Kometa Brno – Kladno 5:2 (kon.) | Chomutov – Třinec 6:4 (kon.) | Zlín – Slavia 2:1 (kon.)
HC Litvínov – Vítkovice 2:4 (kon.) | Pardubice – HC Plzeň 3:1 (kon.) | Jihlava – Mladá Boleslav 0:1 (kon.)
Piráti Chomutov
6:4 (2:0, 0:0, 4:4)
HC Oceláři Třinec
Pátek 21.11.2014, 15:00 • SD Aréna Chomutov • DHL Extraliga juniorů

V poslední třetině bylo k vidění osm branek! Třinečtí nejprve dotáhli čtyřbrankový náskok Pirátů. Domácí ovšem nesložili zbraně a v poslední minutě dvěma góly rozhodli o tříbodovém zisku. (17:11:09)

60:00

59:44
    Piráti právě vstřelili branku!
    JAKUB CHRPA se dostal až před brankáře Dudáčka a rychlou střelou na vyrážečku vrací Pirátům dvoubrankový náskok. Bez asistence.

59:23
    Piráti se opět vracejí do vedení! Jiruškovu střelu ještě hostující bek zblokoval ale k letícímu puku se jako první dostal DOMINIK TEJNOR a poslal ho do třinecké branky. Asistence: Miroslav Jirušek.

59:08
    Domácí v plném počtu, vyloučený Tatár zpět na ledové ploše.

58:55
    Stránského střelu od modré drží ve své výstroji chomutovský brankář Lukeš.

58:10
    Třinečtí nyní doslova mačkají svého soupeře a jsou neustále v obležení pirátské branky.

57:24
    Třinec právě vstřelil branku!
    Hosté vyrovnávají čtyřbrankovou ztrátu! Puk za Lukešova záda dostává MICHAL KOVAŘČÍK. Asistence: Alex Pisarik, Lukáš Bednář.

57:08
    Na trestnou lavici usedá Jakub Tatár (CHM) za vražení na hrazení.

57:01
    Brankář Lukeš nyní zneškodnil dva pokusy třineckých hokejistů a podržel svůj tým.

56:53
    Oddechový čas pro hosty.

56:53
    Na trestnou lavici míří Pirát Martin Šťovíček – 2 minuty za krosček.

56:44
    Třinečtí uzamkli Chomutov v jeho třetině.

55:50
    Fejko nyní dvakrát trefil bránícího Tatára do holeně. Ani jeden pokus tedy nedošel až k brance.

55:08
    Adam Kellerstein (CHM) je nyní vyloučen na dvě minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hrací plochu.

54:45
    Chomutovskou snahu přerušil ofsajd.

54:23
    Oddechový čas pro domácí.

54:23
    Třinečtí se vracejí zpět do zápasu! Po chybě domácí obrany se dostal ke střele Kryštof Fejko. Jeho pokus ještě Lukeš vyrazil ale přímo na hokejku JIŘÍ SEVERA, jenž už se nemílil. Asistence: Kryštof Fejko.

53:36

53:02
    Frankovu střelu vyráží Lukeš do rohu hrací plochy.

52:40
    Tadeáš Jaroš se snažil několikrát dorážet, avšak neúspěšně. Hlavní sudí navíc přerušil hru, neboť na ledové ploše zůstal ležet Robert Černý.

51:36
    Jakub Chrpa (CHM) je vyloučen na dvě minuty za napadení.

51:16
    Oceláři přidávají druhou branku v zápase. Lukeše překonává TOMÁŠ FRANEK. Asistence: Tadeáš Jaroš.

50:41
    Jarošovu střelu od levého mantinelu skryl Lukeš ve své lapačce.

50:13

49:11
    Třinečtí skórují ve vlastním oslabení. Bednárik našel přihrávkou LUKÁŠE BEDNÁŘE a ten prostřelil Lukeše střelou mezi betony. Asistence: Michal Bednárik.

48:13
    Stránského střela nejprve skončila na hrazení a při snaze dostat se k odražnému puku fauloval Ludvík Petrák (TRI), jenž tak nyní inkasuje dvě minuty za podražení.

45:22
    Opět rychlý gól v krátkém sledu. Chomutovští využili ponechanou výhodu a JAKUB TATÁR překonal třineckého brankáře. Asistence Miroslav Bednář.

44:51
    ADAM KELLERSTEIN dostal nabito od Tejnora a krásnou střelou z první prostřeluje Dudáčka. Asistence: Dominik Tejnor, Miroslav Jirušek.

43:52
    Na trestnou lavici nyní míří Jiří Severa (TRI) – 2 minuty za hrubost.

42:53
    Cestrovu střelu srazil brankář Dudáček pod sebe a hosté s problémy dostali kotouč do středního pásma. V něm pouze nahodili černou gumu na domácí branku.

42:04
    Po nepřesné rozehrávce Chomutova se dostal k puku před brankářem Lukešem Jaroš, avšak jeho střelu skryl domácí brankář ve výstroji.

41:32
    A opět míří kotouč z třinecké hole přes všechny čáry.

41:23
    Oceláři posílají nyní kus černé pryže na zakázané uvolnění.

40:20
    Třetí dějství začínají náporem Slezané. Střela Ondřeje Kovarčíka ale nebyla přesná.

40:01

Oba celky již krouží po ledové ploše SD Arény. Třetí třetin začne za pár okamžiků.

Ve druhé třetině jsme branku neviděli, tudíž Piráti stále vedou 2:0. Třetí perioda začne přibližně v 16:30.

40:00

39:56
    V závěru třetiny se pokoušel prosadit Struncz, avšak jeho pokus nebyl velmi slabý.

39:34

39:23
    Hosté posílají kotouč až k chomutovské brance.

38:45
    Kapitán Pirátů Martin Šťovíček se snažil dostat k brance soupeře, ale hostující zadák ho odvezl do rohu kluziště.

37:34
    Třinecká lavička nepovoleně střídala. Na ledě bylo v jednu chvíli šest hráčů. Trest odpyká Jan Zahradníček.

37:23

36:03
    Šulák s problémy udržel útočnou třetinu, avšak v zápětí se třineckému souboru podařilo poslal kotouč do středního pásma.

35:23
    Petr Heider (TRI) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

35:10
    Frankova střela po ledě od hrazení byla lehce tečována bruslí domácího zádaka a puk zazvonil o tyčku Lukešovy svatyně.

34:44

33:42
    Christov nahrál Stránskému, který prodloužil kotouč na Lukáše Bednáře, avšak proti jeho střele zasáhl brankář Lukeš.

32:44
    Další vyloučení na domácí straně. Na trestnou lavici míří Jan Páleník – 2 minuty za napadení.

31:55

30:52
    Severovu pobídku do brankoviště nezasáhl žádný ze spoluhráčů, přesto hosté získali buly před Lukešem.

29:55
    Dvouminutový trest nyní dostává Milan Janák (CHM) – krosček.

28:27
    Po střele jednoho z Chomutovských minul skákající puk v brankovišti Jirušek.

27:04
    Chrpa poslal přihrávku na najíždějícího Wágnera. Ten se ke kotouči nedostal, přesto Piráti zůstali v útočné třetině.

26:23
    Chomutovští posílají kotouč na zakázané uvolnění.

25:51
    Šulákovo střelu od levého hrazení podržel v lapačce brankář Dudáček.

24:19
    Kovarčík dostal povedenou přihrávku ale jeho zakončení vychytal brankář Lukeš.

22:11
    Šulák se probíjel do zakončení, ale byl o kotouč obrán.

20:01

Díky dvoum rychlým trefám se domácí Piráti dostali do dvoubrankového vedení po první periodě, ve které měli více šancí než jejich slezský sok. Druhé dějství začne přibližně za 14 minut.

20:00

19:55
    Piráti již kontrolují puk a přihrávají si za vlastní brankou.

19:30
    Třinečtí dostávají kotouč jen do středního pásma. Černou gumu mají nyní více na hokejkách domácí hokejisté.

18:05
    Chomutovští byli nyní usazeni v okolí třinecké svatyně, avšak kromě jedné zblokované střely se k ničemu vážnějšímu nedostali.

16:46
    Jen co se Jiří Procházka vrátil z trestné lavice, tak svou střelou z pravého kruhu získal pro Piráty buly před třineckou brankou.

16:37

15:29
    Snahu Třince zastavil ofsajd.

14:37
    Opět hlavní sudí vylučuje a nyní na domácí straně. Dvouminutový trest dostává Jiří Procházka.

13:03
    Páleník hledal před brankou najíždějícího Janáka. Ten se však ke kotouči nedostal, neboť ho pravým betonem vykopl hostující brankář.

11:36
    Třinečtí poslali kotouč na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat po levé ruce brankáře Dudáčka.

10:50
    Jakub Tatár se dostal k zakončení ale rychlou fintou si na Dudáčka nepřišel.

09:16
    A rázem je to o dvě branky. ADAM KELLERSTEIN střelou z levého kruhu překonává Dudáčka. Asistence: Miroslav Jirušek, Lukáš Dubeň.

08:59
    Chomutovští nyní předvedli pevedou kombinaci v útočné třetině. V podstatě rozebrali třineckou obranu. FRANTIŠEK WÁGNER zužitkoval přihrávku od Martina Štovíčka a posílá Chomutov do vedení. Asistence: Martin Štovíček, Libor Šulák.

07:51
    Třetí vyloučení na straně Ocelářů. Dvě minuty dostává Michal Bednárik – 2 minuty za podražení.

07:31
    Nyní míří za katr Vít Christov (TRI). Piráti tak mají půl minutu přesilovku 5 proti 3.

07:15
    Šulák v krátkém sledu vyslal dva projektily na Dudáčka. V obou případech třinecký brankář puk pokryl ve své výstroji.

06:24
    Domácí v plném počtu a začíná jejich početní výhoda.

06:04
    Dvouminutový trest dostává hráč Třince Tadeáš Jaroš – 2 minuty za podražení.

05:33
    Třinečtí byli jen na okamžik v okolí Lukešovy branky, nyní se ale Piráti osvobozují vyhozením kotouče až ke Dudáčkovy.

04:24
    Aleš Macháček (CHM) je vyloučen na dvě minuty za podražení.

04:01
    Útočný pokus domácích Pirátů zastavil ofsajd.

02:21
    Jiří Procházka dostal přihrávku na modrou čáru a příklepem poslal puk na třineckou branku. Brankář Dudáček drží kousek černé gumy ve své výstroji.

01:57
    Libor Šulák zavezl kotouč do třineckého obranného pásma a lehkou střelou získal buly před Dudáčkem.

01:15
    A opět icing na straně Pirátů.

00:52
    Černého přihrávku na útočnou modrou nezachytil žádný ze spoluhráčů, a tudíž se píská zakázané uvolnění.

00:17
    Krátce po úvodním buly se dostal ke střele hostující Fejko a vybojoval pro svůj tým útočnou třetinu.

00:01

Oba týmy se zdraví na hrací ploše, za chvilku začne dnešní utkání.

Piráti Chomutov: Lukeš – Páleník, Hierman, Cestr, Šulák, Dubeň, Černý "A", Tejnor – Procházka, Wágner, Štovíček "C", A. Macháček, Jirušek, Tupý, Tatár, M. Bednář, Janák, Kellerstein, P. Macháček, Strunz, Chrpa "A".

HC Oceláři Třinec: Svoboda – Pisarik "C", Heider, Bednárik, Stránský, Roman, Zahradníček – Pěnčík "A", Franek, Kovarčík, Severa, Petrák, L. Bednář, Pala, Fejko, Christov, Jaroš, Kovařčík "A".

Rozhodčí: Hlinka – Koskuba, Šulo.

Chomutovští obhajují jarní primát, avšak letošní sezóna jim nevychází zcela podle představ. Aktuálně jim patří až jedenáctá příčka. Od začátku listopadu získala pirátská družina 11 bodů z 15 možný. Čtyři body ztratili po nájezdových porážkách s Kometou a Kladnem.

Jednoznačně nejproduktivnějším hráčem Chomutova je Martin Štovíček, který už má na svém kontě 24 kanadských bodů za 11 branek a 13 asistencí.

Oceláři Třinec

Oceláři z Třince se aktuálně vyhřívají na bronzové pozici. Z posledních pěti střetnutí získali Slezané 9 bodů, neboť ztratili se Zlínem (2:3), v derby s Vítkovicemi (2:3sn) a naposledy porazili Litvínov až v prodloužení.

Produktivitu Třince vede nyní dvojice Tadeáš Jaroš a Ondřej Kovarčík. Oba mají ve své sbírce 25 bodů.

Dobré odpoledne z chomutovské SD Arény. Na jejím ledě se dnes utkají domácí Piráti Chomutov a Oceláři Třinec. Bude se jednat o souboj aktuálně jedenáctého a třetího týmu extraligové tabulky.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Marcel Holl

Branky a nahrávky: 9. Wágner (Štovíček, Šulák), 10. Kellerstein (Jirušek, Dubeň), 45. Kellerstein (Tejnor, Jirušek), 46. Tatár (M.Bednář), 60. Tejnor (Jirušek), 60. Chrpa – 50. L.Bednář (Bednárik), 52. Franek (Jaroš), 55. Severa (Fejko), 58. Kovařčík (Pisarik, L.Bednář)

HC Oceláři Třinec: Dudáček – Pisarik "C", Heider, Bednárik, Stránský, Roman, Zahradníček – Pěnčík "A", Franek, Kovarčík, Severa, Petrák, L. Bednář, Pala, Fejko, Christov, Jaroš, Kovařčík "A".

Rozhodčí: Hlinka – Koskuba, Šulo