Vsetín – Poruba 2011 2:1 (kon.) | PZ Kladno – HC Plzeň 1:9 (kon.) | Chomutov – HC Litvínov 3:2 (kon.)
Slavia – Kladno 5:2 (kon.) | Č. Budějovice – Hr. Králové 2:4 (kon.) | Sparta – Jihlava 2:0 (kon.)
Kometa Brno – Zlín 7:2 (kon.) | Havířov – Třinec 3:5 (kon.) | Písek – Liberec 2:4 (kon.)
Pardubice – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | Letňany – K. Vary 0:1 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 3:0 (kon.)
HC Motor České Budějovice
2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
Královští lvi Hradec Králové
Sobota 06.09.2014, 12:30 • Budvar aréna - 2. ledová plocha • Extraliga staršího dorostu

I v poslední části jsme viděli dva góly. tentokrát oba do brány Českých Budějovic. Zásluhou Matouše a Zahradníka si tak všechny body odváží hosté. Ode mne je to pro dnešek vše, loučím se s vámi na počtenou. (14:43:53)

Po odpískání ještě hromadná potyčka mezi hráči obou týmů. Ruce se nepodávají, místo toho létají nadávky.

60:00

58:54
    Lvi jsou v útončném pásmu trpěliví. Zdá se, že už chtějí utkání jen dohrát.

57:54
    Šance na vyrovnání jsou zřejmě pryč. Hosté téměř jistě vyhrají.

57:54
    Ondřej Kachyňa (CEM) – 2+2 minuty – sekání + hrubost – 4/5.

57:33
    Jakub Doktor vnesnl do hry Motoru potřebný pohyb as důraz, ale střela z toho není.

56:21
    David Malík díky nedůraznému přístupu domácích obránců projel až před Kváču a ten měl co dělat, aby puk udržel mimo svou klec.

55:58
    Střela Jana Bárty sražena do ochranné sítě.

55:43
    Domácí jsou málo důrazní. Chybí chuť něco s výsledkem udělat.

55:24
    Domácí nejsou přesní v rozehrávce. Pokud chtějí první body, musí hru výrazně zlepšit.

55:05
    Kachyňova střela mimo.

54:21
    Oba týmy ve plném počtu.

53:03
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hosté zvyšují na rozdíl dvou branek. Po Pavlíkově přihrávce ujel TOMÁŠ ZAHRADNÍK a nedal Kváčovi šanci. Stále se hraje čtyři na čtyři. Asistence: Radovan Pavlík.

52:31
    František Bárta (CEM) – 2 minuty – hákování
    František Mník (HKR) – 2 minuty – držení hole – 4/4.

52:15
    Náznak šarvátky mezi Hronkem (HKR) a Tintěrou (CEM). Oba jsou potrestáni za hrubost. 4/4

51:30
    Na druhé straně pálil Zahradník. Kváča chytá.

51:10
    Martin Kadlec střelou z pravého kruhu Groha nepřekvapil.

50:25
    Šulkova střela z levé strany končí ve výstroji brankáře Groha.

49:47

49:25
    Opět velice trpělivá kombinace Hradce v útočném pásmu.

47:47
    Lvi nakonec početní výhodu využívají. Prosadit se dokázal Dominik Matouš. Početní výhoda hostí navíc pokračuje další dvě minuty, protože Schidmayer dostal 2+2. Asistence: David Malík.

47:00
    A domácí konečně vyhazují.

46:54
    Až teď Pavlík vypálil. Kváča bez problémů chytá.

46:21
    Hosté v útočném pásmu kombinují, ale nestřílí.

45:52
    Karel Schidmayer (CEM) – 4 minuty – vysoká hůl – 4/5.

45:26
    Hraje se nahoru dolů, ale zatím minimum střel.

44:09
    Stejná pozice, ale jiný střelec. Tentokrát Groh vychytal Natana Vráblíka.

43:37
    Martin Pospíšil prověřil Groha, ten byl připraven a jeho střelu ukryl do lapačky.

42:45
    David Maliník sám v nájezdu proti Kváčovi neuspěl. Stačilo jen zvednout puk nad beton domácího gólmana.

42:04
    František Hnik objel bránu a zakončoval, na Kváču ale nevyzrál.

41:44

40:25
    Domácí se dostali do útoku. Hosté vyhazovali a tečovaný puk dolétl až na stanoviště časoměřičů a prolétl těsně vedle mé hlavy.

40:01

Hráči jsou na ledě. Motor začne s výhodou jednoho hráče v poli navíc.

I v druhé třetině jsme viděli po jednom gólu v každé brance. Nutno ovšem říci, že hosté byli po většinu času lepší a gól na konci třetiny padl z jedné z mála šancí domácích. Další třetina začne přibližně v 14:05.

40:00

39:36
    Exner Jakub (HKR) – 2 minuty – zdržování hry – 5/4.

38:35
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Jako blesk z čistého nebe. Šulek vybojoval puk a JIŘÍ KUBEŠ vyslal pumelici od pravého mantinelu, která skončila až za Grohovými zády. Asistence: Ondřej Šulek.

38:22

38:09
    Domácí se osvobozují.

37:23
    Hradec je v útočném pásmu, ale beze střel.

36:22
    Martin Kadlec (CEM) – 2 minuty – hákování – 4/5.

35:54
    Natan Vráblík se pokoušel překonat Groha, ale hradecký gólman zasáhl ramenem.

35:24
    Oba týmy hrají v plném počtu.

34:28
    DAVID CHALUPA se proháčkoval přes celou obranu Motoru a střelou zápěstím vymetl levý horní roh Kváčovi brány. Asistence: Emil Veselý.

33:24
    Natan Vráblík (CEM) – 2 minuty – hrubost
    Filip Hronek (HKR) – 2 minuty – hrubost – 4/4.

33:23
    Podobná situace jen na místě střelce Natan Vráblík.

33:00
    Michal Bláha pálil z pravého kruhu. Groh bez problémů kryje.

31:58
    Aktivnější jsou hosté. Motor hrozí jen z protiútoků.

31:05
    Kváča má teď co dělat, letí na něj jedna střela za druhou. Zvláště Lier je dnes při chuti.

30:10
    Radovan Pavlík ujížděl sám na Kváču, ale bekhenodvý blafák mu nevyšel a jeho pokus tak končí mimo.

29:39

29:14
    Domácí se osvobozují a přeilovka Hradce pomalu končí.

28:43
    Hostům se přesilovka příliš nedaří. Zatím žádná střela.

27:59
    Ondřej Kachyňa (CEM) – 2 minuty – hrubost
    Tomáš Zahradník (HKR) – 2 minuty – sekání – 4/5.

27:56

27:39
    Natan Vráblík (CEM) – 2 minuty – hrubost – 4/4.

27:30
    Pěkná souhra končí střelou Natana Vráblíka. Groh pozorný.

26:40
    Hosté ve čtyřech.

26:36
    V dobré šanci byl Jan Bárta, ale Groh ho vychytal.

25:56
    Budějovice budou mít velkou šanci. Zahrají si dvojnásobnou přesilovku. Vyloučen je Emil Veselý (HKR) za vysokou hůl.

25:20
    Velký závar před bránou hostí. Groh byl ale pozorný.

25:03
    Vráblík trefil jen obránce.

24:40
    Kryštof Hroudný (HKR) – 2 minuty – hákování – 5/4.

23:24
    Hronek pálil od modré, jeho střela byla minimálně třikrát tečována a zaplachtila přímo do Kváčovi lapačky.

22:43
    V úvodu druhé třetny jsou lepší hosté. Domácí s velkými obtížemi vyhazují na zakázané uvolnění.

21:57
    A opět ten hybridní icing. Domácí by si měli dávat větší pozor.

20:14
    Opět vynikající využití pravidla o hybridním icingu v podání hostů. Domácí se rázem musí bránit.

20:01

První část nabídla vyrovnanou hru od obou celků. Do vedení se už ve druhé minutě dostali domácí zásluhou Jakuba Doktora. Hostům se ale velice záhy podařilo vyrovnat, když se trefil David Chalupa. Další třetina začne přibližně v 13:15.

20:00

19:41
    Hosté už po několikáté zužitkovali pravidlo o hybridním icingu a Lier vystrašil Kváču.

19:10

18:41
    Budějovice se nemohou dostat do útočného pásma. Lvi srdnatě brání.

17:45
    Hradečtí se dostali ke kotouči a šetří čas.

17:10
    Dominik Matouš (HKR) – 2 minuty – nedovolené bránění – 5/4.

16:24
    Hra se uklidnila, mnoho šancí k vidění není.

15:20
    Šulek napřáhl od modré, ale Kroh byl připraven.

14:40

14:31
    Kváča dostal pukem do masky a zdá se otřesen. Pokračovat ale bude.

14:05
    Filip Hronek od modré minul.

13:10
    Lvi ihned zaváží kotouč do útočné třetiny a rozjíždějí přesilovkovou kombinaci.

12:40
    Erik Bahula (CEB) – 2 minuty – nedovolené bránění – 4/5.

12:08
    Doktorova střela hned po buly končí v náruči hradeckého gólmana.

12:03
    Hraje se celkově v dobrém tempu. Hra se přelévá ze strany na stranu.

11:42
    Domácí šli dva na jednoho, ale Bárta střílel jen nad.

10:53

09:44
    Ondřej Šulek výborně podržel puk a šetří vteřinky pro svůj tým.

09:12
    Střílel Pavlík, ale Kváča byl připraven.

08:53
    Jakub Doktor (CEB) – 2 minuty – držení – 4/5.

07:56
    Velká šance hostí. David Chalupa z ideální pozice sám proti Kváčovi neuspěl. Jeho střela mířila vysoko nad.

07:20
    Od modré pálil Lier, jeho střela byla chytře ukrytá za obránce. Nakonec zasáhl Kváča maskou.

06:44
    Z pravé strany pálil Schidmayer, ale Groh byl připraven.

05:46
    František Bárta krásně obešel jednoho obránce a mířil do horního růžku. Groh výborně zasáhl vyrážečkou.

05:16
    Z levé strany střílel Kachyňa, ale jeho pokus byl zblokovaný.

04:19
    Domácé se ihned dostali do pásma, ale nemohou se dostat ke střele.

04:00
    Daniel Lier (HKR) – 2 minuty – podražení – 5/4.

03:09
    To jsem zakřikl. Po závaru před brankou přihrál Tomáš Zahradník na úplně volného DAVIDA CHALUPU a rázem je vyrovnáno. Asistence: Tomáš Zahradník, Martin Hejna.

02:41
    Domácí jsou zatím mnohem aktivnější. Hradec nestíhá.

01:08
    Domácí otevírají skóre. Daniel Klinecký nahazoval kotouč na Groh a JAKUB DOKTOR ho krásnou tečí usměrnil do branky. Asistence: Daniel Klinecký.

00:35
    František Bárta se na dvakrát pokoušel překonat hradeckého gólmana, ale úspěšný nebyl.

00:10
    Filip Hronek (HKR) – 2 minuty – vysoká hůl.

00:01

HC Motor České Budějovice: Kváča (Němec) – Kadlec, Kachyňa, Farka, Kubeš, Klinecký, Benda, Tintěra, Dvořák – Bláha, Pánek, Schidmayer, Vráblík, F. Bárta, Jiřinec, Šulek, Bahula, Doktor,J. Bárta, Pospíšil, Mašek.

Královští lvi Hradec Králové: Groh (Weiss) – Havránek, Lier, Luštinec, Hroudný, Veselý – Exner, Matouš, Zahradník, Hofman, Malík, J. Moník, Hnik, Matějček, Hidvéghy, Chalupa, Pavlík, Kinčl, Hronek, F. Moník, Hejna.

Rozhodčí: Mertl – Polonyi, Samuel.

V dnešním druhém kole extraligy staršího dorostu se na druhé ledové ploše Budvar arény střetnou dorostenci HC Motor České Budějovice a Královští lvi Hradec Králové.Jsme na začátku soutěže, a tak můžeme jen velice těžko odhadovat, který z týmů je silnější. Co ale říci můžeme, je fakt, že první kolo vyšlo lépe Hradeckým, kteří po výhře 4:2 vyloupili liberecký led. Naopak Jihočeši v prvním soutěžním zápase neuspěli na ledě pražské Sparty a domů si po prohře 1:5 neodvezli ani bod.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Jaroslav Pešek

Branky a nahrávky: 2. Doktor (Klinecký), 39. Kubeš (Šulek) – 4. Chalupa (Zahradník, Hejna), 35. Chalupa (Veselý), 48. Matouš (Malík), 54. Zahradník (Pavlík)

Rozhodčí: Mertl – Polonyi, Samuel