Zlín – Pardubice 2:3 (0:1 po s.n.) | HC Litvínov – Kladno 2:4 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 1:6 (kon.)
Jihlava – Vítkovice 1:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 30.10.2014, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dalšího zápasu DHL extraligy juniorů. V rámci dvaadvacátého kola se proti sobě postaví domácí HC Dukla Jihlava proti HC Vítkovice Steel, a to netradičně již ve čtvrtek v 18 hodin.

Domácím se sice v soutěži vůbec nedaří, když jsou se ziskem 14 bodů v 21 zápasech na předposledním 15. místě tabulky, ale povzbudit je může skutečnost, že v pondělní dohrávce 3. kola se jim povedlo vyhrát na ledě Chomutova. Dukla si tak připsala teprve třetí výhru v sezoně za tři body. Celkem má dnešní domácí celek v 21 utkáních 4 výhry (1x za 2 body) a 17 porážek (3x za bod) při skóre 42:69.

HC Vítkovice Steel
    Hosté by měli být papírovým favoritem dnešního zápasu. Vždyť se v tabulce nacházejí na třetím místě, a to pouhé tři body za vedoucí Plzní. V případě dnešní výhry jí mohou bodově dostihnout. V jednadvaceti zápasech si Vítkovice připsali celkem 13 výher za tři body, což je spolu s Plzní a Spartou zatím nejvíce. Pouze osmkrát odcházeli Slezané z ledu poraženi, a to ještě pětkrát za bod. Jejich bilance je 65:43 a právě 43 obdržených gólů je řadí k nejlepšímu týmu v počtu inkasovaných branek – nikdo jich doposud nedostal méně.

S dalšími informacemi se přihlásíme zhruba 15 minut před začátkem duelu.

HC Dukla Jihlava: Svoboda (Vacek) – Port, Tobola, Hohl, Dundáček, Půža, Leština, Kochánek – Beran, Jícha, Anděl – Dufek, Mahút, Střecha – Bambula, Dvořák, Balaštík – Nováček, Dupljaku, Marcilis. Trenér: Petr Svoboda.

HC Vítkovice Steel: Wanecki (Šimeček) – Klok, Štencel, Adamík, Hawlík, Puzič, Demel, Rudl, Charvát – Ollender, Illéš, Ballner – Blahuta, Rimmel, Zdráhal – Gelnar, Sysala, Česlík – Kafka, Jáchym, Gřeš. Trenér: Jakub Petr.

Rozhodčí: Doležal – Kotlík, Zídek.

00:01

00:07
    Hned po buly se ocitl u pravé tyče Waneckiho osamocený Anděl, který mířil těsně vedle.

00:39
    Šance i na druhé straně, Illéš se snadno dostal před Svoodu, který jeho zakončení má v lapačce. Tak to je úvod jako hrom!

01:15
    Střecha proti dvěma bekům kotouč za brankou Waneckého nevybojoval.

02:20
    Do útočného pásma nahodil kotouč Česlík, obrana domácích si následně před dotírajícím Sysalou pohlídala puk.

03:11
    Hawlikovu ránu tečoval Greš hodně vedle pravé tyče.

03:59
    Po rychlé akci hostí se z pravého kruhu pokusil o střelu Illéš, který mířil jen do hrudi Svobody.

04:06
    Střecha vyhrál buly a Dundáček za brankou rozjíždí útočnou akci domácích.

04:17
    Zakázané uvolnění Dukly Jihlava.

04:25
    Krátce po vzahování poslal kotouč do mlýnice před brankou Patrik Zdráhal. Svoboda toho sice moc neviděl, ale kotouč bez problémů chytil.

04:43
    K odraženému puku se před brankou dostal zcela volný Blahuta, který jej posílá vysoko nad. Tlak Vítkovic však pokračuje.

05:30
    Až Jiří Bambula poslal kotouč do středního pásma a Jihlava se tak po delším čase osvobozuje.

06:04
    Na Svobodu míří od modré jedna střela za druhou, Vítkovice jsou zatím výrazně lepším týmem.

06:18
    Domácí gólman si situaci u své pravé tyče pohlídal a zasedl puk.

06:47
    Hohl se pokusil na útodné modré najít Berana, ale přihrávku poslal příliš prudkou. Zakázané uvolnění.

07:04
    Anděl se po hezké individuální akci dostal až před branku, kde trefil pouze Waneckiho, což bylo dáno i tím, že jej zahákoval Dominik Rudl. Přesilovka pro Duklu.

Na vyloučení: 0-1.

07:39
    Hosté se sice na chvíli osvobodili, ale Dukla je znovu v útočném pásmu. Zatím však hlavně bojuje za brankou o kotouč.

08:18
    Přesilovka domácích po minutě a čtvrt končí, neboť se v souboji o puk provinil hákováním Ján Mahút.

Na vyloučení: 1-1.

08:37
    Illéš hledal povedeným pasem před brankou najíždějícího Samuela Ollendera, který kotouč těsně minul.

09:04
    Vítkovičtí hrají v plném počtu, následně se hra stěhuje před Svobodu, protože je pískáno zakázané uvolnění.

09:52
    Ač byli hosté téměř minutu před Svobodou, obranná čtveřice Dukly odvedla dobrou práci a střely Vítkovických se ke Svobodovi vůbec nedostaly.

10:18
    Jihlava je v plném počtu.

11:28
    Tomáš Střecha nabral ve středním pásmu rychlost a po pravé straně se dostal do útočného pásma, kde z pravého úhlu nahodil kotouč na Waneckého, který jej vyrazil. Do protiútoku tak pospíchají hosté.

12:01
    Po několika odrazech puku se do zakončení dostal před Svobodou zcela osamocený Ballner, jehož pokus gólman Dukly nadvakrát vyráží.

12:29
    Tvrdou střelou z prostoru levého kruhu nechal vyniknout domácího gólmana David Sysala.

13:36
    Sysalova rána z levé strany projela metr od pravé tyče Svobody.

14:07
    Přečíslení čtyři na tři v podání Jihlavských nevyšlo Jiřímu Bambulovi, který před modrou udělal o něco delší kličku a je tak pískán ofsajd.

14:33
    Zblokovaná střela Demela končí v ochranné síti, vzahovat se bude po pravici Svobody. Ještě předtím si gólman Dukly vyjel hodně z branky pro nahození hráčů hostů a měl co dělat, aby se stihl do své svatyně vrátit zpět.

14:39
    Hned po buly vystřelil Demel. Svoboda má puk ve své moci.

15:09
    Další zakázané uvolnění, i když tentokrát bych řekl, že hodně neúmyslné. Anděl spíše hledal rychlou přihrávkou Dufka, který sváděl s jedním z hostujících hráčů rychlostní souboj o puk.

15:39
    V krátkém časovém sledu vypálil od modré třikrát po sobě Hawlík, ale ani jednou nedonutil Svobodu k pořádnému zákroku. Následná rána Štencela trefila prvního hráče Dukly.

16:29
    Vítkovice jsou nyní v silném tlaku a Jihlava už téměř minutu a půl neúspěšně bojuje o kotouč. Zatím však při Svobodovi při střelách z modré a následných dorážkách stojí i trošku štěstí.

17:37
    Po delším čase se krátce hrálo před Waneckým. Střela Hohla od modré ale trefila prvního bránícího hráče a gólman Vítkovic tak nemusel zasahovat.

18:01
    Stejně tak byl zblokován pokus Bambuly z vrcholu pravého kruhu.

18:30
    Vítkovičtí hráči se dopustili zakázaného uvolnění.

18:49
    Anděl se dostal mezi kruhy k puku, ale příliš otálel a jeho následná přihrávka na Jíchu nebyla úspěšná.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:09
    Po rychlé akci Vítkovic vypálil z pravého kruhu Gelnar, gólman Dukly si připisuje další úspěšný zákrok.

19:20
    A nyní Svoboda vychytal Jáchyma, který zakončoval z prostorů mezi kruhy. Lapačka domácího gólmana je na místě.

19:53
    Moc nechybělo, aby Dvořák na pravém kruhu posunul kotouč na Berana, který by jinak šel sám na bránu.

20:00

První třetina je za námi. Vítkovičtí v ní byli o poznání lepším týmem a jen díky výbornému Svobodovi v brance Dukly je stav zatím bezgólový.

Další třetina začne přibližně v 18:45.

20:01

20:26
    Anděl se po dobré kombinaci domácích dostal do útočného pásma a z levého kruhu ještě hledal před brankou najíždějícího Jíchu, ke kterému puk těsně nedošel.

21:17
    Po střele Rudla od modré se kotouč odrazil k Blahutovi, stojícímu mezi kruhy, který v pádu zakončil těsně vedle.

21:58
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Hosté se zaslouženě ujímají vedení, když si před branku sjel JAKUB SYSALA a tentokrát se tváří v tvář Svobodovi již nemýlí. Asistence: Jakub Gelnar, Lukáš Klok.

23:21
    Ofsajd Vítkovic na útočné modré.

23:50
    Střela Berana vypadla Waneckému z výstroje, ale u odraženého puku byli nejdříve hráči hostí.

24:07
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlava srovnává stav zápasu. Hosté propadli ve středním pásmu, Půža výborně našel rozjetého TOMÁŠE STŘECHU, který upaloval sám na Waneckého a vymetl přesně levý horní roh jeho klece. Asistence: Václav Půža.

24:17
    Hned po buly se dostal k zakončení Bambula. Jeho ránu z levého kruhu zneškondil Wanecki.

24:30

24:42
    Ránu Česlíka z vrcholu pravého kruhu schoval Svoboda do lapačky.

24:47
    Dělovka Hawlíka od modré skončila na připraveném Svobodovi.

24:56
    Nyní měl domácí gólman i trošku štěstí. Byl již v pádu a nestihl by zřejmě reagovat na střelu Kafky, kterou před brankou zblokoval val jihlavských těl mimo tři tyče.

25:27
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

26:21
    Marcilis se snažil před brankou posunout puk na Nováčka, obrana Vítkovic ale byla pozorná a hosté hned založili rychlý útok, na jehož konci byla střela Illéše do lapačky Svobody.

26:59
    Jihlava se na útočné modré při útoku třech proti třem dopustila ofsajdu.

27:12
    Pozornost Svobody otestoval zblízka Martin Blahuta. Domácí gólman je v pořádné permanenci a kryje další střelecký pokus hostí.

27:32
    Dufek si výborně vybruslil mezi kruhy, kde se pokusil zakončit, ale trefil pouze brusle svého spoluhráče, konkrétně Mahúta.

28:19
    Mahút hledal po rychlé akci Dukly před brankou Střechu, přihrávku na střelce zatím jediného jihlavského gólu zblokoval Rudl.

28:23
    A právě Dominik Rudl (VIT) nyní dostává dvě minuty za podražení. Jihlava si tak zahraje druhou přesilovku.

Na vyloučení: 1-2.

29:06
    Po střele Toboly se u mantinelu poblíž pravého kruhu bojovalo o puk, Vítkovice nakonec byly šťastnější a vyhazují kotouč až ke Svobodovi.

29:37
    Česlík se v útoku dva na dva dostal k zakončení, ale byl tísněn obránci Dukly a nakonec Svobodu zblízka nepřekonal.

30:21
    Střechovu ránu se pokoušel před Waneckým tečovat Mahút, jenže se dopustil hry vysokou holí a Dukla tak musí ven z pásma.

30:23
    Hosté jsou v plném počtu.

30:45
    Gřeš si neporozuměl se svými beky a jeho přihrávka zpoza branky projela vyjela středem útočného pásma a dostala se až na druhou stranu kluziště.

31:13
    Tentokrát však Gřeš výborně přihrál mezi kruhy číhajícímu Kafkovi, proti jehož střele se opět zaskvěl Dominik Svoboda.

32:01
    Vítkovice se na útočné modré dopustili ofsajdu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

32:10
    Dlouhý pas Filipa Dundáčka končí zakázaným uvo¨lněním.

32:22
    Vítkovičtí rozjeli před brankou Dukly pořádný kolotoč, po kterém nejprve Demel z levého kruhu těsně minul levou tyčku Svobody a poté si Rimmel sjel od modré blíže ke středu, kde vypálil a přesně našel lapačku Svobody.

32:58
    Nyní už se Vítkovice dočkávají vedení a opět se dá říct, že zaslouženě. PETR ČESLÍK se před branou Jihlavy dostal k puku, který následně důrazem doslova dostrkal za brankovou čáru. Asistence: David Sysala.

33:53
    Další nebezpečný útok hostí kryje s vypětím všech sil u své pravé tyče Dominik Svoboda.

34:46
    Hosté to nyní před brankou Svobody již překombinovali, což je voda na mlýn pro domácí hokejisty.

35:01
    Moc nechybělo k tomu, aby se po střele Dufka dostal k dorážce před branou Střecha. Obrana Vítkovic si ale kotouč se štěstím pohlídala a ač se puk dostal k Hohlovi, ten jej poměrně zbytečně mezi kruhy ztratil.

35:49
    Kontr hostí končí zblokovanou ranou v ochranné síti. Jako poslední se kotouče dotkl vítkovický hráč.

36:38
    Velice snadno se Vítkovice dostávají do gólových šancí, jako nyní Sysala, který z mezikruží těsně minul klec.

37:17
    Beran na obranné modré laxně zabojoval o puk, který se dostal k Ollenderovi. Útočník hostí viděl mezi kruhy zcela volného DAVIDA BALLNERA, který z první nedává Svobodovi vůbec žádnou šanci. Asistence: Samuel Ollender, Patrik Demel.

38:40
    Hosté si zahrají druhou přesilovou hru v zápase, tentokrát na celé dvě minuty. Jan Marcilis (JIH) je potrestán dvěma minutami za sekání.

Na vyloučení: 2-2.

39:00
    V probíhající poslední minutě druhé třetiny se k odraženému puku v prostředku útočného pásma dostal Blahuta, který zamířil vysoko nad.

39:10
    Po rychlé akci se ke střele po přejetí útočné modré odvážil Václav Půža, mířil však hodně vedle levé tyče Waneckého.

40:00

Ve druhé třetině již hosté svojí převahu zúročili v góly. Na trefu Sysaly z dvaadvacáté minuty ještě stačil odpovědět Střecha, ale ve třiatřicáté minutě vrátil hostům vedení Petr Česlík a dvě minuty před koncem zvýšil na 1:3 David Ballner. Domácí by ve třetí třetině museli výrazně zlepšit svůj výkon, aby mohli vůbec pomýšlet na bodový zisk. Zatím spíše mohou být rádi, že není rozdíl ve skóre vyšší.

Další třetina začne přibližně v 19:33.

40:01

40:40
    Jihlava hraje v plném počtu, Vítkovice se během čtyřiceti vteřin přesilovky nedostali k zakončení.

41:11
    Ballnera pronikajícího po levé straně do pásma zastavil tvrdým hitem na mantinel Dominik Hohl.

42:56
    Anděl i proti čtyřem protihráčům udržel kotouč a nyní spolu s Beranem a Jíchou bojují o puk v útočném pásmu.

43:25
    Hosté byli úspěšnější a posílají kus černé gumy ven z pásma.

43:45
    Dufek se blýskl povedeným individuálním průnikem, na který stačil Wanecki zareagovat a zblízka chytá kotouč.

43:57
    Zakázané uvolnění hostí.

44:48
    Klok výborně objel branku a u levé tyče Svobody se snažil zakončit, což se mu nepodařilo kvůli faulu gólmana domácích.

44:49
    Dominik Svoboda (JIH) je za podražení vyloučen na dvě minuty. Trest odpykává Jiří Bambula.

Na vyloučení: 3-2.

45:06
    Střecha posílá puk do středního pásma a hosté tak budou muset začít znovu od své klece.

45:35
    Daniel Dvořák vyhazuje přes všechny čáry.

45:58
    Stejně tak jako nyní Ján Mahút, kterému vydatně pomohl Filip Dundáček. Bek Dukly za branou uštědřil jednomu z hráčů hostí pořádný hit.

46:37
    Půža se prodíral do útočného pásma a po přejetí modré čáry vystřelil. Jeho pokus byl zblokován nad branku.

46:49
    Dukla oslabení přestála bez úhony a hraje v plném počtu.

47:00
    Po střele Kloka od modré stínil řped brankou Mikuláš Rimmel tak důsledně, že srazil Svobodu na led. Je pískáno postavení útočnícího hráče v brankovišti.

47:16
    Tvrdá rána Porta od modré prolétla těsně nad horní tyčkou Waneckého.

47:33
    Gelnar se pokoušel najít mezeru mezi betony Svobody, který kotouč chytá, ač zprvu nevěděl, kde vůbec má puk.

47:56
    Pumelice Štencela prošla vedle pravé tyče Svobody.

48:22
    Tomáš Jáchym se provinil vysokou holí. Dukla si zahraje přesilovku pět na čtyři.

Na vyloučení: 3-3

48:32
    Anděl obkroužil branku, vhodný čas pro přihrávku svým spoluhráčům nenašel.

49:07
    Hosté se osvobozují.

49:38
    Stejně tak jako nyní, domácí se nemohou dostat do útočného pásma.

50:22

51:18
    Filip Nováček mohl získat puk za branou soupeře, jenže při otočce uklouzl a Vítkovice tak bez potíží zahajují rychlý kontr.

51:48
    Na jeho konci je pumelice Kloka od modré, kterou likviduje Svoboda.

51:48
    Oddechový čas Vítkovic.

52:15
    Dominik Rudl nabral puk až příliš na hokejku a vyhazuje puk mimo ledovou plochu, za což půjde za katr kvůli zdržování hry.

Na vyloučení: 3-4.

52:15
    Oddechový čas také na straně Dukly.

52:46
    Rozhodčí Doležal po mačkanici u mantinelu v pravém rohu obranného pásma Vítkovic přerušuje hru.

53:00
    Vítkovice se bez potíží osvobozují.

53:18
    Stejně tak jako nyní.

53:28
    Jihlavě se dnes přesilovky vůbec nedaří, Vítkovice se bez potíží brání a znovu vyhazují puk.

54:14
    Střechova střela z levé strany mířila k levé tyčce Waneckého, kde byl připraven jeho beton.

54:15
    Hosté hrají v plném počtu.

54:25
    Ale ne na dlouho, protože Slezané hráli v šesti a znovu tak půjdou do čtyřech. Trest si odpyká Tomáš Jáchym.

Na vyloučení: 3-5.

54:35
    Je rozhodnuto. Po buly se k puku dostal ADAM HAWLÍK, který projel po levé straně do útočného pásma jako nůž máslem a z levého kruhu se trefil přesně nad vyrážečku Svobody. Jihlava inkasovaným gólem v oslabení pouze dokresluje svůj špatný výkon.

54:48
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

56:20
    Vítkovice na konci přesilovky vyhráli souboj o puk za brankou a následně vyhazují.

56:25

57:51
    I v samotném závěru je více rušno před brankou Svobody.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, o výsledku zápasu je rozhodnuto.

58:11
    Svoboda a jeho spoluhráči v poli se s vypětím všech sil ubránili búru, když přestáli obrovský závar před branou.

60:00

S konstatováním, že juniorka HC Vítkovice Steel porazila jihlavskou Duklu poměrem 1:4 se s Vámi loučí a zase příště napočtenou se těší Tomáš Lysý. (21:57:24)

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 25. Střecha (Půža) – 22. Sysala (Gelnar, Klok), 33. Česlík (Sysala), 38. Ballner (Ollender, Demel), 55. Hawlík

HC Vítkovice Ridera: Wanecki (Šimeček) – Klok, Štencel, Adamík, Hawlík, Puzič, Demel, Rudl, Charvát – Ollender, Illéš, Ballner – Blahuta, Rimmel, Zdráhal – Gelnar, Sysala, Česlík – Kafka, Jáchym, Gřeš. Trenér: Jakub Petr.

Rozhodčí: Doležal – Kotlík, Zídek