Warriors Brno – Třinec 1:3 (kon.) | Olomouc – Zlín 0:5 (kon.) | Slavia – PZ Kladno 8:0 (kon.)
Hr. Králové – Kolín 3:1 (kon.) | HC Plzeň – Písek 7:3 (kon.) | Pardubice – Žďár n/S 5:2 (kon.)
Kladno – Chomutov 1:2 (kon.)
HC Plzeň 1929
7:3 (4:2, 1:1, 2:0)
IHC Králové Písek
Neděle 21.09.2014, 13:00 • ČEZ Arena • ELIOD extraliga mladšího dorostu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Plzeňští mladíci mají po čtyřech odehraných kolech na svém kontě devět bodů, porazili Litvínov, Hvězdu Praha a PZ Kladno. Na domácím ledě nestačili na Slavii a nyní jim tak patří druhé místo v tabulce. Svoji jedinou prohru na domácím ledě budou chtít dnes napravit proti Písku.
    IHC Písek
    Písecký mladší dorost se v současné době nachází na sedmém místě tabulky. V úvodních třech kolech Jihočeši nestačili v prvním kole na Chomutov a ve třetím na Kladno. Jedinou výhru si tak připsali v domácím zápase proti Karlovým Varům. Dnes je čeká těžký soupeř, nejlépe hrající tým na hřištích soupeře, Plzeň.

HC Plzeň 1929: Pejsar (R. Červenka) – Kvasnička, Staněk, Kaňák, Houdek, Čada, Lokajíček, Šilhán – M. Červenka, Roubal, Váňa, Kovařík, Eret, Pour, Straka, Hajžman, Benetka, Šiška, Krýner

IHC Písek: Kolář (Kříž) – Kopenec, Kukla, Lang, Srb, Hora, Had, Škola, Řehoř – Schwamberger, Pála, Kolda, Pejša, Novák, Přibyl, Šebesta, Matiášek

Rozhodčí: Sýkora – Šimán, Hucl.

00:01

00:25
    První zahřívací zákrok pro hostujícího Koláře.

00:57
    Nepřesná rozehrávka domácích, která končí zakázaným uvolněním.

01:30
    Řehoř se proháčkoval do útočného pásma a vystřelil, Pejsar v pohodě kryje.

01:50
    Kotouč vyletěl mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

02:26
    Plzeňští se snaží vymyslet nějakou útočnou akci, hosté zatím skvěle brání. Icing domácích.

02:46
    Skvěle se teď uvolnil Roubal, ale místo střely zvolil přihrávku, která nikoho nenašla.

03:35
    Kovaříkův pokus z pravého křídla, Kolář ukryl puk ve výstroji.

04:01
    Chyba domácích v obranném pásmu, do šance se dral Pála, ale Pejsar mu puk vypíchl.

04:21
    Vhazování po Kolářově levici.

04:32
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Aktivnější domácí se dostávají do vedení! Střelu Poura hostujícího obrana sice zblokovala, ale pouze k připravenému MATĚJI HAJŽMANOVI, který zametl puk do odkryté branky. Asistence: Jakub Pour.

05:25
    VOJTĚCH KOVAŘÍK se ocitl v totožné situaci jako Hajžman a zvýšil na 2:0! Asistence: Josef Roubal, Jakub Pour.

05:33
    Neskutečné, Plzeň vede 3:0! Autorem branky je JOSEF ROUBAL, který se trefil pod ruku Koláře. Asistence: Straka.

06:06
    Další gól v brance hostů, trefil se MATĚJ BENETKA! Asistence: Roubal, Straka

06:14
    Přesilovka pro Plzeň, vyloučen Jakub Kopenec (PIS) za krosček.

06:45
    Hosté vyhazují.

07:32
    Plzeňští se snaží navýšit svůj náskok, ale koncovka se jim nedaří.

08:05
    Puk skončil v ochranné síti, vhazování ve středním pásmu.

08:14
    Hosté jsou kompletní.

09:12
    Obrovská šance Ereta, který sám před Kolářem nedokázal zvednout puk!

10:04
    Pejša se teď odvážně vydal za pukem, ale v útočném pásmu byl sám.

10:30
    Pěkný zákrok hostujícího Koláře po střele Martina Červenky.

11:33
    Kolář neudržel puk po střela Houdka, si dorážkou si však poradil a vhazuje se po jeho pravé ruce.

13:02
    Koláře je neustále pod palbou, nyní si poradil s pokusem Poura.

13:38
    Straka si vybruslil před hostujícího gólmana, ale nezamířil přesně,

14:15
    Písek se sice snaží útočit, ale domácí hostům nic nedovolují.

14:29
    Přesilová hra pro Písek, dvě minuty odsedí Daniel Šiška (PLZ) za nedovolené bránění.

14:45
    Písek právě vstřelil branku!
    Hosté se také dočkali gólu! Trefil se JAN MATIÁŠEK, který doslova procpal puk za Pejsara. Asistence: Tomáš Schwamberger, Ondřej Hora.

15:21
    Další pokus hostů vyslal na domácího brankáře Adam Novák, Pejsar byl na místě.

16:27
    Hra se teď odehrává především ve středním pásmu, hosté přidali na důrazu.

17:22
    Hajžman se ujal puku, nabruslil s ním do útočného pásma, ale jeho střelu zblokoval hostující bek.

18:17
    Pokus Kvasničky z levého křídla skončil mimo, ofsajd domácích.

19:03
    Další zákrok pro Kristiána Koláře, tentokrát po střele Petra Ereta.

19:27
    Vyloučen Jakub Pour (PLZ) za hákování.

19:40
    Domácí vyhazují.

19:57
    Gól do šatny, který může být hodně důležitý! PATRIK ŠEBESTA se zmocnil puku a ujížděl sám na Pejsara. Poté naznačil kličku a vystřelil přesně k tyči – 4:2. Asistence: Patrik Řehoř.

20:00

První třetiny byla rozhodně velice zajímavá, k vidění byl hned šest branek! Domácí se za minutu a půl dostali do vedení 4:0, ale hosté se nevzdali a dvěma brankami v přesilovkách snížili vedení indiánů na dva góly.

Druhá třetina začne přibližně ve 13:47.

20:01

20:33
    Plzeň si zahraje hned na začátku druhé třetiny přesilovku, na trestnou míří Tomáš Schwamberger (PIS) za podražení.

21:08
    Pěkná střela Ereta přes obránce, Kolářova vyrážečka byla na místě.

21:29
    Další zákrok hostujícího brankáře, vhazuje se po jeho levici.

22:05
    Plzeň kombinovala v rohu, nakonec vystřelil Čada, Kolář neměl s jeho střelou potíže.

22:34
    Hosté hrají v plném počtu.

23:08
    Domácí si teď v útoku nerozuměli a ztratili kotouč.

24:02
    Hosté odevzdali puk a šli střídat.

24:36
    MATĚJ KOLDA byl nejdůraznější na brankovišti a dorazil puk za bezmocného Pejsara. Plzeňský luxusní náskok se tak opět snížil, domácí už vedou pouze o jeden gól. Asistence: Patrik Řehoř.

25:15
    Icing domácích.

25:46
    Už mohlo být srovnáno! Pejsar skvělým zákrokem zastavil Jana Matiáška!

26:28
    Střela Kovaříka mířila těsně mimo tři tyče.

27:10
    Zakázané uvolnění hostů, nyní se hraje velice svižný hokej.

27:42
    A další icing Písku, hosté jsou nyní zbytečně zbrklí.

28:06
    Střela Přibyla mířila mezi Pejsarovy betony, domácí gólman byl na místě.

28:48
    Další zákrok pro Martina Pejsara, vhazování v útočném pásmu Písku.

29:38
    Jihočeši se teď nemohou dostat ze svého pásma, snahu domácích ale přerušil icing.

30:11
    Hosté opět předvádějí důraz na brankovišti, Kolda tentokrát puk za Pejsara nedostal.

30:45
    Další vyloučení na straně hostů, dvě minuty dostává Patrik Řehoř (PIS) za podražení.

31:06
    Pour se uvolnil na pravé straně, ale jeho střele chyběla razance. Vhazuje se po Kolářově pravici.

31:35
    Střela Staňka od modré, Kolář kryje.

32:04
    Aktivní Roubal pěkně zasáhl puk ve vzduchu, ale jeho teč byla nepřesná.

32:45
    Hosté jdou opět do čtyř, Řehoř sice naskočil na led, ale Tomáš Pála (PIS) inkasuje dvě minuty za hákování.

33:01

33:25
    Písek se zatím výtečně brání, Plzni nedovoluje založit útok.

34:13
    Domácí se teď hnali do přečíslení, ale Hajžmanova přihrávka byla nepřesná.

34:45
    Písek je kompletní.

35:11
    Pěkný zákrok Koláře po střele Straky.

36:02
    Skvěla práce Kopence, který zastavil rychlého Straku i Poura.

36:16
    Z ledu se teď dlouho nezvedá jeden z píseckých hráčů.

36:16
    Martin Straka (PLZ) nakonec inkasuje trest za hrubost 5 minut + do konce utkání.

36:16
    Domácí střídají gólmana, Pejsara v brance nahradil Radek Červenka!

37:48
    Hosté se snaží o vyrovnání, domácí jsou pozorní.

38:05
    Plzeň udeřila v dlouhém oslabení! MATĚJ HAJŽMAN vybojoval puk, nabruslil s ním do útočného pásma a poslal ho přesně do rohu Kolářovy branky. Bez asistence.

38:25
    Ondřej Hora (PIS) vyloučen na dvě minuty za hrubost + deset minut osobní trest za nesportovní chování.

39:05
    Ofsajd hostů.

39:19
    Nyní se hraje ve čtyřech na obou stranách.

39:41
    Písecké zakázané uvolnění.

40:00

Divoká byla i druhá třetina. Hosté nejprve snížili na rozdíl jediné branky, poté se hra přiostřila. Straka dostal pětiminutový trest, ale domácí v oslabení opět udeřili a nyní vedou o dva góly.

Třetí třetina začne přibližně ve 14:36.

40:01

40:25
    Hosté jsou v pěti, začíná jejich krátká přesilovka.

40:52
    Písku se však nepovedla rozehrávka, Kopenec poslal puk na zakázané uvolnění.

41:16
    Domácí hrají v plném počtu, Písku dlouhá přesilovka spíše uškodila.

42:03
    Nepříjemná srážka Kovaříka s Kuklou, domácí útočník se dlouho sbíral z ledu, ale zdá se být v pořádku.

43:15
    Indiáni v poklidu kombinují, dopředu se moc nehrnou.

43:49
    Schwambergerovi se střela moc nepovedla, přesto Červenka raději ukryl puk v lapačce.

44:14
    Domácí opět odskakují svému soupeři, vedou o tři branky! Skvělou práci odvedl v rohu hřiště Ondřej Váňa, který naservíroval kotouč před branku, kde číhal připravený JOSEF ROUBAL, který zamířil přesně. Asistence: Ondřej Váňa.

45:12
    Písečtí se snaží útočit, ale domácí jsou pozorní.

45:58
    Střela Hajžmana z levého křídla skončila nad Kolářovou svatyní.

46:35
    Čada pěkně obral o puk Pálu, domácím teď bylo odpískáno postavení útočícího hráče v brankovišti

47:27
    Michal Houdek nahazoval od modré, jeho střela se ke Kolářovi nedostala.

47:47
    Icing hostů.

48:31
    Další faul na straně Písku, dvě minuty dostává Luboš Kukla (PIS) za podražení.

49:55
    Domácím se nedaří, bylo jim odpískáno postavení mimo hru.

50:31
    Indiáni se do útočení moc netlačí, hosté vyhazují a navíc jsou kompletní.

50:53
    Střela Poura byla sražena a skončila v ochranné síti.

51:22
    Hosté se snaží s výsledkem něco udělat, ale dochází jim síly.

52:26
    V šanci se ocitl Roubal, ale jeho střelu zblokoval Srb.

52:47
    Branku domácích vstřelil ONDŘEJ VÁŇA, který využil skrumáže před brankou hostů. Plzeň vede opět o čtyři branky. Asistence: Josef Roubal, Martin Červenka.

53:32
    Domácí si již v pohodě kráčí pro výhru.

53:40
    Navíc dvě minuty inkasuje Patrik Šebesta (PIS) za faul kolenem.

54:14
    Šanci Martina Červenky pokryl Kolář.

54:57
    Bude se hrát ve stejném počtu na obou stranách, dvě minuty dostává Matěj Hajžman (PLZ) za podražení.

55:23
    Nakonec bude Plzeň hrát přesilovku 4 na 3, dvě minuty inkasuje Tomáš Schwamberger (PIS) za hrubost.

55:40
    Hosté ve čtyřech.

56:15
    Oba týmy teď hrají velice tvrdě, vhazuje se v útočném pásmu Plzně.

56:58
    Domácím začíná přesilová hra.

57:28

58:21
    Utkání se dohrává.

60:00

Z Plzně je to vše, domácí v divokém utkání porazili Písek a připsali si tři body do tabulky. Přeji hezký zbytek víkendu. (15:09:38)

Jan Picka

Branky a nahrávky: 5. Hajžman (Pour), 6. Kovařík (Roubal, Pour), 6. Roubal (Straka), 7. Benetka (Roubal, Straka), 39. Hajžman, 45. Roubal (Váňa), 53. Váňa (Roubal, Červenka) – 15. Matiášek (Schwamberger, Hora), 20. Šebesta (Řehoř), 25. Kolda (Řehoř)

IHC Králové Písek: Kolář (Kříž) – Kopenec, Kukla, Lang, Srb, Hora, Had, Škola, Řehoř – Schwamberger, Pála, Kolda, Pejša, Novák, Přibyl, Šebesta, Matiášek

Rozhodčí: Sýkora – Šimán, Hucl