Jekatěrinburg – Čerepovec 3:5 (kon.) | Čeljabinsk – Jaroslavl 3:4 (po pr.) | Chanty-Mansijsk – N.Novgorod 3:2 (po pr.)
Toljatti – Soči 1:3 (kon.) | Nižněkamsk – Viťaz 2:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Omsk 5:4 (po pr.)
Petrohrad – Magnitogorsk 1:2 (kon.)
Traktor Čeljabinsk
3:4 (1:3, 2:0, 0:0 - 0:1)
Lokomotiv Jaroslavl
Čtvrtek 06.11.2014, 15:00 • Yunost Sport Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části KHL, v němž TRAKTOR ČELJABINSK přivítá na svém ledě LOKOMOTIV JAROSLAVL.

Traktor sbírá v posledních zápasech hlavně porážky, což je nikterak novinka pro tým, jenž se aktuálně nachází na stále ještě přijatelném devátém místě Východní konference. Dnešní souboj s Lokomotivem bude pro Traktor první domácí zápas po třech venkovních duelech, v nichž dvakrát prohrál (0:3 v Omsku a 0:1 v Jekatěrinburgu). Bodovat dokázal na ledě Salavatu Julajev, kde zvítězil 3:2 na nájezdy.

Tým ze Západní konference má na svém kontě aktuálně o jedenáct bodů více, než dnešní hostitel, ovšem v nabitější konferenci to nestačí na lepší, než sedmé místo. Pro Lokomotiv bude dnešní souboj v Čeljabinsku třetím venkovním zápasem v řadě, když v předchozích dvou pokaždé bodoval – v Čerepovci bral bod za prohru na nájezdy, v Chabarovsku pak zvítězil 3:2.

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Demčenko) – Quint, Kondraťjev, Borodkin, Piganovič, Katičev, Aťjušov, Vasilčenko, Davydov – Čistov, Bulis, Panov – Popov, Pěstunov, Glinkin – Růžička, Gubarev, Zavaruchin – Osnovin, Kokujov, Pěnkovskij

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, Jakovlev, Vasiljev, Holos, Pašnin, Gorochov, Ljubuškin, Višněvskij – Novotný, Plotnikov, Thornberg – Konkov, Galimov, Kartajev – Musatov, Sprukts, Platt – Kapustin, Gračjov

Rozhodčí: Ščeňjov, Beljajev – Sirotkin, Parfjonov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:35
    Jaroslavl poprvé v útočném pásmu, Garnett dokonce musí zasahovat.

00:48
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Švéd Kronwall pálí od modré, z levé strany, před Garnettem ještě do střely "sáhl" SERGEJ PLOTNIKOV, puk končí v brance, hosté vedou 1:0. Asistence: Jonas Holos a Staffan Kronwall.
    Sergej PLOTNIKOV - 0:1

01:17
    A hosté znovu útočí, domácím se nedaří vymanit z vlastní třetiny.

01:40
    Sanford si poprvé sáhl na puk, hra přerušena, vhazování po jeho levici.

02:36
    Domácí s pukem na vlastních hokejkách, ale ve vlastní třetině.

03:40
    Sanford nyní vytěsnil střelu Bulise z levého křídla, poté i dorážku Pěstunova z mezikruží, puk získávají hosté.

04:06
    Ofsajd Lokomotivu na útočné modré, rozhodčí přerušuje hru, vhazování ve středním pásmu.

04:32
    Prvním vyloučeným je domácí Jevgenij Katičev, který dostává dvouminutový trest za hákování.

04:55
    Jaroslavl v přesilovkovém rozestavení v útočném pásmu.

05:12
    Novotný s Plotnikovem něco vymýšlí na pravé straně.

05:33
    Nakonec se ale domácím podařilo vyhodit puk ze třetiny.

06:01
    Sergej Konkov se dostal z pravé strany před branku Traktoru, ale pak již nedokázal s pukem nic udělat.

06:32

06:58
    Po komerční přestávce se ke střele od modré dostává Panov, ale obrana soupeře puk zachytila.

07:38
    KIRILL KAPUSTIN nyní zmátl bránícího Borodkina, který čekal pohyb za branku, ale Kapustin udělal rychlou kličku, dostal se před branku, kde přesně umístěnou střelou zápěstím překonává i Garnetta. Asistence: Sergej Koňkov.
    Kirill KAPUSTIN - 0:2

07:38
    Oddechový čas pro domácí.

08:08
    Traktor zatím marně hledá recept na jednoduše hrajícího soupeře, který má převahu.

08:46
    Vhazování ve třetině Jaroslavle, domácí sice získávají puk, ale jsou již ve středním pásmu.

09:42
    Čeljabinsk v útočném pásmu, kde ale defenziva hostů nepouští domácí borce do zakončení.

10:04
    Aťjušov pálí od modré, Sanford levým betonem puk vyráží do rohu.

10:55
    Quint přebírá puk u vlastní branky a zkouší rozehrát, postupuje po pravém křídle, ale zbrzdil ho ofsajd na útočné modré.

11:52
    Hosté ztrácí puk ve středním pásmu a raději střídají, domácí se dopředu ale nehrnou.

12:12
    A bude se vylučovat, někdo z hostů půjde na trestnou lavici, branka Čeljabinsku je prázdná.

12:27
    A je to Sergej Plotnikov, autor prvního gólu zápasu, který dostává dvouminutový trest za podražení.

12:35
    Zpoza vlastní branky rozehrávají nyní domácí, kteří mají k dispozici přesilovou hru.

12:55
    Domácí již v útočném pásmu, v přesilovkovém rozestavení.

13:07
    Sanford má puk ve své moci, sudí přerušuje hru, bude se vhazovat ve třetině Jaroslavle.

13:33
    Čeljabinsk v útočném pásmu, diváci si žádají gól.

13:42
    Střela Piganoviče od modré, z pravé strany, však končí pouze ve výstroji Sanforda.

14:27

15:19
    Sprukts ztrácí puk za vlastní brankou, ale domácí toho nedokázali využít.

15:45
    Zavaruchin zkouší dostat puk z pravé strany před branku, ale to se mu nedaří.

16:07
    Přesto tam registrujeme závar u branky Lokomotivu, bude se vylučovat, na trestnou lavici míří Igor Musatov (LOK), domácí si zahrají přesilovou hru.

16:15
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Bleskově využitá přesilová hra domácích, prosazuje se DMITRIJ PĚSTUNOV, pro něhož je to premiérová trefa v dresu Čeljabinsku. Ginkin vybruslil před branku, jeho pokus ještě Sanford vyráží, ale na dorážku Pěstunova již byl krátký Asistence: Andrej Popov a Anton Glinkin.
    Dmitrij PĚSTUNOV - 1:2

16:42
    Vhazování po pravici Sanforda, úspěšnější domácí, kteří tak zůstávají v útočném pásmu.

17:27
    SERGEJ PLOTNIKOV se dostává po střele Thornberga k odraženému puku na pravé straně a překonává Garnetta, který se nestihl přesunout, hosté tak opět vedou o dva góly. Asistence: Jiří Novotný a Martin Thornberg.
    Sergej PLOTNIKOV - 1:3

17:58
    Borodkin dostává dvouminutový trest za podražení, přesilová hra Jaroslavle.

18:31
    Kronwall rozehrává zpoza vlastní branky, hosté nikam nespěchají.

18:46
    Nakonec se právě Kronwall dostává ke střele z pravé strany, před brankou ještě "operuje" Thornberg, ale Garnett udržel puk ve své výstroji.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, hosté v útočném pásmu.

19:14
    Bulis střílí, puk ještě tečuje Panov, nakonec ale Garnett nemusel zasahovat, dobrá práce obrany Čeljabinsku, puk míří do středního pásma.

19:58

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

První třetina nabídla zajímavý hokej, rozhodně nad průměrem KHL, nechyběly ani góly, nezúčastněný divák musí být spokojen. Horší je to již při pohledu na tribuny Junosť Sport Palace, kde domácí tak trochu protrpěli první dvacetiminutovku, v níž Čeljabinsk třikrát inkasoval.

20:01

21:16
    Hosté nahazují puk za branku Garnetta, který se zapojil do rozehrávky.

21:46
    Koňkovova střela končí v ochranné síti, bude se vhazovat po levici Garnetta.

22:10
    Jevgenij Katičev pálí z mezikruží, ale Platt dokázal jeho pokus zblokovat, Sanford nemusel zasahovat.

22:22
    Michajl Pašnin dostává dvouminutový trest a domácí si zahrají přesilovou hru.

23:01
    Až nyní se domácí usazují v útočném pásmu.

23:26
    Další přesilová hra Čeljabinsku využita, po přihrávce Glinkina z levé strany zakončuje před brankou ANDREJ POPOV, jehož pohotová střela končí v brance. Asistence: Vitalij Aťjušov a Anton Glinkin.
    Andrej POPOV - 2:3

24:18
    Popov znovu na ledě a je "při chuti", nyní si sjíždí z levé strany před branku, ale bekhendem nepřekonal Sanforda.

24:57
    Jaroslavl zkouší vybojovat útočné pásmo, zatím se to nedaří.

26:01
    Nyní se hraje převážně ve středním pásmu, ani jedno z mužstev se nedokáže usadit v útočném pásmu.

26:40
    Kondrjaťev místo střely od modré přihrává, ale puk nakonec končí mimo branku Jaroslavle.

27:08
    A nyní se již hosté osvobozují, puk ve středním pásmu, ale oba týmy střídají.

27:25
    Panov šikovně přihrává před branku, z levého rohu, ale Bulise tam nepustil do zakončení obránce Lokomotivu.

28:10
    Sanford se zapojil do rozehrávky, nakonec chytá puk a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

29:08
    Jaroslavl čeká na dostřídání, hosté rozehrávají z vlastní třetiny, ale další akce hostů končí neúspěchem.

29:40
    Do zakončení se dostal domácí Růžička, jehož pokus z pravé strany Sanford chytá a přerušuje hru.

30:26
    Dostali jsme se do druhé poloviny zápasu, v němž doposud padlo pět gólů, doufejme, že ještě nějaké budou následovat.

31:06
    Traktor dostal soupeře pod tlak, střelu Panova z levé strany ještě Sanford vyrazil, ale po přihrávce Osnovina se ke střele dostal OLEG PIGANOVIČ, který dokázal z pravé strany Sanforda překonat a je vyrovnáno! Asistence: Vjačeslav Osnovin.
    Oleg PIGANOVIČ - 3:3

31:42
    Růžička pálí na Sanforda, ten vyráží, domácí zůstávají u puku.

32:02
    Po střele Kapustina, kterou Garnett chytá, následuje komerční přestávka.

32:31
    Bude se vylučovat, po hvizdu sudího se tam do sebe hráči za brankou Traktoru vrhli.

32:31
    Na trestnou lavici odchází domácí Glinkin a za hosty pak Gorochov, oba dostávají tresty za hrubost.

33:17
    Před najíždějícím Kondraťjevem raději chytá puk pod svou lapačku Sanford a přerušuje hru.

33:53
    Galimov se dostává ke střele z levé strany, ale Garnett vyráží, dobrou práci odvedl také bránící Růžička.

34:18
    Galimov opět s pukem před brankou Čeljabinsku, ale i tentokrát na Garnetta nevyzrál, ten přerušuje hru.

34:31
    Oba týmy v plném počtu, domácí mají puk a útočí.

35:19
    Na druhé straně pálí z pravé strany Kirill Kapustin, ale Garnett těžkou střelu vyráží.

35:57
    Růžička neměl rychlost, aby se dostal do samostatného úniku, navíc se mu pod nohy vrhl vracející se obránce, ale nebyl to faul, pokračuje se ve hře.

36:47
    Novotný rozehrává z vlastní třetiny, ale hosté končí ve středním pásmu, Bulis spěchá za nahozeným pukem.

37:52
    Pěstunov v dobré pozici, ale střelou z levé strany trefuje pouze vyrážečku Sanforda.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:18
    Střelu Novotného od modré Garnett v pohodě vyráží.

39:52
    Ještě hra přerušena, vhazování ve středním pásmu, do konce druhé třetiny se již ale zřejmě nic nezmění.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině dokázali domácí smazat dvoubrankové manko a po čtyřiceti minutách je tak stav zápasu nerozhodný 3:3. Čeljabinsk nejen, že vyrovnal skóre zápasu, ale je také rovnocenným soupeře Jaroslavle, kterou v některých okamžicích dokonce i přehrával.

Další třetina začne přibližně v 16:48 hodin.

40:01

41:03
    Špatná rozehrávka Jaroslavle, je pískán icing.

41:58
    Opatrný úvod třetí třetiny, zatím ani jedno z mužstev neohrozilo branku soupeře.

43:20
    Hosté budou hrát v oslabení, na trestnou lavici odchází za držení Alexej Vasiljev.

43:38
    Domácí rozehrávají, ale při přechodu přes střední pásmo ztrácí puk.

44:10
    Ani tentokrát se Čeljabinsk nedokázal usadit v útočném pásmu.

44:34
    Až nyní se Quint dostává ke střele, jeho táhlá střela z pravé strany končí ve výstroji Sanforda.

45:20

45:53
    Novotný nahazuje puk do útočného pásma a odchází na střídačku.

46:16
    Jaroslavl ale ztratila tu lehkost, kterou přehrávala Traktor v první třetině.

47:08
    Hosté se nyní evidentně snaží o vytvoření tlaku, ale domácím se daří na modré čáře odebírat puky.

48:24
    Bulis si vyšlápl na Kartajeva za brankou Jaroslavle, ale hostům se podařilo rozehrát.

49:14
    Po střele Musatova přerušuje Garnett hru, bude se vhazovat po jeho pravici.

49:34
    Jan Bulis uspěl v českém souboji na buly proti Novotnému.

50:09
    Ofsajd Thornberga na útočné modré, sudí pískají a vykazují hru do středního pásma.

50:46
    Ani jeden tým si v poslední třetině nevypracoval nějakou šanci, hraje se opatrný hokej, nikdo nechce udělat chybu.

51:45
    Puk za brankou Sanforda, hosté rozehrávají, na pravém křídle se ke střele dostává Emil Galimov, který ale trefuje jen dobře postaveného Garnetta.

52:35
    Katičev přenechává puk Zavaruchinovi, který ale nepřesně rozehrává, je pískán ofsajd na útočné modré.

53:19
    Jaroslav s pukem ve středním pásmu, oba týmy střídají, hosté budou útočit po levé straně.

53:45
    Nicméně do zakončení se dostali domácí, střela Piganoviče z pravé strany míří pouze vedle branky Jaroslavle.

54:27
    Thornberg tentokrát již po levé straně proniká do třetiny Traktoru.

55:05
    Je tu poslední pětiminutovka třetí třetiny a Jaroslavl ztrácí útočné pásmo.

55:19
    Zakázané uvolnění Čeljabinsku, hra se tak stěhuje zpět před Garnetta.

55:57
    Puk za brankou Čeljabinsku.

56:18
    Střelu Vasiljeva od modré Garnett chytá a vyráží puk do rohu, hra se nepřerušuje.

57:15
    Závěr třetí třetiny patří Lokomotivu, ale čas se krátí, dnešní souboj tak pomalu spěje do prodloužení.

58:10
    Nahozený puk hostů končí za brankou Traktoru, kde ho zastavuje Garnett, domácí rozehrávají.

58:36
    Bude se vylučovat, domácí budou hrát v oslabení, hosté to zkouší v šesti.

58:56
    Nyní se již hra přerušuje, na trestnou lavici odchází Gubarev, přesilová hra Jaroslavle.

58:56

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:10
    Jaroslavl v útočném pásmu.

59:16
    Plotnikov zkouší z pravé strany překonat Garnetta, nepovedlo se.

59:40
    Hosté stále v útočném pásmu.

59:50
    Garnett nyní zachránil svůj tým, když dokázal vytěsnit střelu z levé strany, pálil Novotný.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Dnešní utkání končí po šedesáti minutách nerozhodně 3:3, čeká nás tak po krátké přestávce pětiminutové prodloužení.

60:01

60:13
    V úvodu prodloužení ještě domácí dohrávají oslabení.

60:56

60:59
    Domácí sice přečkali vlastní oslabení, ale hosté zůstali v útočném pásmu i při hře v plném počtu, po přihrávce Kronwalla z pravé strany pálí z levé strany z voleje JIŘÍ NOVOTNÝ, který prostřeluje Garnetta a je rozhodnuto. Asistence: Sergej Plotnikov a Staffan Kronwall.
    Jiří NOVOTNÝ - 3:4

Utkání končí výhrou hostů v prodloužení, o vítězný gól se postaral Jiří Novotný, který tak korunoval svůj dnešní výborný výkon. V dresu Čeljabinsku byl také hodně vidět druhý z Čechů na ledě, Jan Bulis, který patřil k nejlepším hráčům svého týmu!

Československá stopa v utkání:
    Jan BULIS (CLJ) 0+0 2 střely, čas na ledě 20:12
    Martin RŮŽIČKA (CLJ) 0+0 1 střela, čas na ledě 14:16
    Jiří NOVOTNÝ (JAR) 1+1 2 střely, čas na ledě 21:50

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (17:34:39)

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 17. Pěstunov (Popov, Glinkin), 24. Popov (Aťjušov, Glinkin), 32. Piganovič (Osnovin) – 1. Plotnikov (Holos, Kronwall), 8. Kapustin (Koňkov), 18. Plotnikov (Novotný, Thornberg), 61. Novotný (Plotnikov, Kronwall)

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford (Kolesnik) – Kronwall, Jakovlev, Vasiljev, Holos, Pašnin, Gorochov, Ljubuškin, Višněvskij – Novotný, Plotnikov, Thornberg – Koňkov, Galimov, Kartajev – Musatov, Sprukts, Platt – Kapustin, Gračjov

Rozhodčí: Ščeňjov, Beljajev – Sirotkin, Parfjonov