Olomouc – Zlín 3:1 (kon.)
HC Olomouc
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Berani Zlín
Úterý 18.11.2014, 18:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • DHL Extraliga juniorů

Zlín právě vstřelil branku!
    Berani využívají přesilovou hru! DOMINIK MATULA se konečně dočkal. Hostující kapitán dostal příliš prostoru na levé straně útočného pásma a následně pověsil touš přesně do levého růžku Urbischovy brány. Asistence: Michal Hlaváč, Mikuláš Zbořil.

55:05
    Po neúspěšné střele Hladiše se touš dostal k domácímu hráči, který jej ihned vyhodil.

54:38
    Zlínští zahráli puk vysokou holí, a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

54:33
    Zlín cítí svou poslední šanci a hosté si berou oddechový čas.

54:33
    David Nesvadba (OLO) dostává dvě minuty za vražení na hrazení a nyní už bude dvojnásobná přesilovka Zlína mnohem delší.

54:17
    Domácí si berou oddechový čas.

54:17
    Pár vteřin si i Zlín zahraje proti třem, protože dvě minuty za sekání dostává Alex Rašner (OLO).

53:04
    Po další střele Matuly se k vyraženému puku dostal Dalajka, který však už nedokázal usměrnit touš mezi tři tyče domácí klece.

51:49
    Další vyhození domácích.

51:34
    Puk je opět za bránou Zlína.

51:05
    Z levé strany vystřelil Matula a Urbisch jeho pokus vyrazil za svou bránu.

50:48
    Mora vyhodila puk ze svého obranného pásma.

50:25
    Matěj Pavlovský (OLO) dostává čtyři minuty za vysokou hůl, a tak Zlín bude hrát velmi dlouhou přesilovou hru.

49:52
    Zlínští hokejisté nahodili touš směrem na Urbische, který jej raději přikryl ve své lapačce.

49:42
    Obě mužstva hrají v plném počtu.

49:07
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Mora využívá přesilovou hru! Nesvadba přihrál před Halodu zcela volnému ALEXU RAŠNEROVI, který už poslal puk do zlínské brány. Asistence: David Nesvadba, Šimon Beták.

48:16
    Mora navíc následně poslala touš na zakázané uvolnění.

48:08
    Zlínu se podařilo vyhodit puk ze svého obranného pásma.

47:38
    Mora bude hrát proti třem! Pavel Sedláček (ZLN) totiž podrazil Jergla v obranném pásmu Olomouce, a dostává tak dvě minuty.

47:19
    Ale přesilovka Zlína končí velice rychle, jelikož Mikuláš Zbořil (ZLN) dostává dvě minuty za podražení.

47:14
    Ihned po konci přesilové hry Olomouce následuje přesilová hra Zlína, protože dvě minuty za nedovolené bránění dostává Tomáš Markl (OLO).

47:02
    Od modré to nyní zkusil Brandýs, jenže jeho střelu chytá Haloda bez větších potíží.

46:18
    Mora se však zatím ve své přesilové hře nemůže dostat do útočného pásma.

45:10
    Olomouc bude hrát přesilovou hru, protože na trestnou lavici usedá Jiří Velčovský (ZLN), který si odpyká dvě minuty za držení protihráče.

43:44
    Domácí obrana se nyní dostala do menších potíží, ale Mora si nakonec se vším poradila a puk je opět mimo obranné pásmo Olomouce.

42:55
    Nyní si svůj první zákrok v třetí části připsal i Urbisch, kterého ráznou střelou otestoval Dalajka.

41:42
    Brandýs už neudržel puk v útočné třetině, a tak se domácí dostávají do postavení mimo hru.

40:42
    Haloda se musí mít ihned na pozoru, protože na něj vyslal svou střelu Nesvadba.

40:01

Třetí třetina začne asi v 19:35.

Mora tedy i ve druhé třetině navýšila své vedení o další branku, kterou tentokrát ze samostatného úniku vstřelil Aleš Jergl.

40:00

39:29
    Touš se nyní po souboji ve středním pásmu odrazil mimo hrací plochu a vhazovat se bude ve středovém kruhu.

38:55
    Ostřanský jel zcela sám na Halodu, jenže domácí kapitán se svou kličkou do forhendu neuspěl!

38:15
    Mora nahodila touš na Halodu, který jej raději udržel ve své lapačce, a tak se bude vhazovat po jeho levici.

37:54
    Z levého kruhu nyní odzkoušel pozornost Urbische Dalajka, ale olomoucký brankář jeho střelu chytá svou lapačkou.

37:38

37:20
    Jergl vystřelil od modré čáry, jenže jeho střelu zcela Haloda viděl, a tak puk končí v jeho výstroji.

36:30
    Ofsajd domácích.

36:16
    Zlínu se podařilo vyhodit puk přes celé kluziště.

35:29
    Současně jsou na trestnou lavici poslání Dominik Bauer (OLO) a Richard Kobylík (ZLN), kteří dostávají dvě minuty za hrubost, jenže hostující hráč dostává ještě dvě minuty navíc.

35:14
    Krátoška poslal puk zpoza brány na Bauera, který však ve velmi dobré pozici minul hostující bránu.

33:58
    Matula se dostal do velmi dobré příležitosti, když si vybruslil až mezi kruhy, jenže jeho střelu přizvedl jeden z domácích do ochranné sítě.

32:07
    ALEŠ JERGL se dostal do samostatného úniku, ve kterým zcela vykoupal Halodu a následně už jen poslal puk do zcela prázdné brány Zlína. Asistence: David Nesvadba, Alex Rašner.

31:46
    Nahození Karola z pravého rohu kluziště chytil Urbisch do své lapačky, a tak se bude vhazovat v obranném pásmu Olomouce.

31:12
    Kohouti se dostali do ofsajdu, a tak se bude vhazovat ve střední třetině.

30:56

30:38
    Kobylík vystřelil od modré, jenže jeho střelu srazil jeden z bránících hráčů Olomouce.

29:48
    Po střele Stuchlíka se musel mít Urbisch znovu na pozoru, ale olomoucký brankář zatím drží svůj tým.

28:56
    Zlín bude hrát přesilovou hru, jsou vzájemně vyloučeni Martin Haničinec (ZLN) a David Nesvadba (OLO) na dvě minuty za hrubost a olomoucký obránce ještě navíc dostává dvě minuty za sekání.

28:56
    Ostřanský už málem upaloval zcela sám na Halodu, jenže dle čárového rozhodčího byl olomoucký útočník v pásmu dříve než puk, a tak je odpískán ofsajd.

27:46
    Jerglovu přihrávku omylem tečoval na vlastního brankáře jeden z obránců Zlína, ale Haloda dokázal včas zareagovat.

27:17
    Zpoza domácí klece si nyní vybruslil Velčovský, který však následně trefil jen připraveného Urbische.

26:58
    Kobylík vystřelil od modré čáry a Urbisch jeho střelu dokázal vyrazit za svou klec.

26:40
    Mora dostala touš alespoň do středního pásma.

26:04
    Domácím se nepodařila útočná rozehrávka, a puk tak míří až na zakázané uvolnění.

25:43

25:22
    K vyraženému kotouči se nyní na pravé straně dostal Konečný, jenže domácí útočník se svou následnou střelou trefil pouze připraveného Halodu.

25:02
    Domácí sice drží puk ve svém útočném pásmu, ale zatím je to střela bez střelby.

24:10
    Jergl pálil od modré čáry tak, aby jeho střelu mohl tečovat Ostřanský, ale domácí kapitán touš netrefil.

23:39
    Hostující kapitán Dominik Matula (ZLN) dostává dvě minuty za nesportovní chování, a přesilovou hru si tak nyní zahraje Olomouc.

23:34
    Od modré nyní pálil Velčovský, ale jeho střela byla hodně nepřesná.

23:17

22:21
    Rašner ve vlastním oslabení přebruslil zlínského obránce a následně domácí mířili dva na jednoho, kde olomoucký obránce přihrával před prázdnou Krátoškovi, jenže ten touš netrefil.

22:03
    Zlín se stále nemůže usadit v útočné třetině.

21:38
    Ostřanskému se podařilo zavézt puk až do útočného pásma Olomouce.

21:17
    Domácí však v plném počtu nezůstali příliš dlouho, protože na trestnou lavici znovu usedá Martin Hes (OLO), který tentokrát dostává dvě minuty za vysokou hůl.

21:08

20:40
    Zlín ještě na začátku druhé třetiny dohrává svou přesilovou hru, jenže hosté se zatím nemohou ani dostat do útočného pásma.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:44.

Po první třetině tedy zatím může být spokojenější domácí Olomouc, která se prosadila v přesilové hře, kdy první branku Kohoutů obstaral Nesvadba. Mora mohla přidat ještě několik branek, ale ani jedna z dalších šancí už gólem neskončila.

20:00

19:32
    Mora však vyhazuje puk přes celé kluziště.

19:08
    Zlín však bude ještě v závěru první třetiny hrát svou první přesilovou hru, protože dvě minuty za sekání dostává Martin Hes (OLO).

18:58
    Z pravé strany se pokusil o střelu Zaremba, jenže jeho zakončení srazil hned první blokující hráč.

17:53
    Zlín své druhé oslabení zvládl už bez inkasované branky, a tak se Hořanský vrací do hry.

17:26
    Pavlovský si skvěle vybruslil až mezi kruhy, jenže skvělý pohyb předvedl ve své bráně i Haloda, který jeho následnou střelu dokázal vyrazit.

16:37
    Hlavní rozhodčí vykazuje hru do středního pásma, protože jeden z útočících hráčů Olomouce byl postaven v brankovišti Zlína.

16:17
    Zlínu se podařilo vyhodit touš přes celé kluziště.

15:49
    Hostující hokejisté nyní bránili hned v šesti bruslařích, a tak zlínská střídačka dostává dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Dvě minuty odsedí Adam Hořanský (ZLN).

15:06
    Sedláček vystřelil ihned po přejezdu útočné modré, jenže jeho střelu srazil jeden z domácích.

14:24
    Ostřanský přihrál na modrou Rašnerovi, který si ještě chytře počkal až před ním blokující hráč lehne a následně poslal puk před prázdnou zlínskou bránu, ale zde jej ani jeden z domácích nedokázal poslat za Halodova záda.

13:01
    Naopak před zlínskou brankou bylo nyní velké horko, protože se zde touš několikrát nebezpečně odrážel z jedné hokejky na druhou, ale Haloda podržel svůj tým a zlikvidoval veškeré zakončení domácích.

12:08
    Haničinec si hodně jednoduše vybruslil z rohu kluziště až před Urbische, který však i s pomocí jednoho z obránců zneškodnil hostujícího útočníka.

11:25
    Rašner vletěl s kotoučem až do útočného pásma, kde nakonec i vystřelil z levého kruhu a Haloda jeho zakončení jen vyrazil do ochranné sítě.

10:36
    Jeden ze zlínských útočníků nyní upadl ve středním pásmu a hlavní rozhodčí chtěl nejdříve vylučovat jednoho z domácích za podražení, ale po krátké diskuzi se nakonec žádný trest udělovat nebude.

09:20
    Matula jen nahodil touš směrem na Urbische, který se chvíli rozmýšlel co s ním, ale nakonec raději puk přikryl pod svou lapačkou.

08:03
    Touš končí mimo kluziště, kam jej vyrazil Jergl, a tak se bude vhazovat před útočným pásmem Olomouce.

07:35
    Brandýs vystřelil od modré čáry, jenže jeho střelu srazil už jeden z obránců Zlína.

06:26
    Další obrovská šance Olomouce! Jergl přihrál mezi kruhy zcela volnému Pavlovskému, který se už mohl zeptat Halody, kam to chce, jenže olomoucký útočník se svou střelou pouze trefil hostujícího brankáře.

05:52
    Kropáč skvěle vystihl rozehrávku Zbořila, a následně tak mířil sám na Halodu, kterého se mu však s bekhendovou střelou nepodařilo překonat.

05:30
    Zlínští hokejisté se ihned po inkasované brance dostali do svého útočného pásma, kde však další střelu hostů likviduje Urbisch.

05:07
    Mora využívá přesilovou hru! Pavlovský přihrál na modrou čáru Rašnerovi, který chvíli se svou rozehrávkou počkal a následně přihrál svému kolegovi DAVIDU NESVADBOVI, jehož dělovka skončila až za zády Halody. Asistence: Alex Rašner, Matěj Pavlovský.

04:14
    Hladiš dostal puk až do útočného pásma, kde získává cenné vteřiny z oslabení.

03:44
    Hosté velice rychle zachytili rozehrávku Kohoutů, a tak touš následně míří až za Urbischovu bránu.

03:28
    Mora si zahraje první přesilovou hru v utkání, protože je na dvě minuty za hákování vyloučen Juraj Talán (ZLN).

03:01
    Pavlůsek vletěl do útočného pásma po pravé straně, odkud následně i zakončil, ale jeho bekhendový pokus chytá Urbisch bez větších potíží.

02:11
    Další postavení mimo hru Zlína.

02:00
    Jenže zcela totožným prohřeškem proti pravidlům se i na druhé straně provinili hosté, a tak se opět vhazuje ve středním pásmu.

01:51
    Jergl už chtěl ohrozit také Halodu v bráně Zlína, jenže olomoucký útočník byl zastaven hvizdem čárového rozhodčího, protože do pásma dříve vjel jeden z jeho spoluhráčů.

00:54
    Znovu Urbisch v akci. Tentokrát odzkoušel domácího brankáře Hořanský, který jeho pokus vyrazil za svou klec.

00:22
    Urbisch si připisuje svůj první zákrok v utkání, protože na něj od modré vystřelil Stuchlík a domácí brankář jeho střelu chytil svou lapačkou.

00:01

Oba týmy jsou už nastoupený na modré čáře, a tak samotné utkání za malou chvíli vypukne.

HC Olomouc: Urbisch (Slezák) – Škoda, Nesvadba, Štefka, Kraigher, Rašner, Tomek, Brandýs, Hes, Síkora – Ostřanský (C), Jergl, Markl, Bauer, Pavlovský, Ministr, Krátoška, Beták, Kropáč, Konečný.

PSG Zlín: Haloda (Čáp) – Zbořil, Kužílek, Velčovský, Žabčík, Kobylík, Stuchlík, Talán – Hořanský, Hlaváč, Gago, Haničinec, Dalajka, Zaremba, Karola, Pavlůsek, Vyoral, Matula (C), Hladiš, Sedláček.

Rozhodčí: Kika – Holibka, Kašík.

Zlínští junioři se ještě v závěru první části perou o poslední vstupenku mezi nejlepší osmičku, a tak se dá říct, že budou hostující hokejisté mírnějším favoritem tohoto střetnutí.

Naopak junioři Olomouce jsou na tom čím dál hůře a v sobotu si na ledě Třince připsali už svou šestou porážku v řádě, a tak jim po právu patří až třinácté místo.

Vítám vás u dalšího on-line přenosu z DHL extraligy juniorů, ve kterém nás čeká souboj dvou moravských celků. Do Olomouce totiž dorazí PSG Zlín, který zde vyzve trápící se Kohouty. Utkání má naplánovaný start na 18:00.

Jan Matúš

Branky a nahrávky: 6. Nesvadba (Rašner, Pavlovský), 33. Jergl (Nesvadba, Rašner), 50. Rašner (Nesvadba, Beták) – 56. Matula (Hlaváč, Zbořil)

Berani Zlín: Haloda (Čáp) – Zbořil, Kužílek, Velčovský, Žabčík, Kobylík, Stuchlík, Talán – Hořanský, Hlaváč, Gago, Haničinec, Dalajka, Zaremba, Karola, Pavlůsek, Vyoral, Matula (C), Hladiš, Sedláček.

Rozhodčí: Kika – Holibka, Kašík