Novosibirsk – Novokuzněck 6:1 (kon.) | Omsk – Vladivostok 4:2 (kon.) | Barys – Chabarovsk 3:2 (2:1 po s.n.)
Jekatěrinburg – Záhřeb 3:2 (kon.) | Magnitogorsk – HC Slovan 2:3 (kon.) | Ufa – Viťaz 6:1 (kon.)
Čerepovec – Čeljabinsk 2:3 (kon.) | Kazaň – Atlant 1:4 (kon.) | N.Novgorod – Chanty-Mansijsk 1:3 (kon.)
Petrohrad – Soči 3:2 (kon.) | Riga – Minsk 4:2 (kon.) | Jokerit – Jaroslavl 3:2 (kon.)
Jokerit Helsinky
3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Lokomotiv Jaroslavl
Sobota 06.09.2014, 16:00 • Hartwall-areena • KHL

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Loučím se s vámi a přeji příjemný zbytek dnešního dne. (18:28:06)

Československá stopa

Jiří Novotný (JAR) 1 + 0
    Petr Koukal (JOK) 0 + 1

Je hotovo! Jokerit Helsinky poráží na svém ledě Lokomotiv Jaroslavl 3:2 a připisuje si svou historicky první výhru v KHL. Domácí byli po většinu zápasu lepším týmem a vítězství si zaslouží. Na jejich výhře už nic nezměnila ani branka Sergeje Plotnikova, který dal v 59. minutě hostům naději, ale vyrovnat už Lokomotiv nedokázal.

60:00

59:50
    Na druhé straně se ale rovněž vylučuje! Petr Koukal (JOK) si jde rovněž odsedět dvě minuty.

59:50
    Zdá se, že je rozhodnuto! Geoff Platt (JAR) dostává dvě minuty za držení protihráče, když se snažil zastavit rodící se protiútok Jokeritu.

59:01
    Jaroslavl nebezpečně zahrozila před Heleniusem, který nakonec přerušuje hru a hosté si berou oddechový čas.
    Sergej PLOTNIKOV - 3:2

58:34
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Lokomotiv dramatizuje závěr zápasu! SERGEJ PLOTNIKOV přebruslil s pukem napříč útočným pásmem a z levého kruhu vypálil parádní ránu do horního růžku Heleniusovy branky.

58:00
    Zbývají poslední dvě minuty třetí třetiny a Jokerit je blízko své premiérové výhře v KHL.

57:46
    Domácí už se opravdu nikam neženou a jen vyvážejí puky, aby mohli prostřídat.

57:00
    Jaroslavl si teď přeci jen snaží vytvořit závěrečný tlak, ale Jokeritu se daří dostávat kotouč z pásma.

56:47
    Nebezpečně si teď na střed nabruslil Kronwall, ale domácí brankář byl opět tam, kde měl.

55:31
    Hostující Apalkov se teď opřel do puku, ale Helenius byl na svém místě.

55:04
    Lokomotiv se málo dostává k puku a tímto stylem se vyrovnání dočkat nemůže.

Martin Švejkar

Branky a nahrávky: 3. Hagman (Lajunen, Kapanen), 30. Hagman (Aaltonen, Gunderson), 32. Omark (Koukal) – 18. Novotný (Kronwall), 59. Plotnikov

Jokerit Helsinky: Helenius (Karlsson) – Gunderson, Lajunen – Jaakola, Karalahti – Ohtamaa, Korpikari – Saari – Hagman, Kapanen, Aaltonen – Omark, Koukal, Moses – Sallinen, Harju, Rita – Mäki, Hahl, Pöysti.
    Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Gorochov, Jakovlev – Kronwall, Holos – Višněvskij, Ljubuškin – Vasiljev, Korškov – Plotnikov, Apalkov, Averin – Gračev, Novotný, Thornberg – Platt, Sprukts, Kapustin – Konkov, Kartajev, Galimov.

Rozhodčí: Roman Gofman, Alexej Ravodin – Pjotr Aljošin, Jurij Ivanov