Japonsko – Austrálie 2:1 (kon.) | Slovensko – Finsko 2:1 (kon.) | Bělorusko – Mexiko 3:2 (kon.)
Řecko – Srbsko 0:2 (kon.) | Slovinsko – Kolumbie 0:1 (kon.) | Rakousko – Brazílie 1:2 (kon.)
Rumunsko – Dánsko 2:0 (kon.) | Ukrajina – Litva 0:0 (kon.) | Maďarsko – Rusko 1:2 (kon.)
Irsko – USA 4:1 (kon.) | Itálie – Albánie 1:0 (kon.) | Polsko – Švýcarsko 2:2 (kon.)
Portugalsko – Argentina 1:0 (kon.) | Španělsko – Německo 0:1 (kon.) | Francie – Švédsko 1:0 (kon.)
Skotsko – Anglie 1:3 (kon.)
Irsko
4:1 (1:1)
USA
Úterý 18.11.2014, 20:45 • Aviva Stadium, Dublin • Reprezentační zápasy

Je dobojování. Po prvním poločase domácí přidali na obrátkách a postupně se také prosazovali. Na 2:1 skóroval Brady, jehož napodobil osm minut před koncem McClean. Střeleckou listinu uzavřel svou druhou trefou v dnešním utkání Brady, který stanovil konečný výsledek 4:1 pro Irsko. (22:42:46)

90+4

90+3
    Žlutou kartu dostává Meyler (Irsko).

90+3
    Utkání se již chýlí ke konci, což je vidět i na trávníku. Nikdo se nikam nehrne.

90+2
    Žlutou kartu dostává Johnson (USA).

90+1
    Rozhodčí nastaví nad rámec základní hrací doby tři minuty.

90
    Žlutou kartu dostává McGeady (Irsko).

90
    Fotbalisté domácího mužstva jsou stále na balónu. Hráči USA již spíše vyčkávají na konec utkání.

88
    Irové hrají v naprosté pohodě a kontrolují závěr utkání.
    BRADY - 4:1

86
    Irsko právě vstřelilo branku!
    Po předchozím faulu Camerona mělo Irsko přímý kop, ke kterému se postavil ROBBIE BRADY a nádhernou ránou k levé tyči počtvrté rozvlnil síť za brankou Hamida.

85
    Žlutou kartu dostává Cameron (USA).

84
    Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Given, přichází Elliot.

84
    Ke střele se dostal hostující Bedoya, kterému se rána příliš nepovedla a skončila daleko vedle levé tyče.
    MCCLEAN - 3:1

82
    Za vápnem se opřel do míče JAMES MCCLEAN, jehož ránu nešťastně tečoval Johnson do protipohybu Hamida.

81
    Spojené státy měli výhodu rohového kopu, který rozehrál Bedoya, jehož centr nenašel hlavu nikoho s červeným dresem.

79
    Domácí rozehráli roh poměrně dobře, ovšem zakončení Murphyho skončilo vysoko nad brankou Hamida.

78
    Na pravé straně odcentroval McGeady, jehož balón následně srazil jeden z hostujících fotbalistů na rohový kop.

77
    Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází McGoldrick, přichází Long.
    Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Murphy, přichází Hendrick.

76
    Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Chandler, přichází Morris.
    Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Diskerud, přichází Rubin.

75
    McClean nezachytil balón, který doputoval do rukavic připraveného Hamida. Ten bude odkopávat od své branky.

73
    Balón je převážně ve středu hřiště, kde ho mají na kopačkách hráči z USA.

71
    Hosté měli ze třiceti metrů výhodu standardní situace. Nacvičený signál se hostům povedl, ovšem ve finální fázi končil balón vysoko nad brankou domácích.

70
    Hráči v červených dresech se snaží o to, aby dostali irské hráče pod delší tlak, což se jim zatím nedaří.

68
    Rohový kop měli k dispozici na druhé straně hráči Irska, ale ani oni ho nedokázali využít.

68
    Ten ovšem neslavil úspěch.

67
    Hosté mohli vyrovnat. Wood dostal přihrávku mezi obránce, kde byl následně sám ve vápně proti Givenovi, který jeho pokus jemně tečoval na rohový kop.

65
    Žlutou kartu dostává Altidore (USA).

65
    Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Morales, přichází Garza.

64
    Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Pilkington, přichází McClean.

62
    Nepřesný centr domácího McGeadyho končí daleko v zámezí.

61
    Brady rozehrál další rohový kop domácích, který udělal zmatky ve vápně USA. Hosté nakonec dokázali dostat balón do bezpečí.

60
    Střídání v týmu Irsko: ze hřiště odchází Stokes, přichází McGeady.

58
    Domácí rohový kop odvrátili obránci hostujícího mužstva.

57
    Irové jsou stále při chuti a nyní opět operují před vápnem Spojených Států.
    BRADY - 2:1

55
    Domácí byli v posledních minutách aktivnější a odměnou je jim za to vedoucí branka. McGoldrick poslal přesný pas na ROBBIEHO BRADYHO, který prostřelil Hamid v brance USA.

54
    Po pravé straně utekl Pilkington, který odcentroval balón do vápna, kde na něj nedosáhl Murphy.

52
    Meyler byl faulován Moralesem, který výrok rozhodčího doprovodil úsměvem.

51
    V obraně si počínal výborně Christie, který čistě zastavil unikajícího Altidoreho.

50
    Hosté zahráli další rohový kop nakrátko. Ten pro Irsko neznamenal nebezpečí.

49
    Stokes si počínal nedovoleně. Spojené státy budou rozehrávat na své polovině.

47
    Na hranici vápna operují s míček domácí fotbalisté, kteří se ovšem nemohou dostat přes dobře pracující obranu USA.

46
    Střídání v týmu USA: ze hřiště odchází Wondolowski, přichází Wood.

46

Je za námi první polovina utkání. Hosté vstoupili do zápasu aktivněji, ale byli to právě hráči Irsko, kdo se dostal do vedení v sedmé minutě zásluhou Pilkingtona. USA se dostalo opět do tempa ke konci prvního poločasu. Se stupňujícím tlakem se podařilo vyrovnat Diskerudovi. Hosté mohli jít ještě do vedení, ovšem střela Altidoreho mířila pouze do břevna.

45+1

45
    Bedoya rozehrál rohová kop USA, jenže ten se hostům vůbec nepovedl.

44
    V závěru prvního poločasu jsou mnohem aktivnější hráči v červenomodrých dresech, kteří udávají tempo hry.

43
    Hosté mohli jít do vedení. Střela Altidoreho z vápna skončila pouze na břevně irské branky.

41
    USA má míč ve své moci a příliš ho svému soupeři v posledních chvílích nepůjčuje.
    DISKERUD - 1:1

39
    Američané právě vstřelili branku!
    Ve vápně nacentroval balón Altidore na volného Wondolowskiho, který ho sklepl na MIKKELA DISKERUDA, jenž se nemýlil a vyrovnal stav utkání.

38
    Na pravé straně se krásně uvolnil Meyler, jehož centr ve vápně nenašel nikoho v bílém dresu.

37
    Žlutou kartu dostává Beckerman (USA).

36
    Na středu hřiště fauloval Beckerman jediného střelce dnešního utkání. Diváci se dožadovali žluté karty, ovšem rozhodčí zůstal pouze u domluvy.

35
    USA šlo dopředu, ovšem díky nepřesné přihrávce Johnsona celá akce rychle končí.

33
    Do vápna USA mířil centr na volného Murphyho. Hamid rychle vyběhl a míč ze vzduchu sebral.

32
    Hosté se snaží zklidnit hru. Míč mají na svých kopačkách a nikam s ním nespěchají.

29
    Bedoya fauloval na vlastní polovině domácího Stokese, Irsko tak bude u míče.

27
    Po zmatcích ve vápně USA se dostal před branku Murphy, který tváří v tvář hostujícímu gólmanovi vystřelil na hostující branku, ovšem Hamid se předvedl skvělým zákrokem a balón vyrazil na rohový kop.

26
    První rohový kop měli k dispozici také domácí. Brankář Hamid vytěsnil rukou balón mimo vápno.

25
    Na levé straně vystřelil přes obránce Quinn, který trefil pouze boční síť.

24
    Ani další rohový kop z kopaček hostujících hráčů neslavil úspěch.

23
    Bedoya rozehrál rohový kop zpátky před vápno na volného Johnsona, který vystřelil a míč se otřel o tyčku.

22
    Irsko sice vede, ale USA je v posledních minutách aktivnější. Je tu další rohový kop pro Ameriku.

21
    Bedoya to zkusil na bližší tyč, jenomže tam byl pouze jeden z domácích obránců, který odvrátil balón do bezpečí.

20
    Z pravé strany centroval Bedoya, jehož centr odvrátil na rohový kop Pearce.

18
    Sledujeme utkání, ve kterém se spíše vyčkává a čeká se na chybu jednoho z dnešních aktérů.

16
    V ofsajdovém postavení byl přistižen Wondolowski.

14
    Anthony Pilkington nestihl balón na hřišti. Od své branky proto bude odkopávat Hamid.

13
    Na levé straně odcentroval do vápna Brady, ovšem balón vyslaný z jeho kopačky nikoho nenašel.

12
    Ten ho rozehrál na krátko, nicméně následně se dostal ke střele Diskerud, jehož pokus skončil vysoko nad brankou Irska.

11
    Bedoya bude rozehrávat přímý kop ze třiceti metrů.

10
    Na trávníku zůstal ležet Diskerud. Vypadá to, že bude hostující hráč v pořádku a bude pokračovat ve hře.

9
    Domácí jsou rázem aktivnější a ženou se opět dopředu.
    PILINGTON - 1:0

7
    Domácí se dostávají do vedení. Jeden z Irů našel nádhernou uličkou volného ANTHONYHO PILKINGTONA, který se proti Hamidovi nemýlil a posílá domácí do vedení.

5
    O chvíli později rozehrával Bedoya další roh nakrátko. Tentokrát již Given musel zasahovat.

4
    Ten rozehrál Bedoya nakrátko. Hostům se ovšem nacvičený signál nepovedl a u míče jsou hráči Irska.

3
    Morales vybojoval rohový kop pro americké barvy.

2
    Oba celky se zatím oťukávají s míčem na středu hřiště.

1

Obě mužstva jsou již na trávníku. Po úvodních ceremoniích budeme svědky úvodního výkopu utkání.

Irsko: Given – Christie, Pearce, Clark, Brady – Pilkington, Quinn, Meyler, Stokes – McGoldrick, Murphy
    Náhradníci: McGeady, Randolph, McClean, O´Shea, Walters, Elliot, Keogh, Coleman, Long

USA: Hamid – Chandler, Cameron, Besler, Morales – Beckerman – Bedoya, Diskerud, Johnson – Altidore, Wondolowski
    Náhradníci: Green, Johnson, Wood, Garza, Morris, Rubin, Ibarra, Ream.

Irsko

Irsko je nasazeno v letošním roku nasazeno v kvalifikační skupině na Mistrovství Evropy do skupiny "D". V úvodním duelu si poradili na gruzínské půdě 2:1. V následujícím utkání na domácím trávníku rozstříleli nekompromisně Gibraltar 7:0. Ve třetím kole narazilo Irsko na těžkého soupeře z Německa, se kterým dokázalo uhrát remízu 1:1 na jejich stadionu. Dojem z tohoto výkonu zkazilo poslední utkání kvalifikace na půdě Skotska, kde Irsko podlehlo nejtěsnějším rozdílem 1:0.

Poslední tři utkání:

01.10.2014 Kvalifikace ME Irsko – Gibraltar 7:0
    14.10.2014 Kvalifikace ME Německo – Irsko 1:1
    14.11.2014 Kvalifikace ME Skotsko – Irsko 1:0

USA

Reprezentace USA odehrála v červnu tři utkání ve skupině "G" na Mistrovství světa, ze které postoupila do osmifinále, kde narazila na Belgii, které podlehla 2:1 v prodloužení. Po mistrovství sehrál výběr USA další tři utkání. V září se podařilo porazit výběr České republiky 1:0. Následně přišly dvě remízy s Ekvádorem a Hondurasem. Před čtyřmi dny se střelo USA v Londýně s reprezentací Kolumbie, kde byl úspěšnější výběr jihoamerického týmu.

14.11.2014 Přátelské utkání USA – Kolumbie1:2
    15.10.2014 Přátelské utkání USA – Honduras 1:1
    11.10.2014 Přátelské utkání USA – Ekvádor 1:1

Krásný, dobrý večer. Vítám Vás u sledování dnešního přátelského utkání mezi domácím Irskem, které na své půdě přivítá tým USA. Začátek zápasu je naplánován na 20:45, tak u toho buďte s námi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.