Děčín – Pelhřimov 0:6 (kon.) | Mor. Budějovice – Klášterec nO 4:2 (kon.) | Přerov – Nový Jičín 2:1 (po pr.)
Poruba 2011 – SK Karviná 4:3 (po pr.) | SHK Hodonín – Technika Brno 1:2 (0:1 po s.n.) | Frýdek-M. – Val. Meziříčí 3:2 (po pr.)
Břeclav – Opava 3:5 (kon.) | Kolín – Tábor 1:5 (kon.) | Klatovy – Řisuty 2:5 (kon.)
Sokolov – Žďár n/S 5:0 (kon.) | Jindř. Hradec – Bílina 4:1 (kon.) | Trutnov – Vrchlabí 1:3 (kon.)
Kobra – Nymburk 4:2 (kon.)
po s.n. (0:1)
SHK Drtiči Hodonín
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
HC Technika Brno
Sobota 27.09.2014, 17:00 • Zimní stadion Václava Nedomanského • 2. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Technika prozatím nenavazuje na dobré výsledky v přípravě

Tým z moravské metropole odehrál v přípravě pouhých sedm zápasů, ve kterých si ovšem podržel kladnou bilanci 4:3. První dvě utkání byly ze strany Vysokoškoláků poněkud rozpačité, když nejprve podlehli Žihadlům z Moravských Budějovic 3:1 a následně si přivezli i třígólový příděl z Břeclavi. Chuť si spravili až v zápase s juniorkou Znojma, které v prvním domácím zápase sezóny nadělili na cestu domů dvanáct branek.

Následovalo dvojutkání z hodonínskými Drtiči, kterým udělili tvrdou gólovou lekci při souhrnném skóre 14:5. Dále si Technici v odvetě s Moravskými Budějovicemi připsali další výhru. Přípravu končili odvetným zápasem s břeclavskými Lvy, kterým podlehli jen těsně 2:1. Tým z Brna tak nastupoval do soutěžních zápasů relativně dobře naladěn.

Tým VSK sráží na kolena oslabení

Zápasy s Novým Jičínem a Porubou rozhodovala jedna a tatáž věc, a sice hra v početní výhodě a nevýhodě. Brněnští jsou často vylučovaní a právě v oslabení inkasují nejvíce gólů. Zatímco VSK nevstřelil jedinou přesilovkovou branku, jeho soupeřům se jich podařilo vstřelit hned šest, s čímž nemůže být trenér Roman Kaňkovský spokojen.

Marodka Drtičů se stále nevyprazdňuje

Drtiči se po úvodní prohře na ledě Opavy zvedli. V domácím prostředí si celkem v pohodě poradili s Valašským Meziříčím. V minulém kole pak zajížděli hokejisté SHK na horký led do Vsetína, odkud dokázali, i přes to, že Baník nastoupil ve značně nekompletní sestavě, přivést domů na Slovácko dva cenné body za výhru v prodloužení.

Do zápasu s Technikou určitě nezasáhnou marodi Zdeněk Kučera a Michal Zezula, který utrpěl v minulém utkání ve Vsetíně po zásahu pukem nepříjemné zranění. Naopak poprvé před svými fanoušky nastoupí do ostrého zápasu Martin Špok. Na čtvrtečním tréninku se hlásil i Petr Peš, kterého v utkání s Valašským Meziříčím soupeř bolestivě nastřelil do brusle. Po kratší absenci by se dnes měl k týmu připojit i obránce Ľubomír Škápik.

Třetí nejvyšší soutěž se pomalu ale jistě rozjíždí a se čtvrtým kolem skupiny Východ přichází i dlouho očekávaný souboj s brněnskými Vysokoškoláky. Drtiči budou chtít navázat na dobrý výsledek ve Vsetíně, v boji o důležité body to ovšem určitě nebudou mít jednoduché. Všechny tři zápasy Techniky v této sezóně skončily s pouhým jednogólovým rozdílem a Brňané si budou chtít připsat druhou výhru této sezóny. Na to, jestli se Oranjes podaří zastavit brněnskou ofenzívu, si musíme počkat do sobotního večera.

Dobrý sobotní podvečer dámy a pánové, já Vás zdravím ze ZS Václava Nedomanského na kterém za malou chvíli začne utkání 4. kola 2. ligy mezi SHK Hodonín a VSK Technika Brno. Před malou chvílí rolba upravila ledovou plochu a tak nic nebrání tomu aby mohlo utkání začít.

Hodonínští Drtiči za povzbuzování domácích fanoušků právě nastupují na led a hned za nimi by měli přijít také hokejisté Brněnského týmu.

00:01

00:11
    Hned po vhazování se proti pravidlům provinil Jakub Sajdl (HOD) a je vyloučen na dvě minuty za hákování.

00:35
    Technice se nedaří usadit v útočné třetině protože Hodonín zodpovědně brání a vyhazuje kotouče do bezpečí.

01:24
    Menší strkanice před Kotvanem. Rozhodčí, ale všechny uklidnili a může se vhazovat před domácí brankou.

02:11

02:22
    Hra vysokou holí. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

03:20
    Drtiči se usadili před Novákem, ale nepřesnou přihrávkou se sami dostali až před vlastní branku.

04:44
    Vyloučen Tomáš Klimeš (TEC) na dvě minuty za podražení.

05:15
    Martin Špok dostal přihrávku mezi kruhy kde přenechal kotouč Dominiku Piskořovi, který bohužel mířil vedle branky Nováka.

06:44

07:10
    Hra se zatím neustále přesouvá ze strany na stranu. Ani jednomu týmu se nedaří výrazně usadit před brankou a rozjet útočnou kombinaci.

08:12
    Martin Špok dostal přihrávku na červené čáře, kličkou si obhodil jednoho z bránících hráčů a prověřil pozornost hostujícího gólmana. Ten byl však pozorný a nepustil kotouč za svá záda.

09:02
    Kristián Grman nahazoval kotouč na Novákovu branku, před kterou clonil Charvát. Novák měl co dělat aby kotouč vyrazil.

10:17
    Začátek utkání je zatím plný nepřesností a týmy se spíše oťukávají a snaží se nevytvořit chybu, ze které by mohl těžit soupeř.

11:07
    Po dobré práci Petra Peše v rohu kluziště vyzkoušel bekhendovou střelou pozornost Nováka Ondřej Nedvěd. Se svým pokusem byl však neúspěšný.

12:02
    Útočníci Techniky teď odvedli dobrou práci před Kotvanem. Dobrým napadáním nedovolili Drtičům rozehrát a vynutili si vhazování před hodonínskou brankou.

13:00
    Michal Kuba dobře vybruslil až mezi kruhy kde přihrál Petru Pešovi, který z první střílel na Nováka před kterým ještě clonil Zdeněk Jurásek. Nechybělo moc a kotouč skončil v brance.

14:39
    Vyloučen Lukáš Vrba (HOD) na dvě minuty za hákování.

15:04
    Technika se usadila před Kotvanem, kde si vynutila další vhazování a pokusí se o další přesilovkovou kombinaci.

15:37
    Útok Benýška teď zastavil ofsajd. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

16:00
    Drtiči se dobře brání a nedovolují Technice ohrozit Kotvana.

16:39

16:53
    Zdeněk Jurásek dostal dlouho přihrávku až na útočnou modrou čáru. Osamocený jel na Nováka, který si však počínal dobře a nepustil kotouč za svá záda.

17:01
    Vyloučen Jan Habrovec (TEC) na dvě minuty za sevření puku.

17:35
    Benýšek společně s Hežou dobře napadají a nedovolují Drtičům rozehrát. Ubírají tak cenné vteřinky ze svého oslabení.

19:01

19:01
    Domácí si v přesilové hře nevytvořili dostatečný tlak ke vstřelení branky. Technika dobře bránila a všechny střelecké pokusy zlikvidoval Novák.

19:51
    Martin Špok byl tvrdě atakovaný ve středním pásmu a jen těžce se zvedá z ledu.

19:51
    Ale vypadá to, že je vše v pořádku a Špok už je na střídačce.

19:51
    Vyloučen Ondřej Látal TEC) na deset minut za nesportovní chování.

20:00

Ubojovaná první třetina právě skončila. K vidění bylo několik vyloučení, ale v přesilových hrách se nedařilo ani jednomu týmu vypracovat si větší tlak. Hra je vyhecovaná a byli jsme svědky i několika tvrdých, ale čistých soubojů u mantinelu. Ke konci třetiny byl tvrdě atakovaný domácí Martin Špok, který, ale přiznal, že rozhodčí špatně viděl a, že v tomhle zákroku nebyl žádný úmysl, ale jen nešťastná náhoda. Proto byl trest zrušen a zůstává jen trest osobní. Další třetina začne přibližně v 17:54

20:01

20:56
    Zakázané uvolnění Techniky. Vhazovat se bude před Novákem.

21:15
    Ľubomír Škápik teď prověřil pozornost Nováka. Ten byl však pozorný a k odraženému kotouči se dostali hráči Techniky a hned se snažily na druhé straně kluziště ohrozit Kotvana.

22:09
    Vyloučen gólman Techniky Josef Novák na dvě minuty za podražení. Trest za něj odpyká Jiří Čtvrtníček.

22:40
    Jurásek si vyměnil puk se Škápikem. Jurásek se ocitl samotný před Novákem. Novákovo rameno zastavilo kotouč v cestě do branky.

24:09

24:24
    Drtiči jsou teď aktivnější a snaží se kombinovat před brankou Techniky. Nedokáží však střelou ohrozit Nováka.

25:04
    Lukáš Vrba zavezl kotouč do útočného pásma, kde puk přenechal Mikovi který prověřil pozornost Nováka. Ten byl pozorný a i následnou dorážku Charváta ukryl ve své lapačce.

25:40
    Maršálek společně se Zábranským kombinovali před brankou Kotvana. Následnou střelu Zábranského dokázal Kotvan ukrýt ve své výstroji.

26:10
    Na druhé straně se Drtiči snažili ohrozit Nováka. Obránci Techniky statečně padali do střel a všechny pokusy Drtičů dokázali zblokovat.

26:42
    Technika právě vstřelila branku!

Až do poloviny utkání jsme museli čekat na první gól tohoto zápasu. Je to právě Technika, která se ujímá vedení. Filip Vrba poslal přihrávku mezi kruhy na opuštěného ONDŘEJE STEHLÍKA, který neměl problém přesně zakončit a překonat tak poprvé v tomto zápase Kotvana. Asistence: Filip Vrba.

28:07
    Vyloučen Dominik Piskoř (HOD) na dvě minuty za hru vysokou holí.

28:20
    Drtičí se vyhozením kotouče přes celé kluziště osvobozují a ukrajují tak cenné vteřinky ze svého oslabení.

29:10
    Technice se stále nedaří usadit v útočné třetině. Hodonín dobře brání a vyhazuje kotouče až za branku Nováka.

29:50
    Teď měl Zábranský na hokejce druhý gól Techniky. Dostal se k odraženému kotouči a už na něj zývala prázdná branka, kterou nedokázal trefit a tak je stále stav 0:1.

30:07

31:01
    Hodonín si tlakem vynutil faul. Vyloučen Petr Jurča (TEC) na dvě minuty za zdržování hry.

31:40
    Ondřej Nedvěd poslal přihrávku přes celou šířku kluziště na osamoceného Petra Peše, který tvrdou střelou vyprášil betony Novákovi.

31:52
    Drtiči právě vstřelili branku!

Drtiči využívají přesilovou hru. Po přesné kombinaci v útočné třetině se ke střele dostal JAKUB SAJDL, který přesnou střelou pod lapačku Nováka dokázal vstřelit první gól hodonínských Drtičů. Asistence: David Polesný, Petr Pokorný.

33:10
    Oba týmy po vstřelených brankách jakoby ožily a začali více bruslit a dohrávat souboje.

33:40
    Vyloučen Petr Štindl (TEC) na dvě minuty za nedovolené bránění.

34:05
    Filip Vrba dokázal zachytit přihrávku Petra Peše a snažil se vysunout do brejku Zábranského. Ten však na kotouč nedosáhl.

35:00
    Technika se dobře brání a donutila Drtiče chybovat a ti tak skončili až za vlastní brankou a pokusí se rozjet kombinaci znovu.

35:40

36:33
    Technika teď několika pokusy prověřovala hodonínského gólmana. Ten však ukázal své dovednosti a žádnou střelu za svá záda nepustil.

37:40
    Vyloučen znovu Petr Štindl (TEC) na dvě minuty za podražení.

38:00
    Hodonín má tak další příležitost ke vstřelení gólu. Snaží se kombinovat před Novákem, ale obránci Techniky dokáží většinu střel zblokovat.

39:05
    Technika ukazuje, že je na přesilové hry Hodonína dobře připravena a ani teď nedovoluje Drtičům výraznější tlak a vyhazuje kotouče až na branku Kotvana.

39:40

39:40
    Látal se snažil do brejku vysunout Štindla, který se vracel z trestné lavice. Ten nedokázal kotouč zachytit a skončil až na zakázaném uvolnění.

40:00

V druhé třetině jsme se konečně dočkali gólů na obou stranách. Ve 27. minutě otevřel přesnou střelou skóre Ondřej Stehlík. Technika se z vedení dlouho neradovala a už inkasovala. Ve 32. minutě se ke střele dostal domácí Jakub Sajdl, který nedal Novákovi sebemenší šanci a dokázal tak srovnat stav utkání. Další třetina začne přibližně v 18:47.

Hráči už jsou připraveni na ledě a nic nám nebrání v tom aby mohla začít poslední třetina utkání.

40:01

40:35
    Drtiči vtrhli do poslední třetiny aktivně a donutili Techniku aby vyhodila kotouč až na zakázané uvolnění.

41:07
    David Polesný po souboji s Benýškem zůstával chvíli ležet na ledě, ale po chvilce se zvedl a po vlastních odbruslil na střídačku.

41:52
    Sajdl vyhrál buly a ihned po něm vyzkoušel dobrou střelou zápěstím pozornost Nováka Mika. Novák byl však pozorný a střelu bez problému vyrazil.

42:41
    Dvouminutovým trestem potrestána hráčská lavice Hodonína za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Vít Mika.

43:40
    Petr Pokorný po dobré práci za vlastní brankou osvobozuje Drtiče vyhozením puku z pásma.

44:41

45:10
    Drtiči se ihned po odpykání trestu usadili v útočné třetině a zasypali Nováka sérií střel. Ten všechny bez problému pochytal.

45:48
    Vyloučen Dominik Piskoř (HOD) na dvě minuty za nedovolené bránění.

46:05
    Po zákeřném faulu zůstává na ledě ležet hodonínský útočník Jakub Sajdl. Led opouští s pomocí spoluhráčů.

46:05
    Za tento faul je vyloučen David Havíř (TEC) trestem ve hře za krosček. Bude se hrát 4 na 4 a po odpykání trestu Piskoře bude Hodonín hrát přesilovou hru.

46:05
    Pětiminutový trest odpyká Lukáš Odehnal (TEC).

47:00
    Ve hře 4 na 4 jsou zatím lepší hokejisté z Brna, kterým se podařilo zavřít Drtiče ve vlastním pásmu.

47:48
    Domácí v plném počtu. Bude následovat přesilová hra Drtičů.

48:30
    Hodonín se usadil před Novákem a hned vyzkoušel jeho dovednosti. Z bezprostřední blízkosti jeho pozornost vyzkoušel Peš. Novák však jeho pokus chytil.

51:05

51:05
    Hodonín nedokázal využít dlouhou pětiminutovou přesilovou hru a tak je stav stále nerozhodný.

52:06
    Po srážce s Michalem Kubou zůstal na ledě ležet Filip Vrba. Ale vše se zdá být v pořádku a Vrba odbruslil na střídačku.

52:55
    Vyloučen Petr Pokorný (HOD) na dvě minuty za krosček.

54:20
    Technika zavřela Hodonín před vlastní brankou a rozjela kombinaci. Avšak bez náznaku ohrožení branky.

54:55

55:40
    Hra se teď přelévá ze strany na stranu. Oba týmy se snaží vstřelit branku, která by mohla rozhodnout tohle utkání.

56:37
    Brzobohatý vyprášil betony Kotvana střelou z mezikruží.

56:52
    Brzobohatý poslal přihrávku na modrou čáru Filipu Vrbovi, který přízemní střelou protáhl Kotvana. Ten měl lapačku včas na svém místě.

57:50
    Technika je v závěru třetí třetiny aktivnější a často ohrožuje Kotvana a snaží se vstřelit rozhodující gól utkání.

58:48
    Po Juráskově pokusu mezi betony se před Novákem strhla menší strkanice do které se výrazně zapojil domácí Nedvěd.

59:00
    Dominik Piskoř pěknou střelou k levé tyči prověřil Nováka. Diváci už zvedali ruce nad hlavy, ale gól to nebyl. Novák stihl svou lapačkou změnit směr kotouče, který letěl mimo branku.

59:09
    Tým VSK Technika Brno si vyžádal oddechový čas.

59:49
    Vhazování před Novákem. Hodonín má poslední šanci na vstřelení gólu.

60:00

Základní hrací doba nám neurčila vítěze a tak se bude po menší pauze pokračovat. V poslední třetině se hrálo nahoru a dolů. Oba týmy se snažili vstřelit rozhodující branku, ale jak Kotvan tak Novák nepustili žádný kotouč za svá záda a tak se bude prodlužovat.

60:01

60:52
    Dobrou střelou z nápřahu od modré čáry prověřil Nováka Nedvěd. Ten stihl včas dát beton do dráhy kotouče.

61:48
    V prodloužení oba týmy hrají hodně opatrně a budou zkoušet útočit z brejků.

62:11
    Petr Peš se snažil poslat do brejku Kubu, toho však zastavil ofsajd a bude se vhazovat ve středním pásmu.

63:00
    Do konce prodloužení zbývají dvě minuty.

63:35
    Škápik objel s kotoučem na holi Novákovu branku a přihrál Juráskovi, který i v sedě dokázal nebezpečně vystřelit.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Jelikož ani prodloužení neurčilo vítěze, tak budou následovat samostatné nájezdy. Oba týmy hrály v prodloužení velmi opatrně aby neinkasovali gól. To se Drtičům i Technice povedlo a tak budeme svědky nájezdů.

HOD: Piskoř neproměňuje – 0:2.

V samostatných nájezdech zvítězil tým VSK Technika Brno.

MARTIN ZÁBRANSKÝ rozhoduje tohle utkání a tak Technika vítězí po samostatných nájezdech. Přeji pěkný zbytek sobotního večera a příště nashledanou.

Konec zápasu. (19:52:09)

Adam Krátký

Branky a nahrávky: 32. Sajdl (Polesný, Pokorný) – 27. Stehlík (Vrba), rozh. náj. Zábranský