Omsk – Soči 8:1 (kon.) | Barys – Dynamo Moskva 1:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Chabarovsk 3:1 (kon.)
Magnitogorsk – Novokuzněck 4:1 (kon.) | Riga – Vladivostok 4:2 (kon.) | CSKA Moskva – Minsk 2:0 (kon.)
Čerepovec – Toljatti 4:3 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 5:2 (kon.) | N.Novgorod – Nižněkamsk 5:6 (po pr.)
Petrohrad – Viťaz 7:1 (kon.) | Jokerit – Atlant 4:2 (kon.)
Jokerit Helsinky
4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Atlant Moskevská oblast
Sobota 27.09.2014, 16:00KHL

Tímto se s vámi loučím a zase někdy u KHL napočtenou. (18:24:43)

Zápas vyhrálo zaslouženě domácí mužstvo, které si ve třetí třetině pohlídalo dvoubrankové vedení. Mytišči dnes tahalo za kratší konec provazu a připsalo si další porážku.

60:00

59:29
    Z hranice kruhů vystřelil Gilroy pouze doprostřed brány, kde stál domácí gólman.

59:07
    Engren na střídačce! Mytišči to zkusí se šesti hráči v poli.

58:33
    Z první vystřelil od modré Väänänen, jehož pokus chytil Engren.

58:12
    Ofsajd hostujícího mužstva.

57:43
    Od modré čáry vystřelil Tjuljapkin, jehož pokus se mezi tři tyče nevešel.

56:55
    Gilroy se dostal mezi tři hráče. Ti mu kotouč bez problému sebrali.

55:48
    V vlastním oslabení ujel domácí obraně Kozlov, jenž hledal prostor mezi betony Heleniuse. Ten si s jeho pokusem poradil.

55:28
    Hosté vyhazují a jdou střídat.

55:10
    Mezi kruhy tečoval střelu od modré Hagman, jehož pokus trefil Engrena.

54:49
    Karalahtiho střela šla nad branku.

54:36
    Za nedovolené bránění jde Dyblenko, který zastavil na útočné modré čáře protihráče.

53:47
    Lajunen mezi kruhy povalil na zem Gluchova. Puk raději přikryl Helenius, který měl celou situaci jednoduchou.

52:59
    Za brankou si vzal puk Němec, který se snažil dostat do útočné třetiny, jenže dřív než on mu přejel spoluhráč.

52:32
    Domácí útočník jel z velkého úhlu na Engrena, kterého trefil do betonu.

52:00
    Němec drží puk za brankou a čeká až mu vystřídají spoluhráči.

51:08
    Finský celek už se moc nikam nežene a čeká s čím přijde soupeř.

50:59
    Po nepřesné rozehrávce Mytišči se vrací hra pře Engrena. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

49:48
    McLean se protáhl mezi obráncem a mantinelem, jenže puk si dal daleko od hokejky a obral ho dojíždějící útočník.

48:56
    Němcova střela našla pouze chrániče bránícího hráče, který puk následně vyhodil.

48:01
    Domácí celek vyhodil až za branku Engrena. Hráči spěchají na střídačku.

47:31
    Na trestnou lavici odchází Sošnikov a Mäki oba za hrubost. Navíc je ještě vyloučen Sallinen. To znamená přesilovou hru pro hostující tým.

46:40
    Hezkou individuální akci předvedl Gunderson, který se od mantinelu dostal až mezi kruhy. V dobré pozici nevystřelil.

45:58
    Sallinen nahodil puk za branku hostujícího celku a čeká na modré čáře.

44:47
    Z levého kruhu pro vhazování pálil Gluchov, jehož ránu chytil Helenius. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

44:06
    Taraťuchin nechal kotouč za sebou. Dojel ho bránící hráč a ruský útočník o černou gumu přišel.

43:18
    Lajunen byl pod tlakem a tak posunul kotouč jen do střední třetiny.

42:30
    Domácí se dostali za branku soupeře, jenže o puk hned přišli.

42:04
    Nahození ze střední třetiny vyrazil finský brankář do rohu kluziště, kde stél jeho spoluhráč. Ten bude rozehrávat celou situaci.

41:37
    Mezi kruhy si najel Omark, jehož pokus trefil brankáře do hrudi.

40:16
    V hostující brance se objevil Engren, jenž musel chytit první střelu, kterou vyslal domácí Aaltonen.

40:01

I po druhé třetině jdou zaslouženě do kabin s vedením domácí hráči, kteří vedou o dvě branky. Jokerit stále kontroluje hru a drží hostující tým pod tlakem.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00
    NOVOPAŠIN - 4:2

39:27
    Atlant právě vstřelil branku!
    VITALIJ NOVOPAŠIN vyslal střelu od modré, kterou brankář neviděl a pustil do branky. Asistence: Michail Gluchov.

38:45
    Hostující obránce drží kotouč za brankou a čeká až mu spoluhráči vystřídají.

37:59
    Jaakola vyhodil kotouč z útočné třetiny do ochozů. Vhazovat se bude ve střední třetině.

36:58

36:31
    Hosté kombinují a obránci se dostávají blíže k brance. Ovšem bránící trojce je hodně aktivní.

36:11
    Od modré vypálil Gilroy, jenže na jeho pokus dobře viděl finský brankář, který puk na poprvé chytil.

35:42
    Rozhodčí si všiml postavení útočícího hráče v brankovišti a vykázal hru do střední třetiny.

35:13
    Domácí tým bude hrát ve třech. U mantinelu se provinil proti pravidlům Lajunen, jenž si přidržel útočníka soupeře.

34:58
    Väänänen dostává dvě minuty za sekání, když zlomil hokejku soupeře.

34:51
    Hosté mají ponechanou výhodu a kombinují. Do nebezpečné pozice je obránci nepouštějí.

34:06
    Kozlov před brankou tečoval střelu od modré. Ta šla vedle branky.

33:27
    Jokerit zavezl puk za branku hostů, kde o něj přišel.

32:50
    Oddechový čas pro hosty.
    MOSES - 4:1

32:50
    Jokerit právě vstřelil branku!
    Petr Koukal přenechal černou gumu STEVE MOSESOVI, jenž trefil parádně vzdálený horní roh branky. Asistence: Petr Koukal.

32:16
    Podél levého mantinelu vjel do útočné třetiny Koukal. Ten o puk následně přišel.

31:38
    Z mezikruží vypálil Harju, jenž trefil pouze ruského brankáře.

31:10
    Do protiútoku se vrhli domácí borci, kteří celou situaci nedokázali zakončit.

29:28
    Helenius vytáhl perfektní zákrok proti Němci.
    KOUKAL - 3:1

29:04
    Harju našel mezi kruhy výborně najetého PETRA KOUKALA, jenž střelou k tyči překoval Šikina. Asistence: Johan Harju, Ossi Vänäänen.

27:25
    Na modré čáře dostal Lajunen, který svou dělovkou trefil brankáře do hrudi.

26:16
    Střelu Černovova vyrazil Helenius do rohu kluziště.

26:07
    Střelu od modré čáry chytil napoprvé ruský gólman.

25:37
    Puk mají na hokejkách hráči Jokeritu, kteří se snaží uklidnit hru.

24:47
    Gluchov na třikrát nepřekonal domácího brankáře, jenž fantasticky vyrazil zejména druhou dorážku betonem.

24:00
    Gunderson dostal kotouč proti hokejce a vypálil hodně nepřesně. Šikin se za ránou pouze otočil.

23:11
    Z levého vrcholu kruhu vypálil Santeri, jehož ránu vyrazil Šikin.

22:14
    Do samostatného úniku se mohl dostal Kapanen, jemuž kotouč v rozhodující chvíli utekl.

22:00
    Po zákroku na hostujícího obránce se strhla na ledě potyčka. Rozhodčí vyloučil Hahtalu za vražení na hrazení a ruský celek si půjde odpočinout Dorofejev, který se šel za zákrok na spoluhráče mstít.

21:25
    Tjuljapkin nepřesně rozehrál a puk doklouzal na zakázané uvolnění.

20:52
    Taraťuchinova střela byla sražena do publika.

20:34
    Rozhodčí nyní upravují ledovou plochu.

20:34
    Do ofsajdu se dostal domácí kapitán Kapanen, jenž jde střídat.

20:01

V úvodní periodě bylo aktivnější domácí mužstvo. Jokerit nedokázal bránit protiútok soupeře při vlastní přesilovce a pustil Mytišči do vedení. V další minutách, ale utkání finský tým otočil a zaslouženě vede.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:43
    Před brankou domácího týmu se strhla mela. Několik hráčů leželo na ledě a nikdo nevěděl, kde se kotouč nachází.

18:59
    Ve výborné pozici se objevil Jašin, který z hranice brankoviště nepřekonal Heleniuse.

18:30
    Zakázané uvolnění Atlantu.

18:05
    Hosté se snažili dostat do útočné třetiny, ale domácí je zastavili.
    MCLEAN - 2:1

16:52
    Domácí branka nakopla a hned po prvním gólu přidávají i další. Sallinen objel branku a přihrál mezi kruhy najíždějícímu KURTIS MCLEANOVI, jenž vsítil branku. Asistence: Jere Sallinen.
    KAPANEN - 1:1

15:11
    Karalahtiho ránu vyrazil Šikin pouze na hůl NIKA KAPANENA, jenž prostřelil brankáře. Asistence: Jere Karalahti, Juhamatti Aaltonen.

14:42
    Na trestnou lavici usedá Novopašin, který zahrál vysokou holí.

14:16
    Sallinen trefil z mezikruží pouze před sebou stojícího obránce.

13:28
    Střelu od modré čáry tečoval Mäki, jehož pokus chytá Šikin do lapačky.

12:25
    Gunderson se přetlačoval v rohu mantinelu o černou gumu s obráncem, ale souboj nakonec prohrál.

11:40
    Domácí zavezli kotouč za branku soupeře, kde o něj následně přisli.

11:14
    Helenius si počkal na střelu Engqvista, kterou vyrazil betonem.

10:33
    Hostujícímu obránci se střela nepovedla. Následně se kotouče zmocnil bránící hráč, který ovšem nevyhodil.

09:34
    Na trestnou lavici usedá domácí McLean za hákování.
    ŠMELJOV - 0:1

07:37
    Hosté udeřili v oslabení. Gilroy našel fantasticky najíždějícího ŠMELJOVA, který trefil odkrytou klec. Asistence: Matthew Gilroy.

07:07
    Další střelu od modré vyslal Karalahti, jehož dělovka byla sražena. K puku se dostal Jašin, který nahodil puk na Heleniuse.

06:27
    Střela od modré čáry byla sražena těsně před Šikinem.

06:16
    Rozhodčí si povšimli, že hráčů hostujícího týmu je šest na ledě.

06:08
    Domácí celek několikrát nemohl přejít přes ruskou obranu.

05:00
    Několik střel nyní zablokovala obrana Atlantu. Obránci jsou v úvodu zápasu hodně aktivní a pomáhají svému brankáři.

04:10
    Ritova střela mířila hodně mimo branku. Puku se ujímá hostující celek.

04:01
    V mezikruží se zjevil český útočník Petr Koukal, který na dvakrát nenašel mezírku mezi betony Šikina.

03:34
    Na hranici kruhu si sjel Karalahti, jehož ránu chytil ruský brankář.

02:57
    Puk nahodil za branku Taraťuchin, jenž míří rychle na střídačku.

02:43
    Od modré pálil Lajunen, jehož střelu vyrazil Šikin do ochranné sítě. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

01:52
    Vyloučen je hostují Lesčenko, který si pomohl faulem.

00:50
    Mytišči zavezlo puk do útočné třetiny, který jim následně sebral jeden z obránců.

00:27
    Domácí se usadili v útočném pásma, ale kombinovali tak dlouho až o kotouč přišli.

00:01

Hlasatel představuje úvodní pětky obou týmů. Fanoušci nyní nadšeně tleskají té domácí.

Oba celky jsou již na ledové ploše a následují hymny.

Jokerit Helsinky: Helenius – Gunderson, Lajunen, Jaakola, Karalahti, Väänänen, Ohtamaa – Hagman, Kapanen, Aaltonen – Mäki, Omark, Harju – Moses, Koukal, Huhtala – Ben-Amor, McLean, Sallinen.

Atlant Moskevská oblast: Šikin – Gilroy, Dyblenko, Němec, Novopašin, Tjuljapkin, Rukavišnikov, Baldajev, Dorofejev – Černov, Engqvist, Šmeljov – Levitsky, Taraťuchin, Gluchov – Lesčenko, Jašin, Koltsov – Sošnikov, Voronin, Kozlov..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vítám vás u utkání desátého kola mezi Jokeritem a Atlantem. Finský celek se zatím nechazí na třetí pozici a jako nováček překvapuje KHL. Jokerit nasbíral v devíti zápase jednadvacet bodu. Za to Atlant má úplně jiné starosti je na předposlední pozici západní konference a získal pouhých osm bodů. Tým z hlavního města Finska nastřílel třiatřicet branek a obdržel pouze dvaadvacet. Naopak ruský tým vsítil dvaadvacet branek a dostal devětadvacet gólů. Favorit je tedy v utkání domácí tým, jenž by to měl potvrdit i v samotném duelu. Jenže víme, jak je KHL nevyzpytatelná a připravuje mnoho překvapení. Jak zápas dopadne začneme odhalovat v 16:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 16. Kapanen (Karalahti, Aaltonen), 17. McLean (Sallinen), 30. Koukal (Harju, Vänäänen), 33. Moses (Koukal) – 8. Šmeljov (Gilroy), 40. Novopašin (Gluchov)

Atlant Moskevská oblast: Šikin (41. Engren) – Gilroy, Dyblenko, Němec, Novopašin, Tjuljapkin, Rukavišnikov, Baldajev, Dorofejev – Černov, Engqvist, Šmeljov – Levitsky, Taraťuchin, Gluchov – Lesčenko, Jašin, Koltsov – Sošnikov, Voronin, Kozlov.