Vítkovice – SaiPa 1:3 (kon.) | Tappara – Třinec 5:1 (kon.) | Kuopio – Växjö 1:3 (kon.)
IFK Helsinky – Skellefteå 5:3 (kon.) | Rauma – Luleå 2:0 (kon.) | Vienna Capitals – Zürich 5:3 (kon.)
Villach – Frölunda 1:7 (kon.) | Zlín – Eisbären 4:2 (kon.) | Ingolstadt – Zug 3:2 (po pr.)
Salzburg – Kloten 7:1 (kon.) | SønderjyskE – Krefeld 4:5 (kon.) | Hamburg – Nottingham 6:0 (kon.)
Ženeva – Briançon 5:1 (kon.) | Fribourg – Djurgården 3:1 (kon.) | Stavanger – Bern 5:2 (kon.)
Bolzano – Pardubice 4:3 (kon.) | Linköping – TPS 1:2 (kon.) | HV71 – JYP 0:3 (kon.)
Stavanger Oilers
5:2 (0:0, 0:2, 5:0)
SC Bern
Úterý 07.10.2014, 19:45 • DNB Arena • Hokejová Liga mistrů
    Fantastický zážitek s Ligou mistrů ve společnosti Stavangeru Oilers.

Hráči Stavangeru si užili zaslouženou děkovačku se svými fanoušky. Slavit postup však ještě nemohou, ve skupině E obsadili druhé místo s 11 body a musejí čekat na zítřejší zápasy. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera! (22:12:10)

Nejlepší hráči zápasu: David Jobin (Bern) – Dan Kissel (Oilers)

Je konec! Domácí, na které by po čtyřiceti minutách už asi nikdo nevsadil, předvedli ve třetí třetině famózní obrat, když skóre otočili z 0:2 až na 5:2. Stavangeru hodně napomohla hostující nedisciplinovanost. Ve 43. minutě nejprve využil klasickou přesilovku Trettenes a o chvíli později srovnával Forsberg dokonce v početní výhodě pěti proti třem. V čase 50:37 už norský tým vedl, dokonce ve vlastním oslabení se prosadil Mathias Trettenes, jenž dotáhl do úspěšného konce akci Kissela. V závěru už Olejáři soupeře k žádnému náporu nepustili a naopak přidali ještě další dva zásahy, o které se postarali Daoust a střelou do opuštěné klece Veideman.

Střely na branku ve 3. třetině – 13:10, celkem – 22:34

60:00
    Adian VEIDEMAN - 5:2

59:24
    Stavanger právě vstřelil branku!
    Neskutečná třetí třetina v podání Stavangeru! ADIAN VEIDEMAN ze své vlastní obranné třetiny trefuje opuštěnou hostující branku a přidává pátý gól svého týmu v této dvacetiminutovce. Bez asistence.

59:11
    Hosté to ještě zkoušejí bez gólmana, tedy v šesti do pole.

59:01
    Poslední minuta.

58:36
    Celá aréna stojí a tleská, domácí si užívají závěrečné okamžiky zápasu.
    Jean-Michel DAOUST - 4:2

57:52
    JEAN-MICHEL DAOUST pravděpodobně dodává pečeť na velký výsledek pro norský hokej! Kissel se dostal z levé strany před branku a nahrál Daoustovi, který z bezprostřední blízkosti překonal Mischlera. Obrovská eufórie v zaplněné DNB Aréně. Asistence: Dan Kissel.

57:15
    Forsberg nemohl hrát a musel vyklidit útočné pásmo.

56:39
    Domácí si vyžádali time-out.

56:39
    Dojíždějící Josh Soares donutil Mischlera přikrýt kotouč a získal tak buly v útočném pásmu.

55:59
    Domácí jsou čtyři minuty od tříbodového vítězství, které by je zřejmě posunulo do osmifinále Ligy mistrů. Přitom po dvou třetinách prohrávali 0:2.

55:20
    Zakázané uvolnění Stavangeru, hra se stěhuje před brankáře Smithe.

54:16
    Domácí kompletní.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 43. Trettenes (Kissel, Plastino), 45. Forsberg (Plastino, Veideman), 51. Trettenes (Kissel), 58. Daoust (Kissel), 60. Veideman – 26. Plüss (Blum, Holloway), 38. Jobin

Stavanger Oilers: Smith (Holm) – Solberg, Plastino, Veideman, Sveum, Mostue, Rokseth, Hjelm – Forsberg, Soares, Lorentzen – Kissel, Daoust, Kristiansen – Trettenes, Dahl-Andersen, Balcers – Høygård, Huse, Hallem – Røste Fossen.
    SC Bern: Mischler (Bührer) – Gragnani, Jobin, Krueger, Blum, Furrer, Scherwey, Loichat, Grossniklaus – Kobasew, Plüss, P. Berger – Holloway, A. Berger, Bertschy – Randegger, Reichert, Rüfenacht – Hischier, Müller.

Rozhodčí: Nikolic (AUT), Hansen (NOR) – Dahl (NOR), Waldejer (NOR)