Plzeň – Slavia 1:3 (kon.) | Litvínov – Mladá Boleslav 3:1 (kon.) | Pardubice – Mountfield HK 5:2 (kon.)
Olomouc – Kometa Brno 2:4 (kon.) | Liberec – Zlín 3:2 (kon.) | Sparta – K. Vary 5:4 (po pr.)
HC Škoda Plzeň
1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
HC Slavia Praha
Pátek 31.10.2014, 17:30 • ČEZ Aréna, Plzeň • Tipsport extraliga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

HC ŠKODA PLZEŇ
    Plzeňští mají po šestnácti odehraných kolech na svém kontě devatenáct bodů a momentálně jim patří desátá příčka v tabulce. Domácí jistě nemohou být s touto bilancí spokojení, trápí je především mizerná koncovka.

Škodovka se představí v ČEZ Aréně po třech utkáních, které odehrála na venkovních kluzištích. Trojboj načali indiáni v Liberci, kde zvítězili 1:2, o obě branky se postaral útočník Václav Pletka. V dalším kole Plzeňští nestačili na Litvínov, kterému podlehli 1:0. Naposledy se svěřenci Milana Razýma představili v derby. V tomto duelu zaznamenal svůj první gól v sezóně útočník Ryan Hollweg, nicméně Plzeň na Karlovy Vary nestačila a prohrála 2:1.

Nejproduktivnějším hráčem Plzně je útočník Václav Pletka. Velký bojovník v řadách Škody si v letošní sezóně připsal tři góly a k nim přidal osm asistencí. Nejvíce bodů mezi obránci má Vojtěch Mozík. Tento bek s tvrdou ránou vstřelil tři góly a zaznamenal i stejný počet přihrávek.

HC SLAVIA PRAHA
    Sešívaní jsou na tom podobně jako domácí Škoda, v letošním ročníku Tipsport extraligy se jim příliš nedaří. Pražanům aktuálně patří dvanáctá pozice v tabulce, letos dokázali zatím nasbírat osmnáct bodů.

V posledních třech duelech si svěřenci Ladislava Lubiny připsali čtyři body. Nejprve ztratili dobře rozehraný zápas proti nováčkovi z Olomouce, kterému podlehli 2:3 po nájezdech. Další duel Pražané odehráli v Liberci, utkání se jim však nepovedlo a prohráli 4:1. Poté se představili na domácím ledě, jejich soupeřem byl Litvínov. V tomto duelu ukázali slávisté charakter a předvedli obrat z říše snů. Chemici sice vedli 0:3, ale Pražané se nevzdali a nakonec zápas vyhráli v poměru 6:3.

První místo v produktivitě týmu si svými výkony zajistil kapitán Jaroslav Bednář, šikovný útočník vstřelil pět branek a připsal si jedenáct asistencí. Nejproduktivnějším obráncem Slavie je slovenský bek Juraj Valach, urostlý obránce zaznamenal pět gólů a na další čtyři přihrál.

ZAJÍMAVOSTI
    Za Slavii momentálně nastupuje několik hokejistů, kteří dříve působili v Plzni. Například brankář Adam Svoboda, který se Škodou získal mistrovský titul, obránce David Štich, útočníci Jaroslav Bednář, působící v Plzni v sezóně 1997-98, dále Jan Stránský, který na západě Čech začal s hokejem, a především Tomáš Vlasák, zručný útočník, který je momentálně zraněný, v dresu indiánů zažil jedno z nejlepších období v kariéře.

Na straně domácích ve Slavii působili obránce Petr Kadlec, dlouholetý kapitán Pražanů. Několik sezón v týmu hostů odehrál i útočník Tomáš Divíšek.

Škodovka se připsala i úspěch na mezinárodním poli, když tři hráči Plzně byli reprezentačním koučem Vladimírem Růžičkou nominováni na Karjala Cup, který se bude konat ve Finsku. Konkrétně se jedná o obránce Vojtěcha Mozíka, v útoku se představí Dominik Simon a Jakub Lev. Mezi náhradníky se ještě probojovali brankář Matěj Machovský a obránce Jakub Jeřábek.

Slovenské národní barvy bude na turnaji v Mnichově hájit i šikovný útočník Plzně s číslem sedmnáct Ján Sýkora. Slávisté se v české nominaci neobjevili, naopak za Slovensko si se Sýkorou zahraje obránce Juraj Valach.

Za Škodovku dnes nastoupí uzdravený Pavel Kašpařík, který letos odehrál pouze první kolo na Spartě. Do sestavy se vrací i kapitán Ondřej Kratěna.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek "A", Kadlec "A", Boháč, Mozík, Pulpán, Kubka, Sklenička – Pletka, Simon, Kratěna "C" – J. Sýkora, Lev, Balej – Schleiss, Kašpařík, Indrák – Hollweg, T. Sýkora, Dvořák – Kubalík

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Veselý, Krejčí, Kolařík "A", Štich, Knot, Beňovič, Novák, Barák – J. Doležal, Vas, Stránský – Tomica "A", Bednář "C", Sklenář – T. Doležal, Školiak, Klhůfek – Poletín

Rozhodčí: Robin Šír, Tomáš Horák – Tomáš Brejcha, Libor Suchánek.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Domácí indiáni nastupují na led, plzeňské publikum je vítá potleskem, připravili si i pěkné choreo.

Slávisté také vjíždějí na led, utkání za malý moment začne!

00:01

00:35
    Plzeňští se hnali dopředu, Simon ale ztratil puk v útočném pásmu.

01:07
    Máme tu první icing, hra se vrátí před Machovského.

01:17
    Plzeň opět nerozehrála přesně, další zakázané uvolnění.

01:40
    Signalizovaný ofsajd, Slavia musí vyklidit pásmo.

02:10
    Navrátilec Kašpařík střílel z levého kruhu, se zblokovaným pokusem Furch problémy neměl.

02:30
    Další pěkná rána Kašpaříka letěla těsně mimo.

02:48
    Vyloučení na straně Slavie, dvě minuty dostává Tomáš Beňovič (SLA) za podražení.

03:10
    Mozík pálil od modré, Furch jeho ránu kryje.

03:44
    Domácím se nedaří udržet v útočném pásmu, Slavia vyhazuje.

05:56
    Veselý teď udržel puk na modré a nahodil ho za bránu.

06:49
    Pěkná akce domácích! Simon vybojoval puk, přihrál na Kratěnu, ten však ještě přiťukl na volného Pletku, kterého vychytal Furch!

06:50
    Probíhá komerční pauza.

07:12
    A opět Pletka, tentokrát nahazoval před bránu. Zblokovaný puk ukryl Furch v lapačce.

07:31
    Lukáš Pulpán (PLZ) inkasuje dvě minuty za nedovolené bránění.

07:37
    Výborně Mozík, domácí bek vyhodil přes všechny čáry.

08:05
    Bednář pálil od modré, Ryan Hollweg padl do jeho rány a puk končí mimo hřiště.

08:15
    Další pokus Bednáře, střela letěla mimo.

08:30
    Škoda se osvobozuje.

09:05
    A opět výtečně zahráli Lev a Dvořák, první jmenovaný posílá puk za Furchovu bránu.

09:35

10:19
    Přihrávka rukou v podání Klhůfka, vhazuje se ve středním pásmu.

11:05
    Plzeň zahajuje další útok, na ledě je Kašpaříkova lajna.

12:04
    Tomáš Sýkora se dlouho rozmýšlel, zda vypálit. Jeho rána skončila mimo branku.

12:37
    Zakázané uvolnění domácích.

13:05
    Slávisté bojují v útočném pásmu, plzeňská obrana je pozorná.

13:40
    V souboji kapitánů Kratěna přetlačil Bednáře, ale rozhodčí přerušili hru kvůli zašlápnutému kotouči.

14:16
    Pěkná přihrávka Kadlece, Kratěna byl však v ofsajdu a nemohl hrát.

15:11
    Další faul Škodovky, Dominik Boháč (PLZ) odchází na dvě minuty za hákování.

15:25
    Veselý nahazoval od modré, jeho pokus skončil mimo.

16:08
    Lev bojoval za brankou, ušetřil mnoho vteřin z oslabení.

16:35
    Tvrdá Novákova rána, Machovský s problémy zasahuje.

16:55
    Kotouč mimo hřiště, vhazování ve středním pásmu.

17:15

17:22
    Skvělá práce Kubky a Simona v útočném pásmu, Slavia vyhazuje na zakázané uvolnění.

17:46
    Pletka nahodil na Furcha, ten kryje puk do lapačky.

17:56
    V krátkém sledu pálili Balej a Boháč, brankář Fuch je zatím velice pozorný.

18:43
    Indrák musí vyklidit útočné pásmo.

19:20
    Hollweg přihrává na beky, ti však nerozehráli přesně. Puk v hledišti.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina je za námi. Úvodní část mnoho krásy nenabídla, jedinou větší šanci měl plzeňský Václav Pletka, který Furcha z prostoru mezi kruhy nepřekonal.

Další třetina začne přibližně v 18:18.

Zásahy brankářů v první třetině:
    Matěj Machovský – 4
    Dominik Furch – 7

Hráči obou týmů jsou na ledě, druhá část za moment vypukne.

20:01

20:25
    Stránský výborně napadal, ale nakonec se ke střele nedostal.

20:58
    Přesilovka pro Plzeň, na dvě minuty odchází Pavel Kolařík (SLA) za hrubost.

21:20
    Jeřábek pálil od modré, poprvé Furch vyrazil, podruhé Lev tečoval mimo branku.

21:45
    Další pokus Jeřábka, rána letěla nad branku.

22:20
    Václav Pletka nepřesně přihrál a Slavia vyhazuje.

22:35
    Kotouč vyletěl mimo hrací plochu, vhazuje se ve středním pásmu.

22:58

23:01
    V šanci byl Pletka, ale neuspěl.

23:10
    Ofsajd Plzně.

23:20
    Kašpařík zachytil puk a mířil na Furcha, hosté ho faulovali.

23:32
    Na trestné opět Pavel Kolařík (SLA), dostává dvě minuty za hákování.

24:12
    Mozík to zkoušel od modré čáry, jeho pokus tečoval Pletka mimo tři tyče.

24:45
    Domácí zakládají další útok.

25:22
    Inidáni jsou statičtí, Slavia vyhazuje.

25:35

26:15
    Ryan Hollweg protečoval do pásma, Dvořák však puk nevybojoval.

26:35
    Michal Dvořák to zkoušel z pravého kruhu, Furch vyráží betonem.

27:18
    Rána Stránského Machovského neohrozila, skončila nad bránou.

28:15
    Pletka hledal Kratěnu nebo Simona, hosté vyhazují.

28:25
    Pavel Klhůfek ujížděl sám na Machovského, střelou mezi betony ho nepřekonal!

28:51
    Tvrdá rána Jozefa Baleje od pravého mantinelu, Furch puk ukryl ve výstroji.

29:25
    Hra je velmi nepřesná, Bednář se k puku nedostal.

29:45
    Na druhé straně to zkoušel Indrák, ale na Furcha si nepřišel.

30:56
    Po Simonově akci se k puku dostal Mozík, jeho střelu lapil hostující gólman. poradil si i s dorážejícím Pletkou.

31:17
    A opět Furch zasahuje, vhazování po jeho levici.

32:04
    Ján Sýkora se proháčkoval až před Furcha, hosté ho včas odzbrojili.

32:40
    Plzeň teď předvedla skvělou pasáž, Slavii přehrávala v útočném pásmu. Nakonec pálil Kubka, ale jeho rána byla sražena.

33:09
    Pavel Kašpařík prověřil Furchovu pozornost, brankář hostů chytá puk do lapačky.

33:26
    Do Jiřího Doležala se teď pustil Sýkora, protože hostující útočník sekl Machovského.

33:26
    Tomáš Sýkora (PLZ) inkasuje dvě minuty za hrubost a Jiří Doležal (SLA) za sekání. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

33:26
    Rozhodčí ještě prohlíží video, pravděpodobně kvůli šanci Doležala.

33:26
    Nic se neděje, rozhodčí rozpažil.

33:32
    Matěj Machovský kryje nahození od modré.

34:00
    Kapitán Plzně Kratěna se prodral mezi kruhy, vypálit se mu však nepodařilo.

34:40
    Lev pálil z levého kruhu, Furch zasahovat nemusel.

34:48
    Slavia si zkusí přesilovku 4 na 3, Branislav Kubka (PLZ) odchází na dvě minuty za vysokou hůl.

35:00
    Plzeň vyhazuje.

35:27
    Plzeň je ve čtyřech, hosté kompletní.

35:41
    Sešívaným se přesilovka nedaří, zastavil je ofsajd.

36:16
    Hollweg opět vyhazuje, Machovský zatím žádnou práci neměl.

36:48

37:06
    Mozík zavezl puk za bránu a uklidňuje hru.

37:19
    Vhazování před Dominikem Furchem.

38:08
    Plzeň v útočném pásmu nic nepředvedla, brankář Furch opět puk ukryl ve své výstroji.

38:17
    Sešívaní vyhazují na zakázané uvolnění.

38:37
    Kratěna upadl po souboji s Poletínem, vylučovat se nebude.

39:05
    Balej puk nezpracoval, icing Škody.

39:36
    Klhůfek dvakrát pálil, dvakrát mimo branku. Na brankovišti ještě dorážel Školiak, ale Machovský je připraven.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Další třetina začne přibližně v 19:11.

Je za nám další třetina dnešního utkání, duel je zatím velmi nudný, k vidění zatím nebyla ani jedna branka. Skórovat mohl v úniku Klhůfek, ale Machovský jeho pokus kryl. Na druhé straně zahrozili Pletka s Jánem Sýkorou, nicméně i Furch je zatím nepřekonán.

Zásahy brankářů ve druhé třetině:

Matěj Machovský (PLZ) – 4

Dominik Furch (SLA) – 13

Oba týmy jsou na ledové ploše, poslední třetina začne přibližně za jednu minutu.

40:01

40:36
    První zákrok si připsal Machovský, plzeňský brankář se zásahem neměl problém.

40:59
    Slavia vyhodila kotouč, ale icing se nepíská, puk byl tečovaný.

42:27
    Hra je nepřesná, ani jeden tým nemůže rozehrát. Zakázané uvolnění hostů.

42:36
    Hollweg pálil z pravé strany, Furch vyrazil puk maskou do ochranné sítě.

43:10
    Ján Sýkora už se chystal vypálit, hosté mu kotouč sebrali.

44:04
    Mozík vystřelil, jeho pokus skončil v rohu hřiště.

44:40
    Školiak nepříjemně pálil z pravého kruhu, Machovský puk vyrazil.

46:12
    Slavia právě vstřelila branku!
    První gól zápasu střílí až ve třetí části kapitán hostů JAROSLAV BEDNÁŘ (6+11)! Stránský výborně vybojoval puk za brankou, poslal ho před Machovského, kde číhal kanonýr Bednář a neměl problém skórovat. Asistence: Jan Stránský (3+4), Jiří Doležal (0+3).
    BEDNÁŘ - 0:1

46:37
    Plzeň se tlačí dopředu a snaží se vyrovnat.

47:34
    Přesilovka pro domácí, Jiří Doležal (SLA) si odpyká dvě minuty se krosček.

47:45
    Furchův první zákrok.

47:58
    Plzni se nedaří a Slavia vyhazuje.

48:28
    Furch si počkal na Kratěnu a ukryl jeho střelu v lapačce.

48:57
    Obrovská chyba plzeňské obrany při rozehrávce! MICHAL POLETÍN (6+3) vystihl špatnou přihrávku a vymetl horní roh Machovského branky. Slavia udeřila v oslabení. Bez asistence.
    POLETÍN - 0:2

49:19
    Matěj Machovský (PLZ) navíc inkasuje dvě minuty za vyhození puku mimo hřiště. Trest odpykává Ján Sýkora.

49:42

49:52
    Další trest, René Školiak (SLA) odpyká dvě + dvě minuty za vysokou hůl.

49:52
    Dnešní duel sleduje celkem 4641 diváků!

49:52
    Probíhá komerční pauza, bude následovat hra ve čtyřech.

50:38
    Pletka přihrál na Simona, ten tvrdou ranou Furcha nepřekonal.

51:06
    Kadlec pálil, střela k Furchovi neprošla.

51:25
    Domácí v plném počtu. Pokračuje přesilovka Plzně.

52:05
    Jeřábkovi se opět nepovedlo rozehrát, Plzeň začíná od Machovského.

52:26
    Plzeň právě vstřelila branku!
    A máme sníženo! O gól Plzně se postarali čerství reprezentanti. Dominik Simon prošel s pukem do útočného pásma, poslal ho před bránu, kde ho ztečoval JAKUB LEV (5+2) mimo Furchův dosah! Asistence: Dominik Simon (1+5), Vojtěch Mozík (3+4).
    LEV - 1:2

53:12
    Vyloučen Lukáš Pulpán (PLZ) za nedovolené bránění.

53:30
    Jeřábek uzmul puk Sklenářovi a vyhodil.

53:51
    Bednář pálil od modré, Machovský chytá. Dorážet se ještě pokoušel Poletín.

54:33
    Sklenář se k puku nedostal a Hollweg s Dvořákem Plzeň osvobozují.

55:03
    Skvělá práce Bednáře, který i bez hole zastavil Hollwega v úniku.

55:12

55:46
    Šance pro domácí, dvě minuty inkasuje David Štich (SLA) za podražení.

56:23
    Lev chtěl vypálit, nicméně puk mu sjel z čepele.

56:45
    Sešívaní vyhazují.

57:12
    Kubka pálil od modré a Balej se snažil tečovat. Furch s obtížemi chytá.

57:46

58:06
    Velká komplikace pro Plzeň, Václav Pletka (PLZ) dostává dvě minuty za držení hole.

58:20
    Plzeň se osvobozuje.

58:51
    Hollweg teď pěkným hitem odstavil od puku Stránského.

59:23
    Slavia v klidu kombinuje okolo Machovského.

59:59
    Vteřinu před koncem se do opuštěné klece trefuje JIŘÍ DOLEŽAL (1+3)! Asistence: Jaroslav Bednář (6+12), Daniel Krejčí (2+2).
    J. DOLEŽAL - 1:3

60:00

Nejlepším hráčem Plzně se stal Jakub Lev. Na straně Slavie byl nejlepší Dominik Furch.

Plzeň nesupěla ani dnes, na domácím ledě podlehla Slavii. Všechny branky byly k vidění v poslední třetině, Slavia dokonce udeřila v oslabení a vedení si již pohlídala.

Zásahy brankářů ve třetí třetině:

Matěj Machovský (PLZ) – 5

Dominik Furch (SLA) – 5

Z ČEZ Arény je to pro dnešek vše, přeji Vám hezký zbytek dne. U příštího přenosu se těší Jan Picka.

Jan Picka

Branky a nahrávky: 53. Lev (Simon, Mozík) – 47. Bednář (Stránský, J. Doležal), 49. Poletín, 60. J. Doležal (Bednář, Krejčí)

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Krejčí, Kolařík "A", Štich, Knot, Beňovič, Novák, Barák – J. Doležal, Vas, Stránský – Tomica "A", Bednář "C", Sklenář – T. Doležal, Školiak, Klhůfek – Poletín (Veselý)

Rozhodčí: Robin Šír, Tomáš Horák – Tomáš Brejcha, Libor Suchánek