Ústí n/L – Kladno 1:6 (kon.) | Prostějov – Třebíč 2:4 (kon.) | Motor ČB – Havlíčkův Brod 3:1 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
3:1 (2:0, 0:1, 1:0)
HC Rebel Havlíčkův Brod
Neděle 14.09.2014, 17:00 • Budvar aréna • 1. liga (ČR)

Utkání je u konce. Motor si do tabulky připisuje první tři body za výhru 3:1 s Havlíčkovým Brodem. Domácí byli po většinu zápasu lepším a aktivnějším celkem a body berou zaslouženě. Rebelové měli jen několik krátkých pasáží, během kterých Motoru zatápěli. Ode mne je to pro dnešek vše, hezký zbytek nedělního večera. (19:21:22)

60:00

59:59
    Pajič vyhazuje, píská se zakázané uvolnění, ale tohle už si Motor v klidu pohlídá.

59:31
    Čas běží, to budou mít hosté s tím vyrovnáním těžké. Navíc Mucha už je na ledě.

58:48
    Nouza vyhazuje, i když mohl s kotoučem vyjet a pokusit se skórovat.

58:06
    Už je zase na střídačce, Rebelové to zkoušejí v šesti.

57:56
    Hosté hráli chvíli bez brankáře, Svoboda se však na chvilku do branky při přerušení vrátil.

57:44
    Oddechový čas pro hosty z Vysočiny.

57:44
    Pavlíčkovu ránu od modré Bláha zpacifikoval.

57:26
    Ján Mucha (CEB) – 2 minuty za faul kolenem. Další odpískaný sporný zákrok, zdálo se, že Mucha předvedl ukázkový bodyček. Buď jak buď, hosté mají k dispozici početní výhodu, pro ně v pravý čas.

57:02
    Rebelové však nabídli sami Motoru chvilky odpočinku, když špatně rozehráli a píská se icing.

56:24
    Motor se hodně zatáhl a koleduje si o kontaktní gól.

55:23
    Domácí se museli osvobodit pouze za cenu vyhození přes všechny čáry.

54:29
    Zmatky doprovázely poslední desítky vteřin v obranné třetině Českých Budějovic. Několik ostřejších zákroků sudí Kopeček pustil a utkání se mu lehce vymklo z rukou.

52:54
    Švihálek byl teď jasně přistrčen na led, měl se pískat faul. Nicméně dnes velmi úzkostlivý sudí Kopeček nezapískal nedovolený zákrok.

52:03
    Poslední minuty patří mužstvu Miroslava Baruse, které drží domácí v šachu. Ti se však srdnatě brání.

51:06
    Dnešní utkání sleduje 3886 diváků!

50:11
    Teď se domácím nepovedla rozehrávka a znovu se bude vhazovat před Bláhou.

49:52
    Jihočeši se teď osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.

49:06
    Mucha na ledě, domácí jsou v pěti.

48:58
    Bláha měl po dlouhé době práci, ale nahození Tomáše Semráda ukryl pod svými betony a nepustil soupeře k dorážce.

47:59
    Hosté zatím opět neškodní, Nouza ušetřil cenné vteřinky v pásmu soupeře.

47:06
    Ján Mucha (CEB) – 2 minuty za podražení. Hosté však mají k dispozici další početní výhodu.

45:59
    za chorálů domácího kotle končí hostující přesilovka, Rebelové při ní ani nevystřelili.

44:50
    Oslabení je pro Motor zatím pohodové, Rebelové moc nekoušou.

43:59
    Martin Parýzek (CEB) – 2 minuty za podražení. Hosté mají šanci dostat se opět na dostřel.

42:46
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Budvar aréna vybuchla potřetí dnes radostí. Motor jde v přesilovce znovu do dvoubrankového vedení, když se po nahození dostal kotouč do brankoviště, kde vznikl velký závar a důrazný ROK PAJIČ dotlačil kotouč do sítě. Asistence: Daniel Boháč.

42:17
    Boháč vyjel zpoza branky, Svobodu ale nepřekvapil.

41:59
    Kotouče se dotkla hostující střídačka, hra stojí. Do třetí třetiny zasáhl také útočník Trummer.

41:32
    Roman Přikryl (HBR) – 2 minuty za držení. Diváci si přejí při přesilovce třetí gól a podobně jsou na tom i domácí hokejisté.

41:08
    Boháč nedokázal udržet svou pravou nohu na modré čáře, proto se píská postavení mimo hru.

40:01

Oba týmy zpátky na ledě, za chvilku začne třetí třetina. Pokud se tedy do Budvar arény nedostaví během necelé minuty mlha jako v brněnské aréně, kde se extraligový duel dnes nedohraje.

Celek z Vysočiny ve druhé třetině přidal na aktivitě a v přesilovce snížil na 2:1. Tento stav platí i po konci druhé části, protože nadále pokračuje českobudějovický festival zahozených šancí. Motor by pro klid rozhodně potřeboval dvoubrankové vedení. Třetí perioda začne v 18.45.

40:00

39:04
    Bláha raději podržel kotouč, hra byla teď trošku rozháraná.

38:37
    Domácí jsou v pěti a hned zahrozili Boháč a Rob, ani jeden z nich ale neuspěl.

37:40
    Jakub Babka byl ve výborné pozici mezi kruhy, Bláha skvěle zasáhl!

36:38
    Teď na chvilku kroužil s kotoučem v obranné třetině David Kuchejda, neukvapil se a vyvezl kotouč do středního pásma.

35:45
    Roman Vráblík (CEB) – 2 minuty za podražení. Hodně přísné vyloučení domácího beka, přesto si hosté zahrají znovu v jednoduché početní výhodě.

35:08
    A záhy další icing Rebelů.

34:22
    Dvě zakázaná uvolnění hostí v krátké řadě.

33:49
    České Budějovice jsou kompletní, oslabení zvládly v naprostém klidu.

33:09
    Nouza zahrozil i v oslabení, branku ale střelou švihem minul.

32:35
    Motor se zatím v pohodě brání.

31:49
    Martin Parýzek (CEB) – 2 minuty za naražení na hrazení. Hráči z Vysočiny mohou v tlaku pokračovat v přesilovce.

31:27
    Janáček nahazoval od modré a Bláha musel být opět ve střehu. V posledních minutách Rebelové hrozí častěji než v dosavadním průběhu střetnutí.

31:00
    Růžičkovo nahození bylo skryté a ze Svobody vypadlo, ale v dosahu nebyl žádný z hráčů v modročervených dresech, proto si havlíčkobrodští mohli oddechnout.

29:48
    Rychlá lapačka Ondřeje Bláhy hrála prim v posledních vteřinách, kdy si počíhala na střelu Sedláka od modré čáry.

29:19
    Kuchejdovu nabídku na teč akceptoval Boháč, ale Svoboda se změnou změnou počítal a dokázal kotouč vytěsnit mimo tři tyče.

28:11
    Zakázané uvolnění hostí. V Budvar aréně panuje i přes nečekané snížení Rebelů dobrá nálada.

27:08
    Piegl vystřelil od modré čáry a Bláha zkrotil jeho střelu nadvakrát. Hrálo se dlouho bez přerušení.

24:13
    Na ledě se poprvé objevil sedmý obránce Motoru Martin Parýzek.

24:02
    Tlak Motoru pokračuje, icing hostí.

23:43
    Ani tato početní výhoda Jihočechů nekončí gólem, i když šance v ní byly.

23:34
    Boháč se po Kuchejdově dobré práci zblízka neprosadil. Svoboda si poradil i s následnou dělovkou Punčocháře.

22:32
    Hosté z Vysočiny se osvobozují.

22:17
    Rob promáchl dorážku po střele Dana Růžičky.

21:43
    Štěpán Jeník (HBR) – 2 minuty za podražení. Motor si může vzít zpět dvoubrankový náskok.

21:31
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Hosté v početní výhodě korigují stav. Po nahození od modré Bláha zastavil několik dorážek, ale na tu LUKÁSE ENDÁLA už byl krátký. Bez asistence.

21:11
    Michal Švihálek (CEB) – 2 minuty za podražení. Rebelové mají k dispozici početní výhodu.

20:59
    Kuchejda pálil už po konci početní výhody z mezikruží, proti třetí brance bylo rameno brankáře Svobody.

20:43
    Nahození Chmelíře bylo skryté a nebezpečné.

20:01

Oba celky jsou již na ledě, Motor začne druhou část v početní výhodě, která bude trvat ještě 53 vteřin, pokud nepadne branka.

Motor vede po první třetině 2:0 a je nutno dodat, že vedení je zcela zasloužené. Jihočeši jsou pány ledu, tvoří si řadu šancí a jejich vedení mohlo být i vyšší. Zatím se ujaly jen pokusy Boháče a Josefa Straky. Druhá část začne v 17:52.

20:00

19:58
    Josef Straka si udělal ze soupeřů sochy, jeho slalom ale končí po kličce do forhendu jen těsně vedle!

19:38
    Další pokus Dana Růžičky byl sražen do ochranné sítě.

19:28
    Růžička pálí do tyče!

19:21
    Straka namazal kotouč Vráblíkovu, jeho dělovku Svoboda se štěstím zlikvidoval.

18:53
    Roman Přikryl (HBR) – 2 minuty za sekání. Motor bude hrát minutu a šest vteřin přesilovku pět na tři a může přidat soupeři třetí zásah!

18:32
    Boháč hledal přihrávkou přes brankoviště Kuchejdu, kterému se kotouč zamotal pod bruslemi a nedokázal zakončit.

17:59
    Petr Zítka (HBR) – 2 minuty za podražení. Početní výhoda s číslem tři pro Jihočechy.

17:37
    Hosté jsou kompletní, Motoru se ani druhá přesilovka nepovedla ideálně a krátce po jejím skončení navíc vyhodil Chmelíř na icing.

16:50
    Mucha vypálil od modré, našel pouze lapačku připraveného muže s maskou v dresech Havlíčkova Brodu, které trošku připomínají dresy Columbusu Blue Jackets.

16:28
    Teď se domácím nedaří založit útok, Rebel se dobře brání.

15:42
    Straka krásně připravil pozici pro Nouzu, ten trefil jen Svobodu. Následně hosté vyhodili.

15:17
    David Škůrek (HBR) – 2 minuty za nedovolené bránění. Je tu druhá přesilovková možnost pro Motor.

15:01
    Svěřenci Petr Rosola mají nahráno a nikam se nehrnou. Přesto mají kotouč často na svých hokejkách a nepouští soupeře do šancí.

13:10
    Bláha musel pěkným semaforem zasahovat proti střele Kňazeva, diváci to ocenili aplausem.

12:21
    Domácí jsou kompletní, první přesilovka se Havlíčkovu Brodu hrubě nevyvedla.

11:04
    Jihočeši jdou v oslabení do dvoubrankového náskoku. Tomáš Nouza vybojoval v útočném pásmu kotouč, poslal ho na volného JOSEFA STRAKU, který naznačil střelu, položil si Svobodu na led a do poloprázdné branky skóroval. Asistence: Tomáš Nouza.

10:21
    Marek Vaniš (CEB) – 2 minuty za držení. První přesilovka Rebelů.

09:48
    Domácí trenéři od začátku pouští do hry pouze první tři formace. Čtveřice Marek, Trummer, Prokeš a obránce Parýzek zatím zůstávají na střídačce.

09:00
    Rousek na ledě, Rebelové přečkali první oslabení.

08:29
    Dva domácí forvardi stáli před hostujícím brankářem, který si však nahození Vráblíka od modré stejně našel.

07:27
    Boháč pohotově tečoval Chmelířovo nahození, Svoboda byl připraven.

07:00
    Tomáš Rousek (HBR) – 2 minuty za sekání. První přesilovka pro Motor.

06:39
    Sražená střela vyletěla do vzduchu, kde si kotouč našla lapačka Ondřeje Bláhy. Ten v minulém utkání střídal v Třebíči Kůdelu a dnes dostal poprvé šanci od první minuty.

06:04
    Heřman pálil z úhlu, Svoboda ho však dobře vystál a zažehnal nebezpečí.

05:30
    Rozjetí Jihočeši mačkají soupeře a chtějí zvýšit své vedení. To by si jistě přála i slušně zaplněná Budvar aréna, která je po vedoucím gólu ve varu.

04:02
    Domácí se šťastně dostávají do vedení. Rozhodčí pustili hru díky hybridnímu icingu, u kotouče však byli dříve bránící hráči, ale o kotouč za brankou přišli. Heřman ho vybojoval u mantinelu, posunul ho DANIELU BOHÁČOVI, jenž zpoza branky o brusle Romana Maliníka dostal kotouč do sítě. Bez asistence.

03:37
    Rok Pajič se po Robově přiťuknutí dostal do dobré pozice, zblízka ale nedokázal překonat Svobodu!

02:53
    Zřejmě kvůli nějaké technické závadě je hra přerušena, hráči se šli projet na led. Už by se však mělo pokračovat.

02:53
    Vráblíkova střela byla sražená do ochranné sítě.

02:27
    Havlíčkův Brod vyhodil na zakázané uvolnění.

01:31
    Endál vypálil z pravé strany a Bláha musel jeho ránu vyrážet betonem do rohu kluziště.

01:09
    Nouzovo nahození Svoboda raději podržel v lapačce, vhazovat se bude po jeho pravici.

00:42
    Domácí začali aktivně, první lajna potrápila Rebely, kteří se ubránili.

00:01

Ještě před začátkem utkání dostane dárkový koš k 50. narozeninám bývalý útočník Motoru Antonín Stach a rovněž Petr Turek dostává dárkový koš k nedávným osmdesátinám.

Hráči Motoru už nastupují na led, v závěsu za domácími nastupují i Rebelové.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Kůdela) – Punčochář, Chmelíř, Vráblík, M. Semrád, Dan Růžička, Mucha, Parýzek – Kuchejda, M. Heřman, Boháč – Nouza, J. Straka, Švihálek – Vaniš, Pajič, Rob – L. Marek, Trummer, Prokeš.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Dlouhý (R. Svoboda) – Pavlíček, Janáček, Škůrek, T. Semrád, Jeník, Zítka, Sedlák, Piegl – Babka, Troliga, Maliník – Endál, Jankovič, Rousek – Kňazev, Přikryl, Pejchar – Minárik, Boček, Milfait.

Rozhodčí: Kopeček – Polák, Rampír.
    Statistiky po dvou kolech
    13.9.2014

Motoru to v úvodu sezony nejde. Po dobré přípravě a vítězství v Regionálním poháru prohráli Jihočeši doma s Jihlavou a naposledy i v Třebíči. Poslední duel se nepovedl brankáři Kůdelovi, proto je možné, že ve třetím duelu naskočí od začátku Bláha. Utkání se odehraje až v neděli, jelikož se v Českých Budějovicích hrál v sobotu večer fotbal, proto kvůli kolizi se hokej přesunul na neděli.

Havlíčkův Brod zatím navazuje na nepovedenou přípravu a v úvodních dvou kolech uzmul soupeřům pouze bod. Svěřenci Miroslava Baruse ho získali doma proti Havířovu, v prvním kole prohráli v Ústí nad Labem. Před sezonou došlo v kádru Rebelů k velkým změnám a tým se moc neposílil, spíše naopak. I proto budou mít hráči z Vysočiny těžké obhájit čtvrtfinále z loňského roku.

Vítejte při sledování online přenosu z utkání 3. kola první hokejové ligy. V něm se v neděli od 17 hodin utká českobudějovický Motor s Rebely z Havlíčkova Brodu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Pavel Kortus ml.

Branky a nahrávky: 5. Boháč, 12. J. Straka (Nouza), 43. Pajič (Boháč) – 22. Endál

Banes Motor České Budějovice: Bláha (Kůdela) – Punčochář, Chmelíř, Vráblík, M. Semrád, Dan Růžička, Mucha, Parýzek – Kuchejda, M. Heřman, Boháč – Nouza, J. Straka, Švihálek – Vaniš, Pajič, Rob – L. Marek, Trummer, Prokeš.
    HC Rebel Havlíčkův Brod: R. Svoboda (Dlouhý) – Pavlíček, Janáček, Škůrek, T. Semrád, Jeník, Zítka, Sedlák, Piegl – Babka, Troliga, Maliník – Endál, Jankovič, Rousek – Kňazev, Přikryl, Pejchar – Minárik, Boček, Milfait.

Rozhodčí: Kopeček – Polák, Rampír