Vítkovice – SaiPa 1:3 (kon.) | Tappara – Třinec 5:1 (kon.) | Kuopio – Växjö 1:3 (kon.)
IFK Helsinky – Skellefteå 5:3 (kon.) | Rauma – Luleå 2:0 (kon.) | Vienna Capitals – Zürich 5:3 (kon.)
Villach – Frölunda 1:7 (kon.) | Zlín – Eisbären 4:2 (kon.) | Ingolstadt – Zug 3:2 (po pr.)
Salzburg – Kloten 7:1 (kon.) | SønderjyskE – Krefeld 4:5 (kon.) | Hamburg – Nottingham 6:0 (kon.)
Ženeva – Briançon 5:1 (kon.) | Fribourg – Djurgården 3:1 (kon.) | Stavanger – Bern 5:2 (kon.)
Bolzano – Pardubice 4:3 (kon.) | Linköping – TPS 1:2 (kon.) | HV71 – JYP 0:3 (kon.)
Stavanger Oilers
5:2 (0:0, 0:2, 5:0)
SC Bern
Úterý 07.10.2014, 19:45 • DNB Arena • Hokejová Liga mistrů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.
    Hráči Bernu si poprvé otestovali led svého soupeře.

Vítám tu všechny hokejové příznivce. V úterý a ve středu jsou na programu zápasy posledního kola skupinové fáze hokejové Ligy mistrů, které definitivně určí postupující do play-off. Já Vám formou podrobné textové on-line reportáže přiblížím utkání skupiny E mezi Stavangerem Oilers a Bernem. Jde o souboj třetího týmu tabulky se čtvrtým, ale norský Stavanger může v případě vítězství stále myslet na postup do osmifinále.

Tabulka skupiny E:

1. Třinec – 9b (19:9)
    2. Tappara – 8b (16:15)
    3. Stavanger – 8b (14:15)
    4. Bern – 5b (9:19)

SC Bern:
    Bern už ztratil reálnou naději na postup do osmifinále Champions Hockey League. V pěti zápasech nasbíral stejný počet bodů a všechny uhrál proti finské Tappaře, kterou přehrál 5:3 na jejím ledě a doma ji udolal 4:3 po nájezdech. To byly také všechny góly, které celek s nejvyšší domácí návštěvností v Evropě v LM nastřílel. Na úvod soutěže si dokonce odvezl z Třince debakl 0:7. Ve švýcarské lize hokejisté Bernu odehráli devět zápasů a s patnácti body se usadili na pátém místě tabulky.

Nejproduktivnější hráč:

Stavanger Oilers:
    Olejáři z Norska podávají v Lize mistrů sympatické výkony. V pěti zápasech dokázali třikrát zvítězit, a byť jsou v tabulce skupiny E v tuto chvíli až třetí, stále drží reálnou šanci na postup do osmifinále. Pokud Stavanger porazí Bern, určitě se posune na druhé místo a v minitabulce dalších týmů ze druhých míst by měl velkou šanci na průnik do play-off. Případná prohra Třince na ledě Tappary po prodloužení či nájezdech by Norům dokonce vynesla vítězství ve skupině. Oilers velmi dobře odstartovali i do norské Eliteserien, kde jsou po osmi zápasech druzí pouze o bod za vedoucím Lorenskogem.

Nejproduktivnější hráč: Christian Dahl-Andersen – 8b (2+6)

První vzájemné utkání těchto soupeřů, které se hrálo 23. září, dopadlo lépe pro Stavanger, který v Bernu zvítězil 2:0. První a nakonec i vítězný gól vstřelil až sedm minut před koncem Dahl-Andersen. Pojistku pak přidal střelou do prázdné branky Kissel. Výborným výkonem se prezentoval brankář Oilers Ruben Smith.
    "Dnes budeme v DNB Aréně psát historii," řekl nejproduktivnějí hráč Stavangeru Christian Dahl-Andersen.

Stavanger Oilers: Smith (Holm) – Solberg, Plastino, Veideman, Sveum, Mostue, Rokseth, Hjelm – Forsberg, Soares, Lorentzen – Kissel, Daoust, Kristiansen – Trettenes, Dahl-Andersen, Balcers – Høygård, Huse, Hallem – Røste Fossen.

SC Bern: Mischler (Bührer) – Gragnani, Jobin, Krueger, Blum, Furrer, Scherwey, Loichat, Grossniklaus – Kobasew, Plüss, Berger – Holloway, Berger, Bertschy – Randegger, Reichert, Rüfenacht – Hischier, Müller.

Rozhodčí: Nikolic (AUT), Hansen (NOR) – Dahl (NOR), Waldejer (NOR).

Jasné vítězství Tampere nad Třincem prakticky vzalo Stavangeru šanci na postup z prvního místa. Stále je tu však reálná možnost dostat se do play-off přes minitabulku druhých míst, k čemuž Oilers potřebují vyhrát nejlépe za tři body.

Hráči obou týmů jsou již na ledě. Arénou zazněla píseň Hjemmakamp (Domácí utkání), což je hymna Olejářů.
    Takto vypadala aréna těsně před startem utkání.

00:01

00:44
    První domácí šanci si připravil reprezentant Norska Kristian Forsberg, z dobré pozice však pálil nad.

02:12
    Oilers mají velkou motivaci a na ledě je to vidět. Hosté se tak musí především bránit, ale ani rána Røsteho Fossena nemířila mezi tyče.

05:09
    Hosté poprvé zahrozili Bergerem, jehož prudká střela minula branku.

06:31
    Zakázané uvolnění hostí. Utkání se hraje v téměř zaplněné DNB Areně.

06:44
    Přechod Bernu do útočného pásma skončil postavením mimo hru. Máme tu reklamní přestávku.

07:08
    Slyšet je i hlouček příznivců Bernu, kteří přicestovali až do Norska.

08:07
    Domácí byli při útočné snaze vytlačeni do rohu.

08:37
    Hostující bek Scherwey zahrál na icing.

09:11
    Chuck Kobasew, který ještě loni nastupoval v NHL za Tučňáky z Pittsburghu, nahazoval z rohu kotouč před branku. Smithl byl pozorný a černý kus gumy přikryl.

09:34
    Opět Kobasew, který pálil na Smithe z levé strany. Domácí gólman kotouč zastavil betonem a poté zalehl.

10:48
    Nyní útočí domácí, ale ze svého tlaku v útočném pásmu nemohou vytěžit nic nebezpečného.

11:15
    Teď už se musel mít Mischler na pozoru. Pohotovou teč Daousta však dokázal zlikvidovat.

12:40
    Domácí aktivita probudila i fanoušky, kteří začali hlasitěji podporovat svůj tým.

13:20
    Také Bern umí zaútočit a zasahovat musel Smith. Domácí musejí být v defenzivě pozorní.

14:11
    Nejlepší střelec Oilers, Dan Kissel, vypálil vedle tyčky. Halou to jen zahučelo.

14:27
    Tommy Kristiansen vyloučen za nebezpečnou hru vysokou holí. Domácí se budou bránit v oslabení.

15:01
    Hosté rozjeli slušný kolotoč, Smith se má co ohánět.

15:23
    Nyní již domácí k radosti diváků vyhazují.

16:03
    Domácí opět vyhazují kotouč přes všechny čáry a zdá se, že by se měli ubránit.

16:29
    Kristiansen je zpět na ledě.

16:55
    Další vyloučení na straně Stavangeru. Na trestnou jde Dennis Sveum, který v leže chytil kotouč do rukavice a zastavil tak akci Bernu. Krátce předtím byl však domácí bek sražen, ovšem tento zákrok hostům prošel.

18:11
    Tato přesilovka se Švýcarům nedaří, domácí je nepouštějí do útočného pásma.

18:59
    Už po skončení přesilovky přišla nadějná akce hostí. Bertschy však nejprve nedokázal procpat kotouč na najíždějícího Alaina Bergera a poté neprostřelil obranný val před brankou Smithe.

19:59
    V úplném závěru první třetiny přišlo vyloučení hostujícího Reicherta – nedovolené bránění. Domácí si tak do druhé části přinesou kompletní přesilovku.

20:00

V první třetině gól nepadl. Domácí byli v úvodu aktivnější, ale hráči Bernu postupně obraz hry vyrovnali a v součtu soupeře i poměrně výrazně přestříleli, což je dáno především neschopností Oilers trefit prostor mezi tyčemi.

Střely na branku v 1. třetině – 4:11.

Další třetina začne přibližně ve 20:30.
    Mezi diváky nechybí ani norský rychlobruslař Espen Aarnes Hvammen.

Hráči se již trousí zpět na led. Druhá třetina za chvilku odstartuje.

Stavanger čeká na úvod druhé třetiny kompletní přesilovka.

20:01

20:51
    Domácí se nyní vyhodili z útočného pásma sami.

21:33
    Až teď přišla nebezpečná střela. Daoust dostal kotouč na levý kruh a z první vypálil. Mischler se stačil přesunout a ukryl puk ve výstroji.

22:00
    Domácí přesilová hra je u konce, Bern v plném počtu.

22:53
    Z otočky to zkoušel Alain Berger, ale kotouč byl sražen domácími obránci.

23:33
    Jeden z domácích hráčů se protáhl až před branku, Mischler si bližší tyčku pohlídal.

25:00
    Dennis Sveum zastavil průnik Loichata jen za cenu faulu. Přesilová hra pro Bern.

25:19
    Domácí budou hrát 101 sekund trvající oslabení 3 na 5! Daoust vyloučen za vysokou hůl!

25:38
    Domácí vyhazují.

25:55
    Bern právě vstřelil branku!
    Hosté dvojnásobnou přesilovku využívají a ujímají se vedení! Střelu Bluma Smith vyrazil jen k MARTINOVI PLÜSSOVI, který kotouč dorážel do odkryté poloviny klece. Asistence: Eric Blum a Bud Holloway.
    Martin PLüSS - 0:1

27:12
    Pokračuje hostující přesilová hra 5 na 4. Jejich tlak nyní přerušil Smith, který schoval na hruď střelu od modré.

27:20

28:31
    Zakázané uvolnění Stavangeru. Domácí nyní působí trošku zaskočeně.

28:46
    Martin Plüss přejel do útočného pásma dříve než kotouč – ofsajd. Následuje reklamní pauza.

29:18
    Røste Fossen si ve středním pásmu šikovně obskočil protihráče a založil tak nebezpečný kontr domácích. Celá situace však vedla jen k postavení mimo hru.

30:22
    Snaživým domácích schází v útoku větší invence. Gólové příležitosti na jejich straně tak chybí.

30:41
    Jeden z domácích se proháčkoval až před branku, ale netrefil ji.

31:58
    Oilers začali důrazněji forčekovat. Evidentně chtějí s výsledkem něco dělat.

33:57
    Velká šance domácích. Soares našel před brankou volného Forsberga, ten však nepřekonal dobře postaveného Mischlera.

34:22
    Christoph Bertschy vyloučen za podražení a domácí si zahrají přesilovou hru.

35:25
    Hostům se podařilo vyvézt kotouč až do útočného pásma.

36:23
    Hosté v plném počtu. Stavanger v této přesilovce mnoho nepředvedl.

37:35
    S postupovými šancemi domácích to začíná vypadat zle! Hallem chyboval při rozehrávce, když namazal puk na modrou obránci DAVIDOVI JOBINOVI, který si popojel až do prostoru pravého kruhu pro vhazování a vymetl horní růžek nad levým ramenem brankáře Smithe. Bez asistence.
    David JOBIN - 0:2

39:03
    Trettenesův pokus vyrazil Mischler do ochranné sítě. Poslední minuta druhé třetiny.

39:53
    Po pravé straně se dostal do útočného pásma Rüfenacht, domácího brankáře ale neohrozil. Ve druhé třetině se již nic nestane.

40:00

Po druhé třetině to s hokejisty Stavangeru nevypadá moc dobře. Hosté z Bernu v právě skončené dvacetiminutovce dvakrát skórovali a ujali se vedení 0:2. Skóre zápasu otevřel ve 26. minutě Martin Plüss, který se prosadil v přesilové hře 5 na 3. Druhý úder pak Norům zasadil v čase 37:36 David Jobin.

Střely na branku ve 2. třetině – 5:13, celkem – 9:24

Třetí třetina začne přibližně ve 21:20.

40:01

40:06
    Po vyhraném buly Bernu přišlo nahození, které musel likvidovat a přidržet Smith.

40:51
    Hosté začali třetí část aktivně. Bertschy se jako tank tlačil přímo na branku a Smith se musel roztáhnout a natlačit beton na tyčku.

41:22
    Sveum byl zasažen vysokou holí Kobasewa. Šlo o krvavé zranění, takže americký hokejista vyfasoval trest na 2+2 minuty.

41:56
    Od modré pálil Soares, kotouč ale neprošel až k Mischlerovi.

42:43
    Stavanger právě vstřelil branku!
    Domácí se vracejí zpět do zápasu! Dan Kissel vystřelil z mezikruží, Mischler vyrazil kotouč pouze k MATHIASOVI TRETTENESOVI, který číhal před brankovištěm a už neměl problém skórovat. Asistence: Dan Kissel a Nick Plastino.
    Mathias TRETTENES - 1:2

43:00
    Další nepříjemnost pro hosty! David Jobin je posílá do tří.

44:19
    Olejáři soupeře dokonale vytrestali za jeho nedisciplinovanost! Domácí rozebrali bránící trojici hostí a KRISTIAN FORSBERG svůj volej z levé strany umístil tak šikovně, že puk projel mezi Mischlerovými betony. Asistence: Nick Plastino a Adrian Veideman
    Kristian FORSBERG - 2:2

45:00
    Hosté po delší době v plném počtu.

46:02
    Za hákování je vyloučen domácí Hallem.

47:06
    Síly na ledě se vyrovnají. Chuck Kobasew – 2 minuty, sekání.

48:03
    Domácí v plném počtu a začíná jejich minutová přesilovka.

48:20
    Velký závar před Mischlerem, ale nikdo z domácích nedostal kotouč za jeho záda.

49:07
    Hosté v plném počtu, hraje se 5 na 5.

49:37
    S vyloučeními se roztrhl pytel. Tentokrát pyká domácí Tommy Kristiansen za sekání.

50:37
    To je neskutečný obrat ve vývoji utkání! Ve vlastním oslabení pláchl hostující obraně Dan Kissel, který Mischlera nepřekonal, ale ještě stačil kotouč píchnout k MATHIASOVI TRETTENESOVI a ten už měl před sebou jen prázdnou klec. Oilers otáčejí skóre z 0:2 na 3:2 a mají nakročeno do osmifinále! Asistence: Dan Kissel.
    Mathias TRETTENES - 3:2

51:38

52:15
    Domácí jdou opět do čtyř, Henrik Solberg dostává dvě minuty za vražení.

52:40
    Domácí vyhodili.

53:09
    Švýcaři musejí znovu začínat až od své branky.

53:58
    Dan Kissel se hnal v oslabení znovu dopředu, předávka na Kristiansena mu však nevyšla a žádná šance z toho tedy nebyla. Nicméně cenné sekundy pro Oilers.

54:16
    Domácí kompletní.

55:20
    Zakázané uvolnění Stavangeru, hra se stěhuje před brankáře Smithe.

55:59
    Domácí jsou čtyři minuty od tříbodového vítězství, které by je zřejmě posunulo do osmifinále Ligy mistrů. Přitom po dvou třetinách prohrávali 0:2.

56:39
    Dojíždějící Josh Soares donutil Mischlera přikrýt kotouč a získal tak buly v útočném pásmu.

56:39
    Domácí si vyžádali time-out.

57:15
    Forsberg nemohl hrát a musel vyklidit útočné pásmo.

57:52
    JEAN-MICHEL DAOUST pravděpodobně dodává pečeť na velký výsledek pro norský hokej! Kissel se dostal z levé strany před branku a nahrál Daoustovi, který z bezprostřední blízkosti překonal Mischlera. Obrovská eufórie v zaplněné DNB Aréně. Asistence: Dan Kissel.
    Jean-Michel DAOUST - 4:2

58:36
    Celá aréna stojí a tleská, domácí si užívají závěrečné okamžiky zápasu.

59:01
    Poslední minuta.

59:11
    Hosté to ještě zkoušejí bez gólmana, tedy v šesti do pole.

59:24
    Neskutečná třetí třetina v podání Stavangeru! ADIAN VEIDEMAN ze své vlastní obranné třetiny trefuje opuštěnou hostující branku a přidává pátý gól svého týmu v této dvacetiminutovce. Bez asistence.
    Adian VEIDEMAN - 5:2

60:00

Je konec! Domácí, na které by po čtyřiceti minutách už asi nikdo nevsadil, předvedli ve třetí třetině famózní obrat, když skóre otočili z 0:2 až na 5:2. Stavangeru hodně napomohla hostující nedisciplinovanost. Ve 43. minutě nejprve využil klasickou přesilovku Trettenes a o chvíli později srovnával Forsberg dokonce v početní výhodě pěti proti třem. V čase 50:37 už norský tým vedl, dokonce ve vlastním oslabení se prosadil Mathias Trettenes, jenž dotáhl do úspěšného konce akci Kissela. V závěru už Olejáři soupeře k žádnému náporu nepustili a naopak přidali ještě další dva zásahy, o které se postarali Daoust a střelou do opuštěné klece Veideman.

Střely na branku ve 3. třetině – 13:10, celkem – 22:34

Nejlepší hráči zápasu: David Jobin (Bern) – Dan Kissel (Oilers)

Hráči Stavangeru si užili zaslouženou děkovačku se svými fanoušky. Slavit postup však ještě nemohou, ve skupině E obsadili druhé místo s 11 body a musejí čekat na zítřejší zápasy. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera! (22:12:10)
    Fantastický zážitek s Ligou mistrů ve společnosti Stavangeru Oilers.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 43. Trettenes (Kissel, Plastino), 45. Forsberg (Plastino, Veideman), 51. Trettenes (Kissel), 58. Daoust (Kissel), 60. Veideman – 26. Plüss (Blum, Holloway), 38. Jobin

SC Bern: Mischler (Bührer) – Gragnani, Jobin, Krueger, Blum, Furrer, Scherwey, Loichat, Grossniklaus – Kobasew, Plüss, P. Berger – Holloway, A. Berger, Bertschy – Randegger, Reichert, Rüfenacht – Hischier, Müller.

Rozhodčí: Nikolic (AUT), Hansen (NOR) – Dahl (NOR), Waldejer (NOR)