HC Energie Karlovy Vary
5:1 (1:1, 3:0, 1:0)
Junosť Minsk
Pátek 03.10.2014, 19:00 • Kv Arena • MHL

Vlčí smečka poslední dějství již jen kontrolovala a až na pár menších akcí z obou stran se nic velkého nestalo. Dva góly zaznamenal David Gríger a skvělý výkon zaznamenal také Tomáš Fučík, který byl bezesporu jedním ze strůjců dnešního vítězství. (20:56:57)

60:00

59:05
    Běží poslední minuta třetí třetiny.

57:50
    Fučík měl teď štěstí, když jeho rozehrávku zachytil hostující útočník, ale akci přesně nezakončil.

56:55
    Do konce zápasu zbývají tři minuty a nevypadá to, že by se mělo schylovat k dramatu. Vlčí smečka si náskok v poklidu hlídá.

55:28
    Hosté v plném počtu. Domácí si šanci v přesilovce nevytvořili.

53:28
    Přesilovku si zahrají také energetici. Dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě dostává hráčská lavice hostí. Trest odpyká Maxim Valkov.

51:26
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!

A Oto Táborský svůj nájezd bravurně proměňuje, když se trefuje nad Stěpanovovu vyrážečku! Bez asistence

51:26
    Teď se ovšem do úniku dostal Oto Táborský a hostující obránce ho zastavil pouze za cenu hozené hokejky! Bylo nařízeno trestné střílení!

51:01
    Hra se v tuto chvíli přelévá ze strany na stranu a žádné šance k vidění nejsou.

49:35

48:57
    Kromě předchozí šance se ovšem hostům tato přesilovka nedaří a domácí se úspěšně brání.

48:10
    Fučík dnes drží Energii nad vodou! Opět vychytal běloruské útočníky.

47:35
    Dvě minuty za hákování dostává Jakub Orság. Vary opět v oslabení.

46:20
    Energie se ubránila a zakládá další útočné snažení. Vhazovat se bude před Stěpanovem.

45:24

43:57
    Slibnou šanci měl opět hostující kapitán Karakulko, ale Fučík chytá skvěle.

43:24
    Dvě minuty za hákování dostává Jakub Vrána. Junosť si zahraje přesilovou hru.

42:59
    Začátek třetího dějství se nese v duchu hostujícího náporu. Energie zatím odolává

41:23
    Hosté odpovídají střelou z mezikruží, Fučík pozorný.

40:19
    Domácí protečovali do útočného pásma a hned zkraje třetiny se do slibné příležitosti dostal Zadražil, ale netrefil přesně

40:01

Druhá třetina se již nesla v jednoznačnějším duchu, kdy energetici postupně navýšili skóre o tři branky. Trefil se 2x David Gríger a po perfektně vyřešené akci dva na jednoho nejproduktivnější hráč domácích, Matěj Zadražil. I Junosť ovšem hrozila a též Tomáš Fučík měl poměrně dost práce. Druhá třetina začne přibližně ve 20:27.

40:00

01:38

Nyní si ke kruhům sjel opět DAVID GRÍGER, dostal krásnou přihrávku a vymetl šibenici brankáře hostí. Asistence: Tomáš Harkabus, Denis Šimek

37:30
    Hostující tým se v pohodě brání.

36:29
    Velký tlak energetiků vyústil ve slibnou možnost Kohouta a následné vyloučení hostí. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Kubrakov.

34:43
    Puk v ochranné síti. Buly ve středním pásmu.

34:17
    Vrána si najel po levém křídle a vymetl Stěpanovovy betony.

32:38
    Obrovská šance domácích! Z úhlu si nejprve najížděl Daniel Hroch, následně dorážel Oto Táborský, ale ani on Stěpanova nepřekonal.

29:40
    Velká šance Junosti! Úplně volný Alexandr Karakulko ale nechal vyniknout skvělého Fučíka!

28:50
    Přihrávkou přes celé hřiště se k puku dostal hostující útočník, ale dlouho se na puku neudržel.

27:32

Vlčí smečka se dostala do přečíslení dva na jednoho, k puku se dostal MATĚJ ZADRAŽIL a nekompromisně zakončil. Asistence: Tomáš Harkabus

27:05
    Hosté si zahrají přesilovku, Martin Kohout (KVA) dostává menší trest za hákování.

25:20
    Domácí se dostali do dobré šance, když se útočník Energie dostal po pravém křídle až k hostujícímu brankáři, puk šel těsně vedle.

24:34
    Junosť se bez problému ubránila, hosté v plném počtu.

22:34
    Domácí si zahrají další přesilovku, 2 minuty za podražení dostal Sergei Stankevič.

21:17

Před brankou se náhle zjevil DAVID GRÍGER, dal si puk na backhend a překonal hostujícího golmana. Asistence: Daniel Hroch

20:08
    Karlovy Vary zakládají první útočnou akci druhého dějství.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:44.

V první třetině jsme viděli vyrovnaný hokej, ve kterém byli o něco aktivnější energetici. První se však radovali hosté po dorážce Kubrakova. Energie dlouho nemohla najít recept na obranu hostů. Povedlo se jí to až těsně před koncem první třetiny, kdy si mezi kruhy sjel Harkabus a vyrovnal stav zápasu.

20:00

19:53

Těsně před koncem první periody energetici vyrovnávají! TOMÁŠ HARKABUS dostal přesnou přihrávku zpoza branky a nemýlil se! Asistence: Matěj Zadražil

19:34
    Velkou možnost měli Bělorusové, když se před Fučíka dostal hostující útočník, ale svou možnost neproměnil.

19:06
    Energie se teď usadila v pásmu hostů, kteří reagují vyhozením na zakázané uvolnění.

17:50
    Na puku je Junosť a zakládá další útočné tažení.

16:54

16:16
    Domácí se v klidu brání, a dokonce mohli skórovat, když se do úniku dostal Táborský, který mířil vedle hostující branky.

15:15
    Domácí vyhazují.

14:54
    Hosté si zahrají přesilovku, 2 minuty za podražení dostal David Gríger.

14:36
    Vhazování před Stěpanovem.

14:01
    Aktivita domácích trochu utichla a Junosť se začíná dostávat více do hry

13:00
    Hráči svádí souboj v rohu obranného pásma Karlových Varů.

11:19
    Junosť právě vstřelila branku!

Jeden z hráčů Junosti projel po levém křídle, nahodil na puk na Fučíka a VALERIJ KUBRAKOV už neměl problém s jeho doražením za domácího gólmana. Asistence: Pavel Vorobej, Savelij Skurichin

11:00
    Hosté se dostali do útočného pásma a vymýšlí co s pukem.

09:54
    Zakázané uvolnění hostů.

09:30
    Kohout teď dobře napadal v útočném pásmu, ale Vary se neudržely v útočném pásmu.

08:45
    Hraje opět Energie.

08:15
    Hosté se nyní usadili v útočném pásmu a Fučík musel zasahovat.

07:35
    Domácí jsou zatím jednoznačně aktivnější a ohrožují Stěpanova.

06:52

06:05
    Vlčí smečka kombinuje v útočném pásmu a Harkabus nastřelil tyč!

04:50
    Tvrdý zákrok teď předvedl Kazakevič a odpyká si dvě minuty za faul kolenem

04:34
    Offside domácích.

04:00
    Karlovarští zakládají další akce a tlačí se dopředu.

03:18
    Domácí tlačí, ale Junosť se zatím úspěšně brání.

02:44

01:50
    Domácí operují s kotoučem v útočné třetině, zatím bez střelby.

00:44
    Hned zkraje utkání možnost pro Energii, kdy se domácí hráč dostal až před hostujícího golmana. Vyloučen hráč hostí Vorobej (JUN) za hákování.

00:05
    Úvodní vhazování pro hosty.

00:01

Hráči jsou již seřazeni na modrých čarách. Nyní budou následovat státní hymny.

HC Energie Karlovy Vary: Fučík (Fečo) – Šimek, Šafář, Vaněk, Weinhold, Röthlisberger, Běhal, Michálek – Harkabus, Zadražil, Kohout – Hroch – Táborský – Gríger – Beránek, Osmík, Rubeš – Orság, Vrána

Junosť Minsk: Stěpanov (Čaur) – Vorobej, Mickevič, Timoščenko, Jermačkov, Platoněnko, Stankevič, Skurichin, Kazakevič – Kaškar, Karakulko, Samusenko – Valkov, Pacenkin, Želnerovskij – Kubrakov, Gerasimovič, Panfilov – Baškatov, Džig

Rozhodčí: Andrijanov – Gerát, Schopf.

Dnes se v KV aréně uskuteční 11. kolo MHL a proti Vlčí smečce se postaví dobře známý sok z loňských vyřazovacích bojů, Junosť Minsk. Tým z hlavního města Běloruska prožil poměrně úspěšný vstup do sezóny, když vyhrál čtyři z úvodních šesti zápasů. Poté ovšem následovala šňůra čtyř porážek po sobě, a díky tomu se Juňost nachází na samém chvostu Severo-západní divize.

To energetici prožívají štastnější období. Svěřenci trenéra Marišky jsou suverenní především v domácím prostředí, kde vyhráli hned 5 ze 6 klání a obsazují páté místo v celé konferenci. Vlčí smečka se spoléhá především na trojici útočníků. Tomáše Harkabuse (9+4), Davida Grígera (8+8) a nejlepšího útočníka za měsíc září, Matěje Zadražila (6+12). Energie má na svém kontě vůbec druhý nejvyšší počet branek v celé MHL, a tak se dá očekávat atraktivní hokej i dnes.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Filip Lenc

Branky a nahrávky: 20. Harkabus (Zadražil), 22. Gríger (Hroch), 28. Zadražil (Harkabus), 2. Gríger (Harkabus, Šimek), 52. Táborský (TS) – 12. Kubrakov (Vorobej, Skurichin)

Rozhodčí: Andrijanov – Gerát, Schopf