Příbram – Sparta 1:1 (kon.)
FK Příbram
1:1 (1:0)
AC Sparta Praha
Úterý 18.11.2014, 18:00 • Energon aréna (kapacita 9100), Příbram, Česká republika • Pohár FAČR

Příbram se v prvním pohárovém utkání rozchází s pražskou Spartou smírně 1:1. Nutno říci, že výsledek je zřejmě zasloužený. Druhé pokračování tohoto střetnutí se odehraje začátkem prosince na pražském Strahově. Děkuji Vám za pozornost. Z Příbrami se loučí Michal Mezera. (19:51:53)

90+1

90+1
    A tutovku měl na hlavě i sparťan Costa, který hlavou minul odkrytou příbramskou branku!

90
    Mareš se provinil faulem a tak Sparta bude mít příležitost zhruba z 35ti metrů.

89
    Ale obrovskou šanci si vypracovala Příbram! Konkrétně Zápotočný měl na hlavě vítěznou branku, ale Štěch se nyní vyznamenal a podržel svůj tým!

88
    Sparta je v závěru utkání nebezpečnějším a aktivnějším celkem.

87
    Obrana pražanů si s jeho centrem však poradila.

86
    A nový muž na hřišti Suchan hned bude mít šanci z přímého volného kopu.

85
    Příbram střídá i potřetí – ze hřiště odchází Pilík a na hřiště se dnes podívá i Jan Suchan.

83
    Příbrami se teď vůbec nedaří přechodová fáze. Sparta se po levé straně nyní může pokusit o ohrožení branky Marka Boháče.

82
    Příbram v 82. minutě utkání podruhé střídá – odchází Jakub Řezníček a na posledních zhruba deset minut se podívá na hřiště Tomáš Krbeček.

81
    Fillo se dobře vrátil do obrany a sklepl míč Boháčovi do náruče.

80
    Nyní vidíme další nudnější část utkání bez větších příležitostí.

78
    Za faul u pravé lajny vidí Neves žlutou kartu.

77
    Pilík se pěkně prosadil přes několik hráčů Sparty a v pokutovém území se již snažil vystřelit, ale někdo z hostujícícíh obránců ho v klíčovém okamžiku trochu přidržel a z dobré příležitosti Příbram nic nevytěžila.

75
    Fillo si pomohl útočným faulem na Radoslava Kováče, sudí jeho přestupek viděl, míč pro Spartu.

73
    Boháč si sebral jednoduchý centr z pravé strany do svých rukavic.

72
    Pilíkův centr zamířil přímo do rukavic gólmana Štěcha.

70
    A Sparta je za tento výsledek očividně ráda... nyní se snaží Příbram o odpověď.

68
    Sparta právě vstřelila branku!
    A Sparta po chybě příbramského gólmana Boháče srovnává! Boháč neudržel lehčí střelu a PATRIK SCHICK měl již jednoduchou úlohu poslat míč do odkryté příbramské svatyně – 1:1.

67
    Příbram se ubránila jen za cenu rohového kopu.

66
    Standardka pro Spartu od rohového praporku. Exekuce se ujme Přikryl.

65
    Přikryl ostře zajel do Krameše a ten se jen ztěžka zvedá z trávníku.

63
    Řezníček v další a tentokrát mnohem zajímavější šanci! Za obranu dostal pěkný míč od Zápotočného a postupoval z úhlu sám na Štecha, ale přehodit se mu ho nepodařilo.

61
    Řezníček vyzkoušel vystřelit z větší vzdálenosti, ale jeho pokus šel mimo sparťanskou branku.

60
    Sparta sice drží míč na svých kopačkách, ale zatím se jí směrem dopředu vůbec nedaří.

59
    Sparta střídá – odchází Pešek a na hřiště vbíhá Patrik Schick.

57
    Už se zdálo, že se konečně Sparta dostane souvislejší kombinací do vápna Příbrami, ale ani tentokrát jí to nevyšlo, protože je správně odpískané ofsajdové postavení Přikrylovi.

56
    Další nepřesná přihrávka Matějovského na Costu.

55
    Hnaníček se ve středu hřiště neprosadil...

54
    Matějovský byl v souboji s Nevesem pomalejší a tak Příbram bude vhazovat.

52
    Marečkova střela šla z nadějné pozice jde hodně mimo tři tyče příbramské branky.

51
    Pilík se opět dostal do zakončení! Z dobrých dvaceti metrů se snažil trefit šibenici sparťanské branky a nebyl daleko od cíle... chybělo zhruba půl metru.

49
    Neves a jeho tradiční dlouhý aut do pokutového území soupeře.

48
    Příbram drží v úvodu druhé půle míč na vlastních kopačkách.

47
    Příbram o poločase vystřídala – odešel Airapetian a na trávník se dostal Jiří Mareš.

46

Příbram po prvním poločase vede nad Spartou Praha 1:0. Jediný gól první půle vstřelil z přímého kopu Tomáš Pilík. Druhý poločas začne asi v 19:03.

45

45
    Faulovaný Hušbauer, Sparta bude mít poslední šanci v prvním poločase na vyrovnání.

44
    Útočný faul domácích, míč pro Spartu.

43
    Další vynikající zákrok Boháče! Nyní se dostal do zakončení Kováč, ale ani nadvakrát příbramského gólmana nepřekonal!

42
    Zápotočný kraluje v pokutovém území domácích.

41
    Ani tentokrát se Sparta neprokousala přes dobře bránící Středočechy k brance Marka Boháče.

40
    Pilíkův pas na rychlonohého Filla byl o něco delší, než by příbramský ofenzivní záložník potřeboval.

38
    Sparta se snaží v závěru prvního poločasu vyrovnat, Příbram jí nechává tvořit hru, ale zatím se hostům nedaří vsítit vyrovnávací branku...

37
    Přetažený Costův centr si pohlídal na zadní tyči Neves.

36
    Sparta pokračovala v tlaku, ale domácí se alespoň prozatím ubránili.

34
    No a ten byl zakončen pořádně tvrdou střelou Vacka, se kterou si však Boháč opět poradil!

33
    Jenže tomu se kop vůbec nepovedl a založil rychlý brejk hostí...

32
    Rohový kop pro Příbram.

31
    Sparta se na chvíli usadila na polovině domácích, ale příbramští hráči dobře své protivníky napadají a hosté nemají kudy proniknout blíže k brance Marka Boháče.

29
    Boháč včas vyběhl a pokryl pas záložníka Matějovského.

28
    Airapetian si dobře pokryl míč a hosté museli faulovat.

27
    A domácí jsou nadále při chuti, Neves posílá jeden dlouhý aut do vápna za druhým.

25
    Příbram právě vstřelila branku!
    A Příbram jde do vedení! TOMÁŠ PILÍK se prosazuje střelou z přímého volného kopu. Štěch na jeho střelu na zadní tyč nedosáhl – 1:0.

24
    Štěch zahrál rukou mimo vápno a Příbram bude mít tak zajímavou standardku. Zákrok se obešel bez žluté karty.

22
    Kováč poslal malou domů Štěchovi, který vybízí své spoluhráče k větší aktivitě.

21
    Sparta šla do rychlého protiútoku, ale nakonec se do něho zapojila pouze dvojice sparťanských hráčů a ty domácí stihli pokrýt.

19
    Jenže roh si Příbram dokázala pokrýt a může jít dopředu.

18
    Hnaníček odehrál míč do zámezí a tak budou mít pražané výhodu rohového kopu.

17
    Pěkná dalekonosná střela Airapetiana z přímého volného kopu šla těsně vedle pravé tyče gólmana Štěcha.

16
    Vacek zfauloval zezadu unikajícího Filla a vidí první žlutou kartu utkání.

15
    Nyní po delší době se usadila Sparta na polovině příbramských.

14
    A první tutovka i na straně Příbrami! Jakub Řezníček technickou střelou trefuje břevno sparťanské branky! Velká škoda pro domácí!

13
    Pilík napálil míč do Costy a Příbram bude mít další roh.

12
    Nyní měli standardku domácí, jenže Airapetian ji kopl velmi špatně...

11
    Další skvělý zákrok Boháče v příbramské brance! Nyní se na něho hnali hned dva sparťani, ale příbramská jednička mezi tyčemi vytáhl proti Marečkovi další výborný zákrok.

10
    Sus obránil unikajícího Peška, aut pro Spartu v blízkosti příbramského vápna.

9
    První skvělý zákrok gólmana Marka Boháče, pumelici Matějovského přesně pod břevno vytahuje na roh!

7
    K hlavičce se prodral Neves, ale hosté jeho pokus zblokovali.

6
    První rohový kop utkání vybojoval Fillo na Costovi.

5
    Řezníček se snažil prosadit v pokutovém území Sparty, ale vybojoval jen autové vhazování.

4
    Vacek v jasném ofsajdu, míč pro Příbram.

3
    Pešek nezpracoval přihrávku na levé straně.

2
    Příbram měla rozehrávku, ale Řezníčkovo sklepnutí bylo přímo na kopačky soupeře.

1

Oba týmy nastupují na hrací plochu, hosté budou dnes podporováni pouze zhruba deseti fanoušky.

1.FK Příbram: Boháč – Sus, Hájovský, Zápotočný, Neves – Krameš, Hnaníček – Pilík, Fillo, Airapetian – Řezníček
    Náhradníci: Krbeček L. – Matějů, Tarczal, Suchan, Krbeček T., Mareš, Tregler

AC Sparta Praha: Štěch – Holek, Švejdík, Kováč, Costa – Mareček – Vacek, Hušbauer, Matějovský, Pešek – Přikryl
    Náhradníci: Vorel – Kadlec, Pamič, Čavoš, Miskovič, Špaček, Schick

Rozhodčí: Kocourek – Blažej, Fišer.

Potřetí v tomto kalendářním roce přicestuje Sparta do středočeské Příbrami. V úterý od 18 hodin se tým trenéra Vítězslava Lavičky představí u Litavky v prvním zápase 4. kola Poháru FAČR. Odveta se bude hrát 4. prosince v Tréninkovém centru Strahov, kam Sparta na vlastní žádost přesunula utkání. Druhý zápas se bude navíc hrát na umělé trávě.

V dnešním utkání se hosté z hlavního města budou zřejmě muset obejít bez kapitána Davida Lafaty, i bez další trojice reprezentantů – Krejčího, Dočkala a Kadeřábka. Všichni odehráli totiž podstatnou část kvalifikačního utkání s Islandem a je tedy dosti pravděpodobné, že je nechá trenér Lavička odpočívat. Minulý týden podstoupil navíc operaci také Lukáš Vácha.

Naopak do zápasu by mohl již zasáhnout uzdravený Josef Hušbauer. „Pepův návrat do sestavy vidíme reálně, to je určitě velmi dobrá zpráva,“ těší Vítězslava Lavičku, že může po měsíci a půl opět počítat s tvořivým záložníkem.

Příbramští diváci jsou naopak velmi zvědaví, co nového a překvapivého vymyslí svěřenci Pavla Tobiáše. O jeho netradičních standardních situacích se dokonce psalo v minulém týdnu i na stránkách britské BBC.

Sílu standardních situací příbramského mužstva si uvědomuje i sparťanský trenér Lavička: „Tenhle herní prvek má Příbram velmi specifický, mají vždy připravených hodně variant. U videa i v tréninku máme připravenou pasáž, v níž hráče na tyto věci upozorníme.“

Utkání začíná v příbramské Energon aréně od 18 hodin.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.