Dunajská Lužná – B. Bystrica 1:2 (kon.) | Šaľa – Poprad 0:0 (5:3 po pen.) | Podlavice Badín – Košice 0:1 (kon.)
Rožňava – Dunajská Streda 0:2 (kon.) | Pohronie – Slovan Bratislava 0:4 (kon.) | Zlaté Moravce – Trenčín 1:3 (kon.)
po penal. (5:3)
FK Slovan Duslo Šaľa
0:0 (0:0)
FK Poprad
sk Středa 12.11.2014, 13:30 • FK Slovan Duslo Šaľa • Slovenský pohár - Slovnaft cup

V dnešnom 5. kole Slovnaft cupu domáca Šaľa privítala mužstvo z 2.ligy-Východ FK Poprad. V celom zápase sa na trávniku odohrával opatrný futbal s minimom streleckých príležitostí. Najväčšiu šancu v zápase mali domáci v 69. minúte opečiatkoval brvno stredopoliar Rehák.
    Hlavný rozhodca Krivošík ukončil základný hrací čas 0:0. Následovali penalty. V nich mali šťastie viac chemici, keď 4. pokus nepremenil Ondruš. Potvrdzovať išiel Goran Matič, ktorý sa z bieleho bodu nemýlil a Šaľania postúpili medzi osmičku najlepších.
    V ďalšom kole už postupujúca Šaľa pozná súpera, je ním Banská Bystrica. (17:29:21)

SAL: Fehervári premieňa – 1:0.

Po ukončení základnej hracej doby, podľa pravidiel nasledujú penalty.

90+3

90
    Žltú kartu dostáva Tomiš (FK Slovan Duslo Šaľa).

89
    V záverečnej minúte sa domáci snažili pohroziť rýchlym protiútokom. Ten stroskotal na obrane hostí.

87
    FK Poprad opäť zahráva štandardku z 35m, pri outovej čiare. Lopta našla iba hlavičku domácej obrany a tá odvrátila nebezpečenstvo.

84
    Poprad si vypýtal faul v tesnej blízkosti pokutového územia. Zahráva ho Ferenc, brankár boxuje do hracieho poľa.

83
    V posledných 5 minútach sa hra upokojila. Prebieha futbal medzi 16-tkami.

78
    Tomiš zahráva priamy kop z 30 metrov. Triafa dobre pozične stojaceho brankára hostí Huszárika. Nebezpečenstvo odvrátené z pohľadu hostí.

77
    Poprad zatlačil domácich, bola z toho pekná šanca. Palutka mieril do vynkla. Perfektný zákrok vytiahol Kolmokov. Následuje rohový kop.