Benátky n/J – Kadaň 2:3 (kon.) | Ústí n/L – Kladno 1:6 (kon.) | Havířov – Šumperk 6:2 (kon.)
Prostějov – Třebíč 2:4 (kon.) | Litoměřice – Jihlava 3:0 (kon.) | Most – Chomutov 3:2 (2:1 po s.n.)
HC Stadion Litoměřice
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
HC Dukla Jihlava
Sobota 13.09.2014, 17:00 • Kalich Arena • 1. liga (ČR)

Stadion po dvou brankách Davida Švagrovského a jedné trefě Adama Chlapíka slaví vydřené vítězství nad Jihlavou. Připisují si tak další tři body do tabulky a celkem jich mají šest. Já se s Vámi tímto loučím a u dalšího online přenosu na přečtenou. (19:31:09)

60:00

59:36
    Po střetu se soupeřem se z ledu těžce zvedá Martin Ondráček a museli mu pomoci spoluhráči.

59:19
    Vyloučení hostů. Dvě minuta za sekání dostává Filip Seman.

59:07
    Vyloučení domácích. Dvě minuty za podražení dostává Angel Krstev.

58:42

58:22
    Hosté vyhazují přes všechny čáry.

57:24
    Jihlava se snaží zvrátit záporné skóre a tak i v oslabení se ke střele dostal Čáp, ale trefil pouze připraveného Krále.

56:42
    Vyloučení hostů. Dvě minuty za hrubost dostává Ondřej Malec.

55:24
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Litoměřice využívají přesilovou hru. Míka poslal kotouč na teč DAVIDU ŠVAGROVSKÉMU, který jej zvedl nad Kacetlův levý beton. Asistence: Radek Míka, Martin Novák.

54:48
    Další nepřesná přihrávka komplikuje domácím přesilovou hru a znovu tak zakládají z poza branky.

53:57
    Vyloučení hostů. Dvě minuty za podražení dostává Marek Melenovský.

53:09
    Jihlava se usadila v útočném pásmu.

51:28
    Novák vybruslil z poza branky, ale jeho nepřesná střela skončila v rohu kluziště.

50:30
    Domácí ubránili pernou dvouminutovku a hrají v plném počtu.

49:50
    Po pohledné kombinaci střílel Čáp, kotouč se následně dostal k Zemanovi, který jej z poza brankové čáry poslal skrz brankoviště, ale kotouč nedoputoval k žádnému ze spoluhráčů.

49:01
    Stadion zatím odolává.

48:30
    Dvojnásobné vyloučení domácích. Dvě minuty za hákování dostává Martin Ondráček a za podražení dostává menší trest Karel Plášil.

47:59

47:43
    Čachotský z pravého kruhu pálil mimo, kotouč se dostal na modrou čáru ke Schejbalovi, který vypálil a Král našel kotouč ve své lapačce.

46:52
    Dobrovolný střílel mimo tři tyče, k odraženému kotouči se dostal Zeman, který jej poslal před bránu a Král jej schoval pod své tělo.

46:06
    Čáp střílel od modré čáry a před Králem stojící Seman nebezpečně tečoval kotouč mezi betony domácí brankáře.

45:59
    Vyloučení domácích. Dvě minuty za vysokou hůl dostává Zdeněk Doležal.

44:43
    Švagrovský nahodil kotouč na Kacetla, který jej vyrazil před sebe a v následné skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval ADAM CHLAPÍK, který procedil kotouč za Kacetlova záda. Asistence: David Švagrovský, Martin Novák.

44:25
    Dnešnímu utkání přihlíží 1050 diváků.

44:00
    Král vyrazil střelu Semana do rohu kluziště.

42:47

42:40
    Chlapík z pravého kruhu minul hostující branku.

41:45
    Stadion se osvobozuje.

41:23
    Melenovský se pokoušel z velkého úhlu překvapit Krále, bez úspěchu.

40:47
    Vyloučení domácích. Dvě minuty za sekání dostává Jaroslav Kalla.

40:01

Ve druhé třetině se hra na obou stranách zklidnila a není to tak vyhrocené jako v první třetině. Největší šanci si vypracoval Čachotský, kterého zastavil výborným zákrokem Král.
    Třetí třetina začne přibližně 18:47.

40:00

39:02
    Střelu Z. Doležala od pravého mantinelu kryje Kacetl.

37:59

37:52
    Čápovu střelu od modré čáry zblokoval V. Bílek.

36:56
    Šidlík pouze vyprášil betony Krále.

35:59
    Vyloučení domácích. Dvě minuty za hrubost dostává Tomáš Král. Trest odpykává Adam Chlapík.

34:56
    Rys nabil Krstevovi na modrou čáru a jeho střelu z první chytá Kacetl.

34:00
    Hostující hráči zašlápli kotouč v rohu obranné třetiny a vhazovat se bude po pravé ruce Kacetla.

33:20
    Vyloučení hostů. Dvě minuty za napadení dostává Petr Štěpánek.

32:43
    Stadion se dostává do velkého tlaku a vytváří si jednu šanci za druhou.

31:05
    Čachotský vyjel z rohu až před bránu, kde famózním zákrokem hokejkou na brankové čáře zastavil kotouč Král.

30:18
    Král vyráží střelu Čápa do ochranné sítě.

29:50

29:42
    Melenovský vracel kotouč před bránu, kde si málem srazil kotouč do vlastní branky Novák.

29:01
    Hosté hrají se čtyřmi hráči v poli.

28:43
    Opět Krstev. Tentokrát mířil mimo branku.

28:04
    Kacetl vyráží střelu Krsteva.

27:50
    Stadion má obrovskou příležitost, jelikož Jihlava jde do tří. Dvě minuty za sekání dostává Filip Seman.

27:01
    Vyloučení hostů. Dvě minuty za držení dostává Zdeněk Čáp.

26:56
    Nebezpečnou střelu Čápa vyrazil Král.

26:14
    Prokš pálil mimo branku.

24:45
    Z. Doležal pálil z vrcholu kruhů, ale Kacetl byl pozorný.

24:25
    Kotouč nebezpečné poskakoval před Králem, ale žádný z hostujících hráčů nedokázal kotouč zasunout za domácího brankáře.

23:31
    Jihlava si nevytvořila pořádnou šanci a domácí hrají v plném počtu.

22:10
    T. Doležal velmi dobře napadal a Jihlava měla velké problémy s rozehrávkou.

21:31
    Vyloučení domácích. Dvě minuty za vysokou hůl dostává David Švagrovský.

20:01

Na začátku utkání byl Stadion lepším týmem a také z toho vytěžil zatím jedinou branku utkání, o kterou se postaral Švagrovský. Po polovině první třetiny dostaly Litoměřice šanci zvýšit náskok, když se Martin Novák rozjel ke trestnému střílení, ale neproměnil. Konec první dvacetiminutovky se nesl v duchu přesilových her. Velkou měrou k tomu dopomohl Urbanec, který dostal trest ve hře za velmi tvrdý zákrok na Kallu.
    Druhá třetina začne přibližně v 17:55.

20:00

19:48

19:36
    Zeman jel osamocen na Krále, jenže na poslední chvíli mu kotouč vypíchl Krstev.

18:48
    Hosté vyhazují kotouč až za branku Stadionu.

18:05

17:09
    Král s ledovým klidem lapil střelu Jarůška z pravého mantinelu.

16:27
    Kacetl ukryl v náručí střelu Mikliše, který se pak dostal do slovní přestřelky s jedním z bránících hráčů.

16:05
    Vyloučení na obou stranách. Na straně Jihlavy Jiří Dobrovolný čtyři minuty za hrubost. Za domácí Martin Ondráček čtyři minuty hrubost a dvě minuty za sekání.

16:05
    T. Doležal na dvakrát pálil na Kacetla, který kotouč ukryl. Následně se strhla šarvátka mezi Martin Ondráčkem a Jiřím Dobrovolným.

15:29
    Švagrovský z pravého kruhu pálil mimo branku.

14:48
    Kalla po velmi tvrdém úderu odešel do šatny s krvavým šrámem v oblasti oka.

14:48
    Vyloučení hostů. Trest ve hře za úder do oblasti hlavy a krku dostává Patrik Urbanec.

14:30
    Kacetl s přehledem kryje střelu Z. Doležala.

14:12
    Zakázané uvolnění hostů.

12:32

11:30
    Domácí se mohli znovu dostat do samostatného úniku, ale přihrávka Procházky na Chlapíka byla nepřesná.

10:47
    Martin Novák nedokázal proměnit trestné, jelikož nastřelil pouze horní tyč.

10:47
    Bylo nařízeno trestné střílení. Martin Novák ujížděl sám na Kacetla a při zakončení byl faulován.

10:32
    Vyloučení domácích. Dvě minuty za podražení dostává Dominik Bílek.

09:34
    Jihlava se usadila v útočném pásmu, ale po chybné přihrávce se dostala opět do své třetiny.

08:04
    Oba týmy hrají v plném počtu.

08:01
    Ihned po buly se kotouči dostal DAVID ŠVAGROVSKÝ a propálil Kacetla. Asistence: Adam Chlapík.

06:04
    Vyloučení na obou stranách. Za hosty Jakub Schejbal a na domácí straně Martin Ondráček, dvě minuty hrubost.

05:00
    Důras dostal kotouč před odkrytou klec, bohužel pro hosty nedokázal zakončit přesně.

04:06
    První útočná formace ve složení V. Bílek, Kalla, Rys kombinovala v útočném pásmu a V. Bílek mohl doklepnout kotouč do prázdné branky, ale kotouč letící ve vzduchu nedokázal usměrnit.

02:34
    Do přečíslení dva na jednoho se dostal Procházka s Ondráčkem, prvně jmenovaný se pokusil dostat kotouč na Ondráčka, jenže kotouč u vypíchl obránce.

02:04
    Prokš prošel mezi obránci a pokoušel přihrát kotouč na Březinu, ale přihrávka byla nepřesná.

01:00
    Plášilovo nahození od modré čáry kryje Kacetl. Ihned po buly si hostující brankář připsal další zákrok.

00:01

HC Stadion Litoměřice: Král (Přikryl) – Krstev, Bílek D., Míka, Plášil, Šulc, Mikliš, Špelda, Kolář – Bílek V., Kalla, Rys – Novák, Švagrovský, Chlapík – Ondráček, Procházka, Doležal T. – Doležal Z., Schwamberger, Antončík.

HC Dukla Jihlava: Kacetl (Sáblík) – Šidlík, Urbanec, Čáp, Štebih, Dobrovolný, Zadražil, Schejbal – Čachotský, Zeman, Mikeš – Důras, Melenovský, Seman – Březina, Štěpánek, Prokš – Jarůšek, Malec.

Letní posily v jihlavském týmu

Ke kádru týmu z Vysočiny se připojil čerstvý majitel mistrovského titulu ze Zlína – Marek Melenovský. Jedná se bezesporu o největší posilu Dukly. Melenovský se vrátil na domácí led po dlouhém působení v nejvyšší hokejové soutěži. Na svém kontě zatím má dvě asistence ze dvou utkání.

Další posilnění Jihlava hlásí v brankovišti. Ritticha v brance Dukly nahradil Ondřej Kacetl, talentovaný mladík který se vloni představil v brankovišti hradeckého Mountfieldu. Kacetl bude patřit bezesporu mezi nejlepší brankáře první ligy. V dosavadních dvou zápasech za svá záda pustil pouze jeden gól.

Do obrany se opět vrátil Zdeněk Čáp, který na Vysočině bude působit formou hostování z Hrádce Králové. Dalším talentem v defenzívě Dukly je Petr Šidlík, jihlavský odchovanec a loňský kapitán reprezentačního výběru do dvaceti let. Šidlík se do Česka vrací z kanadské juniorské soutěže.

Dukla zblízka

Jihlava patří tradičně jíž k nejsilnějším týmům soutěže. Mužstvo Petra Vlka pravidelně obsazuje přední příčky tabulky a loni hokejistům z Vysočiny patřila pomyslná bronzová příčka. Letos Jihlava bude opět v roli jednoho z favoritů soutěže a po dvou odehraných kolech jí zatím patří první dělená příčka. Dukla si v hned v prvním kole vyšlápla na posilněný Motor a na ledě soupeře dokázala zvítězit rozdílem tří branek 4:1. Ve druhém kole, které Jihlava hrála na domácím ledě si domácí poradili s nováčkem soutěže z Prostějova. Jestřábi z Jihlavy odjeli s porážkou 0:3.

Hokejisté Stadionu Litoměřice sehrají první domácí utkání, ve kterém hostí soupeře z Vysočiny. Na sever Čech přijede momentálně první celek prvoligové tabulky, který zatím stoprocentně bodoval v obou ligových kolech. Stadion na svém kontě má jednu výhru a jednu porážku, a tak se před domácím publikem bude chtít poprat o cenné body proti silnému soupeři. Utkání se hraje v sobotu 13. září od 17:00 v litoměřické Kalich Areně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Miroslav Kejmar

Branky a nahrávky: 9. Švagrovský (Chlapík), 45. Chlapík (Švagrovský, Novák), 56. Švagrovský (Míka, Novák)

Rozhodčí: Úlehla – Křivohlavý, T. Svoboda.