HC Litvínov – Chomutov 3:2 (po pr.) | K. Vary – Letňany 3:2 (kon.) | Jihlava – Sparta 5:3 (kon.)
Kladno – Slavia 5:7 (kon.) | Poruba 2011 – Vsetín 4:0 (kon.) | HC Plzeň – PZ Kladno 11:0 (kon.)
Liberec – Písek 6:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Pardubice 2:3 (kon.) | Třinec – Havířov 10:0 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
4:0 (1:0, 1:0, 2:0)
VHK ROBE Vsetín
Pátek 03.10.2014, 17:00 • ZS Poruba • Extraliga staršího dorostu

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek pátečního večera. (19:12:34)

I třetí třetina byla vyrovnaná co do herních činností, ale na góly opět zvítězil RT RORAX Poruba a tím i celé utkání.

Získal tak první extraligové body a oplatil porážku z prvního zápasu hraném na Lapači.

60:00

59:51
    Konvička vyloučen za podražení.

59:44
    Poruba právě vstřelila branku!
    Rychlá akce s nahrávkami na jeden dotek na jejímž konci byl DAVID NARDELLI. Zakončoval do odkryté levé poloviny Bechného brány. Asistence: Lukáš Horvát a Jan Korec.

59:26
    Střelu Janoška z mezikruží zblokoval Olšr. Kotouč končí v ochranné síti.

58:52
    Na druhé straně hasí požár Bechný. Protiútok zakončený střelou Csabaly zaváněl dalším gólem.

58:16
    Nahození Richtera tečuje Koňařík. Puk vylétl vysoko nad branku.

57:47
    Vsetín zastaven postavením mimo hru.

57:10
    Škoda chytá puk vystřelený Kovářem. Vhazuje se po jeho pravici.

56:59
    Domácí oslabení ustáli. Nepustili soupeře přes střední pásmo a již jsou v plném počtu.

55:31

55:21
    Csabala hledá, jak se dostat lehce před branku a zakončit. Ševčík jej však dobře brání.

55:00
    Šustala přinutil Bechného přerušit hru.

54:59
    Síly se vyrovnávají, za nedovolené bránění poslán na trestnou lavici Olšr.

54:21
    Poruba se nemůže udržet v útočné třetině.

53:31
    Za hákování vyloučen Humplík.

53:25
    Koňařík se prosmýkl a získal puk na kruzích. Mířil však mimo tři tyče.

52:40

52:30
    Kovář před Škodou připraven k dorážce, ale puk vylétl nad hlavy a končí skoro až u střídaček.

51:34
    Hosté v plném počtu a začíná jim necelá minutová přesilovka

51:19
    Vsetínu odpískán ofsajd.

50:40
    Porubská přesilovka končí. Za krosček vyloučen David Nardelli.

49:57
    Nardelli se tlačí do brány, aby Bochnému zakryl výhled při střele Horváta od modré. K dorážce je připraven Korec.

49:34
    Za sekání je vyloučen Dominik Jochymek

48:20
    Poruba operuje ve vsetínském pásmu. Malát si nabruslil na přihrávku a pokusil se o čtvrtý porubský gól.

47:24
    Weintritt Jiří ve spolupráci s Tomanem se dostali až do útočné třetiny, ale k finální střele už neměli dost času. Puk získává Boháč a vyváží jej do středního pásma.

46:28
    Vsetínský Lainka zastaven pozornou porubskou obranou, které vypomáhají i útočníci.

45:01

44:25
    Puk přes Škodovy betony neprotlačil Abazaj. Kotouč vyváží Holub až do útočné třetiny.

43:27
    Škoda vytasil beton proti střele Janoška a dorážky nenechaly chladnými obránce Olšra s Širokým, kteří se po odpískání ujali ochranných gest.

43:01
    Jan Korec vyloučen za hru vysokou holí.

41:39
    Vsetín se vystavil ofsajdu.

41:17
    Rozhodčí po nepříjemném střetu dvou hráčů hru nepřerušil a po střele Šustaly se puk odrazil od zadního mantinelu k DOMINIKU CSABALOVI, který poslal kotouč do odkryté části branky. Asistence: Radim Šustala.

40:55
    Hra se přesunuje před Bechného, kde se po střetu ocitá na ledě Kamil Rýpar

40:24
    Široký bojuje za brankou o puk. Zdatně mu vypomáhá Olšr a Dohnal

40:05

40:01

Z výsledku druhé třetiny je spokojenější domácí tým, když v jejím konci zvýšil své vedení na rozdíl dvou gólů.
    Utkání je vyrovnané, ale Vsetínu dnes nevychází skoro nic. V závěru třetiny mohl v oslabení snížit, ale prozatím si paní Štěstěnu nepřiklonil na svou stranu.

Třetí třetina bude zahájena přibližně v 18:33

40:00

39:34
    Škoda vykrývá pokus Jochymka.

38:55
    Vsetín se snaží v oslabení o kontaktní gól.

38:05
    Za vysokou hůl vyloučen Michal Weintritt.

37:39
    JAN KOREC se pohyboval za brankou, když Prepsl zachytil puk před modrou a vypálil. Odražený puk se dostal na hokejku Korce, který švihem vstřelil svou první branku v drese Poruby. Asistence: LUKÁŠ PREPSL.

36:47
    Široký napálil kotouč hodně vysoko. Bechný jen kontroloval směr.

36:00
    Janošek se pokoušel prokličkovat mezi Olšrem a Širokým, dostal se s pukem jen do rohu.

35:12
    Poruba tuto přesilovku také nevyužila.Hosté jsou v plném počtu.

34:57
    Po buly vyhazoval po plexiskle Ševčík a puk se otřel o ochrannou síť.

34:20
    Nardelli si sjížděl před brankoviště na přihrávku od Korce. Puk se otřel o vnější stranu pravé Bechného tyče.

33:12
    Za krosček po odpískání byl vyloučen Jakub Vítek.

33:00
    Šustala se na ose hřiště dostal k odraženému kotouči a vypálil na bránu. Dojel si i na dorážku a z druhé vlny dorážel i Csabala. Bechný souboje ustál.

32:17
    Domácí dokázali ubránit další oslabení.

31:47
    Domácí drží soupeře na jeho třetině hřiště.

30:56
    Prokeš zastavuje u mantinelu Michala Weintritta a Nardelli vyhazuje až k Bechnému.

30:17
    Radim Šustala dostává dvě minuty za podražení. Vsetín dostává další šanci na vyrovnání.

29:50
    Abazaj se před Škodu nedostal.

28:48
    Konvička nahazoval před branku, ale Irglovi scházel krok k protečování do odkryté klece.

28:01
    Prokešovu střelu nad ledem Bechný likviduje. Vhazuje se po jeho levici.

27:16
    Prokeš dvakrát vytlačil soupeře ze třetiny. Pak měl dobrou střelu Horvát, ale puk rozburácel jen zadní mantinel.

26:01
    Škoda likviduje pokus Tomana. Vhazuje se po pravici maskovaného muže.

25:42

24:58
    Vsetínu přesilovka nevychází dle představ. Domácí zdárně vyhazují kotouče až na Bechného.

23:42
    Za faul loktem vyloučen porubský kapitán Jan Olšr.

23:29
    Souboj dvou čtrnáctek v porubském pásmu. Lainka byl ve střelbě zastaven Šustalou a následný souboj u mantinelu vyšel lépe hostujícímu hráči.

22:14
    Na druhé straně Škoda jen vyrazil střelu Tomana. Jiří Weintritt se k dorážce už nedostal. Byl zastaven Prokešem.

21:20
    Nardelli s Korcem si dvakrát vyměnili kotouč a Bechný měl co dělat, aby puk pod lapačkou zkrotil.

20:26
    Po souboji Olšra s Michalem Weintrittem končí puk na tribuně.

20:01

Po čtrnácti denní pauze způsobenou nemocemi odehráli domácí hráči první třetinu docela slušně. Sice se zprvu hrálo opatrně a více po mantinelech, ale postupně se týmy propracovali i k vážnějším střelám mířícími na brány.

Střeleckou listinu otevřel RT TORAX v přesilovce. Vsetín měl v závěru třetiny možnost vyrovnat, jenže porubskou obranu ani gólmana nepřelstil.

Druhé dějství utkání 9. kola RAKO ELSD bude zahájeno v 17:48

20:00

19:55
    Na domácí střídačce jen tak tak nezranil letící puk Michala Danga.

19:01
    Icing Vsetína.

17:44
    Vsetín se dostal před Škodu a trojice Toman – Humplík – Jiří Weintritt se objížděním branky pokoušeli přelstít domácí obranu i gólmana.

17:08

16:56
    Střela Boháče končí v plastronu Bechného.

16:00
    Dobré postavení domácích borců, ale ještě lepší obranný zákrok Rýpara. Puk končí až u Škody.

15:08
    Za sekání jde pykat Jochymek a Poruba dostává druhou přesilovku.

14:04
    Šustala nahazoval puk od mantinelu na bránu, kde jej správným směrem tečoval je DAVID MALÁT. Domácí tak využívají přesilovku a ujímají se vedení. Asistence: Radim Šustala a Filip Boháč.

12:56
    Kombinace domácím vycházela až do brány, ale poté se puk zamotal hráčům pod bruslemi a nejlépe se zorientoval Lainka, který pak sám uháněl na Škodu, ale kličkovanou s pukem protáhl víc než bylo nutné a skončil až za brankou.

12:07
    Druhé vyloučení. Tentokrát si přesilovku zahraje RT TORAX. Za sekání je poslán na trestnou lavici David Kovář.

11:51
    Až snad na třetí pokus vyváží domácí kotouč a v dobré šanci na úvodní gól byl Nardelli. Bechný nezaváhal a kotouč přikrývá pod lapačkou.

11:03
    Poruba má problémy se založením útoku. Vsetín vysunul forčeking skoro až za porubskou bránu.

10:09
    Po střele Korce se vhazuje po pravici vsetínského gólmana.

09:06
    Konečně pořádná střela i z domácí hole. Bechný schovává puk ve výstroji po střele Horváta.

08:34

08:30
    Podobně si počínal Janošek. Škoda puk přikryl a rozhodčí přerušil hru.

07:01
    Jiří Weintritt se pokouší protlačit puk k levé tyči, ale Škoda si pozorně kryje celý levý prostor.

06:34
    Máme tu první vyloučení. Za podražení si jde sednout porubský hráč Nardelli.

06:20
    Hraje se nahoru dolů, chvíli je na pozoru hostující brankář posléze zbystří domácí gólman. Jenže hráči to hrají převážně po mantinelech a k pořádným střelám se nedostávají.

04:17
    Irgl zakličkoval před modrou a vystavil tak Konvičku ofsajdu.

3:38
    Vsetín se pokusil překonat porubského gólmana Škodu, ale puky sesbírali obránci.

02:40
    Konvička se prosmýkl okolo obránce, ale nezamířil mezi tyče. Puk se prokutálel okolo pravé vsetínské tyče.

1:04
    Domácí se lehkými přihrávkami dostali přes střední pásmo, ale za útočnou modrou jsou zastaveni vsetínským obranným valem. Bechný zasahovat vůbec nemusel.

00:31
    První útočná akce patřila Vsetínu.

00:01

Bojové pokřiky vyřčeny a můžeme začít.

Krásný páteční podvečer,

za pár minut bude rozehráno utkání RAKO ELSD mezi HC RT TORAXem Poruba a VHK Vsetín.

Zde jsou úvodní sestavy:

HC RT TORAX Poruba: Škoda (Bayer) – Široký, Olšr, Prokeš, Boháč, Prepsl – Csabala, Dohnal, Šustala – Nardelli, Horváth, Korec – Irgl, Malát, Konvička – Holub, Stach, Žídek

VHK Vsetín: Bechný (Barvík) – Bártek, Richter, Weintritt J., Augustin, Vítek, Ševčík, Rýpar – Koňařík, Abazaj, Toman, Lainka, Humplík, Gharibyar, Weintritt M., Kostka, Jochymek, Kovář, Janošek

Rozhodčí: Klapetek – Vengřín M., Gančarčík.

V chladném deštivém čtvrtečním večeru Vás chci, milý přátelé a příznivci hokeje, pozvat na zítřejší již deváté kolo RAKO extraligy staršího dorostu.
    Domácí klub HC RT TORAX Poruba přivítá na porubském zimním stadionu soupeře z valašských kotárů VHK Vsetín.

V prvním vzájenmém utkání ztratila Poruba dobře rozehraný zápas v posledních minutách a má soupeři co oplácet. Jenže kvůli vysoké marodce musela minulá dvě kola vynechat. O to více se jistě těší na nadcházející duel, v kterém bude chtít konečně bodovat.

Vsetín poslední dvě utkání odehrál na Lapači a získal dva body za výhru po nájezdech s Olomoucí, v sobotu v derby se Zlínem prohrál 1:6.

Utkání začíná v 17 hodin a jste srdečně zváni. Pokud nemůžete přijít na tribuny hlavní porubské haly, lze celé utkání sledovat zde v textovém přenosu.

Přejeme příjemný čtvrteční večer

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 15. Malát (Šustala, Boháč), 38. Korec (Prepsl), 42. Csabala (Šustala), 60. Nardelli (Horvát, Korec)

HC RT TORAX Poruba 2011: Škoda (Bayer) – Široký, Olšr, Prokeš, Boháč, Prepsl – Csabala, Dohnal, Šustala – Nardelli, Horvát, Korec – Irgl, Malát, Konvička – Holub, Stach, Žídek
    VHK ROBE Vsetín: Bechný (Barvík) – Bártek, Richter, Weintritt J., Augustin, Vítek, Ševčík, Rýpar – Koňařík, Abazaj, Toman, Lainka, Humplík, Gharibyar, Weintritt M., Kostka, Jochymek, Kovář, Janošek

Rozhodčí: Klapetek – Vengřín M., Gančarčík