Topoľčany – Pov. Bystrica 0:0 (odl.) | Prešov – Spišská N. Ves 1:2 (kon.) | Bardejov – Trnava 4:0 (kon.)
Detva – Prievidza 7:0 (kon.) | Senica – Lipt. Mikuláš 5:2 (kon.)
HK Detva
7:0 (1:0, 2:0, 4:0)
MšHK Prievidza
sk Pátek 07.11.2014, 18:00 • ZŠ Detva • 1. liga (SR)

Dušan Kapusta (tréner Detvy): "Dnes to bolo naše povinné víťazstvo. 7:0je myslím si krásny výsledok. Čakali sme viacej gólov, ale súper prišiel zo zabezpečenou obranou a veľmi dobre bránil. Nepremenil sme nejaké šance. Záverečná tretiny splnila už všetko ako sme mali hrať. Dali sme góly a zaslúžene sme vyhrali. Máme pekné skóre a odpútali sme sa od Michaloviec a budeme sa pripravovať na ďalšie zápasy."

Damián Svitok (manažér Prievidze): " Tento týždeň bol pre hokej v Prievidzi kritický. Zápasy s Bardejovom a Detvou boli pre nás aby sme ich odohrali a nepozerali na výsledky. Teraz nás ako vedenia čakajú ďalšie rokovania s partneri, čo ďalej s hokejom. Chcel by som sa poďakovať v prvom rade pani primátorke za pomocnú ruku. V dnešnom zápase sme hrali desiati a z toho boli štyria dorastenci tak by som dal klobúk dolu hlavne pred tými 16 ročnými chalanmi. V niektorých fázach zápasu boli vyrovnanými partnermi Detve." (20:25:02)

Je tu záver stretnutia v Detve, kde domáci HC 07 Orin Detva zdolal MšHK Prieviedza jasne 7:0.

60:00

58:53
    Domáci sa nikam neponáhľajú kontrolujú výsledok stretnutia s blížiacim sa záverom.

58:01
    Začali sa záverečné dve minúty tretej tretiny.

57:00
    Po prihrávke Srnku trafil zadovkou Petro hornú žrďku.

55:49
    Kovalík podržal Zorvana v útočnom pásme, ktorý tak vystavil spoluhráčov do postavenia mimo hry. Ako Zoro pomstiteľ chcel Zorvana prezývaného Zoro pomstiť Mačkovič, ale všetko vyriešiel čiarový rozhodca.

54:09
    Detva dala gól!

Predsa sa podarilo aj v tejto presilovke Detve skórovať, keď Beláka prekonáva po rýchelj akcie BRANDON PARKHOUSE.
    Asistencie: Marek Pač, Juraj Petro.

54:00
    V tejto presilovke sa domácim veľmi nedarí. Puk je za bránou Volentiera.

52:34
    Ďalšie vylúčenie hostí. Za sekanie dostáva dve minúty Tomáš Hurtík.

51:40

Detva napokon presilovku dnes využíva, keď sa od žrďky dostáva puk z hokejky ERIKA CHALUPSKÉHO do brány. Už štvrtú asistenciu si pripísal Viktor Fekiač v zápase.
    Asistenci: Jozef Sládok, Viktor Fekiač.

51:25
    Po kombinácie Sládoka a Srnku sa podarilo hosťom oslobodiť.

50:43
    Michal Beňadik oslabuje Prievidzu po držaní.

50:28
    Hra sa dostála aj pred domácu bránu, ale hostia Volentiera nepreverili. Následne sa znovu hrá pred Belákom.

48:42

Po štvrtom góle Detvy prichádza bleskovo ďalší a postaral sa oňom IVAN ZORVAN.
    Asistencia: Slavomír Buda.

48:16

V skrumáži pred Belákom sa najlepšie zorientoval JOZEF SLÁDOK a zvýšil domáce vedenie.
    Asistencie: Erik Chalupský, Viktor Fekiač.

46:55
    Hra sa po dlhšej dobre dostáva pre Volentiera, ale aj to len na pár sekúnd.

46:11
    Pač sa pokúšal prekľučkovať, ale hostia si dali na jeho prienik pozor.

44:47
    Domáci sú nasťahovaný pred Belákom, ale puk je pri mantinely.

42:02
    Zorvan si ustrážila dvojica hosťujúcich hráčov pred Belákom.

41:20
    CHalupský clonil Belákovi, ale ten si dal na puk pozor.

40:27
    Botkovu strelu Volentier vyrazil na zadný mantinel.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Skončila sa druhá tretina v Detve. 11 statočných korčuliarov Prievidze sa snaží držať krok s domácimi a prehráva len 3:0.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:32

ERIKOVI CHALUPSKĚMU sa podarilo zvýšiť domáce vedenie v závere druhej tretiny, keď prekonal Beláka.
    Asistencie Viktor Fekiač, Jakub Žilka.

37:52
    Parkhouse z dobrej pozície minul bránu.

37:16
    Detva sa dopustila zakázaného uvoľnenia.

37:11
    Momentálne sa podarilo vyhodiť puk hosťom do útočného pásma.

36:00
    Prievidžanom sa podarilo vyhodiť puk do stredného pásma.

35:23
    Prievidza vyhodila Puk do stredného pásma.

34:45
    Detva si nedala pozor na modrej čiare a puk opustil útočné pásmo.

34:30
    Zorvanovu strelu Belák vyrazil nad bránu.

33:45
    Kovalík sa pokúšal prekvapiť Volentiera strelou od modrej čiary.

32:38
    Detve sa nepodarilo prestrčiť puk za Belákov chrbát.

32:09
    Detva si nedali pozor pri prechode do útočného pásma a čiarový rozhodca píska postavenie mimo hry.

31:22
    Hra je vykázaná z útočného pásma Detvy do stredného pásma.

30:12
    Ani krátku presilovku nedokázal Detva využiť a stav sa nemení 2:0.

29:18
    Detva hrá krátku presilovku.

29:11
    Po prihrávke Patrika Fekiač nedal v čistej šanci Snrka.

28:12
    Na trestnú lavicu zasadol aj Roman Hús na dve minúty. Hrá sa 4 na 4.

27:18
    Domáci budú po druhom strelenom gól hrať v oslabení za hákovanie dostal dve minúty Viktor Fekiač.

27:04

Po návrate z trestnej lavice sa NICOLAS METCALFE zapojil do akcie a zvýšil vedenie domáci na dvojgólový rozdiel.
    Asistencie: Marek Pač, Branislav Srnka.

26:54
    AJ druhé vylúčenia Detva prežila a Metcalfe je spať na ľade.

26:48
    Hra je prerušená domáci poslali puk na ochrannú sieť.

25:12
    Gábor je na ľade a domáci hrajú v štvorici.

24:53
    Prievidza si vzal oddychový čas.

24:53
    Nicolas Metcalfe dostáva dve minúty za podrazenie a Prievidza hrá presilovku 5 na 3 19 sekúnd.

24:34
    Srnkovi nevyšlo vysunutie Petra do brejku v oslabení.

23:12
    Radoslav Gábor oslabuje Detvu za držanie na dve minúty.

22:24
    Belák pridržal puk a prerušil tak hru a Prievidza môže vystriedať.

21:54
    Zorvan po prihrávke Pinku minul bránu, keď vložil hokejku do dráhy puku.

21:05
    Strelu Viktora Fekiača hostia blokovali.

20:14
    Pačovu strelu Belák vyrazil na zadný mantinel.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Ani v závere prvej tretiny sa nepodarilo Detve zvýšiť svoje vedenie a tak po 20. min. vedie 1:0.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:27
    Prievidza prežila hru v oslabení.

19:10
    Neujala sa Hataša, ktorý mal dva pokusy po sebe.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

18:53
    Po hre z vysokou hokejkou je hra vykázaná do stredného pásma.

18:17
    Sládok trafil bombou len do korčúľ Mendla, ktorý sa dostal následne do brejku, ale nič nevymyslel.

17:47
    V presilovke zakončuje Žilka, ale Belák jeho pokus zneškodnil na svojom tele.

17:27
    Aj Prievidza sa previnila voči pravidlám, keď Matej Kovalík sekal.

16:58
    Strela Parkhouseho skončila na ochrannej sieti.

16:41
    Po prihrávke rukou rozhodcovia posielajú hru do útočného pásma Prievidze.

16:21
    Po strele Žilku sa snažil puk dostať do brány ešte Kanaet, ale Belák ho mal pod lapačkou.

15:43
    Sládokovu prihrávke Žilka netrafil bekhendom.

15:00
    Belák si opäť pripisuje úspešný zákrok a drží tak výsledok len na stave 1:0.

14:26
    Hre je spred Beláka vykázaná až pred bránu Volentiera.

13:34
    Denis Nociar, ktorý v Prievidzi vypomáha z Detvy vyhodil puk do stredného pásma a hostia napokon aj dokázali získať vhadzovanie pre Volentierom.

12:30
    Až po takmer dvoch minútach sa podarilo hosťom zásluhou zlej domácej rozohrávky dostať puk z pásma.

11:04
    Hataša vychatal Belák. Najprv jeho strelu pod hornú žrďku vyrazil nad bránu a následne si poradil aj s jeho druhou strelou.

09:32
    Mjartan šiel jeden na jednéhoproti Mačkovičovi, a jeho strela narobila Volentierovi menšie problémy, keď mu vypadla z lapačky.

08:17

Po vhadzovaní sa dostal puk na hokejku JAKUBA ŽILKU, ktorý strelou švihol prekonal Beláka.
    Asistencie Viktor Fekiač, Nicolas Metcalfe.

08:11
    Po spolupráci Kanaeta s V. Fekiačom Belák puk kryje.

07:32
    Pred Belákom mal na dvakrát možnosť Parkhouse, ale brankár hostí jeho pokusy zneškodnil.

06:54
    Domáci hrajú v úvode dosť vlažne. Len aby sa im to nevypomstilo.

05:53
    Po strele Húsa zasahuje domáci brankár Volentier.

05:29
    Vylúčenému Chalupskému trest skončil a Detva je v plnom počte.

04:37
    Kanaet vzal puk Mjartanovi a zbiera sekundičky z vylúčenia Chalupského.

03:42
    Detva aj napriek oslabeniu sa usadila v útočnom pásme na pár sekúnd.

03:29
    Práve Erik Chalupský ako prvý putuje na trestnú lavicu za hákovanie.

03:14
    Individuálne sa pred Beláka natlačil Chalupský, ale neprekonal brankára hostí.

02:52
    Belák si prvý zákrok pripísal na konci tretej minúty.

02:24
    Domáci sa usadili v útočnom pásme a začínajú hrať kolotoč.

01:09
    Prvé prerušenie hry a bude a vhadzovať v útočnom pásme Prievidze.

00:01
    Po zisku vhadzovania sa domáci hneď dostali do pásma.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Prievidza pricestovala do Detvy len s 11-timi korčuliarmi.

Úvodné zostavy:

HC 07 Orin Detva: Volentier – Hataš, Pač, Metcalfe, Sládok, Mačkovič, Pinka – Petro, Srnka, Parkhouse – Žilka, V. Fekiač, Kanaet – Zorvan, P. Fekiač, Buda – Kucej, Gabor, Chalupský. Tréner: D. Kapusta.

MšHK Prievidza: Belák – Hú, Beňadik, Hurtík, Nociar – Botka, Mendel, Kovalík – Sapár, Greschnner, Mjartan – Ďurkovič. Tréner: I. Dornič.

Rozhodca: Mihaľov – Piovar, Ríš.

V 19. kole prvej hokejovej ligy bude hostiť HC 07 Orin Detva hokejistov poslednej a problémami zmietajúcej sa Prievidze. V drese Detvy v poslednom zápase na Spiši, kde podpoľanci vyhrali presvedčivo 7:2 chýbal po zápase minulý piatok David Graham, ktorý sa v tretej tretine zranil a uvidíme či proti Prievidzi nastúpi.
    Hornonitrania majú existenčné problémy a na dva súboji v posledný kola proti slovenskej 18 a doma proti Považskej Bystrici, ani nenastúpili.V zápase s Bardejovom, kde hrozilo tomuto klubu vylúčenie zo súťaže vypomáhali mladíci z Trenčína, ktorí by mali pricestovať aj do Detvy. Situácia pre trénera Ivana Dorniča nieje príjemná a uvidíme, čo povie po skončení stretnutia v Detve, kde ho poprosíme o pár slov.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Marek Antalík

Branky a nahrávky: 9. Žilka (V. Fekiač, Metcalfe), 28. Metcalfe (Pač, Srnka), 39. Chalupský (V. Fekiač, Žilka), 49. Sládok (Chalupský, V. Fekiač), 49. Zorvan (Buda), 52. Chalupský (Sládok, V. Fekiač), 55. Parkhouse (Pač, Petro)

HK Detva: Volentier – Hataš, Pač, Metcalfe, Sládok, Mačkovič, Pinka – Petro, Srnka, Parkhouse – Žilka, V. Fekiač, Kanaet – Zorvan, P. Fekiač, Buda – Kucej, Gabor, Chalupský. Tréner: D. Kapusta.

Rozhodčí: Mihaľov – Piovar, Ríš