Čeljabinsk – Chanty-Mansijsk 4:2 (kon.) | Ufa – Jaroslavl 5:2 (kon.) | Záhřeb – HC Slovan 1:3 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
4:2 (2:0, 1:0, 1:2)
Jugra Chanty-Mansijsk
Pátek 26.09.2014, 15:00 • Yunost Sport Palace • KHL

59:41
    Následuje vhazování v útočné třetině hostů a Birjukov v posledních vteřinách odjíždí na střídačku.
    POPOV - 4:2

59:24
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    O vítězi dnešního střetnutí je rozhodnuto. Jugra zariskovala, čehož využil Růžička s Popovem. Tato dvojice ujížděla úplně sama na branku. Český hráč měl na holi puk, vyčkal si na správnou příležtiost a poté předložil kotouč ANDREJI POPOVI, který už měl snadnou práci. Asistence: Martin Růžička

56:02
    Za útok zezadu dostává Panov trest 2 minuty + desiminutový osobní trest. Je tu tak další přesilovka pro Jugru.

54:36
    Birjukov odjíždí na střídačku! Hosté to už teď zkoušejí v šesti hráčích.

52:49
    Za nedovolené bránění putuje na trestnou lavici Atjušov a pro hosty se tak naskýtá další velká šance k vyrovnání!

50:40
    Magogin zůstal úplně osamocený v útočné třetině na vrcholu kruhu, jenže hostujícící útočník v dobré pozici prověřil jen lapačku číhajícího Demčenka.

47:35
    Larsen velice nebezečně dorážel u pravé tyče, když se k němu dostal odražený kotouč. V poslední možné chvíli se Demčenko stihl přemístit a jeho ránu pokrýt.

46:16
    Vzápětí se vylučuje na domácí straně. Růžička obdrží menší trest za hákování.

43:43
    Následuje vyloučení na straně Jugry. Pepeljajev dostane dvě minuty za sekání.

42:05
    Drtivý tlak Jugry! Domácí jsou naprosto opařeni začátkem třetí části a bráni se s vypětím všech sil. Na Domčenka letí jeden projektil za druhým.

41:35
    Oddechový čas pro domácí.
    LARSEN - 3:2

41:35
    Tým Jugra právě vstřelil branku!
    Neuběhly ani dvě minuty a Chanty-Mansijsk přidává další gól! Tak tohle je začátek třetiny, který si hosté určitě vysnili. Prosadil se PHILIP LARSEN. Asistence: Toni Rajala.
    MAXWELL - 3:1

40:23
    Hned na začátku se hostém podařilo snížit. Domácí se za žádnou cenu nemohli dostat ze své obranné třetiny. Toho využil Rajala, který našel na protější straně zcela osamoceného BENA MAXWELA, jenž bez potíží usměrnil puk do prázdné branky. Asistence: Toni Rajala.

39:18
    Přečíslení Čeljabinsku dva na jednoho odstaroval Panov, který zvolil přihrávku na Růžičku. Český hráč se do kotouče tvrdě opřel, ale trefil jen Birjukova. Toho kotouč trefil tak prudce, že hostujícící gólma spadl na zem. Ale puk před brankovou čárou udržel.

34:37
    Vzápětí se vylučuje. Hákováním se provinil Pepeljajev a následuje další přesilovka pro Traktor.
    OSNOVIN - 3:0

29:26
    Z rohu hrací plochy najel najíždějícího VJAČESLAVA OSNOVINA, který se s ničím nepáral, kotouč napálil z první a nekompromisní dělovkou propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Dani Gubarev, Arťjom Penkovskij.

24:13
    Ve vemi dobré pozici se objevil Kosticyn, který mohl pálit do volného prostoru v horní části branky, protože byl Birjukov roztažený na zemi. Domácí útočník ale kotouč nedokázal zvednout.

16:18
    S pomalu blížícím se závěrem prvního dějství dostane dvě minuty Maxwell. Ten se provinil hákováním.

10:01
    I Jugra bude moci okusit početní výhodu, jelikož Piganovič dostane dvě minuty za hrubost.
    POPOV - 2:0

08:31
    Svou druhou početní výhodu Traktor využívá. Nejprve z úhlu vypálil Růžička jehož tvrdá střela prověřila lapačku Birjukova. Pro jeho smůlu se ale puk odrazil přímo na hokejku KONSTANTINA POPOVA, který pohotově z dorážky doklepl kotouč za jeho záda. Asistence: Deron Quint, Martin Růžička.

07:32
    Hostům hra v plném počtu dlouho nevydržela, protože na trestnou míří další hráč. A tím je Lukáš Kašpar.

04:44
    Přichází první vyloučení. Za hrubost putuje na trestnou hostující Čibisov.
    ČISTOV - 1:0

04:14
    Domácí jdou zcela zaslouženě do vedení. STANISLAV ČISTOV obkroužil branku a následně si sjel ke kruhu, kde se obtočil kolem vlastní osy a tažnou střelou našel malou mezírku mezi betony Birjukova. Asistence: Anton Glinkin.

Martin Doležal

Branky a nahrávky: 5. Čistov (Glinkin), 9. Popov (Quint, Růžička), 30. Osnovin (Gubarev, Penkovskij), 60. Popov (Růžička) – 41. Maxwell (Rajala), 42. Larsen (Rajala)

Traktor Čeljabinsk: Demčenko – Quint, Kondratěv, Atjušov, Chlystov, Borodchin, Piganovič, Katičev, Osnovin – Růžička, Bulis, Panov – Popon, Glinkin, Čistov – Wilson, Kokujov, Kosticyn – Gubaev, Penkovskij, Mokin
    Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov – Larsen, Putilov, Sergejev, Pepeljajev, Sokolov, Želdakov, Těrnavskij – Rajala, Kašpar, Maxwell – Magogin, Buljanskij, Sitnikov – Čibisov, Romancev, Bortnikov – Knjazev, Jacenko, Gorbunov

Rozhodčí: Vasiljev, Cyplakov – Nesterov, Ivanov