Zlín – Pardubice 2:3 (0:1 po s.n.) | HC Litvínov – Kladno 2:4 (kon.) | Olomouc – Kometa Brno 1:6 (kon.)
Jihlava – Vítkovice 1:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
1:4 (0:0, 1:3, 0:1)
HC Vítkovice Ridera
Čtvrtek 30.10.2014, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • DHL Extraliga juniorů

58:11
    Svoboda a jeho spoluhráči v poli se s vypětím všech sil ubránili búru, když přestáli obrovský závar před branou.

54:35
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Je rozhodnuto. Po buly se k puku dostal ADAM HAWLÍK, který projel po levé straně do útočného pásma jako nůž máslem a z levého kruhu se trefil přesně nad vyrážečku Svobody. Jihlava inkasovaným gólem v oslabení pouze dokresluje svůj špatný výkon.

54:25
    Ale ne na dlouho, protože Slezané hráli v šesti a znovu tak půjdou do čtyřech. Trest si odpyká Tomáš Jáchym.

Na vyloučení: 3-5.

52:15
    Dominik Rudl nabral puk až příliš na hokejku a vyhazuje puk mimo ledovou plochu, za což půjde za katr kvůli zdržování hry.

Na vyloučení: 3-4.

48:22
    Tomáš Jáchym se provinil vysokou holí. Dukla si zahraje přesilovku pět na čtyři.

Na vyloučení: 3-3

47:33
    Gelnar se pokoušel najít mezeru mezi betony Svobody, který kotouč chytá, ač zprvu nevěděl, kde vůbec má puk.

44:49
    Dominik Svoboda (JIH) je za podražení vyloučen na dvě minuty. Trest odpykává Jiří Bambula.

Na vyloučení: 3-2.

43:45
    Dufek se blýskl povedeným individuálním průnikem, na který stačil Wanecki zareagovat a zblízka chytá kotouč.

38:40
    Hosté si zahrají druhou přesilovou hru v zápase, tentokrát na celé dvě minuty. Jan Marcilis (JIH) je potrestán dvěma minutami za sekání.

Na vyloučení: 2-2.

37:17
    Beran na obranné modré laxně zabojoval o puk, který se dostal k Ollenderovi. Útočník hostí viděl mezi kruhy zcela volného DAVIDA BALLNERA, který z první nedává Svobodovi vůbec žádnou šanci. Asistence: Samuel Ollender, Patrik Demel.

32:58
    Nyní už se Vítkovice dočkávají vedení a opět se dá říct, že zaslouženě. PETR ČESLÍK se před branou Jihlavy dostal k puku, který následně důrazem doslova dostrkal za brankovou čáru. Asistence: David Sysala.

31:13
    Tentokrát však Gřeš výborně přihrál mezi kruhy číhajícímu Kafkovi, proti jehož střele se opět zaskvěl Dominik Svoboda.

28:23
    A právě Dominik Rudl (VIT) nyní dostává dvě minuty za podražení. Jihlava si tak zahraje druhou přesilovku.

Na vyloučení: 1-2.

24:56
    Nyní měl domácí gólman i trošku štěstí. Byl již v pádu a nestihl by zřejmě reagovat na střelu Kafky, kterou před brankou zblokoval val jihlavských těl mimo tři tyče.

24:07
    Dukla právě vstřelila branku!
    Jihlava srovnává stav zápasu. Hosté propadli ve středním pásmu, Půža výborně našel rozjetého TOMÁŠE STŘECHU, který upaloval sám na Waneckého a vymetl přesně levý horní roh jeho klece. Asistence: Václav Půža.

21:58
    Hosté se zaslouženě ujímají vedení, když si před branku sjel JAKUB SYSALA a tentokrát se tváří v tvář Svobodovi již nemýlí. Asistence: Jakub Gelnar, Lukáš Klok.

21:17
    Po střele Rudla od modré se kotouč odrazil k Blahutovi, stojícímu mezi kruhy, který v pádu zakončil těsně vedle.

20:26
    Anděl se po dobré kombinaci domácích dostal do útočného pásma a z levého kruhu ještě hledal před brankou najíždějícího Jíchu, ke kterému puk těsně nedošel.

19:20
    A nyní Svoboda vychytal Jáchyma, který zakončoval z prostorů mezi kruhy. Lapačka domácího gólmana je na místě.

12:29
    Tvrdou střelou z prostoru levého kruhu nechal vyniknout domácího gólmana David Sysala.

12:01
    Po několika odrazech puku se do zakončení dostal před Svobodou zcela osamocený Ballner, jehož pokus gólman Dukly nadvakrát vyráží.

08:18
    Přesilovka domácích po minutě a čtvrt končí, neboť se v souboji o puk provinil hákováním Ján Mahút.

Na vyloučení: 1-1.

07:04
    Anděl se po hezké individuální akci dostal až před branku, kde trefil pouze Waneckiho, což bylo dáno i tím, že jej zahákoval Dominik Rudl. Přesilovka pro Duklu.

Na vyloučení: 0-1.

04:43
    K odraženému puku se před brankou dostal zcela volný Blahuta, který jej posílá vysoko nad. Tlak Vítkovic však pokračuje.

00:39
    Šance i na druhé straně, Illéš se snadno dostal před Svoodu, který jeho zakončení má v lapačce. Tak to je úvod jako hrom!

00:07
    Hned po buly se ocitl u pravé tyče Waneckiho osamocený Anděl, který mířil těsně vedle.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 25. Střecha (Půža) – 22. Sysala (Gelnar, Klok), 33. Česlík (Sysala), 38. Ballner (Ollender, Demel), 55. Hawlík

HC Dukla Jihlava: Svoboda (Vacek) – Port, Tobola, Hohl, Dundáček, Půža, Leština, Kochánek – Beran, Jícha, Anděl – Dufek, Mahút, Střecha – Bambula, Dvořák, Balaštík – Nováček, Dupljaku, Marcilis. Trenér: Petr Svoboda.
    HC Vítkovice Ridera: Wanecki (Šimeček) – Klok, Štencel, Adamík, Hawlík, Puzič, Demel, Rudl, Charvát – Ollender, Illéš, Ballner – Blahuta, Rimmel, Zdráhal – Gelnar, Sysala, Česlík – Kafka, Jáchym, Gřeš. Trenér: Jakub Petr.

Rozhodčí: Doležal – Kotlík, Zídek