Barys – Novokuzněck 1:0 (po pr.) | Dynamo Moskva – Čeljabinsk 4:1 (kon.) | Záhřeb – Toljatti 5:1 (kon.)
Barys Nur-Sultan
1:0 (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Metallurg Novokuzněck
Neděle 21.09.2014, 13:00 • Sport Complex • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Vítám Vás u dnešního zápasu Kontinentální hokejové ligy. Domácí Barys Astana přivítá Metallurg Novokuzněck.

Barys Astana
    Hlavní město Kazachstánu, které hraje Kontinentální hokejovou ligou. Klub byl založen roku 1999 a momentálně v něm působí slovenský gólman Ján Laco, hlavním trenérem je pan Miloš Říha. Jeho domovem je Sport Complex Kazakhstan s kapacitou 5332 lidí a právě zde se odehrává dnešní duel.

V analýzách před sezónou velice podceňovaný tým, který nyní ukazuje pravý opak. Tento klub byl založen roku 1949 a od té doby získal jednu bronzovou medaili z Ruské superligy v sezóně 1999/2000. Momentálním jediným českým zástupcem v tomto týmu je Tomáš Rachůnek.

Barys Astana: Laco (Ivanov) – Lundin, Blochin, Bartulis, Savčenko, Cerenok, Semjonov, Lakiza, Ibraybekov – Dawes, Starčenko, Bochenski – Ruděnko, Antropov, Gavrilin – Žajlauov, Upper, Romanov – Rachmanov, Lihotnikov, Puškarjov

Metallurg Novokuzněck: Sorokin (Chakimov) – Kuklev, Kamalov, Bělochvostikov, Gavrilyčev, Zotov, Fairchild,Kapotov, Skutar– Galimov, O'Brien, Komaristyj – Romanov, Kurepanov, Rachůnek – Kosourov, Stoa, Plotnikov – Malcev, Malinovskij

Rozhodčí: Akuzovsky, Kadyrov – Golovlyov, Shikhanov

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Hráči jsou již na ledě, utkání za malý moment začne.

00:01

00:13
    U puku jsou domácí a zakládají první útok.

00:30
    Na trestnou půjde Michael Kuklev za hákování.

01:09
    Domácí kombinují v útočném pásmu, Lundin střílí mimo bránu.

01:37
    Rudenko tečoval střelu Blochina, Sorokin připraven.

02:00
    Novokuzněck se osvobozuje, domácím se nedaří založit útok.

02:20
    Blochin opět prověřil Sorokina, ten připraven. Metallurg ubránil oslabení na výbornou.

02:25

03:47
    Hraje se velmi rychle a přímočaře, nikdo se ovšem zatím nedostal do vyložené šance, Laco si ještě na puk nesáhl.

04:15
    Novokuzněck se snažil vytvořit si příležitost ale Laco vše zlikvidoval, domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

05:00
    Romanov s Rachůnkem hledali nějakou kloudnou příležitost, mezitím ale opět Astana vyhodila na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude v útočném pásmu Metallurgu.

05:01
    Novokuzněck si vzal oddechový čas.

05:26
    Zakázané uvolnění Metallurgu, vhazuje se po levici Sorokinova.

05:50
    Oba celky střídají.

06:10
    Starčenko se dostal do velké šance, ale golfovou střelou Sorokina nepřekonal.

06:52
    Sorokin poslední 3 zákroky působí celkem nejistě, naposledy ho málem překonal Ruděnko.

07:26
    Astana si zahraje další přesilovku, za hákování si jde sednou Bělochvostikov.

07:34
    Starčenko z levého kruhu vyzkoušel pozornost Sorokina, ten byl připraven.

08:03
    Starčenko nahodil puk do prostoru před bránou a Nigel Dawes se dostal k dorážce, Sorokinův beton ale byl rychlejší.

08:13
    Novokuzněck se osvobozuje.

08:30
    Komaristy se dostal do útočného pásma a vystřelil na Laca, ten puk vyráží za sebe.

08:53
    Zakázané uvolnění Astany.

09:12
    Posledních 10 sekund přesilovky, Astana se snaží najít díru v obraně Novokuzněcku.

09:26

09:57
    Astana ztrácí kotouče a Metallurg se nyní dostává do pásma domácích.

10:15
    Lacův zákrok ve stoje proti střele Kukleva vyrazil kotouč do ochranné sítě, vhazuje se napravo od slovenského gólmana.

10:39
    Laco si připisuje další čistý zákrok proti střele Zotova.

10:50
    Ofsajd domácích.

11:04
    Savčenko si připisuje další střelu, Sorokin ale připraven.

11:30
    Tvrdou střelu od modré vyslal Ruděnko, bránu ale lehce přestřelil.

12:01
    Vhazovat se bude po pravici Sorokina po zakázaném uvolnění Metallurgu.

12:22
    Novokuzněck se pokoušel protlačit se do útočného pásma, zastavil je ale ofsajd. Následuje komerční přestávka.

12:26
    Ryan Stoa vyhrál buly ve středním pásmu a Novokuzněck zakládá útok.

13:06
    U puku je stále Metallurg, Astaně se nedaří zbavit je kotouče.

13:42
    Kuklev obral Zotova o puk, přihrál na Starčenka, který vystřelil na Sorokina, ten puk vyrazil před sebe a ke slovu se dostal Nigel Dawes, ale nepodařilo se mu protlačit puk do svatyně Metallurgu.

14:22
    V pásmu Barysu nastávají boje o kotouč, ten získávají domácí a zakládají útok.

14:57
    Gavrilyčev musel vyhodit na zakázané uvolnění, vhazuje se v pásmu hostů.

15:28
    Přesilovka pro hosty, za sekání si jde sednout Dimitrij Upper.

15:51
    Plotnikov tvrdou střelou trefil pouze bránícího hráče, oba celky střídají.

16:39
    Bochenski dokázal vyvézt puk z obranného pásma, Barys se osvobozuje.

17:12
    Novokuzněck se opět usadil v útočném pásmu.

17:28

18:00
    Bochenski se po přihrávce od Starčenko ocitl kousek od Sorokina, z těsné blízkosti ale gólmana překonat nedokázal.

18:49
    Nigel Dawes si jde sednout za podražení na dvě minuty. Novokuzněck má další šanci na otevření skóre.

19:01
    Hlasatel oznamuje poslední minutu první třetiny, Novokuzněck se zatím k žádné šanci nedostal.

19:30
    Novokuzněck se snažil vstřelit domácím góla do šatny, ti se ale osvobozují.

19:52
    Ansel Galimov našel přihrávkou O'Briena, který se střelou příklepem snažil otevřít skóre.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

V první třetině jsme gól neviděli, nejblíže k němu měl Starčenko v šesté minutě, Sorokin byl ale připraven. Na obou stranách jsme pak viděli další šance, gólmani zatím ale vše likvidují. Další třetina začne přibližně v 13:53.

20:01

20:15
    U puku je Novokuzněck a zakládá další útok ve své přesilovce.

20:49

20:53
    Další přesilovka pro Novokuzněck, za podražení si jde sednout Andrei Gavrilin.

21:10
    Starčenko se potáhl třemi obránci a ocitl se sám před Sorokinem, byl ale faulovaný a hraje se 4 na 4.

22:01
    Ke střele se dostal Bochenski, bránu ale minul.

22:25
    Starčenko po přihrávce od Dawese zpoza brány byl opět sám před Sorokinem, ale ani tentokrát ho nepřekonal.

23:09
    Blochinovu tvrdou ránu vyrazil Sorokin před sebe, nejrychleji se ovšem zorientoval obránce Novokuzněcku a puk vyhodil.

23:10
    Oba týmy jsou v plném počtu.

24:04
    U puku je nyní Novokuzněck a snaží se překonat Laca, ten stále drží čisté konto.

24:46
    James O'Brien se protáhl do útočného pásma a střelou z rohu to zkoušel na Laca, ten byl připraven.

25:00
    A další vyloučení, za sekáni si jde sednout Roman Savčenko.

25:22
    Malinovskij vyslal nebezpečnou střelu směrem na klec Laca, ten i teď bezchybně zasáhl.

26:10
    Ryan Stoa přihrál před bránu na na Plotnikova, jen Kosourova, jenž zkoušel kotouč zasunout za Laca, ten svůj beton ale držel pevně a je z toho vhazování.

26:32
    Další příležitost pro Kosourova po přihrávce Stoa, ale ani tentokrát se Rus neprosadil.

27:00

27:18
    Barys ustál oslabení a snažil se založit útok, to se mu ale nepovedlo a tak musel čelit protiútoku od Galimova. Laco byl ale připraven a následuje komerční přestávka.

27:43
    Barys momentálně kontroluje hru a Metallurg k ničemu nepouští.

28:09
    Cerenok zakládá útok domácích.

28:36
    Ke střele se dostal Andrei Gavrilin, Laco ale jeho pokus bezpečně zlikvidoval.

28:50
    Blochin se snažil založit útok, ale neúspěšně. U puku jsou ovšem stále domácí.

29:20
    Zakázané uvolnění, vhazovat se bude u Laca.

29:58
    Ryan Stoa mohl otevřít skóre, puk mu ale před otevřenou klecí přeskočil hůl.

30:14
    Ofsajd Metallurgu.

30:38
    Komaristy přihrál na Kukleva, jeho tvrdou ránu Laco bezpečně chytá do lapačky.

30:55
    Astana vyhazuje, zakázané uvolnění to ale není a Novokuzněck musí založit další útok.

31:27
    Antropov z kruhu vystřelil na Sorokina, domácí už se zvedali ze sedaček aby oslavili gól, puk ale trefil boční síť.

31:56
    Střelu Malinovskiho likviduje Laco ukázkovým zákrokem lapačkou.

32:27
    Tomáš Rachůnek se přihrávkou dozadu snažil najít Romanova, našel ale pouze domácího obránce.

33:14
    Mike Lundin střelou od modré trefuje pouze hráče Novokuzněcku.

33:36
    Střelu Antropova z mezikruží zastavuje Sorokin, vhazovat se bude po jeho levici.

34:20
    Kamalov střílí nad, Astana následně vyhazuje na zakázané uvolnění.

34:37
    Mike Lundin zakládá útok Barysu.

35:10
    Ani jednomu týmu se nedaří přechod přes střední pásmo.

35:30
    Tomáš Rachůnek střelou z mrtvého úhlu vyzkoušel Laca, ten byl ale připraven.

36:01
    Ofsajd Novokuzněcku.

36:17
    Novokuzněck se snaží založit akci, nedaří se mu ovšem zůstat delší dobu u kotouče.

36:30
    Další vyloučení, na trestnou půjde pykat Nikita Cerenok za nedovolené bránění.

36:52
    Opět 4 na 4, za sekání si jde sednout hráč Metallurgu Ryan Stoa.

37:15
    Barys se drží kotouče ve středním pásmu a zakládá útok.

38:01
    Savčenko se nyní snažil prorvat k bráně, zastavil ho Zotov.

38:30

38:38
    Domácí mají 14 sekund přesilovky, vhazuje se u Sorokina.

38:52

39:00
    Hlasatel oznamuje poslední minutu druhé třetiny, ta se dohrává ve volnějším tempu.

39:22
    Ruděnko se střelou zápěstím snažil pokořit brankáře hostí, ten jeho pokus ale lapil do své lapačky.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

V druhé třetině jsme viděli opět dost vyloučení, Barys byl vyloučen třikrát, Metallurg dvakrát a to vždy ve vlastní přesilovce. Největší šanci měl Starčenko, jenž se ve vlastním oslabení protáhl přes 3 hráče Metallurgu a stylovým zakončením se snažil překonat Sorokina, v cestě mu ale stál jak beton gólmana, tak faul soupeře. Po druhé třetině tak stále platí stav 0:0.

40:01

40:13
    Novokuzněck hned ze začátku zastavuje ofsajd.

40:50
    Dawes se dostal do mezikruží odkud vystřelil na Sorokina, ten kotouč vyrazil na Lundina, jeho ránu si ale Sorokin také pohlídal.

41:18
    U puku je nyní Metallurg, jeho útočnou akci zastavil Cerenok, ale vyhodil pouze na zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Laca.

41:56
    Malcev nahodil kotouč na Laca, ten ho kryje a vhazovat se bude po jeho levé straně.

43:23
    Pokus Uppera likviduje Sorokin. Hraje se hodně přímočaře, ale nikdo si prozatím nevytvořil nějakou větší příležitost.

43:58
    Savčenko nedokázal třikrát po sobě založit útok, u puku je teď Metallurg.

44:20
    Puk se ocitl osamocený před bránou Sorokina, žádný hráč Astany k němu ale nebyl blízko a tak ani z této akce gól nepadne.

44:52
    Romanov tvrdě hitoval Malinovského, ten zůstává ležet na ledě a spoluhráči mu pomáhají na střídačku.

45:15
    Za hákování si půjde sednout Alexander Romanov. Domácí si zahrají další početní výhodu.

46:08
    Starčenko přihrál na volného Bochenského. Střela kapitána Astany ale končí na Sorokinovi.

46:42
    Astaně se nedaří usídlit se v útočném pásmu a poslouchá pískot domácích příznivců.

47:15

48:01
    Metallurg se nyní drží v pásmu Astany, na bránu ovšem ještě nevystřelil.

48:32
    Tempo hry se zpomaluje, oba celky střídají.

48:48
    Do velké šance se nyní dostali domácí, Bochenského nebezpečnou střelu příklepem z levého kruhu Sorokin likviduje.

49:30
    Metallurgu se nedaří protlačit s do pásma a tak nahazují na Laca, jen kotouč přidržuje a bude se vhazovat u jeho svatyně.

49:50
    Po buly se Astana vydala dopředu, ale zastavil ji ofsajd.

50:10
    U Zotova se ocitl z ničeho nic ocitl kotouč, Laco byl ale připraven.

50:53
    Za tvrdý hit na Nigela Dawise si půjde sednout na 4 minuty Kuklev. Přesilovka pro domácí celek.

50:53
    Oddechový čas pro domácí.

51:04
    Starčenko naznačoval dlouho přihrávku z levého kruhu, nakonec se ale odhodlal ke střele, kterou Sorokin likviduje.

51:17
    Metallurg se osvobozuje a domácí fanoušci dávají pískotem najevo, že nesouhlasí s nezáživnou hrou obou celků.

51:52
    Tvrdá střela Savčenka končí mimo bránu, Novokuzněck se následně osvobodil.

52:34
    Novokuzněck po lehké kombinaci domácího celku opět vyhazuje.

52:54
    Starčenko vyslal z levého kruhu nebezpečnou střelu zápěstím, Sorokin byl ale připraven.

53:30
    Laco kryje vyhození Metallurgu, jenž mířilo na jeho klec.

53:58
    Střela Savčenka končí v bránicím hráči.

54:20
    O'Brien se protáhl až před Laca, překonat ho ale nedokázal.

54:53

55:26
    Tentokrát to bude přesilovka pro Novokuzněck, za podražení si jde sednout Maxim Semjonov.

56:01
    Domácí se osvobozují a drží si kotouč pod svou kontrolou.

56:25
    Kuklev zakládá útok hostí, ti se usadili v pásmu soupeře.

56:45
    Nahození Kukleva chtěl ze vzduchu tečovat Komaristyj, puk ovšem ve vzduchu netrefil.

57:12
    Galimov se dostal do velké šance, sám před brankou ovšem kotouč za Laca protlačit nedokázal.

57:26

58:10
    Astana se snaží vstřelit gól seč to jen jde, Sokorin ale vše kryje.

58:59
    Střelu volného Antropova zachytil svým tělem Nikita Cenerok.

59:14
    Útok domácích zastavil ofsajd.

59:36
    Novokuzněck sice kombinoval v útočném pásmu, ale ani z téhle akce nic nebylo.

59:54
    Třetina se už pouze dohrává, nikdo se nikam nežene.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Ani ve třetí třetině jsme gól neviděli. Následuje tedy prodloužení popřípadě samostatné nájezdy. Nejblíže k otevření skóre měl Bochenski, jeho tvrdou ránu ale s porcí štěstí Sorokin likviduje. Na střely po třech třetinách je to 27:25 ve prospěch hostí. I po třech třetinách převládá stav 0:0.

60:01

60:08
    Buly pro Novokuzněck, ti se snaží založit útok.

60:37
    Za podražení si půjde sednout Nikita Kamalov, jenž fauloval ujíždějícího Starčenka.

60:50
    Střela příklepem z hole Dawese jde mimo klec Novokuzněcku.

61:26
    James O'Brien ujel sám na Laca! jeho bekhendovou kličku ale Laco vychytal.

62:29
    Savčenkova tvrdá rána končí na hrudi Sorokina.

62:37

63:13
    Astana se drží v pásmu soupeře, na bránu se ji ale vystřelit moc nedaří.

63:50
    Astana právě vstřelila branku!
    Tak jsme se konečně dočkali! Střelu Blochina od modré tečoval BRANDON BOCHENSKI a ukončuje tím dnešní zápas. Asistence: Jevgenij Blochin, Mike Lundin
    BOCHENSKI - 1:0

V dnešním duelu mezi Astanou a Novokuzněckem jsme se tedy gólu dočkali až v prodloužení, kdy minutu a 10 sekund před koncem tečoval přízemní střelu Blochina Bochenski a rozveselil tím domácí příznivce. Šance přitom byly u obou týmu, největší šanci zápasu měl ve druhé třetině Starčenko, když se protáhl skrz tři obránce a střelou mezi nohama chtěl překonat Sorokina, ten byl ale připraven. Zápas ve Sport Complexu sledovalo 3822 diváků.

Já se s vámi tímto loučím a zase někdy u KHL na počtenou. (15:29:59)