Benátky n/J – Havlíčkův Brod 3:1 (kon.) | Nové Zámky – Senica 1:5 (kon.) | Prešov – Spišská N. Ves 3:1 (kon.)
Poprad – Bardejov 1:3 (kon.) | Znojmo – Kladno 3:2 (kon.) | Žďár n/S – Břeclav 3:4 (0:1 po s.n.)
Sokolov – High1 7:4 (kon.) | Pelhřimov – Jindř. Hradec 6:3 (kon.) | Fribourg – Slavia 3:4 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Rytíři Kladno
Pátek 15.08.2014, 18:00 • Zimní stadion Znojmo • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký den! Přípravné duely před hokejovou sezónou 2014/2015 jsou v plném proudu a k dalšímu testu jsou připravena i mužstva Znojma a Kladna, ktera se střetnou na znojemském zimním stadionu v pátek od 18:00.

Kladno ještě loni patřilo mezi tradiční účastníky nejvyšší české hokejové soutěže. Nepovedená sezóna však znamenala sestup do první ligy, v níž chce klub uspět a vrátit se po roce znovu mezi elitu.

Tým vedený trenérem Jiřím Čelanským doposud nastoupil ke čtyřem přípravným duelům. Na úvod porazil České Budějovice 7:2, v odvetě však prohrál 1:4 a nedokázal zvítězit ani v jednom duelu s jihlavskou Duklou.

Také Znojmo odehrálo již čtyři zápasy, z nichž jeden vyhrálo, jeden prohrálo a dvakrát remizovalo. Poslední utkání absolvovali Orli v úterý na ledě jihlavské Dukly a po šedesáti minutách svítil na časomíře stav 1:1. Domácí byli stejně jako před týdnem úspěšnější na nájezdy. O jedinou branku Orlů se postaral Marek Špaček.

Orli a Kladno se naposledy střetli v přípravě před rokem. Nejprve si Rytíři odvezli z jihu Moravy debakl (7:1) a o dva dny později doma zvítězili 3:1.

Rytíři Kladno: Švihálek (Jiroušek) – Gutwald, Kolařík, Pojkar, Látal, Kehar, Růžička, Evan, Větrovec – Dragoun, Dalecký, Stach, Pitule, Lukáč, Eberle, Redlich, Machač, Šilhavý, Mainer, Strnad.

Ještě jednou hezký den ze zimního stadionu ve Znojmě, kde za pár minut odstartuje přátelské klání mezi domácími Orly a Kladnem.

Ve znojemské bráně si svou premiéru odbyde teprve osmnáctiletý slovinský reprezentační gólman Žan Us. Naopak chybí beci Pavlikovský, Bača a Sova.

00:01

00:26
    A hned zkraje duelu přichází vyloučení, dvě minuty za hákování pro Stacha (KLA).

00:49
    Kladno se osvobodilo a vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

01:11
    Orli se vrátili zpět do svého útočného pásma, ale dlouho se tam neudrželi. Odražený puk už opět končí ve střední třetině.

01:57
    Přesilovka se Orlům zatím vůbec nedaří, nemohou se na delší čaosvý úsek udržet před gólmanem Rytířů.

02:10
    Až nyní to ostrou ránou od mantinelu zkoušel Rosa, brankář udržel puk ve svém klíně a přerušuje hru.

02:26

02:49
    Poprvé to v útoku zkouší i Kladenští, ale zatím bez úspěchu. Us ještě nemusel zasahovat.

03:40
    Další buly před Švihálkem už Pucher nevyhrál, Kladno rychle přeneslo hru před Use.

04:00
    Dragoun střílel od mantinelu ke vzdálenější tyčce, puk ji však o kousek minul a končí v rohu kluziště.

04:51
    Hra je zatím poměrně opatrná, gólmani se ještě nemuseli příliš činit.

05:33
    Menší nápor Kladna vyústil v podražení za znojemskou klecí a na trestnou lavici odchází Šeda (ZNO).

05:51
    Krátce po buly pálil z pravého kruhu Dragoun, puk orazil boční konstrukci brány, odkud se odrazil do ochranné sítě.

06:16
    Zajímavá kombinace Dragouna a Pojkara, druhý jmenovaný hráč však před bránou nedokázal přesně tečovat puk.

06:55
    Orli se na chvíli osvobodili, ale jen na pár vteřin. Hra už se opět vrátila před Use.

07:08
    Obrovská šance Daleckého, který dostal ideální pas k pravé tyči, kterou ale jen nastřelil, poté se puk ještě odrazil k levé tyči, odkud už putoval do bezpečí.

07:32
    Orli právě vstřelili branku!
    Rychlý protiútok Znojma končí gólem. Do přečíslení se dostali Jan Lattner a ADAM HAVLÍK, který behkendovým blafákem poslal puk do sítě. Asistence: Jan Lattner.

08:45
    Jan Lattner zavezl puk do útočného pásma Znojma, kde už číhal dobře najetý Rosa. Lattnerova přihrávka ale přišla o trochu později a Rosa z bezprostřední blízkosti trefil jen Švihálka.

08:58
    Na ledě je nyní první znojemská útočná trojice ve složení Tomas, Pucher, Fiala, která teď chvíli motala kladenské hlavy. Po střele Grofa od modré čáry tečuje Pucher puk nad klec.

09:36
    Na druhé straně končí kladenský útok ofsajdem.

10:03
    Po delším souboji u mantinelu v útočném pásmu Znojma se puk odrazil do mezikruží, kde stál úplně osamocený MAREK ŠPAČEK, který nezaváhal a poslal puk nad lapačku Švihálka. Bez asistence.

10:56
    Havlík to zkoušel ihned po přechodu do útočného pásma, Švihálek pozorný a ztlumil kotouč na své hrudi.

11:23
    Znojmo je nyní o poznání aktivnější a došlo si pro faul, za hákování potrestán Růžička (KLA).

11:35
    Rosa pálil z mezikruží, před brankovištěm ještě dorážel Pucher, ale kladenský gólman s klidem zasahuje.

11:56
    Po buly před Švihálkem se kotouč dostal na kladenské hole a následně končí až na druhé straně kluziště.

12:26
    Orlům nevyšel pokus o přechod do útočného pásma a znovu zkouší přejít do útoku. Čas ale rychle utíká.

13:10
    Až nyní hezká kombinace. Havlíkovu přihrávku napříč pásmem Rosa netrefil ideálně a puk jen doklouzal k bráně, kde jej zpacifikovali kladenští obránci.

13:23

14:06
    Po nahození před Use se oba týmy rozjely vystřídat, rozehrává Lattner za znojemskou klecí.

14:25
    Další šance pro Orly. Za držení potrestán Pojkar (KLA).

14:35
    Havlíkova rána z vrcholu kruhu zblokována.

14:51
    Znojmo následně přichází o útočné pásmo a další útok rozjíždí až zpoza vlastní brány.

15:29
    Znojmo opět ztrácí pásmo a dobře nyní za vlastní bránou zapracoval Us, který obehrál Daleckého.

16:22
    Lattner konečně zachytil nahozený puk před Švihálkem, ale v souboji u mantinelu zase o kotouč přichází.

16:25

16:33
    A Lattner (ZNO) je dokonce vyloučen za podražení.

16:53
    Lukáč se zkoušel z bezprostřední blízkosti po ideálním pasu, ale Usův beton byl pevně přiložen k ledu a pravé tyčce.

17:27
    Rytíři nadále okupují útočné pásmo, ale Us je zatím velmi pozorný a jistý.

18:00
    Orlům se podařilo na chvíli vyhodit puk až do středního pásma, ale kotouč už je zpět na kladenských holích.

18:27
    Eberle to zkoušel od modré čáry, ostrá rána končí mimo znojemské tyče.

18:34
    Po rychlém brejku nastřeluje znojemský kapitán Beroun horní tyčku!

18:35

19:30
    Hra se přesunula za klec hostů, kde se urputně bojuje o puk.

19:49
    Na druhé straně to ještě zkoušel bekhendem Dragoun, Us opět pohotově zasahuje a pohlídal si i nepřehlednou situaci před svým brankovištěm, kde doráželo několik hráčů!

20:00

Druhá třetina začne v 18:46. Úvodní dějství nepobralo až tolik hokejové krásy, ale pár slušných šancí na obou stranách jsme viděli. Dvě znojemské příležitosti byly využity, na znojemské straně zatím ve své premiéře podržel své barvy gólman Us.

20:01

20:30
    První pokus hostů ve druhé třetině dopadl neúspěšně.

21:37
    Vhazuje se před hostující bránou. Vyhráli hosté a přesouvají hru do středního pásma.

22:19
    Vyloučen Evan (KLA) – 2 min. za podražení.

22:42
    Havlík to krátce po buly zkoušel z kruhu, Švihálek udržel puk na své hrudi a přerušuje hru.

23:02
    Odražený puk před gólmanem Kladna se pokoušel tečovat Fiala, gólman pozorný.

23:13
    A další zákrok Švihálka po Grofově střele, opět se před brankoviště nacpal Fiala a pokoušel se dorážet. Brankář opět pozorný.

23:29
    Puk ve středním pásmu.

23:59
    Rosův pas před bránu se ještě pokoušel usměrnit Pucher, ale byl dobře bráněn, tudíž nemohl ideálně zakončit, a puk skončil jen v dosahu brankáře.

24:19

25:08
    Početní výhodu si vyzkouší i Kladno. Drtina (ZNO) inkasuje menší trest za sekání.

25:24
    Rychlý a hlavně nebezpečný brejk, v němž se ocitl Radek Číp, který byl dobře bráněn Pojkarem, který zabránil ideálnímu zakončení.

25:35
    Odražený puk se ještě dostal k Šedovi, který sám před bránou trochu zaváhal a sám se vyhnal z ideální palebné pozice.

26:13
    Dvě minuty pro Grofa (ZNO) – nebezpečná hra vysokou holí. Přesilovka pět na tři pro Kladno.

26:31
    Eberle pálil od modré čáry po vyhraném buly, Us se krásně roztáhl na brankové čáře a předvedl ukázkový semafor!

27:15
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Hosté využívají početní výhodu. Krásná kombinace zavedla puk až na hůl MICHALA DRAGOUNA, který od levé tyčky překonal bezmocného, přesouvajícího se Use. Asistence: David Stach, Václav Kolařík.

28:54
    Hraje se teď ve středním pásmu, ani jeden tým nedokázal dotáhnout svůj pokus o přechod do útoku.

29:18
    Šeda se pokoušel zakončovat před bránou Kladna, ale Kehar (KLA) si pomohl krosčekem a rázem jsou z toho dvě trestné minuty.

30:01
    Orli byli vyhnáni z útočného pásma, ale rychle zase vrátili hru zpět před Švihálka. Rychlé přečíslení Havlíka a Puchera zakončoval slovenský střelec, kterému ale sjel kotouč z čepele hole a zamířil si to jen vedle tyče.

30:45
    Další útočná kombinace už Znojmu nevyšla a puk končí ve středním pásmu.

31:17
    Grof vytasil ostrou ránu, Švihálek kryje.

31:18

31:37
    Nemčík orazítkoval po střele od modré čáry tyčku!

32:32
    Menší trest pro Nemčíka (ZNO) – hákování.

33:03
    Vyloučení na obou stranách Eberle (KLA) – sekání a Číp (ZNO) – hrubost. Pokračuje se v přesilové hře Kladna pět na čtyři.

33:49
    Znojmu se na chvíli podařilo vymanit se z tlaku soupeře, orlí čtveřice odchází střídat.

34:04
    Ofsajd na straně Kladně po němž následuje vhazování ve středním pásmu.

34:31

35:18
    Podešva s Havlíkem krásně zapracovali ve středním pásmu a dostali se do přečíslení. Podešvovu přihrávku nedokázal Havlík usměrnit u pravé tyčky do sítě.

36:04
    Obrovská šance Eberleho, který uháněl sám na Use, ten si výborně počkal a zachytil puk na své vyrážečce. A opět si může tento slovinský gólman vychutnat ovace od znojemského publika.

36:58
    Hra teď nabízí více příležitostí na obou stranách, vznikají mezírky v obranách, které oba týmy dokáží využít.

38:00
    Po Rosově střele musel zasahovat i Švihálek, brankáři jsou ale ve druhé třetině výborní.

38:37
    Další šance, tentokrát před Usem, který zasahoval proti ráně Větrovce. Slovinský gólman ve znojemský barvách drží puk v lapačce.

39:39
    Delší pasáž hry ve středním pásmu, po níž se dostali do útoku Orli. Špačkovi ale na vrcholu kruhu nesedla střela.

40:00

Třetí třetina začne v 19:37. Prostřední část hry přinesla jen jeden gól, který tentokrát skončil v bráně skvělého Use. Kladno se prosadilo v přesilovce. Oba týmy si opět vypracovaly několik dobrých šancí, ale brankáři jsou dnes tím nejlepším, co se pohybuje na ledě.

40:01

41:02
    Úvodní minuta posledního dějství patřila Znojmu, které uzamklo svého soupeře v obranném pásmu. Švihálek musel zasahovat jen jednou.

42:21
    Znojmo zatím stále u puku, ale nemůže se prosadit přes momentálně dobře zformovanou obranu Rytířů.

43:19
    K útoku zavelelo i Kladno. Střelu od modré čáry se před brankovištěm pokoušel tečovat Strnad, Us zachytil puk na svých betonech.

44:06
    Dobrá útočná minuta Kladna, Us musel opět zasahovat, tentokrát z bezprostřední blízkosti dorážel nahození od modré čáry Dalecký.

44:53
    Eberle zachytil rozehrávku Znojma a nahodil před Use, žádné větší ohrožení znojemské klece ale nepřišlo.

45:44
    Orli se v posledních minutách nemohou prosadit a více ze hry mají hosté. Další znojemský pokus o útok končí už při přechodu modré čáry.

46:24
    Před bránou Kladna teď chvíli operovali Bartoš a Špaček, střelu i dorážku ale Švihálek zlikvidoval.

46:40
    Daleckého střela z mezikruží skončila v lapačce domácího gólmana.

47:38
    Bořutova střela z vrcholu pravého kruhu šla jen těsně mimo bránu!

48:08
    Menší trest pro Lukáče (KLA) za sekání.

48:38
    A na trestnou lavici přisedá Pojkar (KLA) – vysoká hůl. Přesilovka pro Znojmo pět na tři.

49:10
    Po krásném rozebrání obrany pálí z kruhu Štach, ale trefuje jen beton dezorientovaného Švihálka, odkud se puk odráží nad bránu.

49:28
    A Znojmo využívá přesilovou hru pět na tři. Orli si několikrát přihráli puk a dokonale zmátli kladenskou obranu, od modré čáry pak vyslal ostrou ránu JAKUB GROF. Asistence: Antonín Bořuta a Jan Lattner.

50:30
    Přesilovka pět na čtyři už není tak úspěšná a puk se pohybuje ve středním pásmu.

50:38

51:24
    Dragoun se pokoušel dostat po pravém křídle před Use, ale Drtina (ZNO) jej zahákoval a je vyloučen na dvě minuty.

51:54
    Orli vystihli kladenskou rozehrávku před svou bránou a vyhazují kotouč přes všechny čáry.

52:30
    Znojmo opět dobře zapracovalo v defenzívě a puk se stále pohybuje ve střední části kluziště.

53:05
    Rychlý brejk do znojemské obrany přináší Kladnu kýžené ovoce. Na střelu nad lapačku z hole JANA DALECKÉHO nešlo zareagovat. Asistence: David Stach a Michal Lukáč.

54:04
    A máme tu drama. Menší trest pro Havlíka (ZNO) za držení.

54:40
    Orli zatím drží puk zkušeně daleko od své brány.

54:53
    Kladenští se nyní dopustili ofsajdu a bude následovat vhazování ve středním pásmu.

55:08
    A další ofsajd Kladna, v němž se tentokrát zapomněl Stach.

55:45
    Rytíři usazeni před znojemskou svatyní. Z ostrého úhlu se pokoušel prosadit Stach, ale puk jen prolétl brankovištěm.

56:04

56:33
    Kladno nyní o poznání aktivnější. Z otočky v kruhu to zkoušel Eberle, Us pohotově vyráží pravým betonem.

57:27
    Orli drží puk ve středním pásmu, v dostatečné vzdálenosti od své klece.

58:25
    Orli zatím kontrolují hru a nedovolují soupeři usadit se před Usem.

59:08
    Kladno se nakonec usídlilo před znojemskou klecí, ale Us ještě nemusel zasahovat. Poslední minuta.

59:20
    Oddechový čas pro hosty.

59:20
    Kladenská klec osiřela, hosté to zkouší v šesti muži v poli.

Petra Matůšová

Branky a nahrávky: 8. Havlík (Lattner), 11. Špaček, 50. Grof (Bořuta, Lattner) – 28. Dragoun (Stach, Kolařík), 54. Dalecký (Stach, Lukáč)

HC LERAM Orli Znojmo: Us (Nechvátal) – Grof, Bořuta, Lattner, Štach, Nemčík, Drtina – Tomas, Pucher, Fiala, Bartoš, Rosa, Podešva, Havlík, Číp, Rehuš, Beránek, Beroun, Šeda, Novák, Špaček.

Rozhodčí: Čech, Skopal – Reich, Lukš