Buffalo – Florida 0:1 (kon.) | Columbus – Calgary 3:2 (kon.) | Toronto – Detroit 1:4 (kon.)
Winnipeg – Nashville 0:2 (kon.) | Edmonton – Vancouver 0:2 (kon.) | Anaheim – Minnesota 2:1 (kon.)
Winnipeg Jets
0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Nashville Predators
Sobota 18.10.2014, 02:05 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek noci! (04:57:43)
    Jets v posledních třech zápasech zaznamenali jediný vstřelený gól.

3. Ondřej Pavelec (WPG) 25 zák., 2 góly, 92,6%

Hokejisté Winnipegu Jets ve své domácí premiéře v nové sezóně nestačili na nashvillské Predátory, kterým podlehli 0:2. Největší zásluhu na hostujícím vítězství má finský brankář Pekka Rinne, který pochytal všech 31 střel soupeře a svůj tým podržel i při těch největších šancích. Jeho protějšek Ondřej Pavelec také nechytal špatně, ale přeci jen dvakrát inkasoval. V první třetině ho překonal šikovnou tečí Ribeiro a ve 48. minutě zamířil přesně James Neal. Predators tak pokračují v dobrém startu do sezóny, naopak Winnipeg se po první výhře zaskl a prohrál potřetí v řadě.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:8, celkem – 31:27

60:00

59:38
    Puk za brankou Tryskáčů, tohle už domácí nemohou stihnout.

59:14
    Střela Scheifeleho skončila na zadním mantinelu.

58:59
    Josi zahrál na zakázané uvolnění. Do konce zbývá minuta.

58:53
    Domácí nahodili kotouč na Rineho a opět ho donutili hru přerušit.

58:35
    Rinne po Laddově střele z ostrého úhlu podržel puk. Bude se vhazovat po pravici gólmana hostí.

58:09
    Puk byl sražen do ochranné sítě. Branka Jets je již prázdná!

57:45
    Hosté získali cenné vteřinky za brankou soupeře.

57:00
    Tři minuty, hráči Nashvillu už jsou velmi blízko zisku dvou bodů.

56:38
    Od modré pálil z první Stuart, před brankou ještě hlídkoval Ladd, ale ani teď není Rinne překonán.

56:16
    Predators si nijak situaci nekomplikovali a vyhodili na icing.

55:42
    Scheifeleho zadovka adresáta nenašla, puku se ujali hosté.

55:27
    Frolík nahodil puk na Rinneho, který raději přerušil hru. Reklamní přestávka.

54:51
    Jets v plném počtu a už musejí myslet hlavně na útok.

54:38
    Domácí měli štěstí, že přihrávka na Roye byla zbržděna, jinak by hostující útočník asi střílel do odkryté branky. Následně puk končí pod Pavelcem.

53:36
    Ribeiro našel před brankou Neala, Pavelec prostor u bližší tyče vykryl a puk za svá záda nepustil.

52:50
    Vyloučen je tedy Little za vražení a na trestné lavici jsou také domácí Bogosian a hostující Stalberg. Tato dvojice byla potrestána za hrubost.

52:50
    Bryan Little narazil na hrazení Ellise a bude vyloučen. Jeho zákrok navíc odstartoval šarvátku, kterou museli uklidňovat až rozhodčí.

52:35
    Zakázané uvolnění Winnipegu.

51:54
    Rinne vyjel ze své branky a odehrál holí kotouč před rozjetým Byfuglienem.

51:45
    Pavelec přerušil hru a následuje reklamní přestávka. Po ni už budou mít domácí pouze něco přes osm minut na to, aby s utkáním ještě něco udělali.

51:14
    Na druhé straně měl naopak dobrou příležitost Stalberg, Pavelec domácí ještě udržel ve hře.

50:50
    Tryskáči marně hledají cestičku před branku soupeře, hosté dobře brání.

49:02
    Domácí už to budou mít těžké. Potřebují alespoň dvakrát skórovat, aby odvrátili porážku při premiéře před svými fanoušky.
    James NEAL - 0:2

47:31
    Nashville právě vstřelil branku!
    Domácí se teď možná mohou cítit trochu ukřivdění. Po sporném icingu a následném buly v obranném pásmu Tryskáčů se dostal ke kotouči JAMES NEAL a ranou zápěstím, kterou ještě nešťastně přizvedl pod víko Slater, překonal Pavelce. První branka Neala v dresu Preds. Asistence: Filip Forsberg a Anton Volčenkov.

47:20
    Zakázané uvolnění domácích. Fanoušci Jets se zlobí, protože Galiardi kotouč dojížděl téměř na úrovni hostujícího obránce.

46:51
    Hned po buly vypálil Byfuglien. Narazil pouze na jistotu jménem Pekka Rinne.

46:47
    Ani tohle není gól! Byfuglien našel zpoza branky zcela volného Scheifeleho, který byl sám před Rinnem. Domácí útočník si puk přehodil na bekhend a umisťoval ho nad položený beton Rinneho, který se však ještě stačil natáhnout a schoval puk do lapačky!

45:36
    Ozývají se fanoušci, kteří po domácích žádají vyrovnání.

44:50
    Domácí se teď ocitli pod tlakem a raději vyhodili na zakázané uvolnění. Time-out si při této příležitosti vybral i Paul Maurice.

43:52
    Střelu Pardyho vyrazil betonem do rohu Rinne.

43:34
    Tryskáče zastavilo v rozletu postavení mimo hru.

43:05
    Mezi kruhy se dostal ke kotouči Jones, Jarnkrok se snažil jeho pokus ještě tečovat, ale netrefil puk a ten tak prolétl kolem branky.

42:11
    Hosté se ve třetí třetině poprvé podívali do pásma, z jejich nesmělého výpadu však nic nebylo.

41:20
    Po buly se dostal k puku Michael Frolík a hned vystřelil. Rinne má kotouč v lapačce.

41:15
    Trenér hostí Laviolette si raději vybral oddechový čas, protože pětice Predátorů už byla hodně unavená a po icingu se samozřejmě nemůže střídat.

41:15
    Domácí vstoupili do třetí třetiny s velkou snahou o vyrovnání, hráči Nashvillu přerušili jejich nápor icingem.

40:37
    U vzdálenější tyče si dělal prostor Lowry, Rinne kotouč zalehl.

40:23
    Zpoza branky si vyjel Thorburn a Rinne hned musel zasahovat.

40:01

Hráči jsou zpět na ledě a vše je již nachystáno na start třetí části.
    Tento fanoušek může být zatím spokojený.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:59.

Ve druhé třetině gól nepadl a hostující Nashville tak stále ve Winnipegu vede 0:1. Tryskáči šance mají, jenže Predátory drží výborně chytající Rinne. Před námi je však ještě dvacet minut, ve kterých se může stát cokoliv.

Střely na branku ve 2. třetině – 10:7, celkem – 21:19.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:56
    Ladd se nedokázal prosadit přes hostující obránce a třetinu již Predátoři dohrají s pukem na svých holích.

39:01
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:20
    Rozjetý Scheifele přebral ve středním pásmu kotouč a prodral se s ním až na levý kruh, odkud prověřil Rinneho. Ten zůstává i nadále stoprocentní.

37:30
    Trouba vyhodil kotouč až za branku soupeře, icing se však nepíská a hostující obránci musejí hrát.

36:20
    Na druhé straně se vydal do brejku Galiardi, ale neprodral se až k ohrožení Rinneho.

35:59
    Hosté teď měli dobré střídání a Jets se museli bránit. Pavelec svůj tým podržel.

34:21
    Od modré vypálil Stuart, Rinne pozorný.

34:03
    Nyní se hra přelévá od modré k modré bez větších šancí.

32:57
    Jarnkrok prověřil Pavelce ranou zápěstím, český gólman si připsal další úspěšný zákrok.

31:51
    Nyní tu máme reklamní přestávku.

30:10
    Utkání se přelilo již do své druhé poloviny. Stále jsme viděli jediný gól, který vstřelili hosté.

29:36
    Bombu Webera od modré zastavil Ondřej Pavelec.

28:48
    Preds početní výhoda vůbec nevyšla. Jets měli v oslabení dokonce více střel.

27:27
    Domácí ve vlastním oslabení dokonce zahrozili, Slater se dostal až před Rinneho a zkusil bekhendový blafák. Finský brankář hosty zachránil.

26:47
    Hosté si po reklamní pauze zahrají přesilovku. Vyloučen je Chris Thorburn za nedovolené bránění.

25:25
    Další rána Smithe, hostující hráč však tentokrát branku netrefil.

25:16
    Pavelec v zápřahu. Musel zasahovat proti pokusům Smithe a Stalberga.

23:25
    Hosté hodně těžké chvíle přestáli a jsou kompletní.

22:41
    Jets si vytvořili obrovský tlak, Rinne však stále odolává! Hostující gólman se stačil přesunout také proti šanci Byfugliena, kterému sebral téměř jistý gól.

21:24
    Anton Volčenkov vyloučen za hákování.

21:24
    Rinne přestál střely Perreaulta, Lowryho i dorážku Wheelera. Nicméně domácí budou hrát alespoň přesilovku.

21:15

20:01

Další třetina začne přibližně ve 3:11.

První třetina nabídla vcelku zajímavou podívanou. Hrálo se ve vysokém tempu, viděli jsme hodně srážek, zajímavé příležitosti a také jeden gól, který vstřelili hosté. V 17. minutě se pohotovou tečí prosadil Ribeiro, který překonal do té doby velmi dobře chytajícího Pavelce. Uvidíme, co přinese druhá perioda.

Střely na branku v 1. třetině – 11:12

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:59
    Ještě závar před brankou Predátorů, kotouč za čáru však nedostal ani Wheeler.

19:51
    Po dobré kombinaci domácích střílel z levého kruhu Scheifele, Rinne puk drží.

19:28
    Josi vyhodil až za domácí klec.

19:14
    Olli Jokinen podrazil Littla a domácí budou hrát přesilovku.

19:01
    Poslední minuta první části.

18:10
    Galiardi dostal kotouč k Postmovi, který z mezikruží netrefil ideálně. To byla výborná pozice pro domácího beka.
    Mike RIBEIRO - 0:1

16:20
    Jako první se trefují hosté! MIKE RIBEIRO šikovně vložil hůl do rány Jonese a Ondřej Pavelec už nestačil na změnu směru letícího kotouče zareagovat – 0:1. Asistence: Seth Jones a Anton Volčenkov.

16:02
    Pardy nahodil kotouč do klubka těl před brankou a Rinne asi nemohl nic vidět. Puk však za jeho zády nekončí.

15:32

15:32
    Ve velmi dobré pozici se ocitl Ellis, ale zase mířil pouze do dobře postaveného Pavelce. Ten zatím působí velice jistě.

14:57

14:50
    Toto domácí oslabení patří Pavelcovi, který své povedené představení zakončil zákrokem proti voleji Filipa Forsberga.

14:11
    Střelu Webera od modré si Pavelec našel a vykopl kotouč betonem.

13:32
    Stuart vybojoval puk pro Ladda a ten vyhodil.

12:56
    Peluso podrazil Jokinena a hosté budou hrát svou druhou přesilovku v zápase.

12:45
    První třetina se odehrává ve velmi rychlém tempu. Hodně se bruslí a vidíme také hodně osobních soubojů.

11:30
    Zahrozili domácí. Byfuglien ve středním pásmu přiťukl Scheifelemu, jehož ránu z pravé strany vyrazil Rinne do ochranné sítě.

10:33
    Bogosian z rohu trestuhodně namazal kotouč před branku Ribeirovi, který byl ve velké šanci. Hrubku svého obránce napravil Pavelec, který se stačil přesunout proti střelci a má puk na svém těle.

10:10
    První třetina se nám překlopila do své druhé poloviny, máme tu reklamní přestávku.

09:48
    Pavelec svým zákrokem přerušil hru, vhazuje se po jeho levici.

09:38
    Stuart na modré zachytil vyhození soupeře a napálil kotouč mimo Rinneho branku.

09:20
    Konec přesilovky, Nashville v plném počtu.

08:31
    Domácí v přesilovce soupeře svírali, ale nyní již Preds dokázali vyhodit.

08:12
    Domácí výborně zakombinovali, Ladd však z mezikruží trefil jen obránce.

07:19
    Domácí budou hrát přesilovku. Paul Gaustad vyloučen za nedovolené bránění.

06:58
    Bourqueho nabídku před brankou tečoval Gaustad a Ondřej Pavelec musel ukázat, že má výborný reflex! Stačil zastavit puk levým betonem.

06:30
    Domácí hrají s chutí, Peluso u mantinelu nepříjemně dohrál Wilsona.

06:01
    První lajna Jets dostala soupeře pod tlak, ze kterého se hosté vymanili až nyní.

05:22
    Aktivní Scheifele prošel až na pravý kruh, odkud vypustil nepřesnou střelu.

04:50
    Frolík posílal z rohu kotouč do brankoviště, Rinne ho vykopl betonem.

04:28
    Domácím byl odpískán icing, hra se stěhuje před Pavelce.

03:25
    Výborně to provedl Scheifele, který se přes Josiho dostal až před Rinneho, který však jeho bekhendové zakončeníé pokryl a podržel Predators.

03:01
    Ofsajd hostí. Byfuglien za dvě vteřiny naskočí na led.

02:48
    Hosté se nemohou dostat do pásma a k radosti tribun naopak zahrozily Tryskáči! Rinne musel ukázat své umění po střelách Galiardiho a Stuarta.

02:04
    Josiho další ránu vyrazil Pavelec a domácí následně opět vyhodili.

01:41
    Domácí nyní vyhodili.

01:21
    Nebezpečná střela Josiho byla ještě tečována Nealem, kotouč se však do branky nevměstnal.

01:03
    Hned se bude poprvé vylučovat. Potrestán je Dustin Byfuglien, který sáhl rukou po Wilsonovi.

00:01

Konečně je vše připraveno k zahájení zápasu. Tak pojďme na to!
    Ochutnávka z předzápasové show.

Vynikající atmosféra v MTS Centre.

Utkání bude zahájeno později oproti původnímu plánu. V aréně probíhá oficiální program k premiérovému domácímu vystoupení Jets.
    Hráči obou týmů na předzápasovém rozbruslení.

Winnipeg Jets: Pavelec (Hutchinson) – Enström, Bogosian, Trouba, Stuart (A), Pardy, Postma – Wheeler (A), Scheifele, Byfuglien – Frolík, Little, Ladd (C) – Thorburn, Perreault, Lowry – Peluso, Slater, Galiardi. Trenér: Paul Maurice

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Weber (C), Josi, Jones, Volčenkov, Ellis, Ekholm – Neal (A), Ribeiro, Forsberg – Smith, Roy, Stalberg – Jokinen, Jarnkrok, Wilson – Nystrom (A), Gaustad, Bourque. Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Watson, Lee – Cameron, Galloway.
    Fanoušci Predátorů mohou slavit. Nashville totiž bude hostit All-Star Game v sezóně 2015/16.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

MTS Centre je již připravena na úvodní domácí zápas Jets v nové sezóně. Takto si zde hráči Winnipegu před utkáním zatrénovali.

Československá stopa:
    Michael Frolík (WPG) – 3 zápasy, 1 bod (0+1)
    Ondřej Pavelec (WPG) – 3 zápasy, průměr 2,28, úspěšnost 91,7%

Vzájemné zápasy:
    21.10. 13: Winnipeg – Nashville 1:3
    25.10. 13: Nashville – Winnipeg 3:2 po prodl.
    09.11. 13: Winnipeg – Nashville 5:0
    29.01. 14: Winnipeg – Nashville 3:4
    01.03. 14: Nashville – Winnipeg 1:3

Winnipeg Jets:
    Kanadský celek se od svého znovuzrození, kdy byl do Winnipegu přestěhován tým z Atlanty, marně snaží proniknout do play-off. Novou sezónu Tryskáči začaly třízápasovým venkovním tripem, který zahájily vysokou výhrou 6:2 na ledě arizonských Kojotů. Další dvě utkání proti silným soupeřům už Jets zdaleka tolik nevyšla. San Jose nedokázali vstřelit ani gól a prohráli 0:3 a podobné to bylo i s obhájci Stanley Cupu z LA, kde hokejisté Winnipegu padli 1:4. Napravit si reputaci po loňské nevydařené sezóně se snaží český gólman Ondřej Pavelec, ten první dva zápasy odchytal celé a v duelu proti Kings střídal po třech obdržených gólech Hutchinsona, přičemž sám už inkasoval pouze jednou. V ofenzivě tým spoléhá zejména na Bryana Littla nebo Blakeho Wheelera.