Brašov – Fehérvár 2:3 (kon.) | Tychy – Chomutov 0:3 (kon.) | Zvolen – Banská Bystrica 3:0 (kon.)
HKM Zvolen
3:0 (2:0, 1:0, 0:0)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Pátek 15.08.2014, 19:00 • Zimný štadión Zvolen • Memoriál Pavla Zábojníka

Videli sme zaujímavé stretnutie so všetkým čo k tomu patrí a možno trošku by aj niečo patriť nemuselo. Pekné góly, bojovnosť, rozbité plexisklo, bohužiaľ aj vážne zranenie.

Domáci zvíťazili 3:0 (dodatkové nájazdy sa skončili víťazstvom Banskej Bystrice 2:1) a o konečnom poradí na turnaji sa rozhodne zajtra!

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemny zvyšok piatkového večera. (21:22:57)

60:00

59:21
    Zápas as už len dohráva, pri puku sú domáci hráči v obrannom pásme Bystrice. Domáce publikum aplauduje a teší sa z víťazstva.

58:21
    Zvolen hrá s piatimi hráčmi, dnes to už hokejisti HKM zrejme dotiahnu do víťazného konca.

58:00
    Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.

57:38
    Erik Nitriansky trafil konštrukciu zvolenskej brány!

56:26
    Aj táto presilová hra Banskej Bystrice je pobiednejšia a teraz sa dokonca hostia sami dostávajú zo svojho útočného pásma.

55:03
    Dnešné stretnutie sleduje 1 350 divákov. Slušná návšteva na prípravný zápas.

53:55
    Banská Bystrica sa môže pokúsiť o zdramatizovanie záveru stretnutia, má na to ideálnu príležitosť. Zatiaľ si však nedokázala vypracovať vážnejšiu gólovú príležitosť.

53:21
    Vylučovať sa teraz ale bude na zvolenskej strane. A opäť vidíme svietiť 5- minútový trest. Kamil Brabenec, 5+ DKZ za napadnutie.

53:01
    Banská Bystrica hrá s piatimi hráčmi, domáci teda nevyužili dlhú 5- minútovú presilovú hru.

52:13
    Bystričania ale záver stretnutia absolútne nezvládajú. Ďalším vylúčeným hráčom je Lukáš Bambúch a opäť zvolenskí fanúšikovia nešetria neslušnými ľubozvučnými slovenskými výrazmi na jeho adresu. Bystrický útočník zinkasoval trest 10+10 minút za nešportové správanie a poputoval rovno do šatne.

51:25
    Domáci hokejisti sú zjavne dosť otrasení zo zranenia svojho spoluhráča a momentálne si nevedia ani len poriadne prihrať puk.

50:33
    Zvolenčania trošku polavili a príliš sa ani nehrnú dopredu. V podstate sa ani nemajú prečo.

49:50
    Puk na banskobystrickej striedačke, vhadzovať sa bude po pravej ruke Miiku Wiikmana.

49:08
    Situácia sa našťastie upokojila, Zvolenčania hrajú presilovú hru a hrajú ju veľmi dobre. Verme, že sa to tu už dnes dohrá v pokoji.

48:01
    Max Nicastro zinkasoval trest 5 minút + do konca zápasu za úder do hlavy a krku!

Vášne v hľadisku sú natoľko silné, že teraz sa cez celý štadión dostali obe fanúšikovské skupiny k sebe a usporiadateľov tu momentálne nie je príliš veľa. Tu bude ešte dnes veľmi horúco.

Verme, že zvolenský útočník Michal Chovan bude v poriadku a neohrozí to jeho ďalšiu kariéru. Držíme palce!