Kazachstán – Lotyšsko 0:0 (kon.) | Ázerbájdžán – Bulharsko 1:2 (kon.) | Česko – Nizozemsko 2:1 (kon.)
Island – Turecko 3:0 (kon.) | Andorra – Wales 1:2 (kon.) | Bosna – Kypr 1:2 (kon.)
Chorvatsko – Malta 2:0 (kon.) | Norsko – Itálie 0:2 (kon.)
Bosna a Hercegovina
1:2 (1:1)
Kypr
Úterý 09.09.2014, 20:45 • Bilino Polje, Zenica, Bosna a Hercegovina • Kvalifikace ME

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (22:57:00)

Dnešní kvalifikační utkání končí velmi překvapivým výsledkem, domácí Bosna byla jasným favoritem, ale to jako by domácím svazovalo nohy, včetně největší hvězdy a kapitána týmu, Edina Džeka. Kypr dnes dokázal skórovat po dvou zvládnutých brejcích a nakonec v dramatickém závěru uhájil výhru, byť musel čelit pokutovému kopu soupeře!

90+5

Zákroky brankáře Kypru Georgallidese – 5.

Zákroky brankáře Bonsy Begoviće – 2.

90+5
    Poslední vteřiny zápasu, hosté urputně brání senzační vedení a jsou opravdu blízko prvním třem bodům!

90+3
    Nic z toho není, "jen" rohový kop pro Bosnu. Ten rozehrál Medunjanin z pravé strany, ale hosté se ubránili.

90+2
    Ibišević faulován u pokutového území Kypru, šance pro Bosnu.

90+1
    Sudí nastavil ještě pět minut nad rámec základní hrací doby.

90
    Poslední minuta řádné hrací doby, domácí nyní pohrdli vyrovnáním!
    Georgallides chytá pokutový kop!

89
    Tým Bosna a Hercegovina neproměnil pokutový kop, Georgallides vystihl směr míče a dokázal ho vyrazit mimo branku.
    Penaltový zákrok

89
    Byla nařízena penalta ve prospěch Bosny, Džeko faulován v pokutovém území, domácí mají jedinečnou šanci na vstřelení vedoucího gólu.

88
    Hosté již v jedenácti na své polovině, domácí to mají ve středu hřiště hodně usnadněné.

86
    Domácí si žádají rohový kop, ale sudí je jiného názoru, odkop od branky Kypru.

85
    Pět minut do konce řádné hrací doby, hosté v hluboké defenzivě, jsou blízko senzačním třem bodům, ubrání je?

84
    Medunjanin to zkouší z velké dálky, ale míč končí daleko mimo branku.

83
    Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Constantinos Makrides, přichází Valentinos Sielis.
    Bešić trefuje břevno!

82
    Velmi dobrá šance domácích, povedená zadovka na Bešiće, který střílí po převedení míče z jedné nohy na druhou z hranice pokutového území Kypru a trefuje břevno!

81
    Probíhá již poslední desetiminutovka tohoto utkání, domácím se čas povážlivě krátí!

79
    Kapitán hostů Makridis je dalším hráčem, který musí být ošetřován, další cenné vteřiny pro senzačně vedoucí Kypřany.

78
    Centr z levé strany do vápna Kypru, ale tam Džeko těsně nedosáhl na míč.

78
    Domácí se snaží okamžitě odpovědět na vedoucí gól hostů, ale zatím se jim to vůbec nedaří.

76
    Žlutou kartu dostává Edin Džeko (Bosna a Hercegovina) za zákrok na Georgallidese, správné rozhodnutí.

76
    Nyní zůstává po souboji s Džekem ležet ve vlastním vápnem gólman Kypru, do něhož tam domácí hvězda zbytečně ostře "zajela".

74
    Ibišević pálí pouze vedle branky.
    Demetris CHRISTOFI - 1:2

73
    Kypr právě vstřelil branku!
    Šok pro domácí! DEMETRIS CHRISTOFI se po přesném pasu dostává za obranu Bosny, po pár metrech se dostává do vápna, stíhá ho sice vracející se Bičakčić, kterému ale několik metrů chybí, Christofi poté sám před Begovićem nezaváhal a hosté senzačně vedou!
    To nebyl faul!

72
    Džeko upadl v pokutovém území v souboji s bránícím hráčem Kypru, domácí si žádají odpískání pokutového kopu, sudí Aranovskij je ale jiného názoru a nechává ve hře pokračovat.

71
    Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Georgios Efrem, přichází Nektarios Alexandrou.

70
    Povedená střela Bešiće, z nějakých třiceti metrů, z voleje, ale míč skončil nakonec zhruba metr nad brankou Kypru.

69
    Domácí kouč S. Sušić se nyní může umávat u vlastní střídačky po rozhodnutí sudího, že vhazovat budou Kypřané.

68
    Pjanić to zkusil na bližší tyč, kde ovšem trefuje pouze dobře postaveného hráče soupeře.

67
    Volný kop Bosny, z levé strany, na polovině Kypru, rozehraje Pjanić.

66
    Žlutou kartu dostává Vincent Laban (Kypr) za faul na domácího Medunjanina.

64
    Diváci pískají, mezitím se Laban zvedl a v doprovodu lékařů opouští hřiště, z jeho pohybu se ale dá usuzovat, že to rozhodně nebyl žádný těžký faul.

63
    Ibišević fauluje Labana, sudí volá na trávník lékaře týmu Kypru.

62
    Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Tino-Sven Sušić, přichází Haris Medunjanin.
    Pohled do hlediště

62
    Střídání v týmu Bosna a Hercegovina: ze hřiště odchází Sanjin Prcić, přichází Izet Hajrović.

62
    Hosté v pohodě odvrátili rohový kop, míč se dostává na polovinu hřiště, poté i za postranní čáru, hra přerušena, dobrý okamžik pro střídání.

61
    Rohový kop domácích rozehraje z levé strany Pjanić, mezitím vidíme, že domácí lavička připravuje dvojstřídání.

60
    Je za námi hodina hry, ve druhé poločase to je trochu nudná podívaná, hosté pozorně brání, domácím se zatím příliš nedaří.

58
    Žlutou kartu dostává Georgios Efrem (Kypr) za faul na Vršajeviće.

58
    Střela Sušiće, z levé strany, řádné protáhla zasahujícího gólmana Georgallidese.

57
    Střela Pjaniće, z levé strany, z nějakých pětadvaceti metrů, končí pouze nad brankou Kypru.

56
    Žádné nebezpečí pro branku Bosny, domácí mohou přejít do útoku.

55
    Rohový kop hostů rozehraje z levé strany Charalambides.

54
    Další rychlý brejk hostů, který končí střelou Christofiho zpoza vápna, rohový kop pro Kypr.

52
    Centr letí do vápna, kde hlavičkuje Bičakčić, ale ten poslal míč pouze vedle branky Kypru, odkop Georgallidese.

51
    Laban rozehrál volný kop z pravé strany, obrana Kypru odvrací na roh, který z pravé strany rozehraje Pjanić.

50
    Bosna si jednoznačně musí dávat pozor na rychlé protiútoky hostů.

49
    Nyní hosté znovu zahrozili, tentokrát to byl pas z levé strany za obranu Bosny, ale znovu tomu chybělo více přesnosti.

48
    Útočný výpad Kypřanů, ve vápně však trochu zaváhal Kyriakou, kterému se jakoby zapletl míč mezi nohama.

47
    Hned od úvodních vteřin druhé půle se hosté musí bránit útočným akcím Bosny, Lulić ale nyní nepřesně centruje.

46
    Střídání v týmu Kypr: ze hřiště odchází Stathis Aloneftis, přichází Constantinos Charalambides.

46

Oba týmy jsou již připravené na trávníku, druhá půle za malý okamžik může začít.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:50.

Tak to je hodně zajímavé, sudí sice nastavil tři minuty, ale první půli ukončil po vypršení jedné nastavené minuty. Do kabin odchází oba týmy za nerozhodného stavu 1:1, což je skvělý výsledek pro Kypr, který se celou dobu první půle jen bránil a díky snad jediné povedené akci dokázal v závěru této části skórovat!

45+1

45+1
    Tři minuty nastaví sudí Aranovskij.
    Demetris CHRISTOFI - 1:1

45
    Tak to je ledová sprcha pro Bosnu, které patřil první poločas! DEMETRIS CHRISTOFI se dostává ve vápně k hlavičce poté, co defenziva Bosny nechala úplně v klidu odcentrovat Aloneftise a míč z hlavy útočníka Kypru končí v bráně Begoviće.

45
    Poslední minuta prvního poločasu, hosté získávají míč po nepřesném centru Bosny a mohou zaútočit.

43
    Domácí zahrozili, ale nikoliv z posledního rohu, kdy zapracovala defenziva soupeře.

42
    Džeko hlavičkuje po centru z levé strany, ale Georgallides vyráží na další roh.

42
    Bičakčić se dostal do zakončení uvnitř vápna soupeře, ale míč nakonec končí mimo, další roh Bosny.

41
    Rohový kop pro Bosnu, dobrý obranný skluz bránícího Antoniadese.

40
    Poslední pětiminutovka první půle, zatím nesledujeme nijak oslnivý fotbal, domácí sice vedou, ale jejich hra zatím postrádá více přesnosti. Totéž platí i pro Kypr.

39
    To nebyl dobře rozehraný volný kop Kyriakoua, který nasměroval míč do vápna Bosny, ale přímo na hlavu bránícího protihráče.

38
    Aloneftis vybojoval faul na polovině Bosny, volný kop Kypru, ze střední vzdálenosti.

37
    To vůbec nebyl marná pas Džeka na Luliće, který to měl ale na levé straně přece jen o něco dál, než by bývalo bylo zdrávo.

36
    Na trávníku jsou již lékaři týmu Kypru, Nikolaou zřejmě špatně došlápl a nakonec "po svých" odchází za postranní čáru.

35
    Raději "malou domů" nyní volí Pjanić, mezitím ale sudí přerušil hru, na hřišti totiž zůstává ležet hostující M. Nikolaou.

33
    Pas za obranu Kypru, kde si na levé straně nabíhá Ibišević, jenž se ale dostal trochu mimo střelecký úhel a pouze v podstatě odevzdal míč Georgallidesovi.

31
    Hosté se z rohového kopu, z levé strany, neprosazují, vše končí útočným faulem Aloneftise.

30
    Rozehrál Laban, který přestřelil zeď, jeho pokus však gólman Begović dokázal vytěsnit alespoň na roh.

29
    Hostům se nabízí velmi zajímavá standardní situace, volný kop z nějakých jedenadvaceti metrů od branky Bosny!

28
    Žlutou kartu dostává Sanjin Prcić (Bosna a Hercegovina) za hraní rukou.

28
    Zblokovaná střela Labana, kterou odehrál domácí Prcić rukou, volný kop Kypru.

27
    Nicméně udržet míč déle, než na jednu, dvě přihrávky, to je zatím nadlidský úkol pro kyperské reprezentanty.

26
    Hosté získávají autové vhazování na polovině Bosny a mohou tak zaútočit.

25
    Sušić nasměroval pas za obranu, tam si, jako obvykle, naběhl Edin Džeko, ale i tomu chyběl nějaký ten metr.

24
    Nákop hostů dopředu, kde si nabíhají dva hráči v modrém, ale dříve bude u míče gólman Begović, který v klidu chytá a bude moci rozehrát.

23
    Co předvedou hosté, ve třech se dostávají k pokutovému území Bosny, ale Kyriakou se nechal na levém křídle obrat o míč.

22
    Džeko sám na hrotu útoku Bosny, hosté ho hlídají téměř "osobkou", a to ve dvou hráčích.

21
    Centr z pravé strany do pokutového území Kypru, kde Ibišević, v těžké pozici, hlavičkuje pouze mimo branku.

19
    Znovu Džeko v zakončení, ani tentokrát však nedokázala domácí hvězda a kapitán týmu usměrnit míč do branky.

17
    Dossa Júnior ostře faulován na vlastní polovině napadajícím Pjanićem, ukázkový "šlapák", zatím se to obejde bez karty.

17
    Bešić se odvážil ke střele z velké dálky, s přízemní střelou neměl Giorgallides žádné problémy.

16
    Domácí opět na polovině Kypru, hosté hodně pasivní a v podstatě pouze vyčkávají na to, co předvedou domácí.

15
    Pjanić rozehrál rohový kop, míč nasměroval na vzdálenější tyč, kde však Lulić fauluje v hlavičkovém souboji Kyriakoua.

14
    Rohový kop rozehrají domácí, a to z pravé strany.

13
    Kypr se ale nedostává ani na dostřel branky Bosny, naopak, hosté se musí znovu co nejrychleji zformovat.

12
    Bešić fauluje Makridise na vlastní polovině, volný kop Kypru.

11
    Domácí dostávají soupeře pod velký tlak, centr z pravé strany, na zadní tyč, tam však hosté odvrací.

10
    A nakonec Edin Džeko napálil míč z hranice pokutového území Kypru, velmi dobrý pokus, míč prolétl jen těsně nad brankou soupeře.

9
    Nepřesný pas domácích, kteří ale i tak zůstávají u míče.

8
    Hosté to zkouší po pravé straně, ale tam Aloneftis pokazil přihrávku.
    Vedad IBIŠEVIĆ - 1:0

6
    Bosna právě vstřelila branku!
    Vršajević odcentroval z pravé strany, ve vápně si naskočil na hlavičku VEDAD IBIŠEVIĆ, kterého si defenziva Kypru příliš dobře nepohlídala a míč končí v síti!

5
    Efrem nacentroval před branku soupeře, kde však bránící hráč odhlavičkovává do bezpečí.

5
    Antoniades vybojoval rohový kop pro Kypr, z levé strany rozehraje Efrem.

4
    Lulić jen tak tak udržel míč na hrací ploše, ale nakonec přece jen špatně odcentroval.

3
    Hosté se na chvíli dostali k míči a kombinovali na polovině Bosny, ale to nemělo dlouhého trvání.

1
    A hned v první minutě se dostal k hlavičce domácí Edin Džeko, který však posílá míč pouze nad branku.

1

Ještě minuta ticha, začátek zápasu se tak o něco opozdí oproti původně plánovanému začátku ve 20:45.

Úvodní formality máme za sebou, utkání může začít!

Hrají hymny.

Oba týmy již na hrací ploše.

Bosna a Hercegovina: Begović – Vršajević, Bičakčić, Šunjić, Lulić – Prcić, Bešić, Sušić – Pjanić – Ibišević, Džeko (C).
    Náhradníci: Dujković, Fejzić – Vranješ, Mujdža, Hajrović, Salihović, Hadžić, Medunjanin, Višća, Cimirot, Zakarić.

Kypr: Georgallides – Kyriakou, Merkis, Júnior, Antoniades – Nicolaou, Laban – Efrem, Makrides (C), Aloneftis – Christofi.
    Náhradníci: Kissas, Loizou – Sielis, Charalambous, Mertakas, Alexandrou, Charalambides, Artymatas, Aresti, Makris, Kolokoudias.

Rozhodčí: Aranovskij – Kornijko, Vojťjuk (vš. UKR).

Vítejte u dnešního on-line přenosu utkání kvalifikační skupiny B o postup na EURO 2016, v němž domácí BOSNA A HERCEGOVINA přivítá na stadionu Bilino Polje v Zenici KYPR. Utkáním provede trojice ukrajinských rozhodčích, jako hlavní Jevhen Aranovskij, kterému budou na čarách asistovat Oleksandr Kornijko a Oleksands Vojťjuk. Jako čtvrtý rozhodčí je nominován Semjon Šlončak.
    Bosňané při tréninku v Zenici

V dnešním utkání si bývalý hráč Teplic, Edin Džeko, odbude premiéru v roli kapitána národního týmu Bosny!

Oba týmy jsou nalosovány do kvalifikační skupiny B, kde bude jejich soupeřem Andorra, Belgie, Izrael a Wales. Favoritem dnešního utkání je domácí Bosna, ale hosté již v předchozích kvalifikacích několikrát překvapili svými výkony, dočkáme se něčeho podobného i v dnešním kvalifikačním souboji?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.