K. Vary – Mountfield HK 2:1 (kon.) | Pardubice – Olomouc 3:1 (kon.) | Liberec – Třinec 0:3 (kon.)
Vítkovice – Zlín 3:2 (kon.) | Litvínov – Kometa Brno 6:1 (kon.) | Plzeň – Mladá Boleslav 6:1 (kon.)
Slavia – Sparta 2:5 (kon.)
HC Škoda Plzeň
6:1 (2:0, 3:0, 1:1)
BK Mladá Boleslav
Neděle 21.09.2014, 18:15 • ČEZ Aréna • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

Plzeňští zatím nezažívají zrovna nejlepší vstup do sezony. Po čtyřech kolech mají na svém kontě pouze čtyři body. Jedinou výhru si připsali ve třetím kole proti Karlovým Varům.

V posledním kole na Slavii prohráli 2:1, když vítěznou branku vsítil Tomáš Vlasák, do nedávna ještě hráč Škodovky. V témže zápase dostal trest do konce utkání Ryan Hollweg. Podruhé během tří odehraných zápasů.

Nováček ligy zatím příjemně překvapuje. Sice v obou svých domácích duelech prohrál 3:4, ale venku dvakrát vyhrál – ve Zlíně a na Spartě. Boleslavští tak mají aktuálně šest bodů.

V posledním zápase podlehli doma Litvínovu. V zápase prohrávali 0:1 a 1:3, ale dokázali vyrovnat na 3:3. Necelých 15 sekund před koncem ovšem inkasovali a tak domácí fanoušky opět body nepotěšili.

Poslední vzájemný zápas
    Ten se datuje až do sezony 2011/2012, konkrétně do 43. kola. Plzeň tehdy v předchozích dvou zápasech nebodovala a v Boleslavi získala pouze bod za prohru v prodloužení.

Mladá Boleslav 5:4pr. Plzeň (Mikulík, Balaštík 2, Podkonický, Bahenský – Pletka 2, Johnson, Havlíček)

V této sezoně skončila Mladá Boleslav poslední a hrála tak v baráži. V té nakonec podlehla 3:4 Chomutovu a sestoupila tak do První ligy.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Pulpán, Kadlec (A), Jeřábek (A), Mozík, Moravčík, Kubka, Boháč – Pletka, Simon, Kratěna (C) – Johnson, Lev, Balej – J. Sýkora, T. Sýkora, Schleiss – Beran, Michel, Dvořák.

BK Mladá Boleslav: Rittich (Valent) – Stříteský, Kučný, Hruška, Trška, Robar, Vidmar, Čermák – Mikulík, Broš (A), Klimenta – Hyka, Výborný (C), Pabiška – Pacovský, Musil, Lenc – Látal, Bárta, Květoň.

Rozhodčí: Lacina, Pavlovič – Charvát, Svoboda.

Příjemný podvečer z Plzně, u onlajn přenosu derby dvou Škodovek vás zdraví Michal Belšán!
    Plzeňský celek před chvílí oslavil zisk tří bodů za výhru 2:0. Mluvíme ovšem o tom fotbalovém. Hokejový tým je jistě bude chtít napodobit a dokráčet si pro stejný počet bodů. V cestě jim ale bude stát nováček z Mladé Boleslavi, který zatím podává dobré výkony. Jistě nás tak čeká zajímavý zápas.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Deset zápasů bude Plzeň postrádat útočníka Ryana Hollwega. 31letý bijec v pátečním zápase fauloval Tomáše Vlasáka kolenem a jelikož se jednalo o druhý letošní prohřešek, dostal americký útočník trest na více zápasů, konkrétně tedy na deset.

Hráči obou týmů přichází na led, začátek utkání se neúprosně blíží!

00:01

00:23
    Plzeň se hned vrhla do útoku a střelu Kratěny vyrazil Rittich do ochranné sítě nad branku.

00:46
    Za nedovolené bránění v útočném pásmu je vyloučen Lukáš Pabiška (MBL).

00:50
    Mozíkovu střelu zblokoval Hyka.

01:15
    Hosté vyhazují.

01:38
    Lenc zaútočil v oslabení a vypálil na Machovského, ten kotouč vyráží.

02:26
    Simon nabil Balejovi, ale jeho rána z první mířila do sítě jen z boku. Následně vypadla branka ze svého postavení a hra se přerušuje.

02:38
    Tentokráte dostal Balej nabito od Johnsona, jeho následný pokus vyrazil Rittich nad sebe!

02:46

02:50
    Plzeň se ale nadále držela v útoku a střelu Schleisse musel Rittich pokrýt.

02:53
    Kubkovu ránu vyráží Rittich betonem.

03:44
    Pabiškův pokus mířil mimo Machovského branku.

04:00
    Před napadajícím Pabiškou nyní raději Machovský kotouč ukryl.

04:05
    Střelu Milana Hrušky zblokovala obrana.

04:50
    Radan Lenc tak dlouho kroužil v pásmu až nakonec vybojoval faul. Na dvě minuty za držení odchází sedět Petr Kadlec (PLZ).

05:16
    Plzeň teď dlouho držela Mladou Boleslav v jejím vlastním obranném pásmu.

05:41
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A nyní se Plzeň ve vlastním oslabení dokonce prosadila! Ondřej Kratěna nahrál na JAKUBA LVA, který pelášil sám na brankáře. Stříteský ho nestíhal a plzeňský útočník tak otevřel skóre dnešního utkání! Asistence: Ondřej Kratěna, Jakub Jeřábek.
    LEV - 1:0

06:30
    Lencova střela zblokovaná obranou a Plzeň vyhazuje.

06:50

07:05
    Bártovu dobrou střelu Machovský pouze vyrazil a dorážet do odkryté branky mohl Látal, ale puk mu odskočil!

07:46
    Nedáš – dostaneš! ONDŘEJ KRATĚNA se mezi kruhy odhodlal ke střele, která zapadla do pravého horního růžku branky z pohledu Ritticha! 2:0! Asistence: Václav Pletka.
    KRATěNA - 2:0

07:46
    Oddechový čas pro hosty.

08:36
    Plzeň nadále přehrává svého soupeře!

08:49
    Obrovské šance Škodovky vytvořila nyní třetí lajna! Velmi blízko brance měl například Ján Sýkora, ten ale před odkrytou brankou nedokázal dát třetí gól dnešního zápasu!

10:09
    Balej vybojoval střelou útočné pásmo, Rittich totiž musel puk podržet. Následuje komerční přestávka.

10:31
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

10:50
    Látal s Květoněm se snažili založit útok, přes obranu Plzně se ale nedostali k ničemu.

11:25
    Klimentova střela sražená mimo.

11:41
    Stříteský nahrál Klimentovi mezi kruhy, ten střelou z první ale přestřelil!

12:12
    Lev se obtočil okolo branky, puk ale pouze projel brankovištěm.

12:34
    Komerční přestávka.

12:42
    Pacovský byl v dobré šanci faulován Lukášem Pulpánem (PLZ) a Mladá Boleslav si tak zahraje druhou přesilovou hru.

13:11
    Boleslavští se dlouho drželi v útočném pásmu, ale puk následně skončil mimo kluziště. Bude se vhazovat po Machovského pravici.

13:35
    Kratěna vyhazuje.

14:16
    Klimenta vyslal nepříliš prudkou střelu na Machovského, která byla zřejmě i tečovaná, ale brankář Plzně si jí pohlídal.

14:42

14:53
    Boleslavi to ale nevadí a nadále útočí! Nebezpečnou střelu poslal na branku Mitja Robar, šla ale těsně vedle.

15:16
    A opět slovinský bek v akci, tentokráte zkusil bekhendovou kličku, ale zakončit už nedokázal.

15:46
    Simon poslal do šance Pletku, který ač byl tísněný, tak vystřelil a prověřil pozornost Ritticha.

16:45
    Kadlec našel před brankou nepříliš hlídaného Tomáše Sýkoru, ten ale přes Ritticha kotouč neprocpal!

16:49
    Mozíkovu střelu kryje brankář Mladé Boleslavi.

17:36
    Pabiška dostával dobrou přihrávku a mohl z boku jít téměř sám na branku, ale puk mu unikl a Machovský ho následně přikryl.

18:13
    Dobrou práci nyní odváděla první lajna domácích, ale zakončení z toho nebylo.

18:27
    Na ledě zůstává ležet boleslavský Milan Hruška.

18:27
    Hostující obránce se drží za ruku a v bolestech dojel na střídačku.

19:16
    Boleslav další akci rozehraje zpoza své branky.

19:43
    Látal se obtočil okolo branky a zakončil, Machovský puk vyrazil.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Výborná první třetina z pohledu domácího týmu. V úvodních minutách Plzeň naprosto dominovala a byly z toho dvě branky. V šesté minutě se ve vlastním oslabení prosadil Jakub Lev, o dvě minuty později udělal z pavouků v Rittichově brance bezdomovce Ondřej Kratěna.
    Další třetina začně přibližně v 19:10.

20:01

20:42
    Kratěna se snažil zakončit, ale byl zastaven obránci a Rittich následně pokryl kotouč.

20:46
    NICHOLAS JOHNSON vystřelil švihem a vymetl levý horní roh Rittichovy branky! Asistence: Jakub Lev.
    JOHNSON - 3:0

21:57
    Kratěna mohl mít velmi dobrou šanci, ale byl o puk obrán obranou Boleslavi a zakončit tak nemohl.

22:08
    Machovský na druhé straně podržel kotouč.

22:10
    Střela Milana Hrušky šla nad bránu Matěje Machovského.

22:34
    Velmi dobře hrající Martin Látal se obtočil okolo branky, přímo ohrozit domácího gólmana ale nedokázal.

23:05
    Střela Květoně sražená mimo branku. Čtvrtá lajna Mladé Boleslavi dnes hraje velmi dobře.

23:08
    Plzeň vyhazuje na zakázané uvolnění.

23:15
    Vojtěch Mozík (PLZ) dostává dvě minuty za hákování.

23:54
    Boleslav dobře kombinuje, zatím se ale nedostala k zakončení.

24:20
    Výborný hledal před brankou Mikulíka, ten kotouč ztečoval pouze vedle branky!

25:00
    Plzeňští se osvobozují.

25:09
    Vyloučení na straně hostujího celku – Dominik Pacovský (MBL) dvě minuty za nedovolené bránění.

25:15
    Domácí v plném počtu a nyní je čeká minutu a 54 vteřin dlouhá přesilová hra 5 na 4.

Časomíra ale delší dobu neběžela a hra se tak musela přerušit.

25:20
    Hraje se bez funkční časomíry na kostce nad ledem!

26:26
    Mozíkova bomba sražená nad branku! Hlasatel na stadionu zatím oznamuje čas pomocí mikrofonu, omluvte tedy případné neshody.

27:08
    A je to 4:0, Plzeň využívá přesilovou hru! Lukáš Pulpán nabil Jozefovi Balejovi a jeho střelu do branky dorazil NICHOLAS JOHNSON. Asistence: Jozef Balej, Lukáš Pulpán.
    JOHNSON - 4:0

27:08
    Hosté střídají brankáře. David Rittich je nahrazen Michalem Valentem.

28:02
    Vojtěch Mozík (PLZ) vyloučen na dvě minuty za podražení.

29:00
    Boleslavští se ale nemohou k ničemu dostat.

29:30
    První těžší práce pro Valenta, který musel vyrážet velmi dobrý střelecký pokus Baleje!

30:02

30:10
    Po Musilově akci kryje puk Machovský.

30:29
    A nyní schoval v lapačce Machovský puk po střele Radana Lence.

30:40
    Práce pro brankáře na druhé straně – útočil Jakub Lev. Hostující golman podržel puk.

31:46
    Hra je nyní ve středním pásmu.

32:38
    Plzeňští se dostali do úniku 2 na 1, který vyřešili naprosto elegantně. Dominik Simon žabičkou předal pul JÁNOVI SÝKOROVI, který navýšil již na 5:0! Asistence: Dominik Simon, Jan Schleiss.
    J. SÝKORA - 5:0

33:29
    Dobrou střelu Radana Lence vyráží Machovský!

33:37

34:20
    Aktivní Látal opět bojoval v útočném pásmu, spoluhráče následnou přihrávkou ale nenašel.

34:45
    Stříteského střela šla nad bránu.

34:58
    Ján Sýkora unikal sám na bránu, ale ukličkoval se a nechal puk za sebou!

35:37
    Pulpánovo nahození srazil Valent mimo branku.

35:55
    Do útoku vyrazila Boleslav a Tomáš Hyka zakončoval sám před Machovským, puk šel ale mimo!

35:57
    Na dvě minuty je za hákování vyloučen Lukáš Pulpán (PLZ).

36:23
    Střelu Robara Machovský vyrazil a Plzeň následně vyhodila.

36:37
    Skvělou práci odvedl Tomáš Sýkora a faulu se následně dopustil Mitja Robar (MBL) – dvě minuty za sekání.

36:50
    Po střele Michala Bárty ukryl Machovský kotouč v lapačce.

37:57

37:58
    Hykova střela šla nad branku.

38:27
    Mozík dvakrát neúspěšně hledal spoluhráče.

38:37

39:04
    Pacovského dělovku vyrazil helmou Machovský a následně měl šanci Lenc, ale ten branku minul!

39:19
    Ján Sýkora překonal brankáře Valenta, ale kotouč skončil na tyči!

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Plzeň pokračuje v dominanci a vede nad nováčkem z Mladé Boleslavi již 5:0! Nejprve dal dvě branky Nicholas Johnson, následně ve 33. minutě skóroval Ján Sýkora. Díky těmto třem brankám tak modrobílá Škodovka dala té zelenobílé již pověstného "bůra" a ve třetí třetině se bude zápas již jen dohrávat.
    Třetí třetina začne přibližně ve 20:05.

40:01

40:41
    Klimenta se snažil dostat ke střele, po něm i Broš – ale oba ztroskotali na domácí obraně.

41:00
    Na druhé straně zakončoval tísněný Kratěna, Valent puk vyrazil.

41:48
    Střela Milana Hrušky se taktéž odrazila od obránců.

42:33
    Ofsajd Plzeňských.

43:09
    Plzeň nyní zatlačila svého soupeře a velmi nebezpečně kombinuje v útočném pásmu!

43:26
    Boleslavští to vyřešili vyhozením na zakázané uvolnění.

43:37
    Johnson se obtočil okolo brankáře, který poté podržel kotouč.

44:07
    A další zakázané uvolnění hostujího týmu.

44:32
    Michal Broš (MBL) fauloval Jana Schleisse a dostává dvě minuty za držení. Současně je vyloučen i Jiří Kučný (MBL) za hrubost. Dvě minuty dlouhá přesilová hra 5 na 3 pro Plzeň!