Spišská N. Ves – Pov. Bystrica 5:2 (kon.) | Trnava – Topoľčany 3:4 (0:1 po s.n.) | Michalovce – Lipt. Mikuláš 3:4 (1:2 po s.n.)
SR 18 – Prešov 1:4 (kon.) | Bardejov – Detva 5:2 (kon.)
JOJ ŠPORT Slovensko U18
1:4 (0:2, 1:1, 0:1)
PHK Prešov
sk Pátek 12.09.2014, 17:00 • Enel aréna • 1. liga (SR)

Enel aréna, ako sa po „novom“ volá štadión v Liptovskom Mikuláši, nebude v tejto práve začínajúcej sa sezóne prvej ligy domovom len pre domácich hráčov z MHK 32 Liptovský Mikuláš, ale i pre slovenský reprezentačný výber do 18 rokov.

Pre našich mladíkov so slovenským znakom na hrudi ide o druhú sezónu v prvoligovej spoločnosti. Reprezentanti už jeden zápas v začínajúcej sa sezóne na konte majú, v utorok sa predstavili na ľade Prešova.

Domáci tím vyhral presvedčivo 6:2, za osemnástku skórovali Bodák s Bondrom. „Podali sme snaživý výkon, ale musíme sa vyvarovať svojich vlastných chýb,“ tvrdil po stretnutí tréner SR 18 Anton Bartánus.

Na mikulášskom ľade čaká na jeho zverencov odvetný duel. Papierovým favoritom je zrejme tím z východu našej krajiny, no mladíci nemajú čo stratiť.

Uvidíme, na koľko bude výhodou domáci ľad pre štyroch hráčov z Liptovského Mikuláša v reprezentačnom výbere.

Úvodné zostavy:

P.H.K. Prešov: Riečický – Guntáš, Ivančo, Macko, Novický, Vartovník – Čopák, Ferenc, Chalupa, Jaroš, Kivader, Lopáček, Pavlovský, Pekarčík, Petroc, Skokan, Tomčák, Kobeľa, Chovan, Borecký.

Rozhodca: Valach – Šoltés, Farkaš..

Príjemný podvečer z Enel arény v Liptovskom Mikuláši.

Rozhodcovská trojica je už na ľade, na hráčov si ešte musíme počkať.

Na ľad ako prví prichádzajú mladíci zo slovenskej reprezentácie.

Na ľadovej ploche už aj tím z Prešova. Stretnutie 1.kola druhej najvyššej slovenskej hokejovej súťaže sa môže začať po hymne Slovenskej republiky.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Úvodné buly patrilo hráčom Prešova.

01:21
    Bodák na modrej zachytil rozohrávku Prešova.

02:20
    Sloboda sa dostal do pásma hostí, v ňom mu ale veľa slobody nedovolila obrana hostí, ktorá sa zmocnila puku.

02:43
    Brankár Prešova radšej prikryl puk pred Bučekom, vhadzuje sa v pásme hostí.

02:49
    Valent si posedí dve minúty za nedovolené bránenie.

03:03
    Hostia bleskovo využívajú početnú výhodu. Nekrytý Chovan bez problémov prihral pred bránku a MICHAL KIVADER rovnako bez problémov trafil puk do odkrytej časti bránky.

04:02
    Mladíci z reprezentácie sa opäť budú musieť brániť, Bodák inkasuje za krošček.

04:08
    Ako cez kopirák, hostia opäť využívajú presilovku doslova bleskovo. ĽUBOSLAV VARTOVNÍK napriahol a puk končí až v sieti.

06:21
    Žiak dorážal zblízka, našiel ale len pripraveného brankára Riečického.

07:13
    Postavenie mimo hry slovenskej reprezentácie do 18 rokov, vhadzovať sa bude v jej obrannom pásme.

07:40
    Kobeľa od modrej len nahodil puk na mantinel.

08:20
    Bondra vyviezol puk do útočného pásma, tam ho nechal spoluhráčom a išiel striedať.

08:28
    Teraz sa bude vylučovať aj na prešovskej strane. Novický inkasuje dve minúty za krošček.

09:27
    Sloboda teraz poslal puk privysoko, mladíci z reprezentácie sú stále v pásme súpera.

09:46
    Prešovčania vyhadzujú puk a mužstvá striedajú.

10:20
    Sádeckého nahodený puk triafa len spoluhráča.

10:27
    Prešovčania sú v plnom počte.

10:28
    Za nebezpečnú hru vysokou hokejkou inkasuje trest Nemec.

11:27
    Skokan pred bránkou odviedol dobrú prácu a dostal sa k puku, ten ale v sieti nekončí.

12:30
    Čopák poslal puk pred bránku, tam sa ho ale neujal žiadny spoluhráč.

13:31
    Ferenca v útočnom pásme zbavila puku obrana domáceho celku.

13:55
    Po šanci Slobodu končí puk v lapačke prešovského gólmana.

14:47
    Bečka teraz podľa našej mienky pred bránkou zbytočne nahrával miesto zakončenia.

15:34
    Bondrom nahodený puk končí na chráničoch jedného z prešovských hráčov.

15:43
    Po strele Themára sa puk snažil do bránky zblízka umiestniť Horvath, proti bol brankár tímu z Prešova.

16:46
    Oškovi spoza bránky nevyšla prihrávka na Žiaka, zasiahol jeden z prešovských hráčov.

17:27
    Petroc trafil len do dobre postaveného Húsku v bránke slovenského výberu.

17:55
    Betónom vyrazil brankár Húska strelu Lopáčeka.

18:41
    Reprezentácia bude hrať v oslabení, Struška dostal menší trest.

19:00
    Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary.

19:25
    Bondra zachytil prihrávku hostí a pre svoj tím získal cenné sekundy.

19:37
    Mladíci z repre opäť vyhadzujú puk a úspešne sa bránia.

19:59
    Puk teraz skončil na tribúne...

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Siréna dala bodku za úvodnou časťou hry, po nej svieti na svetelnej tabuli stav 0:2.

Obidva góly padli ako cez kopirák – mladíci z reprezentácie hrali v oslabení a hostia to skutočne bleskovo využili na skórovanie. V 4. v 5. minúte sa to podarilo Kivaderovi s Vartovníkom.

Tímy po prestávke už prichádzajú na ľadovú plochu, úvodné buly druhej tretiny padne približne o minútu.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:02
    Buly pre hráčov Prešova.

20:30
    Brankár reprezentácie kryje strelu Pavlovského.

20:40
    Domáci celok už nie je v oslabení.

21:09
    Sádecký zblízka ohrozil brankára Prešova, ktorého puk mohol pri troche šťastia preskočiť.

22:09
    Reprezentanti rozohrávajú z vlastnej tretiny a snažia sa založiť útok.

23:29
    Reprezentanti v pásme Prešova, šancu ani ohrozenie bránky nezaznamenávame,

24:18
    Pokus Sádeckého bol tečovaný, k ohrozeniu bránky tak nedošlo.

25:46
    Hostia zvyšujú vedenie, pred bránkou JOZEF TOMČÁK tečoval strelu a popod nohy puk putuje do siete,

26:59
    Za hákovanie inkasuje trest Skokan.

27:31
    Domáci hráči znižujú. ANDREJ HATALA strelil od modrej a počas presilovky prestrelil brankára.

32:11
    Kivader to skúšal z väčšej vzdialenosti, domáci brankár nemusel zasahovať.

33:01
    Na strane druhej nemieril presne Žiak.

34:28
    Trma – vrma pred bránkou hostí, no domáci mladíci puk do siete nepretlačil.

34:56
    Themárovi na modrej skĺzol puk a nevystrelil podľa predstáv.

36:01
    Sádecký to skúšal z ľavej strany, trafil len do brankára Riečického.

37:01
    Bekhend Boreckého zamestnal betón brankára slovenskej reprezentácie do 18 rokov.

37:31
    Kobeľa od modrej len nahodil puk pred bránku.

38:01
    Vyraziť slabšiu strelu, či skôr nahodený puk v podaní Vartovníka nebol pre Húsku problém.

39:01
    Bondra zblízka neumiestnil puk za chrbát brankára Prešova, pre mladíkov neskončil gólovo ani následný závar pred bránkou súpera.

39:41
    Hostia sú v pásme súpera.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej časti hry padli dva presné zásahy, tímy si ich spravodlivo podelili a tak je v Liptovskom Mikuláši pred poslednou tretinou stav 1:3.

Hostia z Prešova išli do už trojgólového vedenia zásluhou Tomčáka v 26. minúte, Domáci hráči znížili v 28. minúte. Stalo sa tak počas presilovky, úspešným strelcom bol Hatala.

O chvíľku sa začne posledná tretina dnešného stretnutia.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:45
    Ďalekonosnú strelu Pavlovského musel domáci brankár kryť s menšími problémami.

41:59
    Ferenc zblízka dorážal puk pred bránkou Húsku, minul však brábku.

43:38
    Chovan nahodil puk pred domácu bránku, tam sa ho ale nezmocnil žiadny z jeho spoluhráčov.

44:27
    Horvathova strela zamestnala betóny brankára tímu z východu našej krajiny.

44:59
    Valent asi z troch metrov trafil hornú žŕdku!

46:45
    Oškovu strelu bez väčších problémov brankár Prešova vyrazil.

48:17
    Chalupa si aktivitou "vypýtal" faul.

48:21
    Za podrazenie inkasuje dve minúty Themár.

49:36
    Sádecký sa teraz pekne dostal až za polovicu súpera a získal pre svoj mančaft cenné sekundy počas oslabenia.

49:52
    Húska radšej prikrýva puk pred číhajúcimi hráčmi z Prešova.

50:13
    Strela Lopáčeka od modrej končí na betónoch domáceho brankára.

50:25
    Domáci mladíci sa ubránili početnej výhode,

51:11
    Chlapci so slovenským znakom na dresoch v pásme súpera veľa vody nenamútili.

51:49
    Prešov si vyskúša, aké je to hrať v oslabení. Dvojminútový trest za hákovanie inkasuje Guntáš.

52:49
    Kivader sa dostal do nájazdu, no osamotený v oslabení proti Húskovi neuspel.

53:09
    Vylúčenie aj na domácej strane. Dve minúty za nedovolené bránenie inkasuje Struška.

53:17
    Hecl vystrelil, aj napriek tomu, že pri nájazde faulovaný.

53:18
    Za sekanie inkasuje trest Chovan.

53:50
    Prešovčania sú už na ľade štyria.

54:11
    Bodákova pekná strela triafa len brankára.

55:08
    Prešov zvyšuje vedenie. MARKO FERENC pred brankárom domácich nezaváhal a zvyšuje vedenie svojho celku.

56:35
    Valent bol pri svojej útočnej snahe faulovaný.

56:36
    Na trestnú lavicu sa nebezpečnú hru vysokou hokejkou odišiel strelec štvrtého gólu Ferenc.

57:43
    Hostia vyhadzujú v oslabení puk cez všetky čiary.

58:37
    Prešov hrá s piatimi hráčmi, oslabenie užil bez ujmy.

58:54
    Oško vybojoval pásmo, no Prešov vzápätí vyhadzuje puk.

59:00
    Minúta zostáva do konca tretej tretiny.

59:30
    Hostia z Prešova sa už môžu pomaly tešiť z výhry.

59:45
    Puk končí v lapačke gólmana Prešova po pokuse Valenta.

60:00

Je dobojované, v Liptovskom Mikuláši, kde má svoj domovský stan reprezentačný výber do 18 rokov, uspeli po výsledku 1:4 hostia z Prešova, ktorí zdolali mladíkov z reprezentácie aj druhýkrát v tomto týždni.

Hostia v úvodnej tretine bleskovo využili dve početné výhody a už v 5. minúte viedli dvojgólovým rozdielom. V druhej časti hry zvýšili už na 0:3, domáci znížili v presilovke v 28. minúte po góle Hatalu.

Prešov svoj zaslúžený plný bodový zisk spečatil v 56. minúte po góle Ferenca.

Ďakujeme za pozornosť pri dnešnom prenose. Z Enel arény sa prihlásime v nedeľu, kde sa opäť predstavia reprezentanti do 18 rokov.

Tentoraz si sily zmerajú sily s MHK 32 Liptovský Mikuláš. Bude to teda duel dvoch "domácich" celkov. (19:05:48)

Michal Paška

Branky a nahrávky: 28. Hatala (Bondra) – 4. Kivader (Chovan), 5. Vartovník (Pekarčík, Pavlovský), 26. Tomčák (Novický, Petroc), 56. Ferenc (Chalupa)

JOJ ŠPORT Slovensko U18: Húska – Bodák, Danko, Hatala, Kolesár, Krempaský, Nemec, Themár, Trška – Bečka, Buček, Hecl, Horvath, Lindeman, Oško, Sádecký, Sloboda, Bondra, Struška, Valent, Žiak.
    PHK Prešov: Riečický – Guntáš, Ivančo, Macko, Novický, Vartovník, Chovan, Kobeľa – Čopák, Ferenc, Chalupa, Jaroš, Kivader, Lopáček, Pavlovský, Pekarčík, Petroc, Skokan, Tomčák, Kobeľa, Chovan, Borecký.

Rozhodčí: Valach – Šoltés, Farkaš.