Mor. Budějovice – Klatovy 6:2 (kon.) | Nymburk – Bílina 4:3 (po pr.) | Technika Brno – Val. Meziříčí 2:4 (kon.)
Poruba 2011 – Frýdek-M. 3:4 (1:2 po s.n.) | Kolín – Pelhřimov 5:4 (po pr.) | Sokolov – Děčín 4:2 (kon.)
Vsetín – Přerov 1:5 (kon.) | Jindř. Hradec – Řisuty 4:3 (kon.) | Jablonec n/N – Tábor 1:3 (kon.)
Trutnov – Klášterec nO 2:4 (kon.) | Kobra – Žďár n/S 6:2 (kon.) | Nový Jičín – Břeclav 2:4 (kon.)
HC Kobra Praha
6:2 (5:0, 1:0, 0:2)
SKLH Žďár nad Sázavou
Sobota 18.10.2014, 18:00 • ZS HC Kobra • 2. liga skupina Západ

Je rozhodnuto! Konec zápasu, Kobra vítězí 6:2 a má na svém kontě 15 bodů. Zůstává tak doma neporažená, naopak Plameny zůstávají venku bez bodů. Hráči nyní předvedli svým fanouškům děkovačku a odchází do šatny.

Hlavní body zápasu byla častá vyloučení a domácí kapitán Jakeš. Na vyloučení "vyhrála" Kobra 10:8 (3:4, 3:3, 4:1), Jakeš se pak blýskl pěti body (4+1).

Domácí vyhráli hlavně díky skvělé první třetině, kdy prakticky soupeře nepustili k šanci. V poslední třetině už ale byli aktivnější Plameny ze Žďáru a možná by stihli utkání vyrovnat, kdyby měl zápas více minut.

To je ode mě vše a těším se na počtenou u dalšího domácího utkání Kobry, které sehrají 28. října proti Táboru. (20:18:14)

60:00

59:05
    Žďár je nyní opravdu velmi aktivní a Kobru rozhodně přehrává. Bohužel pro ně čas není na jejich straně, necelá minuta do konce.

58:00
    Poslední dvě minuty zápasu ohlášeny.

56:49

56:40
    Začíná se přiostřovat, hráči se nyní před Bílkem po odpískání trochu pošťuchovali.

56:30
    Nyní ale zahrozili a Kobru znovu podržel skvělý Bílek.

56:18
    Plamenům se tato přesilovka moc nedaří, stěží se dostávají do útoku.

55:06
    Kobra ustála krátké oslabení 5 na 3 a hraje ve čtyrech.

54:49
    Žďár si vybral oddechový čas.

54:49
    Kobra jde do tří! Roman Verbík za zdržování hry dostal dvě minuty plus osobní trest 10 minut, šel tak předčasně do šatny. Jeho trest odsedí Půlpán.

54:35
    Plameny se usadily v útočném pásmu, podařilo se jim už asi třikrát vystřelit na brankáře.

53:40
    Dominik Šteiner prověřil Vlacha v úniku, trefil ale pouze jeho výstroj.

53:06
    Žďár má další přesilovku k dispozici. Novák si posedí za hákování.

52:29
    Žďár právě vstřelil branku!
    A přesilovku využívají! MICHAL KAŇKA snížil náskok Kobry krásnou střelou.
    Asistence: Martin Gregar

51:57
    Hosté v plném počtu. Začíná jim krátká přesilovka.

51:20
    Říha vypálil prudkou střelu na Bílka, který vyrazil projektil okrajem rukavice.

50:45
    Stav hráčů se vyrovnává, Jakub Verbík také za podražení.

49:57
    A další vyloučený hráč! Martin Vítek podrazil protihráče, Kobra má další šanci navýšit náskok.

49:50
    Kobra si trochu zakombinovala u hostů, Vlach kryje.

Za pomoci spoluhráčů už odjel na střídačku, bude se vhazovat před Vlachem.

47:46
    Na ledě zůstal v obranném pásmu ležet Luděk Pilný, drží se za koleno a nevypadá, že by jen tak vstal.

46:54
    Domácí v plném počtu. Žďár tuto přesilovku odehrál velice solidně, gól ale nepadl.

45:27
    Plameny zastavil v útoku ukázkový offside.

44:54
    A znovu je tu vyloučení. Domácí Martin Kocman si odsedí trest za nedovolené bránění.

44:35
    Další akce Plamenů, Bílek chytil puk do lapačky.

43:12
    Nyní ale kombinují hosté před Bílkem.

42:35
    Paradoxně tento gól nabudil víc domácí, kteří jsou teď velice aktivní v útočném pásmu.

40:58
    Konečně se Plameny dočkaly! LUBOŠ KUNSTMÜLLER vstřelil branku a částečně tak odčinil svá tři vyloučení.
    Asistence: Vladimír Říha, Jiří Plachý.

40:50
    Vítek vystřelil na Bílka, ale obránce srazil puk mimo.

40:01

Vše je připraveno na závěrečnou třetinu

Druhá perioda nebyla tak bohatá na góly jako ta první. Jedinou branku vstřelil Jakeš, již čtvrtou v tomto zápase. Hosté byli mnohem akčnější a vypracovali si více šancí než v první třetině, převahu, i když jen lehkou, měla však stále Kobra.

Trend z první třetiny pokračoval, k vidění bylo šest vyloučených, po třech na obou stranách. Za zmínku stojí tři vyloučení Kunstmüllera a vyloučení Pohla, který si po odpykání trestu "odskočil" na led ohrozit brankáře, aby se hned znovu vrátil do boxu za krosček.

Další třetina začne přibližně v 19:39.

40:00

39:37
    Offside zastavil Plameny v postupu na Bílkovu bránu.

38:53
    Puk vylétl mezi diváky. Vhazovat se bude v obraném pásmu hostů, lehce přes minutu do konce.

38:02
    Dan Kotlík zahrozil před Bílkem, když se před ním ocitl nechráněn s pukem. Znovu neúspěšně.

36:49

36:27
    Moc šancí si ale nevytváří, nedaří se jim usadit v útočném pásmu. Vlach teď dojel pro puk skoro až k bodu na vhazování.

34:49
    A je tady. Na trestnou za podražení odchází Novák, další šance o snížení pro Plameny.

33:29
    Hosté v plném počtu. Uvidíme, jak dlouho se bude hrát bez vyloučení.

33:22

32:50
    Závar před Vlachem, dva útočníci před jediným obráncem se pokoušeli o navýšení náskoku, brankář ale puk nepustil.

31:29
    Přesilovka moc dlouho nevydržela, za sekání odchází Dan Kotlík.

31:22
    Pohl se vrátil na trestnou, za krosček.

31:15
    Domácí v plném počtu. Pohl vyjel z trestné a hned dostal nahrávku a jel sám na brankáře! Vstřelit branku se mu ale nepovedlo.

30:54
    Na druhé straně šla střela mezi Bílkovy betony, a i když zjevně moc netušil kde puk má, gól nebyl.

30:38
    Paris jel sám na bránu! Gól v oslabení ale vstřelit nedokázal.

29:15
    Hra byla teď hodně vyrovnaná, lítalo to takzvaně nahorů a dolů. Tomu je prozatím konec, na trestnou usedl domácí Pohl.

27:21
    Plameny hned šly do útoku, Bílek trochu se štěstím puk zachytil.

27:15

27:00
    Domácí kombinují v útočném pásmu, ke střele sel ale pořádně nedostali.

25:43
    Kalla pálil, Vlach ale puk pokryl.

25:15
    Luboš Kunstmüller potřetí za večer na trestné, tentokrát za hákování.

25:01
    Bílek na střídačce, domácí mají výhodu.

24:25
    Luděk Pilný zahrozil od modré, Bílek zatím bezchybný.

23:06
    Kobra právě vstřelila branku!
    A Vlach poprvé kapituloval. Prostřelil ho JIŘÍ JAKEŠ, který se ocitl sám před bránou. Dává tak čtvrtý gól a Kobra potřetí využívá přesilovku.
    Asistence: Lukáš Vrba

22:35
    Michal Kaňka na trestné za nedovolenou výstroj, když si vypůjčil hokejku od soupeře a hrál tak se dvěma. Přesilovka pro Kobru. Poprvé si tak pořádně zachytá Vlach, který o přestávce vystřídal Slámu.

22:01
    Aleš Padělek nyní zahrozil. Bílek nic neviděl, naštěstí pro něj ale puk těsně minul roh branky.

20:50

20:01

První třetina je za námi, úspěšnější byl rozhodně domácí celek. Převahu měli jak herní, tak hlavně střeleckou, když dokázali za jednu třetinu vstřelit víc gólu než v celém posledním domácím utkání.

Nejvíc byl rozhodně vidět kapitán Jakeš, který po nasázení čistého hattricku v rozmezí dvou a půl minut ještě přidal asistenci a podílel se tak na čtyřech gólech z pěti. Plameny ze Žďáru příliš šancí neměli, uvidíme ale, jak se hra bude odvíjet v další části hry.

Zatím byla hra také ve znamení vyloučení, celkem jich bylo k vidění sedm. Na straně domácích tři, hosté seděli celkem čtyřikrát.

Další třetina začne přibližně v 18:52.

20:00

19:00
    Ohlášená poslední minuta první třetiny.

18:50
    Na dvě minuty za podražení jde Luděk Pilný. Další přesilovka pro Kobru.

18:12
    A další gól! Jiří Jakeš projel za brankou a nahrál před ní LUĎKOVI STRNADOVI, který v polokleče propálil Slámu.
    Asistence: Jiří Jakeš, Martin Paris

17:17
    Hned po rozehrání před Bílkem se pokoušel prosadit centr Dan Kotlík, střelil puk pouze do brankáře.

16:42

14:42
    Tentokrát přesilovka pro hosty. Okamžitě po vhazování odchází na a dvě minuty za držení protihráče Pavel Malý.

14:42
    JIŘÍ JAKEŠ využívá přesilovku a kompletuje čistý hattrick.
    Bez asistence

14:08
    A hosté znovu v oslabení. Na trestné Luboš Kunstmüller.

13:33
    A JIŘÍ JAKEŠ přidává obratem druhý gól!
    Asistence: Martin Kocman

12:16
    Krásná akce Kobry končí brankou! Spoza brány nahrál Strnad k pravé tyči Parisovi, který u tyče levé našel domácího kapitána JIŘÍHO JAKEŠE. Ten už bez problémů trefil prázdnou bránu.
    Asistence: Martin Paris, Luděk Strnad

11:02
    Kobra znovu vymýšlí akce v útočném pásmu, zatím mají určitě herní převahu. Plameny ale skvěle drží Sláma.

10:13
    Na druhé straně se nepodařilo střelit gól v samostatném úniku domácím. Sláma pozorný.

09:51
    Říhovi se povedlo prokličkovat až před Bílka, jeho ale už přelstít nedokázal. Asi zatím největší akce hostů.

08:12
    Slanina měl před sebou prázdnou bránu ale puk mu sjel z hokejky!

06:54

06:50
    Kobře se tentokrát nedaří pořádně zahrát přesilovku, hra přerušená po tom, co domácí Bílek zakopl a posunul vlastní branku,

06:29
    Pokud Kobry o přechod do útočného pásma zastavil offside.

05:38
    Domácí v plném počtu. Čeká je tak více než minutová klasická přesilovka.

04:54
    Znovu vyloučený hráč! Dál se bude hrát po čtyrech na každé straně. Na trestnou usedl za nedovolené bránění Aleš Padělek.

04:42
    Kobra už má na trestné pouze jednoho hráče.

04:15
    Obránci Plamenů kombinovali na modré, nakonec se ale domácím povedlo vyhodit.

03:38
    Přesilovka bude dvojnásobná! Za hákování si půjde posedět Martin Ton.

02:42
    A teď si vyzkouší přesilovku i hosté ze Žďáru. Dvě minuty dostal domácí brankář za zdržování hry.

01:26
    A Kobra bleskově šanci využívá. Přesilovkový gól dal JAKUB EVAN.
    Asistence: Slanina Michal

00:54
    A už je tu i první vyloučení. Na dvě minuty za hákování odchází na trestnou Kunstmüller. První přesilovka domácích

00:32
    První akce patřila domácím, Sláma kryje.

00:01

Už jsou na ledě i hosté, zápas může začít.

Domácí jsou seřazeni na modré čáře, tribuna se také začíná zaplňovat.

Už se rozbruslují rozhodčí

Rolba uhladila kluziště a odjela, za 10 minut je začátek. Tribuny jsou zatím prázdné, cestu na stadion si zatím našlo asi 8 diváků.

Hráči jsou na ledě a rozbruslují se, již za necelou půlhodinu to vypukne!

Dnešní sestavy:

HC Kobra Praha: Bílek (Havlín) – Šteiner, Pohl, Ton (A), Evan, Verbík Jakub, Verbík Roman, Cafourek, Vrba – Čurda, Kocman, Jakeš (C), Novák, Slanina, Borovanský, Kalla, Půlpán, Malý, Strnad, Paris
    trenér: Šeba Miloslav

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Vlach) – Vítek, Pleva (A), Pilný, Kolda, Smejkal – Padělek, Kaňka, Krupka, Plachý (C), Říha, Kunstmüller, Vítek, Kotlík, Man, Gregar
    trenér: Sobotka Martin.

Dnešní utkání bude pro Kobru teprve druhý zápas na vlastním ledě v této sezóně, v tom prvním porazili Nymburk 4:2. Výhoda by pro ně mohla být ve faktu, že Plamenům ze Žďáru se letos ještě nepodařilo vyhrát venku. Šest zápasů, tři výhry doma, tři prohry na ledě soupeřů. Uvidíme tedy, zda si Kobra udrží domácí neporazitelnost nebo Žďár naopak prolomí svou smůlu a vyhraje i mimo domácí stadion.

Vítejte u dnešního zápasu domácího celku HC Kobra Praha s hostujícím SKLH Žďár nad Sázavou! Jak to aktuálně vypadá v tabulce na západě? Kobra je na pátém místě s pěti odehranými zápasy. Z nich dokázala vytěžit 12 bodů za čtyři výhry a jednu prohru. Na první místo však ztrácí pouhé 3 body. Žďár je momentálně na místě osmém, když v šesti zápasech třikrát vyhrál a třikrát prohrál, má tak celkem bodů 9. Podaří se dnes Kobře přiblížit se k čelu tabulky? Nebo vyhraje Žďár a vyrovná se tak bodově svému dnešnímu sokovi?

Ve vzájemných zápasech byli loni bodově úspěšnější hosté. V prvním zápase vyhrála na domácím ledě sice Kobra 5:4, nicméně až v nastaveném čase. V odvetném zápase si pak Ždár zastřílel a vyhrál 6:0.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Šimon Sýkora

Branky a nahrávky: 2. Evan (Slanina), 13. Jakeš (Paris, Strnad), 14. Jakeš (Kocman), 15. Jakeš, 19. Strnad (Jakeš, Paris), 24. Jakeš (Vrba) – 41. Kunstmüller (Říha, Plachý), 53. Kaňka (Gregar)

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (21. Vlach) – Vítek, Pleva (A), Pilný, Kolda, Smejkal – Padělek, Kaňka, Krupka, Plachý (C), Říha, Kunstmüller, Vítek, Kotlík, Man, Gregar
    trenér: Sobotka Martin