Litvínov – 1. FBK Rožnov p/R 12:4 (kon.) | Kladno – Česká Lípa 3:4 (kon.) | FBC Start98 – Black Angels 5:3 (kon.)
Svitavy – Pelhřimov 9:4 (kon.) | Znojmo – S.K. P.E.M.A. 6:4 (kon.)
FbK Svitavy
9:4 (5:2, 2:1, 2:1)
Spartak Pelhřimov
Sobota 20.09.2014, 20:00 • SH Na Střelnici Svitavy • 1. liga mužů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Dobrý večer. Na Střelnici se schyluje k začátku prvoligového ročníku. Své schopnosti dnes budou prokazovat mužstva Svitav a Pelhřimova.

00:01

01:04
    Svitavy právě vstřelily branku!
    Po minutě hry otevírá skóre domácí mužstvo! DAVID ŘÍHA propálil Venkrbce a získal vedení pro Svitavy. Asistence: Lukáš Brýdl.

02:18
    Spartak Pelhřimov právě vstřelil branku!
    Bleskové srovnání hostů. Pelhřimovské srovnání zařídil LUKÁŠ ZRZAVÝ, jenž poslal míček do sítě za Skácelíkem. Asistence: Jan Kučera.

05:08
    Hra se po dvou rychlých gólech zklidnila. Šancí výrazně ubylo.

08:09
    Před Davidem stála prázdná svitavská branka, střelec ji ovšem vůbec netrefil!

10:57
    Venkrbec chytá Königův pokus do svých rukou.

11:37
    Martin Kos (Pelhřimov) byl vyloučen na 2 minuty za hrubost.

11:38
    Domácí opět vedou. U gólové akce byl Lukáš Brýdl, který našel přihrávkou hůl JANA KOLENY a ten se v prostoru před brankou nemýlil. Asistence: Lukáš Brýdl.

12:21
    Ani ne po minutě tu máme další branku! Svitavy vedou o 2 góly a tentokrát na tom má největší zásluhu DAVID ŘÍHA, který odjel úspěšně trestné střílení. Bez asistence.

13:36
    DAVID ŘÍHÁ dává další gól, Svitavy se těší už ze tříbrankového vedení. Po jeho střele míček krásně zaplachtil do branky. Asistence: David Říhá.

13:38
    Vít Sauer (Svitavy) je vyloučen na 2 minuty za sekání.

14:21
    Pelhřimov dává na 2:4. Druhý gól svého týmu zařídil JAN KUČERA. Asistence: Petr Poduška.

15:55
    Poduška přestřelil vysoko svitavskou bránu!

18:37
    VLADISLAV DOSEDĚL sebral míček a proběhl přes téměř celé hřiště. Byl osekávaný, i přes tento handicap se dostal do zakončení a byl úspěšný. Bez asistence.

20:00

STŘELY – 1. TŘETINA

Svitavy: 11
    Pelhřimov: 4

Po 1. třetině je jasně lepší celek Svitav. Pelhřimov se nedostával tak často do zakončení, i přesto se však nenachází v bezvýchodné situaci a ještě může pořádně zatopit domácím.

20:01

20:26
    Doseděl jen těsně nedostal míček do branky! Venkrbec si může oddechnout.

23:14
    Po Richterově tvrdé ráně se rozezvučela tyč! Venkrbec opět může děkovat florbalovému bohu.

23:38
    Kombinace mezi Vladislavem Dosedělem a DAVIDEM ŘÍHOU končí další brankou. Druhý jmenovaný se objevil zcela sám před poloprázdnou brankou a bez problémů do ní poslal míček. Asistence: Vladislav Doseděl.

24:22
    Pelhřimov měl několik nadějných šancí, ale žádná z nich nebyla naplněna. Svitavy se tedy stále mohou těšit z relativně velkého náskoku.

28:28
    Skácelík výborně zlikvidoval šanci Pelhřimova! Domácí i nadále vedou 6:2.

30:04
    Klusákova hůl zůstala po jednom ze střetů s holí soupeře ležet na podlaze zlomená na dva kusy.

32:55
    Aleš König (Svitavy) je vyloučen na 2 minuty za blokování hokejky.

33:49
    Václav Fučík našel bezchybně hůl JANA KUČERY, jenž z výhodného postavení zakončoval přesně. Asistence: Václav Fučík.

34:39
    Minutu od posledního gólu vidíme další branku. ALEŠ KÖNIG se vrátil z trestné lavice a předvedl se dobrou střelou, která prošla až za Venkrbce. Asistence: Vladislav Doseděl.

37:34
    Koten to zkoušel z půlící čáry. Jeho střela přeletěla vše, co mohla.

39:04
    Skácelík se ujal volného míčku před brankou. Rozehrávka pro Svitavy.

40:00

40 minut tohoto duelu je za námi. Svitavy opět byly o krok před hosty z Pelhřimova, a proto mohou jít do závěrečné dvacetiminutovky s vedením o 4 góly. Šance pro Pelhřimov samozřejmě stále žije, avšak pokud se obraz hry razantně nezmění, vítězství si nejspíše pohlídají domácí.

STŘELY – 2. TŘETINA (CELKEM)

Svitavy: 8 (19)
    Pelhřimov: 5 (9)

Dnešní utkání sleduje 248 diváků.

40:01

40:44
    Hned na úvod závěrečné třetiny tu máme branku Pelhřimova. Míček dostal do klece MARTIN KOS po přesně umístěné střele. Asistence: Lukáš Zrzavý.

46:53
    Po celkem nudné pasáži hry přišel osmý gól v síti hostů. JIŘÍ NEJEDLÝ se sám dostal před branku a míček zasunul za gólmana hostů. Bez asistence.

47:19
    Ivan Šivák (Svitavy) je vyloučen na 2 minuty za sekání.

48:34
    Pelhřimov se dostal k nějaký šancím, ale míček poslali vždy nad.

49:31
    Marek Švrkala (Pelhřimov) si jde sednout na 2 minuty za hrubost.

50:33
    ALEŠ KÖNIG v klidném tempu překonává už podeváté gólmana hostů. Pelhřimov působí odevzdaným dojmem. Asistence: David Říha.

54:19
    Fanoušci v posledních minutách začali fandit ještě hlasitěji, než předtím. Hráči už však hrají spíše v klidnějším tempu, už je pravděpodobně rozhodnuto o výhře pro domácí.

55:19
    Skácelík vyrazil míček mimo mantinely.

57:02
    Utkání jde do svého závěru. Fanoušci v hale si žádají ještě desátou branku.

57:55
    König mohl dorážet míček do branky, ale nejvhodnější okamžik promarnil.

59:39
    Skácelík výborně získal míček a překazil další možnost hostů ke skórování.

60:00

Svitavy zvládly vstup do ligy na jedničku a s přehledem přehrály Pelhřimov v poměru 9:5. Základem k výhře byla povedená 1. třetina, kterou domácí vyhráli o 3 branky. Ve zbývajících 40 minutách domácí hráči přidali další góly a nepřipustili žádný senzační obrat.

STŘELY – 3. TŘETINA (CELKEM)

Svitavy: 14 (33)
    Pelhřimov: 9 (18)

To bude již z dnešního utkání vše. Děkuji všem, kteří sledovali tento textový přenos, a někdy příště u florbalu na shledanou. (21:57:51)

Tadeáš Mima

Hledáme zpravodaje pro tým FbK Svitavy. Více informací zde.

Hledáme zpravodaje pro tým Spartak Pelhřimov. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 2. Říha (Brýdl), 12. Kolena (Brýdl), 13. Říha, 14. Brýdl (Říhá), 19. Doseděl, 24. Říha (Doseděl), 35. König (Doseděl), 47. Nejedlý, 51. König (Říha) – 3. Zrzavý (Kučera), 15. Kučera (Poduška), 34. Kučera (Fučík), 41. Kos (Zrzavý)

FbK Svitavy: Skácelík (Lamař) – Kalhaus, König, Prudil, Kolena, Richter, Brýdl, Nejedlý, Říha, Klusák, Sauer, Šivák, Šmarda, Doseděl
    Spartak Pelhřimov: Venkrbec (Kuchař) – Kos, Charouzek, Švrkala, Kučera, Häusl, Koten, Knězů, Zrzavý, Poduška, Fučík, David, Hendrych, Krůšek

Rozhodčí: Libor Gavlas a Lukáš Mikula