Vsetín – Poruba 2011 2:1 (kon.) | PZ Kladno – HC Plzeň 1:9 (kon.) | Chomutov – HC Litvínov 3:2 (kon.)
Slavia – Kladno 5:2 (kon.) | Č. Budějovice – Hr. Králové 2:4 (kon.) | Sparta – Jihlava 2:0 (kon.)
Kometa Brno – Zlín 7:2 (kon.) | Havířov – Třinec 3:5 (kon.) | Písek – Liberec 2:4 (kon.)
Pardubice – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | Letňany – K. Vary 0:1 (kon.) | Vítkovice – Olomouc 3:0 (kon.)
PZ Kladno
1:9 (0:1, 0:6, 1:2)
HC Plzeň 1929
Sobota 06.09.2014, 12:00 • ČEZ stadion Kladno • Extraliga staršího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Přeji příjemné dopoledne všem hokejovým nadšencům. Dnes je na programu 2. kolo Extraligy staršího dorostu, ve kterém se mimo jiné střetne PZ Kladno s celkem HC Plzeň 1929. Zápas se odehraje od 12:00.

Plzeň právě vstřelila branku!
    Hosté otevírají skóre utkání! TOMÁŠ KUČERA posílá svůj tým do vedené. Asistence: Hanzlík, Váchal.

06:18
    Hosté budou moci navýšit své vedení v přesilové hře, vyloučen je Michal Slatinský (KLP) za držení protihráče.

08:18
    Domácí ale hru ve čtyřech přestáli bez gólové úhony.

09:23
    Hru v početní převaze si vyzkouší i kladenští a to poté, co je dvěma minutami potrestán Jakub Vavřička (PLM), provinil se nedovoleným bráněním.

09:46
    Domácí přesilovka neměla dlouhého trvání, síly na ledě se vyrovnají po faulu Martina Vostárka (KLP), na vině je sekání.

11:23
    Hosté jsou kompletní, začíná jejich velice krátká přesilovka.

11:46
    I domácí krátký úsek hry v oslabení v pohodě přečkali, hraje se v plném počtu na obou stranách.

17:26
    Plzeňští si v závěru první třetiny ještě zahrají v početní převaze, vyloučen je domácí Lukáš Vyšín (KLP), dvě minuty za hákování.

19:26
    Ale ani toto vyloučení domácích neskončilo gólem v kladenské síti, domácí jsou již kompletní.

20:00

Prvních dvacet minut hry je za námi a lépe si zatím vedou hráči hostující Plzně, kteří zásluhou branky Tomáše Kučery ze šesté minuty drží nejtěsnější vedení. Další třetina začne přibližně v 12:47.

20:01

21:44
    Další trest pro domácí tým, vyloučeným hráčem je Richard Lachman (KLP), jenž dostává dvě minuty za sekání.

21:57
    Tentokrát už hosté neponechali nic náhodě a s přesilovou hrou si poradili na výbornou, když Lachmana po třinácti vteřinách pobytu na trestné lavici poslal zpět do hry MATYÁŠ KANTNER, který navyšuje vedení svého týmu již na dvě branky! Asistence: Marek Rubner.

23:08
    Domácí se ještě ani nestihli pořádně vzpamatovat z předchozí inkasované branky a už musí Melančin lovit puk ze své sítě potřetí poté, co se trefuje FILIP KOKOŠKA! Asistence: Štěpán Hanzlík.

24:01
    A může být pro kladenské hokejisty ještě hůře, na lavici trestů totiž usedá Jakub Kučera (KLP), jenž dostává menší trest za držení protihráče.

26:01
    "PZko" ale nyní ubránilo svou svatyni, Jakub Kučera se vrací na led a domácí tak hrají v plném počtu.

27:29
    Po delší době si hru s jedním hráčem navíc vyzkouší i domácí hráči, vyloučen je Dominik Sedláček (PLM), dvě minuty za nedovolené bránění.

29:29
    Hosté však svoji branku ubránili i v početní nevýhodě a tak po návratu Sedláčka na hrací plochu opět mohou ohrozit domácí svatyni.

30:20
    Dvacet vteřin po polovině základní hrací doby zvyšuje Plzeň své vedení již na čtyři góly, když se trefuje MARTIN HAJŠMAN! Bez asistence.

30:20
    Na Melančina v domácí brance už toho bylo dnes moc, nahrazuje ho Tomáš Blažek!

30:46
    Zatímco hosté pokračují v brankových hodech, domácí zatím rozšiřují pouze statistiku vyloučených. Další trest na domácí straně dostává Tobiáš Mrkvička (KLP), dvě minuty za napadení.

32:46
    Tentokrát se plzeňští prosadit nedokázali, za současného vedení je to ale zas tolik mrzet nemusí. Domácí hrají v plném počtu.

35:20
    Tak tohle už je pro domácí hodně nepříjemné, pátý puk do jejich sítě poslal FILIP KOKOŠKA! Asistence: Matěj Krásný, Tomáš Krystl.

36:46
    Půltucet gólů v domácí brance, to není nic příjemného pro kladenské hokejisty, těm plzeňským naopak radost udělal přesnou trefou JIŘÍ STRÁSKÝ! Asistence: Jakub Vavřička.

37:31
    Na kladenském zimním stadionu se pomalu blížíme k nepopulární desítce, sedmou branku hostí přidává PETR KODÝTEK! Bez asistence.

40:00

Druhá třetina plně patřila hostujícím hokejistům, kteří přidali šest branek a domácí v závěrečné třetině čeká asi už jen jediný úkol a to zastavit plzeňskou kanonádu a pokusit se alespoň o čestný gólový úspěch. Další třetina začne přibližně v 13:33.

40:01
    Hosté vstoupí do druhé třetiny s druhým brankářem Krasanovským, jenž vystřídal Zemana!

40:01

41:39
    Matyás Kantner (PLM) dostává dvě minuty za hákování, šance pro domácí na korekci přijde s přesilovou hrou.

43:39
    Domácí svoji šanci nevyužili a hosté jsou opět kompletní.

45:01
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Co se nepovedlo domácím v početní převaze, zvládli ve vyrovnaném počtu hráčů, RICHARD LACHMAN překonává Zemana v plzeňské brance a přeci jen zajišťuje domácím alespoň nějakou radost! Asistence: Zdeněk Jizba.

51:24
    Tobiáš Mrkvička (KLP) oslabuje domácí tým, dvě minuty za vražení na hrazení a tudíž další přesilová hra pro hosty.

52:50
    Hosté nabídnutou šancí nepohrdají, ba naopak, osmou branku plzeňského týmu přidává JAKUB VAVŘIČKA! Asistence: Petr Kodýtek.

55:26
    Devátá branka v domácí síti, tu má na svědomí JAKUB POKORNÝ! Asistence: Lukáš Kaňák.

58:23
    Střelec prozatím poslední branky Jakub Pokorný (PLM) se teď provinil sekáním a již míří na trestnou lavici. Dokáží toho domácí ještě využít?

60:00

Hosté dnes v zápase dorostenecké extraligy naprosto dominovali a po přesvědčivém výkonu a výsledku 1:9 si dnes z kladenského zimního stadionu odváží všechny body!

Ode mne je to pro tuto chvíli již vše, přeji pěkný zbytek sobotního odpoledne! (14:03:09)

Daniel Kubelka

Branky a nahrávky: 46. Lachman (Jizba) – 6. Kučera T. (Hanzlík, Váchal), 22. Kantner (Rubner), 24. Kokoška (Hanzlík), 31. Hajšman, 36. Kokoška (Krásný, Krystl), 37. Stráský (Vavřička), 38. Kodýtek, 53. Vavřička (Kodýtek), 56. Pokorný (Kaňák)

PZ Kladno: Melančin (31. Blažek) – Heindl, Linhart, Kučera J., Straka, Slatinský, Vlk, Rampfel – Toula, Lachman (C), Jizba (A), Jarý, Trofimov, Jeřábek (A), Ďuračka, Vostárek, Nekvinda, Vyšín, Mrkvička.
    HC Plzeň 1929: Zeman (41. Krasanovský) – Kačena, Váchal, Kaňák (C), Sysel, Čechura, Sedláček, Ivanič, Pokorný – Roubal, Kučera T., Krystl, Vavřička (A), Krásný, Kantner, Kodýtek (A), Kokoška, Rubner, Hajšman, Hanzlík, Stráský.

Rozhodčí: Matúška – Frodl, Charvát