Plzeň – Slavia 1:3 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 3:1 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 5:2 (kon.)
Olomouc – Kometa Brno 2:4 (kon.) | Liberec – Zlín 3:2 (kon.) | Sparta – K. Vary 5:4 (po pr.)
HC Škoda Plzeň
1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
HC Slavia Praha
Pátek 31.10.2014, 17:30 • ČEZ Aréna, Plzeň • Tipsport extraliga

Z ČEZ Arény je to pro dnešek vše, přeji Vám hezký zbytek dne. U příštího přenosu se těší Jan Picka.

Zásahy brankářů ve třetí třetině:

Matěj Machovský (PLZ) – 5

Dominik Furch (SLA) – 5

Plzeň nesupěla ani dnes, na domácím ledě podlehla Slavii. Všechny branky byly k vidění v poslední třetině, Slavia dokonce udeřila v oslabení a vedení si již pohlídala.

Nejlepším hráčem Plzně se stal Jakub Lev. Na straně Slavie byl nejlepší Dominik Furch.

60:00
    J. DOLEŽAL - 1:3

59:59
    Slavia právě vstřelila branku!
    Vteřinu před koncem se do opuštěné klece trefuje JIŘÍ DOLEŽAL (1+3)! Asistence: Jaroslav Bednář (6+12), Daniel Krejčí (2+2).

59:23
    Slavia v klidu kombinuje okolo Machovského.

58:51
    Hollweg teď pěkným hitem odstavil od puku Stránského.

58:20
    Plzeň se osvobozuje.

58:06
    Velká komplikace pro Plzeň, Václav Pletka (PLZ) dostává dvě minuty za držení hole.

57:46

57:12
    Kubka pálil od modré a Balej se snažil tečovat. Furch s obtížemi chytá.

56:45
    Sešívaní vyhazují.

56:23
    Lev chtěl vypálit, nicméně puk mu sjel z čepele.

55:46
    Šance pro domácí, dvě minuty inkasuje David Štich (SLA) za podražení.

55:12

55:03
    Skvělá práce Bednáře, který i bez hole zastavil Hollwega v úniku.

54:33
    Sklenář se k puku nedostal a Hollweg s Dvořákem Plzeň osvobozují.

53:51
    Bednář pálil od modré, Machovský chytá. Dorážet se ještě pokoušel Poletín.

53:30
    Jeřábek uzmul puk Sklenářovi a vyhodil.

53:12
    Vyloučen Lukáš Pulpán (PLZ) za nedovolené bránění.
    LEV - 1:2

52:26
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A máme sníženo! O gól Plzně se postarali čerství reprezentanti. Dominik Simon prošel s pukem do útočného pásma, poslal ho před bránu, kde ho ztečoval JAKUB LEV (5+2) mimo Furchův dosah! Asistence: Dominik Simon (1+5), Vojtěch Mozík (3+4).

52:05
    Jeřábkovi se opět nepovedlo rozehrát, Plzeň začíná od Machovského.

51:25
    Domácí v plném počtu. Pokračuje přesilovka Plzně.

51:06
    Kadlec pálil, střela k Furchovi neprošla.

50:38
    Pletka přihrál na Simona, ten tvrdou ranou Furcha nepřekonal.

49:52
    Probíhá komerční pauza, bude následovat hra ve čtyřech.

49:52
    Dnešní duel sleduje celkem 4641 diváků!

49:52
    Další trest, René Školiak (SLA) odpyká dvě + dvě minuty za vysokou hůl.

49:42

49:19
    Matěj Machovský (PLZ) navíc inkasuje dvě minuty za vyhození puku mimo hřiště. Trest odpykává Ján Sýkora.
    POLETÍN - 0:2

48:57
    Obrovská chyba plzeňské obrany při rozehrávce! MICHAL POLETÍN (6+3) vystihl špatnou přihrávku a vymetl horní roh Machovského branky. Slavia udeřila v oslabení. Bez asistence.

48:28
    Furch si počkal na Kratěnu a ukryl jeho střelu v lapačce.

47:58
    Plzni se nedaří a Slavia vyhazuje.

47:45
    Furchův první zákrok.

47:34
    Přesilovka pro domácí, Jiří Doležal (SLA) si odpyká dvě minuty se krosček.

46:37
    Plzeň se tlačí dopředu a snaží se vyrovnat.
    BEDNÁŘ - 0:1

46:12
    První gól zápasu střílí až ve třetí části kapitán hostů JAROSLAV BEDNÁŘ (6+11)! Stránský výborně vybojoval puk za brankou, poslal ho před Machovského, kde číhal kanonýr Bednář a neměl problém skórovat. Asistence: Jan Stránský (3+4), Jiří Doležal (0+3).

44:40
    Školiak nepříjemně pálil z pravého kruhu, Machovský puk vyrazil.

44:04
    Mozík vystřelil, jeho pokus skončil v rohu hřiště.

43:10
    Ján Sýkora už se chystal vypálit, hosté mu kotouč sebrali.

42:36
    Hollweg pálil z pravé strany, Furch vyrazil puk maskou do ochranné sítě.

42:27
    Hra je nepřesná, ani jeden tým nemůže rozehrát. Zakázané uvolnění hostů.

40:59
    Slavia vyhodila kotouč, ale icing se nepíská, puk byl tečovaný.

40:36
    První zákrok si připsal Machovský, plzeňský brankář se zásahem neměl problém.

40:01

Oba týmy jsou na ledové ploše, poslední třetina začne přibližně za jednu minutu.

Zásahy brankářů ve druhé třetině:

Matěj Machovský (PLZ) – 4

Dominik Furch (SLA) – 13

Je za nám další třetina dnešního utkání, duel je zatím velmi nudný, k vidění zatím nebyla ani jedna branka. Skórovat mohl v úniku Klhůfek, ale Machovský jeho pokus kryl. Na druhé straně zahrozili Pletka s Jánem Sýkorou, nicméně i Furch je zatím nepřekonán.

Další třetina začne přibližně v 19:11.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:36
    Klhůfek dvakrát pálil, dvakrát mimo branku. Na brankovišti ještě dorážel Školiak, ale Machovský je připraven.

39:05
    Balej puk nezpracoval, icing Škody.

38:37
    Kratěna upadl po souboji s Poletínem, vylučovat se nebude.

38:17
    Sešívaní vyhazují na zakázané uvolnění.

38:08
    Plzeň v útočném pásmu nic nepředvedla, brankář Furch opět puk ukryl ve své výstroji.

37:19
    Vhazování před Dominikem Furchem.

37:06
    Mozík zavezl puk za bránu a uklidňuje hru.

36:48

36:16
    Hollweg opět vyhazuje, Machovský zatím žádnou práci neměl.

35:41
    Sešívaným se přesilovka nedaří, zastavil je ofsajd.

35:27
    Plzeň je ve čtyřech, hosté kompletní.

35:00
    Plzeň vyhazuje.

34:48
    Slavia si zkusí přesilovku 4 na 3, Branislav Kubka (PLZ) odchází na dvě minuty za vysokou hůl.

34:40
    Lev pálil z levého kruhu, Furch zasahovat nemusel.

34:00
    Kapitán Plzně Kratěna se prodral mezi kruhy, vypálit se mu však nepodařilo.

33:32
    Matěj Machovský kryje nahození od modré.

33:26
    Nic se neděje, rozhodčí rozpažil.

33:26
    Rozhodčí ještě prohlíží video, pravděpodobně kvůli šanci Doležala.

33:26
    Tomáš Sýkora (PLZ) inkasuje dvě minuty za hrubost a Jiří Doležal (SLA) za sekání. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

33:26
    Do Jiřího Doležala se teď pustil Sýkora, protože hostující útočník sekl Machovského.

33:09
    Pavel Kašpařík prověřil Furchovu pozornost, brankář hostů chytá puk do lapačky.

32:40
    Plzeň teď předvedla skvělou pasáž, Slavii přehrávala v útočném pásmu. Nakonec pálil Kubka, ale jeho rána byla sražena.

32:04
    Ján Sýkora se proháčkoval až před Furcha, hosté ho včas odzbrojili.

31:17
    A opět Furch zasahuje, vhazování po jeho levici.

30:56
    Po Simonově akci se k puku dostal Mozík, jeho střelu lapil hostující gólman. poradil si i s dorážejícím Pletkou.

29:45
    Na druhé straně to zkoušel Indrák, ale na Furcha si nepřišel.

29:25
    Hra je velmi nepřesná, Bednář se k puku nedostal.

28:51
    Tvrdá rána Jozefa Baleje od pravého mantinelu, Furch puk ukryl ve výstroji.

28:25
    Pavel Klhůfek ujížděl sám na Machovského, střelou mezi betony ho nepřekonal!

28:15
    Pletka hledal Kratěnu nebo Simona, hosté vyhazují.

27:18
    Rána Stránského Machovského neohrozila, skončila nad bránou.

26:35
    Michal Dvořák to zkoušel z pravého kruhu, Furch vyráží betonem.

26:15
    Ryan Hollweg protečoval do pásma, Dvořák však puk nevybojoval.

25:35

25:22
    Inidáni jsou statičtí, Slavia vyhazuje.

24:45
    Domácí zakládají další útok.

24:12
    Mozík to zkoušel od modré čáry, jeho pokus tečoval Pletka mimo tři tyče.

23:32
    Na trestné opět Pavel Kolařík (SLA), dostává dvě minuty za hákování.

23:20
    Kašpařík zachytil puk a mířil na Furcha, hosté ho faulovali.

23:10
    Ofsajd Plzně.

23:01
    V šanci byl Pletka, ale neuspěl.

22:58

22:35
    Kotouč vyletěl mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

22:20
    Václav Pletka nepřesně přihrál a Slavia vyhazuje.

21:45
    Další pokus Jeřábka, rána letěla nad branku.

21:20
    Jeřábek pálil od modré, poprvé Furch vyrazil, podruhé Lev tečoval mimo branku.

20:58
    Přesilovka pro Plzeň, na dvě minuty odchází Pavel Kolařík (SLA) za hrubost.

20:25
    Stránský výborně napadal, ale nakonec se ke střele nedostal.

20:01

Hráči obou týmů jsou na ledě, druhá část za moment vypukne.

Zásahy brankářů v první třetině:
    Matěj Machovský – 4
    Dominik Furch – 7

Další třetina začne přibližně v 18:18.

První třetina je za námi. Úvodní část mnoho krásy nenabídla, jedinou větší šanci měl plzeňský Václav Pletka, který Furcha z prostoru mezi kruhy nepřekonal.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:20
    Hollweg přihrává na beky, ti však nerozehráli přesně. Puk v hledišti.

18:43
    Indrák musí vyklidit útočné pásmo.

17:56
    V krátkém sledu pálili Balej a Boháč, brankář Fuch je zatím velice pozorný.

17:46
    Pletka nahodil na Furcha, ten kryje puk do lapačky.

17:22
    Skvělá práce Kubky a Simona v útočném pásmu, Slavia vyhazuje na zakázané uvolnění.

17:15

16:55
    Kotouč mimo hřiště, vhazování ve středním pásmu.

16:35
    Tvrdá Novákova rána, Machovský s problémy zasahuje.

16:08
    Lev bojoval za brankou, ušetřil mnoho vteřin z oslabení.

15:25
    Veselý nahazoval od modré, jeho pokus skončil mimo.

15:11
    Další faul Škodovky, Dominik Boháč (PLZ) odchází na dvě minuty za hákování.

14:16
    Pěkná přihrávka Kadlece, Kratěna byl však v ofsajdu a nemohl hrát.

13:40
    V souboji kapitánů Kratěna přetlačil Bednáře, ale rozhodčí přerušili hru kvůli zašlápnutému kotouči.

13:05
    Slávisté bojují v útočném pásmu, plzeňská obrana je pozorná.

12:37
    Zakázané uvolnění domácích.

12:04
    Tomáš Sýkora se dlouho rozmýšlel, zda vypálit. Jeho rána skončila mimo branku.

11:05
    Plzeň zahajuje další útok, na ledě je Kašpaříkova lajna.

10:19
    Přihrávka rukou v podání Klhůfka, vhazuje se ve středním pásmu.

09:35

09:05
    A opět výtečně zahráli Lev a Dvořák, první jmenovaný posílá puk za Furchovu bránu.

08:30
    Škoda se osvobozuje.

08:15
    Další pokus Bednáře, střela letěla mimo.

08:05
    Bednář pálil od modré, Ryan Hollweg padl do jeho rány a puk končí mimo hřiště.

07:37
    Výborně Mozík, domácí bek vyhodil přes všechny čáry.

07:31
    Lukáš Pulpán (PLZ) inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.

07:12
    A opět Pletka, tentokrát nahazoval před bránu. Zblokovaný puk ukryl Furch v lapačce.

06:50
    Probíhá komerční pauza.

06:49
    Pěkná akce domácích! Simon vybojoval puk, přihrál na Kratěnu, ten však ještě přiťukl na volného Pletku, kterého vychytal Furch!

05:56
    Veselý teď udržel puk na modré a nahodil ho za bránu.

03:44
    Domácím se nedaří udržet v útočném pásmu, Slavia vyhazuje.

03:10
    Mozík pálil od modré, Furch jeho ránu kryje.

02:48
    Vyloučení na straně Slavie, dvě minuty dostává Tomáš Beňovič (SLA) za podražení.

02:30
    Další pěkná rána Kašpaříka letěla těsně mimo.

02:10
    Navrátilec Kašpařík střílel z levého kruhu, se zblokovaným pokusem Furch problémy neměl.

01:40
    Signalizovaný ofsajd, Slavia musí vyklidit pásmo.

01:17
    Plzeň opět nerozehrála přesně, další zakázané uvolnění.

01:07
    Máme tu první icing, hra se vrátí před Machovského.

00:35
    Plzeňští se hnali dopředu, Simon ale ztratil puk v útočném pásmu.

00:01

Slávisté také vjíždějí na led, utkání za malý moment začne!

Domácí indiáni nastupují na led, plzeňské publikum je vítá potleskem, připravili si i pěkné choreo.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek "A", Kadlec "A", Boháč, Mozík, Pulpán, Kubka, Sklenička – Pletka, Simon, Kratěna "C" – J. Sýkora, Lev, Balej – Schleiss, Kašpařík, Indrák – Hollweg, T. Sýkora, Dvořák – Kubalík

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Veselý, Krejčí, Kolařík "A", Štich, Knot, Beňovič, Novák, Barák – J. Doležal, Vas, Stránský – Tomica "A", Bednář "C", Sklenář – T. Doležal, Školiak, Klhůfek – Poletín

Rozhodčí: Robin Šír, Tomáš Horák – Tomáš Brejcha, Libor Suchánek.

Za Škodovku dnes nastoupí uzdravený Pavel Kašpařík, který letos odehrál pouze první kolo na Spartě. Do sestavy se vrací i kapitán Ondřej Kratěna.

ZAJÍMAVOSTI
    Za Slavii momentálně nastupuje několik hokejistů, kteří dříve působili v Plzni. Například brankář Adam Svoboda, který se Škodou získal mistrovský titul, obránce David Štich, útočníci Jaroslav Bednář, působící v Plzni v sezóně 1997-98, dále Jan Stránský, který na západě Čech začal s hokejem, a především Tomáš Vlasák, zručný útočník, který je momentálně zraněný, v dresu indiánů zažil jedno z nejlepších období v kariéře.

Na straně domácích ve Slavii působili obránce Petr Kadlec, dlouholetý kapitán Pražanů. Několik sezón v týmu hostů odehrál i útočník Tomáš Divíšek.

Škodovka se připsala i úspěch na mezinárodním poli, když tři hráči Plzně byli reprezentačním koučem Vladimírem Růžičkou nominováni na Karjala Cup, který se bude konat ve Finsku. Konkrétně se jedná o obránce Vojtěcha Mozíka, v útoku se představí Dominik Simon a Jakub Lev. Mezi náhradníky se ještě probojovali brankář Matěj Machovský a obránce Jakub Jeřábek.

Slovenské národní barvy bude na turnaji v Mnichově hájit i šikovný útočník Plzně s číslem sedmnáct Ján Sýkora. Slávisté se v české nominaci neobjevili, naopak za Slovensko si se Sýkorou zahraje obránce Juraj Valach.

HC SLAVIA PRAHA
    Sešívaní jsou na tom podobně jako domácí Škoda, v letošním ročníku Tipsport extraligy se jim příliš nedaří. Pražanům aktuálně patří dvanáctá pozice v tabulce, letos dokázali zatím nasbírat osmnáct bodů.

V posledních třech duelech si svěřenci Ladislava Lubiny připsali čtyři body. Nejprve ztratili dobře rozehraný zápas proti nováčkovi z Olomouce, kterému podlehli 2:3 po nájezdech. Další duel Pražané odehráli v Liberci, utkání se jim však nepovedlo a prohráli 4:1. Poté se představili na domácím ledě, jejich soupeřem byl Litvínov. V tomto duelu ukázali slávisté charakter a předvedli obrat z říše snů. Chemici sice vedli 0:3, ale Pražané se nevzdali a nakonec zápas vyhráli v poměru 6:3.

První místo v produktivitě týmu si svými výkony zajistil kapitán Jaroslav Bednář, šikovný útočník vstřelil pět branek a připsal si jedenáct asistencí. Nejproduktivnějším obráncem Slavie je slovenský bek Juraj Valach, urostlý obránce zaznamenal pět gólů a na další čtyři přihrál.

HC ŠKODA PLZEŇ
    Plzeňští mají po šestnácti odehraných kolech na svém kontě devatenáct bodů a momentálně jim patří desátá příčka v tabulce. Domácí jistě nemohou být s touto bilancí spokojení, trápí je především mizerná koncovka.

Škodovka se představí v ČEZ Aréně po třech utkáních, které odehrála na venkovních kluzištích. Trojboj načali indiáni v Liberci, kde zvítězili 1:2, o obě branky se postaral útočník Václav Pletka. V dalším kole Plzeňští nestačili na Litvínov, kterému podlehli 1:0. Naposledy se svěřenci Milana Razýma představili v derby. V tomto duelu zaznamenal svůj první gól v sezóně útočník Ryan Hollweg, nicméně Plzeň na Karlovy Vary nestačila a prohrála 2:1.

Nejproduktivnějším hráčem Plzně je útočník Václav Pletka. Velký bojovník v řadách Škody si v letošní sezóně připsal tři góly a k nim přidal osm asistencí. Nejvíce bodů mezi obránci má Vojtěch Mozík. Tento bek s tvrdou ránou vstřelil tři góly a zaznamenal i stejný počet přihrávek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jan Picka

Branky a nahrávky: 53. Lev (Simon, Mozík) – 47. Bednář (Stránský, J. Doležal), 49. Poletín, 60. J. Doležal (Bednář, Krejčí)

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Krejčí, Kolařík "A", Štich, Knot, Beňovič, Novák, Barák – J. Doležal, Vas, Stránský – Tomica "A", Bednář "C", Sklenář – T. Doležal, Školiak, Klhůfek – Poletín (Veselý)

Rozhodčí: Robin Šír, Tomáš Horák – Tomáš Brejcha, Libor Suchánek