Děčín – Klatovy 6:0 (kon.) | Přerov – SHK Hodonín 5:3 (kon.) | Frýdek-M. – Nový Jičín 0:8 (kon.)
Břeclav – SK Karviná 6:2 (kon.) | Opava – Technika Brno 1:6 (kon.) | Val. Meziříčí – Vsetín 2:5 (kon.)
HC Děčín
6:0 (4:0, 1:0, 1:0)
HC Klatovy
Středa 15.10.2014, 18:00 • HC Děčín • 2. liga skupina Západ

Je dobojováno. Děčín vítězí 6:0 a Lukáš Lavinger si připisuje zápas bez obdržené branky. To je pro tuto chvíli ode mě vše, přeji hezký zbytek dne a u dalších online přenosů se těším na shledanou. (20:06:43)

60:00

59:53
    Ještě se bude vylučovat. Pouska dvě minuty za podražení.

59:33
    Po skákavé střele raději ukrývá Lavinger puk ve své lapačce.

58:47

58:25
    Znovu je Lavinger ostřelován, dokonce dvakrát po sobě zaduněly jeho betony. Ale stále tak svůj shotout drží.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:49
    Faigl se rozjel ve vlastním oslabení, ale ještě před modrou čárou zapracoval dobře obrana hostí.

57:31
    Medvědi jsou už ve čtyřech.

57:23
    Děčín vyhazuje puk až před Pacla.

56:47
    Další vyloučení Děčína. Dvě minuty inkasoval Michal Oliverius za sekání. Hosté hrají 5 na 3.

56:08
    Zatím se hosté drží v pásmu Děčína, ale obrana Medvědů se snaží pomoci Lavingerovi, aby neinkasoval.

55:31
    V témže čase vyloučen Klement za hru vysokou holí a hosté tak hrají přesilovou hru.

55:31
    Vondryska z prostoru mezi kruhy vyslal jedovatou střelu, ale opět si s ní Lavinger poradil.

54:57
    Další zákrok Lavingera. Hosté zkouší vsítit alespoň čestný úspěch, ale domácí brankář nulu na svém kontě znovu udržel.

54:34
    Děčín se dopustil zakázaného uvolnění a vhazovat se tak bude před Lavingerem, konkrétně po jeho pravé ruce.

53:32
    Faigl našel Oliveriuse, kterému však kotouč utekl. Následně ho převzal Vacek a zkoušel znovu prostřelit Pacla. Ten se však nedal a puk ukryl ve své výstroji.

52:32
    Na druhé straně ale hrozili hosté, kteří vyzkoušeli pozornost Lavingera. Ten znovu uspěl. Zatím tak stále drží své čisté konto.

51:46
    Znovu jsou Medvědi v klatovském pásmu a hrozí před Paclem. Ten však další branku neinkasoval.

50:55
    Děčín právě vstřelil branku!
    Další pěkná souhra v přesilové hře. V prostoru levého kruhu byl připraven MICHAL OLIVERIUS, který dostal křížnou přihrávku na svoji hůl a poté svou prudkou střelou poslal puk k levé tyči Paclovy svatyně. Ten tak musel lovit puk ze své sítě dnes již pošesté. Asistence: Radim Vacek, Tomáš Faigl.

49:53
    Hosté své další oslabení zvládají velmi dobře a zatím Děčín k ničemu nepustili. Nyní vyhazují puk až k Lavingerovi.

48:59
    Pacanda dostává dvě minuty za napadení. Medvědi si zahrají přesilovou hru.

47:59
    Oliverius střílel v blízkosti Pacla, ten ale dokázal včas sklapnout betony a dostal puk do své moci. Poté ho okamžitě rozehrál mezi své spoluhráče, kteří tak mohou zamířit do útoku.

47:18
    Vacek je na ledě, Děčín je tak v plném počtu.

46:37
    Sám postižený poté provedl nájezd, ale dostal se příliš blízko Lavingera, který mu jeho přízemní střelu dokázal zlikvidovat.

46:37
    Vizinger byl faulován v jasné střelecké pozici a sudí nařizuje trestné střílení!

45:35
    Novotný se z ničeho nic zjevil před Lavingerem a po jeho střele zazvonila tyč děčínské branky! Poté se Medvědi osvobozují.

45:18
    Vacek byl poslán na trestnou lavici za faul kolenem.

44:44
    Hříbal vystřelil od modré čáry, kde se snažil o teč Fojt. Ale Pacl dokázal včas zareagovat a ukryl kotouč ve své výstroji. Došlo tak k přerušení hry.

44:13
    A následně také v plném počtu.

44:10
    Děčín se osvobozuje.

42:33
    Medvědům se zatím nedaří vyhazovat puk z pásma, a tak hosté jsou zatím stále v medvědím teritoriu. Bude se vhazovat po levici Lavingera.

42:26
    Hosté jsou už v plném počtu a hrají přesilovku 5 na 4.

42:13
    Faigl ale podrazil hráče hostí a také míří na lavici hanby. Třináct vteřin se bude hrát 4 na 4.

41:27
    Hosté se zatím dobře brání a vyhazují kotouč až před Lavingera.

40:26
    Nyní hned po vhazování mířili do pásma Medvědi. Tam byl faulován Merta a sudí posílají na trestnou lavici Novotného za podražení.

40:01

I druhá třetina už je minulostí. Děčín v ní přidal ještě jednu branku zásluhou RADIMA VACKA a vede 5:0. Nutno ale podotknout, že hosté hrozili ve druhém dějství daleko více a vypracovali si i několik gólových příležitostí, které ale Lavinger dokázal vždy pokrýt. Třetí třetina začne přibližně v 19:35.

40:00

39:48
    Tak to byla překrásná akce po ose Hašek Volráb Vacek, která jela tři na jednoho. Volráb sám mohl skórovat, ale akci ještě vyšperkoval přesnou přihrávkou na RADIMA VACKA, který pak bez problémů poslal kotouč za záda Pacla. Tato oku lahodící souhra sklidila velké ovace v děčínském publiku. Asitence: Jaroslav Hašek, Daniel Volráb.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny.

38:07
    Pacanda s Kubešem mohli jet dva na jednoho, jenže prvně jmenovaný poslal puk na svého spoluhráče velmi pomalu, a tak ho dokázal Filipovský včas zachytit.

37:42
    Trma vrma před Paclem. Ten chvíli nevěděl kde má puk, nakonec ho ukryl ve své výstroji.

36:42
    Ofsajdu se nyní dopustil Děčín. Rozhodčí to nakonec posoudili jako úmysl a hra se tak stěhuje do středního pásma blíže Lavingerově brance.

35:50
    Medvědi propadli ve středním pásmu a do útoku se dostali hráči hostí. Nakonec nebezpečí před Lavingerem zažehnala pozorná děčínská obrana.

35:15
    Přízemní střelu Houfka znovu raději ukrývá Lavinger ve své lapačce. Klatovští zůstávají v pásmu Medvědů a vhazovat se bude po pravici domácího ochránce svatyně.

34:11
    U mantinelu z pravé strany branky hostí probíhá souboj o puk. Nakonec se k němu dostali hosté a míří tak znovu do útoku.

33:31
    Klatovští v dalším nebezpečném úniku, ale znovu byl pozorný Lukáš Lavinger. Ten má o mnoho více práce ve druhé třetině, než tomu bylo v prvním dějství.

32:01
    Volráb hledal před brankou Haška, ale následnou přihrávku pak zachytila obrana hostí. Z dobře se vyvíjející akce tedy nakonec nic nebylo. Hosté míří na opačnou stranu, tedy do útoku.

31:39
    A další jedovka z hole hostujícího hráče. Tentokrát nechal Lavingera vyniknout Pacanda. Vhazuje se po levé ruce brankáře Děčína.

30:45
    Na druhé straně pak zahrozili Medvědi, kteří se ale před Paclem prosadit nedokázali. Puk se poté ocitl ve středním pásmu.

29:49
    Skvělým zákrokem nyní zlikvidoval Lavinger prudkou a nebezpečnou střelu Nogy. Nebýt pohotového zasáhnutí domácího brankáře, byl by to s největší pravděpodobností gól v děčínské síti.

27:59
    Oba celky jsou už v plném počtu.

27:43
    Oliverius žabičkou nahazoval puk na Pacla, ten se po chvíli otočil a puk přikryl lapačkou. Bude se vhazovat po jeho pravé ruce. Děčín tedy nadále zůstává v pásmu hostí.

27:11
    Dva na dva jeli hosté do pásma Medvědů. Pozorná obrana je ale o kotouč připravila.

25:59
    Vyloučení na obou stranách. Na hostující straně Noga za držení hokejky a na domácí pak Vacek za hákování. Hraje se 4 na 4.

25:33
    Vizinger zkoušel najít skulinku mezi betony Lavingera, úspěšný však nebyl.

24:54
    Volráb se ocitl sám před Paclem a v obrovské šanci ho brankář hostí vychytal. Pacl si tak připisuje další skvělý zákrok.

23:59
    Ale také hosté zahrozili ze svého prvního útoku. Lavinger však projektil Topinky raději ukryl pod svojí lapačku a přerušil tak hru. Vhazovat se bude po jeho levé ruce.

23:07
    Další nebezpečí před Paclem. Ten se znovu musí mít v těchto chvílích na pozoru.

21:21
    Oliverius našel Faigla, který poté ještě objel branku Klatov a snažil se překvapit Pacla. Brankář hostí ale včas jeho reakci vystihl a nedopustil další branku. Děčín tak nadále pokračuje v útočné a rychlé hře, kterou produkoval v první třetině.

20:38
    Pacanda se snažil projet přes Filipovského do blízkosti Lavingera, domácí obránce však Pacandu o puk připravil.

20:11
    Děčín je v plném počtu.

20:01

První třetina je za námi. Padly v ní hned čtyři branky, a to do hostující sítě. Po jedenácti minutách dokonall DAVID MERTA čistý hattrick a po něm se pak ještě trefil MAREK KLEMENT. Medvědi se tak dostali do čtyřbrankového náskoku. Druhá třetina začne přibližně v 18:50.

20:00

19:47
    Faigl pálil ve vlastním oslabení na Pacla, ten ale puk chytá. V první třetině se už zřejmě nic nestane.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:00
    Obrovská mela před Lavingerem. Křesťan nahodil puk, který plachtil do děčínské branky. Domácí gólman však na poslední chvíli dokázal z výskoku puk zastavit a poté ho raději přikryl svým tělem. To byla velká šance hostí.

18:32
    Děčín je ve čtyřech.

18:11
    A také hosté si zahrají dvojnásobnou přesilovku. Klement dvě minuty za podražení.

17:15
    Zatím se početní výhoda hostům příliš nedaří, a tak mohou domácí znovu vyhodit puk až před Pacla.

16:52
    Medvědi se osvobozují.

16:32
    Kment dostal dvě minuty za sekání. Hosté tak mají k dispozici přesilovou hru.

15:57
    Klatovy jsou už v plném počtu hráčů.

15:12
    Dvojnásobná početní výhoda Medvědů je využita. Ve skrumáži před hostující brankou se nejlépe zorientoval MAREK KLEMENT, který poslal puk do branky Klatov. Pro hosty je to samozřejmě pořádná sprcha, ale určitě se ještě pokusí s nepříznivým stavem něco udělat. Dále ještě pokračuje přesilová hra 5 na 4. Asistence: Daniel Volráb, Jaroslav Hašek.

14:38
    Kaltenböck vystřelil z vrcholu levého kruhu, Pacl jeho střelu reflexně chytá. Poté jeho spoluhráč okamžitě vyhazuje puk do bezpečí.

13:57
    Křesťan dvě minuty za hákování. Medvědi hrají 5 na 3.

13:38
    Oliverius pálil z úhlu, přesto musel Pacl zasahovat. Sudí signalizuje další vyloučení hostí. Děčín má ponechanou výhodu.

13:22
    Přesilovka pro Děčín. Kepka dvě minuty za sekání.

12:40
    Filipovský nyní musel hasit nebezpečí v pásmu Děčína, když na Lavingera najížděl jeden z hráčů hostí.

11:54
    Také hosté jsou kompletní. Hra ve čtyřech na obou stranách svědčila lépe domácímu týmu, který z ní vytěžil třetí branku.

11:33
    Děčín už hraje v plném počtu.

11:01
    Tak je to tady. Pouhých jedenáct minut stačilo DAVIDU MERTOVI, aby dosáhl čistého hattricku. Nyní při hře 4 na 4 dostal přesnou přihrávku od Oliveriuse a nebyl pro něho problém poslat potřetí puk za záda Pacla. Na led začaly podobně jako v NHL létat na jeho počest kšiltovky. Asistence: Michal Oliverius, Ondřej Hříbal.

10:07
    První formace Medvědů nyní hrozila před Paclem, ten ale opět pozorný. Do protiútoku se pak dostali hráči hostí a taktéž prověřili Lavingera.

09:54
    Síly na ledě se vyrovnají. Křesťan taktéž hákoval a putuje na lavici hanby. Hraje se 4 na 4.

09:33
    Další vyloučení Děčína. Saska dostal dvě minuty za hákování.

09:17
    Klatovští začali vystrkovat růžky a nyní byli v další šanci. Nakonec se ale o puk sami připravili.

08:36
    Vhazuje se po pravé ruce Lavingera.

08:24
    Molnár je na ledě, Děčín je tak v plném počtu.

07:44
    Hosté zamkli Děčín v jejich pásmu a operují před Lavingerem. K puku se však dostal Klement a poté ho znovu vyhazuje pryč.

07:04
    Houfek pálil bez přípravy od modré čáry a po jeho projektilu zaduněly betony Lavingera. Nyní se Děčín osvobozuje vyhozením kotouče do bezpečí.

06:24
    Za vysokou hůl putuje na trestnou lavici Molnár. První přesilovou hru tohoto utkání si tedy zahrají hosté.

05:43
    Faigl se šikovně otočil před Paclem a pokoušel se zasunout puk do jeho branky. Brankář Klatov však znovu dobře zasáhl.

05:01
    Kubeš se dostal do slibné střelecké pozice a bez rozmyslu na Lavingera vyslal prudkou střelu. Domácí ochránce svatyně však svůj tým podržel.

04:12
    Hosté jsou pochopitelně jako opaření a nyní nevědí, jak na rozjetý Děčín hrát. Pacl si teď připsal dobrý zákrok, když po střele Haška musel ukázat semafor.

02:57
    Skvěle to teď udělal DAVID MERTA, jenž si převzal puk od Haška a poté si podél pravého mantinelu nabruslil až do blízkosti hostujícího brankáře Pacla a přízemní střelou dokázal poslat puk za jeho záda v krátké době podruhé. Dočká se děčínský útočník čistého hattricku? Rozhodně k němu má zatím dobře nakročeno. Asistence: Jaroslav Hašek, Daniel Volráb.

02:05
    Hned po této akci se hosté snažili zakombinovat před Lavingerem, jenže ten se nenechal nachytat a puk raději ukryl pod svojí lapačku.

00:52
    Z druhé strany se však do následného protiútoku dostal domácí tým a hned se prosazuje. Hašek výborně našel najíždějíího DAVIDA MERTU, který jeho přesný pas zužitkoval prudkou střelou, se kterou nemohl Pacl vůbec nic dělat. Medvědi tak jdou velmi brzy do vedení v tomto utkání. Asitence: Jaroslav Hašek.

00:04
    Úvodní buly vyhráli hokejisté Klatov a okamžitě zamířili do útoku. Jenže z akce nic nebylo, neboť jejich slibně se rozvíjející akci zmařilo postavení mimo hru.

00:01

HC Děčín: Lavinger (Šticha) – Filipovský, Klement, Kaltenböck, Hříbal, Saska, Molnár, Vegner – Hašek, Volráb, Merta – Faigl, Oliverius, Vacek – Bačák, Kment, Chamrád – Drnec, Chovanec, Fojt

SHC Klatovy: Pacl (Gulimov) – Zeman, Blumentrit, Pouska, Houfek, Žáček, Černý, Křesťan, Noga, Opava, Pacanda, Topinka, Kubeš, Samoylov, Pondělík, Pech, Čuban, Kepka, Novotný, Vizinger, Vondryska

Rozhodčí: Krob – Hynčica, Mašek.
    Sestřih z utkání s Moravskými Budějovicemi a pozápasové rozhovory

Fotografie z posledního vzájemného domácího utkání. Ještě s Lukášem Zikou v barvách Děčína.

Jak tedy dnešní dohrávka dopadne, zda se budou radovat z výhry domácí či hosté, se dozvíme ve večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás samozřejmě připraven podrobný online přenos, kterým Vás budu provázet.

Vzájemná utkání

V loňském roce byl zápasový stav mezi oběma týmy vyrovnaný, když pokaždé zvítězilo domácí mužstvo. Nejprve prohrál Děčín v Klatovech 1:4, odvetu však zvládl doslova na jedničku s hvězdičkou. V lednu letošního roku jim totiž uštědřil před svými diváky velký debakl v podobě výsledku 12:2.

SHC Klatovy

Klatovy naopak vystřídaly Děčín na chvostu druholigové tabulky, když zatím nasbíraly dva body a nyní se na zbytek týmů dívají z nejspodnějšího místa v tabulce. Do Děčína rozhodně Klatovští nepojedou s odevzdanou náladou, naopak každý bod je důležitý a svou poslední prohru se tak budou snažit odčinit už v klání s Medvědy.

HC Děčín

Medvědi si v sobotu doma doslova smlsli na Moravských Budějovicích, kdy jim nasázeli sedm branek. I když v první třetině brzy prohrávali 0:1, zápas dokázali ještě v téže třetině srovnat a nakonec pak otočit ve svůj prospěch. Díky třema bodům se odpoutali od samého dna tabulky a jsou zatím třináctí. Na svůj úspěch ze soboty budou jistě chtít navázat i ve středu se západočeským celkem.

Přeji všem příznivcům ledního hokeje hezký podvečer z děčínského zimního stadionu. Dnes je na programu dohrávka čtvrtého kola druhé hokejové ligy mezi týmy HC Děčín a SHC Klatovy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 1. Merta (Hašek), 3. Merta (Hašek, Volráb), 12. Merta (Oliverius, Hříbal), 16. Klement (Volráb, Hašek), 40. Vacek (Hašek, Volráb), 51. Oliverius (Vacek, Faigl)

Rozhodčí: Krob – Hynčica, Mašek