Jihlava – Pardubice 4:3 (2:1 po s.n.) | Olomouc – Chomutov 3:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Třinec 4:2 (kon.)
Č. Budějovice – Kometa Brno 2:3 (kon.) | Zlín – HC Litvínov 4:2 (kon.) | Sparta – HC Plzeň 4:1 (kon.)
Slavia – Kladno 1:3 (kon.) | Liberec – Vítkovice 6:2 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
HC Oceláři Třinec
Sobota 06.09.2014, 12:30 • ŠKO-ENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů

To je pro dnešek ze ŠKO-ENERGO Arény. Přeji hezký víkend. (14:42:41)

Mladá Boleslav dnes více držela puk a tlačila se dopředu. Třinci vůbec nevycházely přesilové hry, navíc nedokázal přesněji zakončovat – to především v úvodu zápasu. Mladá Boleslav si 3 body pohlídala i když se o ně v závěru ještě mohla strachovat.

60:00

59:56
    Ještě poslední vhazování před Růžičkou. Lavička Boleslavi už oslavuje.

59:44
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Vynikající trefa DAVIDA BERNARDA do prázdné brány definitivně rozhoduje zápas. Bez asistence.

59:25
    Powerplay přichází až teď.

59:20
    Třinec ještě nemá útočné pásmo pod kontrolou, nemůže odvolat brankáře.

58:54
    Kotala si počkal na kličkujícího Ondřeje Kovařčíka, kterého povedeným stromem poslal k zemi.

58:40

58:10
    Svoboda musí zasahovat.

57:40
    Mladoboleslavští zazdili levou stranu a konečně se jim podařilo vybojovat puk a od mantinelu rozehrát.

56:40
    Tomáš Franek (TRI) před okamžikem vykřesal naději pro svůj tým, teď ji ale zase hasí. Dostává 2 minuty za zásah do oblasti hlavy a krku. Trest za něj odsedí Matěj Murín, jelikož Franek ještě dostal bonusový v podobě 10 minut.

56:13
    Šťávova rána z dálky jasně minula třineckou klec.

56:04
    Kofroňovi puk utekl a je z toho icing. Po delší době buly před Svobodou.

55:28
    Podsedníček si nepřišel na Douderu, jenž mu zkřížil cestu k bráně.

54:11
    Třinec právě vstřelil branku!
    Buly nemělo jasného vítěze, ale Kofroň si puk vzal na pravé straně a poslal ho víceméně naslepo před bránu. Mezi kruhy stál TOMÁŠ FRANEK a střelou zápěstím přesně trefil horní roh brány. Ani se neraduje. Ví, že pouze jedna branka nestačí. Asistence: Adam Kofroň.

53:52
    Sudí ztratili přehled v tlačenici u hrazení a hru přerušují.

53:41
    Už se o puk bojuje v boleslavské třetině.

53:18
    Krkolomný přechod do útočného pásma, ale prosím – Boleslavi to vyšlo.

52:52
    A Mladá Boleslav si vyžádala oddechový čas.

52:52
    Icing Boleslavi.

52:40
    Tak se také děje. Třinec dnes nehraje v početních výhodách vůbec dobře.

52:25
    Hráči v bílém kontrolují kotouč a čekají na návrat svého vyloučeného parťáka na led.

52:09
    Boleslav se osvobozuje.

51:18
    Domácí rychle přistupují k Třineckým a ti si nedokáží vytvořit nějaký přesilovkový vzorec. Teď to dokonce mohlo být přečíslení 2 na 1, ale Volf akci zbrzdil a tak Sonnek čekal na přihrávku marně.

50:40
    Stránský se drží za obličej. Dostal ránu holí od Davida Chvátala (MBL), pro nějž to znamená 2 minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

50:21
    Rozjetý Brzák neměl moc komu přihrát, tak to zkusil sám. Svoboda vykryl ramenem prostor u své bližší tyče.

49:30
    Brankář Růžička si sáhl do vzduchu pro střelu Michala Kovařčíka.

48:08
    Rozhodčí vrací hru do třinecké třetiny.

47:32
    Kotalovu střelu z dálky Svoboda jen vyrazil k Sonnkovi. Ten byl sám před bránou, ale nedokázal dobře zakončit. Zkoušel to mezi betony, ale brankář Ocelářů zalehl do pozice bobisty a udržel puk pod svými zády.

47:08
    Christov střílel z mezikruží. Střela mu zřejmě ideálně nesedla. Mířil po ledě doprostřed brány.

46:09
    Bude to dobré. Třinecký bek se sám zvedá a odjíždí na střídačku.

46:09
    Bernad střelou zpoza modré čáry trefil Zahradníčka do nohy. Ten se skácel jako útlý smrk po zásahu zkušeného dřevorubce.

45:22
    Střela Ocelářů od modré nachází muže s maskou na hlavě.

45:17
    Boleslavský gólman má puk pod kontrolou.

44:19
    Trma-vrma po vhazování, ze které Franek ukrytou střelou prověřil Růžičku, jenž dokázal rychle vytrčit pravý beton.

44:13
    Pořízek neměl nárok stihnout nepřesnou přihrávku Bernada. Je z toho icing.

43:00
    Sonnek viděl na zadní tyči Podsedníčka a tak ho prudkým křižným pasem oslovil. Brankář Třince jako by to čekal, stál včas u tyče, připraven střelu zlikvidovat.

41:23
    Franekova ostrá střela si našla cestu až k Růžičkovi, který ji výborně vytěsnil vyrážečkou.

40:45
    Zdeněk Borovec (MBL) odjíždí na lavici hříšníků – 2 minuty, vražení na hrazení. To je velká šance pro Třinec jak se zápasem ještě něco udělat.

40:01

40:00
    Na trestné lavici už sedí David Chvátal (MBL), který odpykává níže zmíněný trest pro hráčskou lavici.

Mladá Boleslav ve druhé třetině předčila svého soupeře. Navýšila svůj náskok na dvougólový. Třinec se takřka do žádné šance nedostal.

40:00
    Třetí periodu načne přesilová hra hostů – Boleslav dnes podruhé hrála v 6.

40:00

39:56

39:31
    Bernadova slabá střela našla jen čepel hole třineckého hokejisty.

39:26
    Nepřesná střela od modré.

38:27
    Hosté jsou ve 4.

38:24
    Svoboda kryje střelu ze střední vzdálenosti.

37:56
    31 vteřin se bude hrát 5 na 3. Za sekání je vyloučen Kryštof Fejko (TRI).

37:49
    Po "skorofaulu" hostů ujížděl na druhou stranu kluziště Fejko, ale byl hned zpacifikován obranným párem Boleslavi.

37:04
    Ďurač byl zapomenut na zadní tyči, Svoboda ho dokázal vychytat!

36:57
    A začíná přesilová hra Mladé Boleslavi.

36:27
    Lukáš Bednář (TRI) ukončuje přesilovku svého mužstva. Dostává 2 minuty za zdržování hry.

36:18
    Boleslav se znovu osvobozuje.

35:48
    Šťáva bekhendem vyhazuje vysoko a hlavně daleko. Hned sprintuje na střídačku.

34:57
    Příliš mnoho hráčů na ledě na straně Boleslavi posílá na trestnou lavici Milana Průška (MBL).

33:54
    Přeci jen je to gól. ROMAN ČERMÁK byl sám u levé Svobodovy tyče, ale byl ve velkém úhlu. Po první střele si trochu odbruslil, aby mohl lépe zakončovat a z této dorážky dokázal propasírovat puk do brány. Asistence: David Chvátal, Vojtěch Němec.

33:10
    Střídačka domácích hlučně oslavila obranný zákrok Šťávy, jehož rybička vzala puk nastartovanému Christovovi, jenž tak nemohl nahrát na druhou stranu.

33:02
    Tak tentokrát to byl Třinec. Ale o fous. Nicméně Boleslav se záhy dostala k puku a třinecký gólman ho musel ukrýt ve výstroji.

32:50
    Zakázané uvolnění hostů. Kdopak asi vyhraje vhazování...?

32:23
    Poslední nepřesná střela od modré čáry přichází s návratem hříšníka Severy na ledovou plochu.

31:15
    Kdepak, tahle střela Sedmíka byla dlouho avizovaná a tak ji Murín dokázal zablokovat. Teď mírně pokulhává.

30:34
    Šťáva rozezněl prkna za Svobodou.

30:23
    Jiří Severa (TRI) si odpyká menší trest za krosček.

29:56
    Svoboda vyjel z brány, ale nerozehrál dobře. Napadající Boleslavák však neměl puk plně pod kontrolou, navíc ho obklopovala trojice hráčův červených dresech.

28:47
    Přihrávka rukou, buly před modrou čárou Třince.

28:17
    Franek po hezké kličce přeci jen ztratil rovnováhu a nedokázal svou pohlednou akci zakončit střelou.

27:40
    To už je Mladá Boleslav v plném obsazení.

27:11
    Až teď, ale k nebezpečnému zakončení to nevedlo.

26:58
    Třinec je v rozehrávce marný, takhle nemá šanci obsadit útočné pásmo.

26:40
    Žalud pohodlně vyhazuje.

26:28
    A znovu.

26:20
    Maskovaný muž s logem Škodovky na prsou má kotouč ve své moci.

25:24
    Domácí vyhráli buly (jak jinak) a okamžitě vyhodili přes všechny čáry.

25:20
    Patrik Podsedníček (MBL) putuje na trestnou lavici – 2 minuty, hákování.

25:01
    Tvrdou bombu z modré čáry vyslal jeden ze Třineckých (snad to byl Franek). Mířila na hruď Růžičkovi, který ji dokázal ještě pomocí lapačky zpacifikovat. Nyní se brankář nachází v předklonu, zřejmě tu jedovatou ránu pocítil víc, než by si přál.

24:45
    Důrazný Podsedníček nedostal ani píď prostoru k zakončení, přesto se k němu protlačil, i když to bylo v pádu a zády k bráně.

23:41
    Škoda, že se nevede statistika úspěšnosti na vhazování. Boleslav by ji dnes určitě ovládla.

23:21
    Vojtěch Němec byl půlmetr před Svobodou, nemohl zakončit lépe. Navíc měl na zádech dva obránce.

22:36
    Hosté jsou nyní aktivnější, zdržují se na území protivníka.

21:56
    Třinec ještě udržel pásmo, Pěnčík z vrcholku kruhů. Růžička v pozoru.

21:27
    Christov nezakončil ideálně.

20:42
    Podsedníček dostal namazáno po vyhraném vhazování. Měl čas zamířit, přesto střelou tahem minul cíl.

20:40
    Zakázané uvolnění po snad prvním kontaktu červených s pukem ve druhé třetině.

20:23
    Volfovo zápěstí vyslalo pozdrav pro Svobodovu rukavici.

20:01

První třetina měla solidní tempo. Boleslav se snažila tlačit dopředu, Třinec spoléhal spíše na rychle protiútoky a chyby v soupeřově defensivě. Tato taktika slavila úspěch už v první minutě, kdy trojice Kofroň-Jaroš-Ondřej Kovařčík po ukázkové akci dala první branku utkání. Domácím se podařilo vyrovnat a Sonnek po trestném střílení otočil skóre. Více nadějných střeleckých pozic měl paradoxně Třinec, v němž zatím vyniká Ondřej Kovařčík.

20:00

19:58
    Ještě jeden pokus hned po buly. Šťáva vyprášil brankářův pravý beton.

19:55
    Dostala. Svoboda kryje zakončení od modré.

19:46
    Mladá Boleslav drží puk v útočném pásmu. Dostane se ke střele?

18:30
    Ďurač vymyslel skrytou přihrávku na Volfa, který si najížděl na bližší tyč. Nebyla to ideální pozice pro zakončení a podle toho to taky dopadlo.

17:49
    Ondřej Kovařčík dostal na něj až příliš mnoho prostoru. Pohotovou střelou ale našel jen dobře postaveného brankáře.

17:40
    Proti Borovcově střele z pravé strany Svoboda vymrštil lapačku.

17:29
    Velice agilní Ondřej Kovařčík dlouhou dobu držel puk v rohu kluziště proti jasné přesile soupeře.

15:49
    Boleslavská obrana dnes není úplně pozorná. Vypadalo to na přečíslení 3 na 2, nakonec se domácí stačili vrátit. Navíc do Bednářovy střely z levé strany si lehl Červinský.

14:51
    Oba celky dnes čile napadají. Teď je to vidět v třinecké třetině, kde se hosté nedokáží dostat k rozehrávce.

14:03
    Svižný nájezd zakončil dnešní třinecký střelec prudkou střelou do tyče!

14:03
    Trestné střílení i na druhé straně! Ďurač zatáhl za "záchrannou brzdu", když zahákoval Ondřeje Kovařčíka, ujíždějícího na Růžičku.

13:37
    Brzák neměl šanci projít přes 4 hráče, kteří na něj byli nachystaní na modré čáře.

13:12
    Oceláři dostávají touš do bezpečí.

12:44
    Boleslav zamkla Třinec v jeho třetině. Čermák si udělal prostor a zápěstím vystřelil. Svoboda kryje. Pokračuje tlak domácích.

12:00
    Volf mohl těžit z napadání Sonnka, ale střelu z voleje mu na poslední chvíli pokazila hůl soupeře.

10:35
    Franek byl neobsazený mezi kruhy, odkud pohotově pálil. Projektil, směřující doprostřed brány, dokázal gólman Středočechů zneškodnit.

10:17
    Kapitán Bernad to udělal parádně. Odrazil nápor napadajícího soupeře a od vlastní brány prošel přes 2 protihráče až do útočného pásma, kde dobře rozehrál na Chvátala.

09:10
    No, no, užuž to vypadalo, že JANU SONNKOVI sjede puk z hole, ale nakonec ho dokázal forhendem zavěsit nad rameno Svobody.

09:10
    Heider se dopustil sekání na Sonnkovi, který zle dotíral na Svobodu. Je to trestné střílení!

08:59

08:35
    Volf ve středním pásmu rukavicí zpracoval vyhozený puk a jel 1 na 1. Zkoušel si obloučkem udělat prostor, leč Pisarik jeho následnou střelu přizvedl čepelí hole do ochranné sítě za bránou.

08:11
    Vhazování v pásmu Třince.

07:59
    Třinec se nebezpečně tlačí do brány! To snad byla tyčka, která zazněla za Růžičkovými zády.

07:33
    Zahradníček nahazoval od modré, tečovaný puk se od brankáře odrazil k Michalovi Kovařčíkovi, který donutil Růžičku k dobrému zákroku.

06:59
    Jan Sonnek (MBL) vyloučen na 2 minuty za hákování. Franek byl aktivní, když po hromadné tlačenici u mantinelu uzmul puk z klubka hráčů a startoval sám směrem na brankáře. Sonnek ho musel zahákovat.

06:19
    Gólman v bílém dresu pokryl puk. Bude se vhazovat.

06:11
    Boleslav neprošla přes střední pásmo.

05:09
    Chvátal to zkoušel z levé strany. Svoboda si pohlídal přední tyč.

04:08
    Růžička musel vytasit svůj beton proti nebezpečné střele!

03:49
    Kde se vzal tu se vzal LUKÁŠ VOLF, který jel sám na brankáře. Nic nevymýšlel, zakončil přesně k tyči na stranu, kde má soupeřův brankář lapačku. Puk ještě cinkl o kovovou konstrukci brány. Asistence: Ondře Šťáva.

03:27
    Stránský byl poslední, ale dovolil si kličku na soupeřova útočníka, avšak rozehrál na obsazeného spoluhráče a jeho tým tak ztrácí kotouč.

02:48
    Růžička zasáhl puk před brankovou čárou, takže to icing není. Ondřej Kovařčík nepříjemně napadá, domácí mají problém rozehrát z vlastního pásma.

02:35
    Buly po levici Svobody.

02:18
    Boleslav se dlouho neudržela v útočném pásmu.

00:37
    Krásný, učebnicově zakončený protiútok Třince a máme tu první branku! Jeden z beků Boleslavi se na polovině hřiště neprotlačil u mantinelu přes Kofroně, který mu puk sebral a vystartoval dopředu. Poté předal puk mezi kruhy Jarošovi, jenž po otočce okolo obránce bekhendem našel ONDŘEJE KOVAŘČÍKA a ten se trefil nad beton přesouvajícího Růžičky. Asistence: Tadeáš Jaroš, Adam Kofroň.

00:22
    Zakázané uvolnění hostů.

00:01

Sestava BK Mladá Boleslav: Růžička (Pechek) – Tůma, Čermák, Hes, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský – Průšek, Němec, Kotala, Sedmík, Chvátal, Podsedníček, Brzák, Borovec, Pořízek, Volf, Ďurač, Sonnek.

Sestava HC Oceláři Třinec: Svoboda (Dudáček) – Pisarik, Heider, Stránský, Doudera, Chroboček, Zahradníček – Pěnčík, Franek, Kofroň, Murín, O. Kovařčík, Severa, Petrák, Bednář, Pala, Fejko, Christov, Jaroš, M. Kovařčík.

Rozhodčí: Wágner – Podrazil, Grundler.

Mladoboleslavští junioři mají za sebou 4 zápasy, z nich získali 7 bodů. Výkonnostně nestačili pouze na Vítkovice, jimž podlehli předevčírem zde na domácím ledě 0:4.

Třinec má rovněž na svém kontě 7 bodů, ale odehrál 5 zápasů. V základní hrací době vyhrál jen jednou (5:2) proti Slavii.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

David Bohata

Branky a nahrávky: 4. Volf (Šťáva), 10. Sonnek, 34. Čermák (Chvátal, Němec), 60. Bernad – 1. O. Kovařčík (Jaroš, Kofroň), 55. Franek (Kofroň)

Rozhodčí: Wágner – Podrazil, Grundler