončeném mistrovství světa, přišel z Levante za 10 miliónů €.

Z Bayernu Mnichov přišel kreativní německý záložník Toni Kroos, za kterého Real zaplatil 25 miliónů €. Největším letním přestupem klubu pak byl příchod kolumbijského záložníka a nejlepšího střelce letošního MS Jamese Rodrígueze, který přišel za neuvěřitelných 80 miliónů €!

HISTORIE SUPERPOHÁRU

V Cardiffu se dnes odehraje již 39. ročník evropského Superpoháru, tedy měření sil vítěze Ligy mistrů a Evropské ligy. Nejvíc titulů má italský velkoklub AC Milán, který se radoval z výhry pětkrát, Barcelona má pro změnu nejvíce účastí – celkem 8.

Dnešní účastník Real Madrid se Superpoháru zúčastnil celkem třikrát a pouze jednou se radoval z výhry, a to v roce 2002, kdy ve finále porazili 3:1 nizozemský Feyenoord Rotterdam.

Sevilla se zúčastnila souboje o Super Cup celkem dvakrát, vždy po vítězství v Poháru UEFA v letech 2006 a 2007. Napoprvé proti Barceloně uspěli a vyhráli jednoznačně 3:0, o rok později ale ztroskotali na AC Milán.