Sparta – Slovácko 5:0 (kon.) | Bohemians 1905 – Hr. Králové 1:0 (kon.) | Příbram – Liberec 4:2 (kon.)
Ostrava – Č. Budějovice 1:0 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 2:1 (kon.) | Jablonec – Plzeň 2:0 (kon.)
Táborsko – Třinec 3:0 (kon.) | Brno – Slavia 1:0 (kon.) | Varnsdorf – Dukla Praha 5:2 (kon.)
Teplice – Znojmo 7:0 (kon.)
FK Teplice
7:0 (1:0)
1. SC Znojmo FK
Čtvrtek 11.09.2014, 17:00Juniorská liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

FK Teplice

Domácí celek je před zápasem na desátém místě tabulky s bilancí tří výher, tří remíz a dvou proher, případná výhra nad Znojmem by ho mohla vyhoupnout až na šestou příčku. Teplice jsou v zápase favoritem, přestože se jim na domácím hřišti zatím příliš nedaří. Ze čtyř zápasů vyhráli jediný a jsou v tomto ohledu pátým nejhorším týmem v soutěži. Severočeši ale budou moci spoléhat na Chukwudi Chukwumu, který je s devíti brankami nejlepším střelcem Juniorské ligy.

1.SC Znojmo

Hráči Znojma cestují téměř přes celou republiku s nadějí na první venkovní výhru v sezoně. Dvakrát už byli blízko – na hřištích Baníku Ostrava a Vysočiny Jihlava remizovali shodně 2:2. V dalších dvou zápasech ale na body pomýšlet nemohli: V Brně prohráli na úvod soutěže 0:6, v minulém kole v Příbrami dokonce 0:7. V tabulce jsou znojemští osmnáctí s bilancí jedné výhry, dvou remíz a čtyř proher.

FK Teplice: Lipš – Sušac, Horváth, Heger, Jirásek, Stibor, Richter, Chukwuma, Urma, Kodeš, Dzaba
    Náhradníci: Švejda, Laňka, Schettl, Uhlíř, Minařík

1. SC Znojmo FK: Konvalina – Honz, Vala, Kirschner, Le Min Tan, Slavík, Lama, Nehyba, Hrazdílek, Janák, Bogner
    Náhradníci: Sokol, Šálek, Landšperský, Bula

Rozhodčí: Vlasjuk – Blažej, Vitner.

Šance na ofenzivní podívanou jsou dnes v Dubí, kde hrají tepličtí junioři své domácí zápasy, vysoké. Teplice mají druhý nejlepší útok v lize, v sedmi kolech dokázali vsítit 21 branek a v základní sestavě nechybí ani nejlepší střelec celé soutěže, devítigólový Nigerijec Chukwuma. Naopak Znojmo už na venkovních hřištích dokázalo obdržet vysoké příděly v Brně nebo v Příbrami.

1

2
    Hned ve druhé minutě zahrávali znojemští hráči přímý kop na soupeřově polovině, dlouhý centr ale nebezpečí pro domácí branku neznamenal.

4
    Míč mají zatím na kopačkách více tepličtí hráči, od úvodního hvizdu předvedli už tři nebezpečné útoky, ani z jednoho se ale nedostali k ohrožení Konvalinovy branky.

4
    Hosté musí hned na začátku zápasu střídat. Vala se zranil v souboji u rohového praporku, kde zřejmě špatně došlápl, a musí ho nahradit Šálek.

6
    Znojmo se dostalo z tlaku a pokusilo se o rychlý brejk, Moravanům ale míč na pravém křídle utekl do autu.

6
    Znojmo se dostalo k prvnímu střeleckému pokusu utkání, míč ale míří mimo tři tyče.

8
    Další rychlý brejk Znojma končí tentokráte přesnou střelou, se kterou si ale domácí gólman Lipš poradil.

9
    Na druhé straně končí akce Teplic ofsajdem.

11
    V úvodní desetiminutovce sice měly územní převahu Teplice, ke dvěma střelám se ale dostali hosté. Při druhém pokusu musel k zákroku sáhnout gólman Lipš.

11
    Druhý ofsajd zápasu, opět si teplické útočníky dobře pohlídala obrana Znojma.

13
    Další akce teplických po pravé straně končí ofsajdem. Na ty si budou muset domácí dávat větší pozor.

14
    Tepličtí se tentokráte dostali ke střele, míří ale mimo branku. Stejně dopadal i následná akce, na střely mimo branku to tak máme 2:1 pro Teplice.

15
    Tepličtí teď dlouho drželi míč a zatlačili Znojmo na jeho vlastní polovinu, pramenila z toho ale jen střela, se kterou si poradil gólman Konvalina.

16
    Znojmo odebralo domácím míč těsně za polovinou a mohlo jít do rychlého brejku, ten ale jeden z teplických hráčů zastavil faulem.

20
    Zblokovaná střela jednoho z teplických hráčů znamenala rohový kop, po kterém si domácí vytvořili další palebnou pozici, gólman Konvalina je ale zatím jistý a druhý pokus domácích, který jde mezi tři tyče, v pohodě chytá.

21
    Ke střele se dostali i znojemští, míč si to ale namířil mimo tři tyče. Bude z toho jen odkop od domácí branky.

24
    Po faulu jednoho z hostujících obránců mohly Teplice kopat nebezpečný přímý kop několik metrů za vápnem, střelecký pokus ale míří mimo.

29
    Hra se teď uklidnila, hraje se na středu hřiště a ani jeden z týmů se nedostává do větších šancí.

30
    Znojemští se dostali k rohovému kopu, s centrem si ale poradila obrana Teplic a domácí hráči pádili do rychlého protiútoku. Zastavil je až zdvižený praporek pomezního sudího.

34
    Zblokovaná střela domácích hráčů znamená druhý teplický roh v utkání.

34
    Teplice si ale ani z rohu nějakou větší šanci nevytvořily, poměrně záhy se míče ujímají opět hosté.

35
    Rychlý brejk domácích skončil povedenou střelou, kterou ale za sebe odmítl pustit gólman Konvalina.

36
    Teplice teď svého soupeře zatlačily a dvakrát ohrozily Konvalinovu bránu, ani jeden z balonů ale nemířil mezi tři tyče.

38
    Domácí v závěru první půle pomalu ale jistě přebírají otěže zápasu, po rohovém kopu hlavičkoval jeden z teplických hráčů, Konvalina ale chytá.

39
    Další roh domácích vyústil ve střelu mimo branku.

40
    Teplice právě vstřelily branku!
    Domácí jdou zaslouženě do vedení! CHUKWUDI CHUKWUMA dostal krásnou přihrávku mezi beky, udělal kličku gólmanovi a zakončoval do prázdné branky. Nigerijský útočník tak slaví svou desátou branku v tomto ročníku Juniorské ligy!

43
    Hosté se snaží ještě do poločasu s výsledkem něco udělat, zatím ale zápasu jasně kralují Teplice. Ty mají kromě prvních deseti minut jasnou převahu.

45

Je za námi první poločas zápasu mezi Teplicemi a Znojmem. Domácí zatím potvrzují roli favorita a krom první desetiminutovky prakticky nepustili znojemské hráče na dostřel. O průběhu zápasu jasně vypovídá i poměr střel: Na bránu 6:1 pro Teplice, mimo tři tyče dokonce 9:2 ve prospěch domácích borců. Vedení 1:0 je tak zcela zasloužené.

46

47
    Jak první půle skončila, tak ta druhá začala. Hned z prvního útoku Teplice ohrozily hostující branku, střela ale naštěstí pro znojemského gólmana zamířila mimo.

48
    Domácí kopali zajímavou standardku z pravé strany, k šanci jim to ale nepomohlo.

50
    Tepličtí jdou do dvoubrankového vedení velmi brzy po přestávce. Prosazují se z první střely druhé půle, která mířila mezi tři tyče. Trefuje se PETR KODEŠ

52
    První střídání v dresu Teplic. Schettl nahradil Stibora.

54
    Tepličtí začali naplno využívat své územní převahy, hned další střela, která mířila směrem na gólmana Konvalinu, končí v síti. Znojemští jsou zatím zralí na další venkovní debakl. Svou druhou branku v zápase dává CHUKWUDI CHUKWUMA.

55
    Střídání domácích: Dzabu nahradil Laňka.

57
    Ani po třetí brance Teplice soupeři příliš nepůjčují balon a nevypadá to, že by hodlaly připustit nějaké zdramatizování zápasu.

57
    Ptačí střídání v dresu Znojma, Slavíka nahradil dravější Sokol.

59
    Před znojemskými hráči se otevřel volný prostor, jejich útočnou akci ale zbrzdila nepřesná přihrávka. Míč nakonec získali domácí a hnali se do rychlého brejku, ke střele se ale nakonec nedostali.

60
    Znojemští se dostali ke střele z větší vzdálenosti, Lipšovu branku ale netrefili.

60
    Tak tepličtí si vynahrazují střeleckou smůlu z prvního poločasu, kdy neproměnili několik dobrých příležitostí. Po čtvrthodině druhé půle vedou už 4:0, hattrick završuje CHUKWUDI CHUKWUMA!

60
    Další výměna v domácím dresu, Minařík nahradil Hegera.

64
    Třígólového Chukwumu střídá v dresu domácích útočník Uhlíř.

66
    Teplice mohly zahrávat svůj už šestý rohový kop, k míči se ale ve vápně prodrali hostující obránci. Jeden ze zajišťujících teplických hráčů se ještě mohl dostat k dorážce, místo toho ale volil přihrávku, která končí až za brankovou čarou.

68
    Většina útoků Znojma končí jako ten poslední: Hostující hráči se sice dostanou na teplickou polovinu, tam ale míč poměrně rychle ztratí a nabídnou tak domácím přechod do rozhozené obrany.

68
    Střídání Znojma. Odešel Le Min Tan, nahradil ho Landšperský.

71
    Ke střele se odhodlal jeden ze znojemských záložníků, jeho pokus ale míří nad břevno.

74
    Sedmý rohový kop Teplic vede k páté brance, kterou přidává domácí SUŠAC.

77
    Tepličtí stále nemají dost. Ani pětibrankové vedení zatím neznamenalo konec jejich nebezpečným útokům.

80
    Akce Teplic končí ofsajdem.

80
    Znojemský Konvalina zápas nedochytá, po pěti inkasovaných brankách ho střídá Bula.

82
    Osm minut před koncem řádné hrací doby vedou Teplice už 6:0. Znojmu se tak vyrovnává výsledek z jeho úvodního zápasu v Brně. Chukwuma navíc nezůstane jediným vícególovým sttřelcem dnešního zápasu, svou druhou branku přidává PETR KODEŠ.

85
    Útok Znojma vypadal zpočátku slibně, nakonec se ale hosté ke střele nedostali.

86
    Stav je 7:0 pro Teplice, branku dal střídající útočník JAKUB UHLÍŘ. Po čtyřech zápasech bez výhry kráčí Severočeši ke snadnému vítězství.

88
    Další pokus Znojma alespoň o kosmetické korigování výsledku, střela jednoho z útočníků ale míří mimo.

89
    Znojmo dnes zřejmě vyrovná vysokou porážku z minulého kola v Příbrami.

90

Byli jsme svědky vysoké výhry domácího týmu. Teplice porazily Znojmo 7:0 hlavně díky šesti brankám ve druhé půli. Severočeši tak budou po osmém kole stoupat tabulkou nahoru, zatímco Znojmo zůstane u dna. Loučím se s vámi a někdy u další kvalitní kopané na shledanou! (18:46:11)
    Branky: 40. Chukwuma, 50. Kodeš, 54. Chukwuma, 60. Chukwuma, 74. Sušac, 82. Kodeš, 86. Uhlíř

Rozhodčí: Vlasjuk – Blažej, Vitner