Buffalo – Edmonton 2:3 (kon.) | Carolina – Columbus 3:2 (po pr.) | Detroit – New Jersey 4:2 (kon.)
Chicago – Washington 2:3 (kon.) | Anaheim – Arizona 2:3 (1:2 po s.n.) | Florida – Calgary 4:6 (kon.)
Florida Panthers
4:6 (1:0, 3:3, 0:3)
Calgary Flames
Sobota 08.11.2014, 21:00 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Pěkný sobotní večer při sledování online přenosu z utkání NHL mezi Floridou Panthers a Calgary Flames. Jde o první ze dvou zápasů těchto týmů v letošní sezoně.

Hokejisté z Floridy se letos zatím nemohou spolehnout na domácí fanoušky. Domácí zápasy Cats tradičně doprovází nízký divácký zájem a komorní atmosféra. A Panteři příliš své příznivce k návštěvě BB&T Center svými výkony nemotivují. V jedenácti zápasech nasbírali dvanáct bodů, což je řadí na předposlední místo Atlantické divize před beznadějné Buffalo. Florida tratí především na slabou ofenzívu. V úvodních jedenácti zápasech vstřelili pouze šestnáct branek, což je nejméně v celé soutěži.

Aaron Ekblad – 4 body (1+3)

Hokejisté z Alberty zatím patří mezi nejpříjemnější překvapení nového ročníku NHL. Kanadský celek, jenž se již několik let nachází v přestavbě, nastřádal v úvodních patnácti zápasech osmnáct bodů a momentálně se nachází na třetí příčce našlapané Pacifické divize před takovými týmy, jako je Los Angeles Kings nebo San Jose Sharks. Hlavním strůjcem tohoto dílčího úspěchu je švýcarský brankář Jonas Hiller, jenž v poslední době předváděl vynikající výkony. Dnes by se však měl poprvé od 25. října v bráně objevit Fin Karri Rämo.

Poslední zápasy

Tampa Bay Lightning: Calgary Flames 5:2
    Washington Capitals: Calgary Flames 3:4 pp.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

V BB&T Center právě probíhá rozbruslení!

Florida Panthers: Montoya (Luongo) – Campbell, Ekblad, Mitchell, Kulikov, Olsen, Gudbranson – Upshall, Barkov, Jokinen – Huberdeau, Bjugstad, Boyes – Fleischmann, Trocheck, Hayes – Kopecký, MacKenzie, Thornton

Calgary Flames: Rämo (Hiller) – Brodie, Giordano, Russell, Wideman, Engelland, Šmíd – Hudler, Granlund, Gaudreau – Jones, Monahan, Glencross – Baertschi, Byron, Setoguchi, Jooris, Bouma, Bollig.

00:01

01:01
    O první střelecký pokus v zápase se postaral Brad Boyes, jeho projektil zamířil mimo bránu.

01:17
    Florida právě vstřelila branku!
    Hned na úvod utkání došlo ke kurióznímu gólu, SCOTTIE UPSHALL vystřelil zpoza brány a kotouč se odrazil od betonu zaskočeného Räma do brány. Asistence: Aaron Ekblad.
    Scottie UPSHALL - 1:0

02:07
    Aktivní domácí hokejisty nyní zastavil hvizd rozhodčího po ofsajdu.

02:50
    Domácí se na chvíli usadili v útočném pásmu, k přímému ohrožení Räma se však tentokrát nedostali.

03:52
    Hokejisté Calgary se zatím nedokážou dostat na dostřel Ala Montoyi, který dnes dostal přednost před Robertem Luongem.

04:15
    Nyní dostávají šanci, vhazovat se totiž bude po levici brankáře Floridy, domácí se totiž dopustili zakázaného uvolnění.

04:45
    Hudler našel od mantinelu před bránou čekajícího Gaudreaua, který střílel nad bránu.

05:47
    Engelland nahazoval kotouč od modré čáry, před bránou číhal Monahan, ale kotouč nezasáhl.

07:00
    Huberdeau najel do útočného pásma a ostře vypálil, Rämo vyrazil jeho střelu do rohu kluziště.

07:25
    Jimmy Hayes vypálil z ostrého úhlu, Rämo se tentokrát zaskočit nenechal a svou levou tyčku si pohlídal. Následuje první reklamní přestávka zápasu.

07:28
    Hayes pálil ihned po vhazování, jeho pokus byl sražen do rohu kluziště.

08:07
    Montoya raději ukryl nahození v lapačce a přerušil hru.

08:21
    Uvidíme první přesilovou hru zápasu. Zahrají si ji domácí hokejisté, Curtis Glencross nedovoleně zastavil na modré čáře Jussiho Jokinena a poprvé v dnešním zápase oslabuje své mužtsvo.

08:35
    Domácí začali přesilovou hru hodně svižně, Alexander Barkov nyní stál před bránou, kam obdržel střílenou přihrávku, jež poslal těsně mimo levou tyčku.

08:45
    Posléze však domácí ztratili pásmo a novou útočnou akci musí zakládat u vlastního brankáře.

09:05
    Brian Campbell se navíc ocitnul v ofsajdu a vhazovat se bude ve středním pásmu.

09:10
    Vzápětí vyhráli vhazování hosté a vyhodili kotouč přes všechny čáry.

09:58
    Campbell pálil od modré čáry, Rämo vyrazil pravým betonem do rohu.

10:21
    Přesilová hra Floridy je u konce, až na prvních patnáct vteřin nebyli Panteři příliš nebezpeční.

10:43
    Wideman vypálil nepříliš prudce od modré čáry, Montoya měl zakrytý výhled, přesto dokázal zasáhnout.

11:48
    Huberdeau nahrál zpoza brány na modrou čáru, odkud pálil Gudbranson, jeho pokus Rämo vykryl.

12:40
    Autor první branky Scottie Upshall nyní ukázal horší tvář své osobnosti, když srazil Jonese na vlastního brankáře Montoyu, jenž se těžce zvedal z ledu. Nyní se ale musí otřepat a zvládnou těžkou situaci v podobě oslabení, do které jej dostal jeho spoluhráč.

13:14
    Kopecký využil chyby v rozehrávce a vyvezl kotouč téměř až k útočné modré čáře.

13:46
    Glencross vybojoval za bránou kotouč a posunul jej na Hudlera, jenž objel domácí svatyni a vyzkoušel postřeh Montoyi, jenž zasáhl.

14:40
    Hodně nepovedená přesilová hra Plamenů je u konce, Upshall se vrátil na led a Florida hraje v plném počtu.

15:36
    Hosté se pomalu osmělují a nyní chvíli kombinovali v útočném pásmu, Montoyu však přímo neohrozili.

15:58
    Podobným způsobem reagovali domácí, ani oni nevypálili přímo na bránu.

16:28
    Rychlý výpad Floridy zakončoval zpoza mezikruží po Upshallově přihrávce Trocheck, Rämo předvedl semafor.

16:52
    Jimmy Hayes se po přesné přihrávce od mantinelu dostal do zakončení z podobné pozice jako Trocheck, Rämo měl tentokrát velké problémy a chvíli nevěděl, jestli má kotouč pod sebou.

17:36
    Thornton vypálil ostře od modré čáry, jeho projektil skončil na výstroji bránícího hráče.

18:58
    Setoguchi se dostal k zakončení v blízkosti Montoyi, ten si však svou svatyni uhájil.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina dnešního utkání měla typický průběh odpoledního zápasu v NHL. A to i přesto, že už ve druhé minutě vstřelil svůj druhý gól v sezoně Scottie Upshall, když zaskočil střelou ze záporného úhlu Karriho Räma, který chytá první utkání po pauze. Především Plameny se do tempa dostávaly pozvolna. Na konci první třetiny se však začali osmělovat i hráči Calgary, a prostřední část tak slibuje napínavější průběh.
    Druhé dějství začne zhruba v 21:59.

20:01

20:34
    První vážná šance Calgary v zápase, po chybě domácí obrany se dostal do dobré střelecké pozice Monahan, svůj pokus však zamířil nad bránu.

21:16
    Hosté vstoupili do druhé třetiny aktivně, nyní Boyes vyhodil kotouč takřka až na zakázané uvolnění.

21:52
    Postavení mimo hru v podání Calgary.

22:11
    Poprvé v prostřední části se dotkl kotouče i finský gólman Calgary Karri Rämo, ten radši přerušil hru po nahození domácího týmu.

23:01
    Grimaldi vypálil od pravého mantinelu, mířil Rämovi mezi betony, ten však vyrazil kotouč hokejkou.

24:06
    Domácí se podobně jako na úvod první třetiny, prosazují i zkraje druhé třetiny. NICK BJUGSTAD usměrnil za Rämeho záda střílenou přihrávku Willieho Mitchella od pravého mantinelu.Asistence: Willie Mitchell, Dmitrij Kulikov.
    Nick BJUGSTAD - 2:0

24:39
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hosté rychle reagují na druhou branku Floridy a snižují na rozdíl jednoho gólu. DAVID JONES dostal přihrávku zpoza mantinelu, dobře se zorientoval u Montoyova brankoviště a posléze usměrnil kotouč za záda floridského gólmana. Asistence. Johny Gaudreau, Dave Engelland.
    David JONES - 2:1

25:50
    Úvod druhé třetiny je hodně divoký, hraje se hokej nahoru, dolů. Willie Mitchell Floridy orazítkoval břevno, následně měl velkou šanci i hostující Baertschi, ale Montoya si poradil.

27:37
    Divoká druhá třetina pokračuje, Vincent Trochechk sklepl účinnou tečí kotouč překvapivě na osu hřiště, což Rämo nečekal. Puku se chopil SCOTTIE UPSHALL, který stál ve správný čas na správném místě a odkrytou klec snad ani nemohl minout. Asistence: Vincent Trocheck, Dmitrij Kulikov.
    Scottie UPSHALL - 3:1

28:01
    První přesilovou hru ve druhé třetině si po faulu Denise Widemana zahrají domácí. Obránce Calgary dostal dvě minuty za hákování.

28:44
    Hosté se prosazují v oslabení a opět snižují na rozdíl jediné branky. Přečíslení dva na jednoho zakončoval Bouma, posléze Byron, ležícího Räma však překonal až MARK GIORDANO. Asistence: Paul Byron, Lance Bouma.
    Mark GIORDANO - 3:2

31:01
    Hosté hrají v plném počtu. Domácí se snažili celou druhou polovinu přesilovky odčinit nepovedený úvod v podobě inkasované branky. To se jim však nepovedlo a Rämo nebyl počtvrté překonán.

31:11
    Následuje reklamní přestávka. Druhá třetina je zatím přesným opakem první části. Zatímco před první sirénou jsme sledovali ospalý hokej, nyní je k vidění hodně zajímavá přestřelka. Hokejisté Floridy vstřelili v jednom zápase tři branky snad teprve podruhé v sezoně. A to jsme teprv v polovině dnešního klání.

31:55
    A další velká šance domácího týmu, Kopecký se ocitl v brejku, obehrál jediného bránícího soupeře, dostal se před bránu, Rämo už byl překonaný, nakonec jej ale zachránila horní tyč.

32:56
    To jsou věci, těsně po polovině zápasu je vyrovnáno, když ve druhé třetině padla již pátá branka. Po Glencrossově střele od levého mantinelu vyrazil Montoya kotouč jen před sebe na volného JIŘÍHO HUDLERA, jenž překonal domácího brankáře, který hodně zvláštně máchl lapačkou do prázdna. Asistence. Curtis Glencross.
    Jiří HUDLER - 3:3

33:31
    Ačkoliv byla tato branka původně připsána Scottiemu Upshallovi, statistici z NHL nakonec branku přisoudili JIMMYMU HAYESOVI, jenž usměrnil kotouč pod víko hostující brány tak nenápadně, že si branky nevšimli ani rozhodčí a nechali hru pokračovat, než se prosadil Upshall. Hayese jako autora branky potvrdili statistici až po hodné chvíli. Panterům se povedlo poprvé v sezoně vstřelit čtyři branky v jednom zápase. Asistence: Jimmy Hayes.
    Jimmy HAYES - 4:3

33:31
    Po čtvrté inkasované brance opouští hostující svatyni Karri Rämo, jehož nahrazuje Jonas Hiller.

35:58
    Potřetí v utkání vyloučil jednoho z hráčů Calgary rozhodčí, Tentokrát českého obránce Ladislava Šmída, jenž udeřil do tváře Brada Byoese.

36:25
    Hostům se povedlo vyhodit kotouč hned zkraje oslabení.

36:38
    Brad Boyes navíc poté přejel modrou čáru jen za cenu ofsajdu.

36:54
    Markus Granlund vybojoval u brány kotouč a vzápětí jej vyhodil o mantinel přes všechny čáry.

37:58
    Přesilová hra Floridy je u konce. Po většinu doby to vypadalo, jako by se žádná ani nekonala, domácí ani jednou vážněji neohrozili střídajícího Jonase Hillera.

38:19
    Johnny Gaudreau napálil zčistajasna břevno domácí brány. Mohlo být opět vyrovnáno.

38:47
    Thornton pálil z levého kruhu, jeho projektil vyrazil do rohu Hiller.

39:00
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Druhá třetina byla přesným opakem první části a mohla posloužit jako skvělá reklama pro hokej. V rozmezí devíti minut, od 25. do 34. minuty padlo šest branek, po třech na obou stranách. Českého fanouška může těšit skutečnost, že o třetí branku Calgary se postaral Jiří Hudler. Kromě třech gólů v prostřední čáti Panteři trefili minimálně dvakrát brankovou konstrukci, Plamenům se to "povedlo" jednou.
    Třetí třetina tohoto vzrušujícího zápasu začne zhruba v 22:52.

Dmitrij Kulikov se během druhé třetiny zranil, ve třetí části tak bude mít domácí trenér k dispozici pouze pět obránců!

40:01

40:32
    Giordano pálil prakticky ihned po přejezdu modré čáry, Montoya vyrazil kotouč před sebe, kde stáli jeho spoluhráči, kteří vzápětí poslal kotouč mimo zónu nebezpečí.

41:11
    Jednička letošního draftu, obránce Floridy Aaron Ekblad hned třikrát v krátkém časovém úseku vystřelil, dva jeho pokusy byly zblokovány, ten třetí od modré čáry bez problémů vykryl Hiller.

42:04
    Jimmy Hayes vypálil nepříliš razantně a přesně od pravého mantinelu, Hiller si připsal jednoduchý zákrok.

42:53
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu, hra se vrátí před Hillera.

43:26
    Hra se přelévá ze strany na stranu, na rozdíl od druhé třetiny se ani jeden z týmů nedostává tak často do dobrých šancí.

43:56
    Brad Boyes vypálil z prakticky nulového úhlu, nemířil ovšem do prostoru mezi třemi tyčemi.

44:13
    Zakázané uvolnění Calgary. Ladislav Šmíd před malou chvíli inkasoval do břicha prudký úder pukem, jen těžce se zvedal z ledu, od té doby do hry nenaskočil.

44:53
    Hokejisté z Alberty podruhé v dnešním zápase vyrovnávají, Johnny Gaudreau objel bránu a přihrál přesně na čepel SEANA MONAHAN, jenž stál u brankoviště a doklepl kotouč za Montoyova záda. Asistence: Johnny Gaudreau, Mark Giordano.
    Sean MONAHAN - 4:4

46:29
    Po vyrovnávací brance vidíme opět podobně svižný hokej jako ve střední části, Grimaldi se ocitl v dobré pozici, ale nedokázal trefit kotouč.

47:35
    Widemanův pokus od modré čáry domácí obrana zblokovala ještě před Montoyou.

47:57
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

48:35
    Jooris vypálil přes oba obránce pouze na zadní mantinel.

49:32
    Panteři si vytvořili zhruba půlminutový tlak, Hiller musel jednou zasahovat. Zatím však drží čisté konto.

49:40
    Autorství čtvrté branky Floridy bylo nakonec připsáno Jimmymu Hayesovi. To znamená, že Scottie Upshall se ze svého druhého hattricku v kariéře radoval marně. Má samozřejmě prostor do konce normální hrací doby změnit.

49:43
    Teprve druhou přesilovou hru v zápase si zahrají hosté, Grimaldi podrazil u střídačky Gaudreaua, za což si půjde odpykat dvouminutový trest.

50:36
    Domácí se nejen, že osvobodili, dokonce ohrozili branku soupeře, Mark Giordano pálil z mezikruží těsně mimo bránu, ve floridské aréně to jen zahučelo.

51:27
    Gudbranson zachytil rozehrávku a vyhodil kotouč přes všechny čáry. Vzápětí odešel společně s ostatními spoluhráči střídat.

51:43
    Přesilová hra Calgary je u konce.

51:43
    Ladislav Šmíd po nepříjemném zásahu do břicha pokračuje v utkání.

53:00
    Domácí opět kombinovali v útočném pásmu, ovšem Plameny jsou v defenzívě ve třetí třetině pečlivé a často srážejí kotouče ještě před svým brankářem.

53:26
    Zakázané uvolnění Floridy.

53:26
    Domácí trenér si bere oddechový čas. Zřejmě hlavně proto, aby si mohla odpočinout pětice, která se dopustila zakázaného uvolnění a která tudíž nemohla střídat.

54:20
    Obě mužstva už se zaměřují spíše na defenzívy. Uvědomují si, že o osudu utkání může v této chvíli rozhodnout jediná chyba.

54:45
    Velký úkaz, poprvé v zápase se hlasitě ozývají fanoušci Panthers!

55:00
    Russellův pokus od modré čáry Montoya s problémy vyrazil mimo bránu.

55:29
    Na druhé straně musel zasahovat po delší době Hiller.

55:35
    Rodící se brejk Calgary zhatil ofsajd, do něhož najel Jooris.

55:58
    Huberdeau se snažil od zadního mantinelu vecpat před bránu, to se mu sice povedlo, kotouč však nechal za sebou a akce nesplnila svůj účel.

56:05
    Po rutinním zákroku Montoyi vznikla první menší potyčka utkání před brankářem Floridy, rozhodčí od sebe aktéry oddělil, žádného z nich nevyloučil.

57:42
    Tak to je rána pod pás domácímu týmu, hosté se dostávají poprvé v zápase do vedení, nyní v 58. minutě! Jiří Hudler zadovkou přihrál LANCI BOUMOVI, jenž vypálil z první a svou nekompromisní ránou prostřelil Montoyu. Asistence: Jiří Hudler, Mark Giordano.
    Lance BOUMA - 4:5

58:32
    Velká komplikace pro domácí mužstvo, Jussi Jokinen byl těsně před koncem třetí části vyloučen za nesportovní chování a Panteři to budou mít vskutku složité.

58:32
    Oddechový čas pro Plameny, kteří jsou na dosah dvěma bodům.

58:55
    Domácí se rozhodli hrát vabank, odvolali gólmana, Mitchell v útočném pásmu promáchl přihrávku, kotouče se chopili hosté a JOHNNY GAUDREAU pojistil výhru Calgary střelou do prázdné brány. Asistence: Sean Monahan.
    Johnny GAUDREAU - 4:6

59:40
    Boyes ještě vyzkoušel štěstí střelou od pravého mantinelu, v době kdy byl znovu z brány odvolán Montoya.

60:00

Velice zajímavé utkání je tedy za námi. Konečný výsledek 6:4 pro Calgary je pro domácí hokejisty hodně krutý. Ti hned čtyřikrát vedli. Ve 45. minutě vyrovnal Monahan. Domácí poté poprvé v zápase nedokázali na vyrovnávací branku zareagovat a o třináct minut později se poprvé v zápase dostali do vedení hosté. Po přihrávce Hudlera se přesnou ránou prosadil Lance Bouma, což byla osudová rána pro Pantery. O minutu později pečetil výhru Calgary, které ve 34. minutě prostřídalo gólmany, talentovaný Johnny Gaudreau.
    Svěřenci trenéra Boba Hartleyho si tak z dnešního divokého utkání berou dva body, Florida se i přes svůj nejlepší ofenzivní výkon sezony bude muset obejít bez bodu.

3. Mark Giordano (CGY) – 3 body (1+2), +2, čas na ledě: 25:28

To je pro tuto chvíli všechno, za téměř hodinu však dnešní bohatý program v NHL pokračuje a já věřím, že si najdete čas na sledování jiných online přenosů z této nejprestižnější hokejové soutěže světa. Ode mě je to vše, užijte si zbytek noci. (23:45:41)

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 2. Upshall (Ekblad), 25. Bjugstad (Mitchell, Kulikov), 28. Upshall (Trocheck, Kulikov), 34. Hayes (Upshall) – 25. Jones (Gaudreau, Engelland), 29. Giordano (Byron, Bouma), 33. Hudler (Glencross), 45. Monahan (Gaudreau, Giordano), 58. Bouma (Hudler, Girodano), 59. Gaudreau (Monahan)

Florida Panthers: Montoya (Luongo) – Campbell, Ekblad, Mitchell, Kulikov, Olsen, Gudbranson, Robak – Upshall, Barkov, Jokinen – Huberdeau, Bjugstad, Boyes – Grimaldi, Trocheck, Hayes – Kopecký, MacKenzie, Thornton
    Calgary Flames: Rämo (34.Hiller) – Brodie, Giordano, Russell, Wideman, Engelland, Šmíd – Hudler, Granlund, Gaudreau – Jones, Monahan, Glencross – Baertschi, Byron, Setoguchi – Jooris, Bouma, Bollig, Ferland

Rozhodčí: O´Rourke, Rehman – Racicot, Grandt