Toronto – Tampa 5:2 (kon.) | Montreal – St. Louis 4:1 (kon.) | Ottawa – Nashville 3:2 (kon.)
Winnipeg – Detroit 3:4 (kon.) | Philadelphia – Minnesota 2:3 (kon.) | Dallas – Arizona 3:1 (kon.)
Colorado – Washington 2:3 (kon.) | Calgary – Chicago 3:4 (kon.) | Vancouver – Anaheim 3:4 (0:2 po s.n.)
Los Angeles – Carolina 3:2 (kon.) | San Jose – Florida 2:3 (1:2 po s.n.)
Calgary Flames
3:4 (2:2, 1:1, 0:1)
Chicago Blackhawks
Pátek 21.11.2014, 03:10 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (05:42:02)

Dnešní utkání sledovalo 19 289 diváků (vyprodáno).

Calgary Flames - Chicago Blackhawks 3:4

Calgary ta vteřina navíc nebyla nic platná, domácí sice vyhráli vhazování v útočném pásmu, ale hosté skvěle bránili a nedovolili domácím vystřelit. Tím si Chicago udrželo těsný náskok, vybojovaný gólem Kaneho v poslední třetině. Končí skvělá vítězná série Calgary, Chicago se naopak začíná zvedat a přidává ke svému bodovému zisku důležité a velmi cenné dva body.

60:00

O vteřinu zpět se čas posouvá, Flames tak dostávají vteřinu navíc na případné vyrovnání.

59:50
    Hlavní rozhodčí Furlatt ještě řeší u boxu časoměřičů čas, zbývající do konce třetí třetiny.

59:50
    Ale Wideman bleskově proniká z levé strany do zakončení, Crawford fantastickým zákrokem lapil!

59:40
    Posledních dvacet vteřin, Kruger v leže dostává puk ze třetiny.

59:17
    Hosté vyhráli vhazování, ale poté Oduya netrefuje branku, icing, hra se tak vrací před Crawforda.

59:16
    Ofsajd Giordana, vhazování ve středním pásmu.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, branka Flames stále prázdná, domácí v šesti.

58:50
    Saadovi se podařilo dostat puk ze třetiny, chvíle oddechu pro Blackhawks.

58:37
    Hiller zůstal na střídačce, domácí opět v šesti, vyhráli vhazování po levici Crawforda, který nyní chytá střelu od modré a přerušuje hru.

58:37
    Oddechový čas pro hosty.

58:28

58:22
    Hiller odjíždí z branky, domácí v šesti proti čtyřem!

58:05
    Posledních zhruba dvacet vteřin z přesilové hry Flames.

57:40
    Další vyhozený puk ze třetiny Chicaga, které zatím odolává tlaku domácího týmu.

57:25
    A nyní se hostům podařilo vyhodit puk ze třetiny.

57:01
    Hudler zkouší vysokou holí sklepnout puk do branky, po střele Giordana z pravé strany, kterou Crawford vyrazil, nepovedlo se.

56:35
    Díky vyhranému vhazování se domácí dokázali udržet v útočném pásmu.

56:28
    Hjalmarsson vyloučen za hákování a domácím se tak naskýtá jedinečná šance na vyrovnání!

55:55
    To vše v poslední pětiminutovce třetí třetiny, domácí zvyšují aktivitu.

55:25
    Dlouhý pas na Byrona, do útočného pásma Flames, ale obrana Chicaga získává puk.

54:36
    Monahan zavezl puk po pravé straně do třetiny Blackhawks, přihrál na levou stranu, kde se hlásí Glencross, ten se ale nedostal ke střele z mezikruží.

54:08
    Tentokrát již Hiller vložil více síly do své rozehrávky a puk tak doputoval k vlastnímu obránci.

53:40
    Hudler v ofsajdu na útočné modré, diváci sice bučí, ale bylo to správně posouzená situace, vhazování ve středním pásmu.

52:58
    Na druhé straně zasahuje Hiller, který přerušuje hru, následuje komerční přestávka.
    Marian Hossa (CHI), za ním Baertschi (CGY)

52:48
    Střelu Granlunda z pravé strany Crawford sice neudržel, ale dokázal puk odehrát z nebezpečného prostoru.

52:10
    Calgary musí začít hrát, zatím se to domácím příliš nedaří, hlavně střed hřiště patří hostům.

51:52
    Ofsajd Chicaga, hosté musí ze třetiny Calgary.

51:38
    Keith pálí od modré, ale puk míří pouze mimo branku Flames.

50:53
    Zatím ale mají převahu hosté, kteří se díky vedoucímu gólu dostali "na koně".

50:00
    Je před námi závěrečná desetiminutovka třetí třetiny, podaří se domácím opět srovnat?
    Patrick KANE - 3:4

49:13
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Hiller nyní pomohl soupeři nepovedenou rozehrávkou, stejně tak si počínali i obránci Flames, kteří nechali PATRICKA KANEHO zakončit z levé strany. Bez asistence.

48:24
    Šmídovu střelu na druhé straně dokázal Crawford chytit, český obránce Flames pálil přímo do míst, kde stál připravený gólman Chicaga.

47:54
    A Hossa se dostává ke střele z mezikruží, ale netrefuje branku Hillera.

47:30
    Seabrook zachytil puk na útočné modré a Chicago se tak udrželo ve třetině soupeře.

46:25
    Hosté nepřesně rozehrávají, icing, následuje komerční přestávka.

45:46
    Puk za brankou Crawforda, domácí získávají útočné pásmo.

45:02
    Druhá řada Flames je proti, nakonec pískán icing Chicaga.

44:35
    Až nyní se puk dostává za branku Chicaga, hosté však bleskově rozehrávají a chtějí se co nejrychleji dostat zpět před Hillera.

44:12
    Vhazování po pravici Hillera, hosté úspěšnější a drží se v útočném pásmu.

41:48

41:40
    Začíná krátká přesilová hra Chicaga.

41:32

40:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 4:57 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Calgary Flames : 9

Chicago Blackhawks: 6

Také po čtyřiceti minutách je stav nerozhodný, tentokrát 3:3, když se v této části nejprve prosadil hostující Seabrook, ale domácím se díky gólu Monahana podařilo téměř okamžitě vyrovnat. Ve třetí třetině nás tak čeká rozhodně zajímavý hokej, strhne některý z týmů vedení na svou stranu nebo bude rozhodovat prodloužení, případně nájezdy?

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:48
    A nakonec také Jiří Hudler (CGY) nechtěně vyhazuje puk do hlediště a jsou z toho také dvě minuty.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny, puk mají domácí, ale pouze ve středním pásmu, při vlastní přesilové hře.

38:22
    Johnny Oduya vyhazuje puk do hlediště a jsou z toho dvě minuty, přesilová hra pro Calgary.

37:20
    Komerční přestávka.

36:40
    Tlak Calgary, hosté se urputně brání před vlastní brankou.

35:57
    Brodiemu se svezl puk na levém křídle z hole, ale Flames zůstávají v útočném pásmu.

35:28
    Přesilová hra se domácím povedla, Chicago se nedokázalo vymanit z vlastní třetiny, přesto branka nepadla, je to tak stále nerozhodně.

35:11

34:41
    Poslední půl minuta oslabení a Crawford chytá do lapačky střelu Diaze, hra přerušena.

34:14
    Další střela od modré, tentokrát pálil Dennis Wideman, ale i s tímto pokusem si Crawford dokázal poradit.

33:54
    Střelu Giordana Crawford vyrazil a hosté poté dostali puk ze třetiny.

33:40
    Flames v útočném pásmu.

33:11
    Michal Rozsíval dostává za sekání dvouminutový trest a domácí si zahrají přesilovou hru.
    Sean MONAHAN - 3:3

32:33
    Calgary právě vstřelilo branku!
    A stejně, jako v první třetině, i nyní se domácím podařilo vyrovnat. Hosté střídali, vzadu zůstali jen dva obránci, které si domácí dokonale "rozebrali" a po výtečném pasu Glencrosse z mezikruží zakončuje u pravé tyčky SEAN MONAHAN. Asistence: Curtis Glencross a Paul Byron.

31:53

30:52
    Hned z protiútoku se ale hosté prosazují, když se po skvělé přihrávce Kaneho, z levé strany, prosazuje střelou zápěstím, z mezikruží, BRENT SEABROOK, který dokonale vymetl růžek branky. Asistence: Patrick Kane a Brad Richards.

30:23
    Jsme ve druhé polovině dnešního utkání, Paul Byron pálí z pravé strany, Crawford měl trochu starosti s touto střelou, nakonec dokázal vyrazit.

29:40
    Jenže přejít přes střední pásmo, to je nyní nad síly domácích, Chicago kontroluje hru.

29:15
    A úspěšně, puk ve středním pásmu.

28:54
    Chicago v útočném pásmu, domácí se brání.

27:51
    Bouma nahazuje puk z pravé strany před branku Chicaga, ale bránící Keith dokázal puk zblokovat.

26:51
    Domácí nyní šli ve třech do brejku, proti dvěma bránícím hráčům soupeře, ale Jooris nikomu nepřihrál a střelou z pravé strany zkoušel překonat Crawforda, chtělo to ale trefit alespoň branku. Na druhé straně byl neobsazený Granlund, před odkrytou brankou...

26:04
    Hiller má puk ve své moci, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

25:27
    A na druhé straně pálí z pravé strany Monahana, Crawford chytá a přerušuje hru.

25:02
    Hossa nedostal puk z pravé strany na Toewse, který se mu nabízel před brankou, dobrá práce vracejícího se Brodieho.

24:33
    Hiller má z posledních pěti zápasů procentuální úspěšnost 88,4, což není vůbec špatné číslo.

24:29
    Na druhé straně raději Hiller drží puk pod svou lapačkou a přerušuje hru.

24:00
    Ferland dokázal projít mezi obranou Blackhawks až před Crawforda, ale dostal se až příliš blízko a nedokázal puk dostat do branky.

23:45
    Ofsajd Chicaga, hra přerušena.

23:10
    A útočí oba týmy, výtečný hokej pokračuje i ve druhé třetině.

22:40
    Baertschi zavezl puk po pravé straně do třetiny soupeře, ale zpětná přihrávka nebyla přesná, hosté mohou zaútočit.

21:59
    Špatná rozehrávka domácích a Kane se dostal ke střele, nakonec míjí branku Flames.

21:33

21:15
    Hudler nezachytil pas Giordana, domácí tak ztrácí útočné pásmo.

20:45
    Wideman sice vyhrál vhazování, ale poté se puku zmocnili hosté, kteří vyhazují.

20:38
    Monahan se snaží před brankou přelstít zasahujícího Crawforda, ten dokázal puk udržet kdesi pod svou výstrojí.

20:21
    V úvodu druhé třetiny pokračuje přesilová hra Flames, kteří jsou nyní v útočném pásmu.

20:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 4:03 hodin.

Chicago Blackhawks: 12

První třetinu zakončila dalekonosná střela Marka Giordana, kterou musel Crawford ještě vyrážet, každopádně jsme sledovali skvělý hokej, je patrné, že se střetly dva týmy, kterým se v poslední době daří a byť hosté vedli již v 8. minutě o dva góly, domácí dokázali díky dvěma využitým přesilovým hrám srovnat. Hraje se výtečný hokej, tak doufejme, že tomu tak bude i v dalším průběhu.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:33
    Jonathan Toews odchází na trestnou lavici za hákování a domácí si tak zahrají v poslední půl minutě a v úvodu druhé třetiny přesilovou hru.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, Hudler nezachytil puk a je pískán icing.

18:43
    Puk ve třetině Chicaga, Kane rozehrává.

17:48
    Poslední minuty patří jednoznačně hostům, kteří svírají domácí v jejich třetině.

17:19
    Střela Rozsívala z pravé strany, od modré, míří vedle branky, ale Chicago zůstává i tak v útočném pásmu.

17:02
    Hosté ale okamžitě "otáčí", Rozsíval udržel puk ve středním pásmu.

16:45
    Až nyní domácí vyhazují puk ze třetiny.

16:17
    Střela Seabrooka míří pouze za branku Flames, ale hosté zůstávají v útočném pásmu.

15:41
    Chicago po delší době v útočném pásmu.

14:46
    Střela Markuse Granlunda míří mimo branku, ale Crawford poté přerušuje hru a následuje komerční přestávka.
    Dennis WIDEMAN - 2:2

14:38
    Gólmanům se zatím v zápase tolik nevede, nyní se totiž DENNIS WIDEMAN také prosazuje střelou od modré, byť se zdálo, že tam ještě někdo před Crawfordem střelu Widemana tečoval, každopádně po střele od modré, z pravé strany, se puk dostává za záda podruhé v krátké době po sobě za záda gólmana Blackhawks, druhá využitá přesilová hra domácích a je znovu vyrovnáno! Asistence: Johnny Gaudreau a Markus Granlund.

14:21
    Vhazování po pravici Crawforda, úspěšnější domácí.

13:44
    A ještě se vylučuje, Niklas Hjalmarsson dostává dvouminutový trest.
    Paul BYRON - 1:2

13:44
    Domácí využívají přesilovou hru poté, co z pravé strany vypálil Jooris, jehož pokus Crawford pravým betonem sice vyrazil, ale PAUL BYRON byl ve správný okamžik na správném místě a odražený puk doráží do odkryté branky. Asistence: Josh Jooris a Mark Giordano.

13:28
    Až nyní pálí od modré Brodie, Crawford chytá a přerušuje hru.

13:15
    Ale i nyní se Chicagu daří dostat puk ze třetiny, domácí ještě neohrozili Crawforda.

12:53
    Puk za brankou Calgary, oba týmy střídají.

12:32
    Hjalmarssonovi se podařilo vyhodit puk ze třetiny.

12:22

11:51
    Vylučuje se, na trestnou lavici míří Marcus Kruger za podražení, přesilová hra Flames.
    Adam Clendening (CHI) slaví svůj premiérový gól v NHL

11:18
    Další komerční přestávka.

10:15
    Flames v útočném pásmu, Reinhart střílí z pravé strany, od mantinelu, ale je to z úhlu, Crawford v pohodě vyráží.

08:58
    Vhazování po pravici Crawforda, úspěšnější hosté, kteří dostávají puk ze třetiny.

07:50
    Bryan Bickell to také zkouší z levé strany, ale tentokrát si Hiller věděl rady s touto střelou, následuje komerční přestávka.
    Daniel CARCILLO - 0:2

07:12
    Domácím se nepodařilo dostat puk ze třetiny, na modré se tam dvojice hráčů střetla a využil toho DANIEL CARCILLO, který získal puk a udělal pár kroků směrem k brance, nakonec vypálil z levého kruhu pro vhazování a přesnou střelou překonává Hillera. Asistence: Marcus Kruger.

06:40
    Nepřesný pas na modré stojí nyní Chicago útočné pásmo, ale akce Calgary okamžitě končí ztrátou puku ve střední třetině.

06:08
    Hosté již šestkrát ohrozili branku, domácí ani jednou, Chicagu úvod zápasu vyšel, i díky přesilové hře.

05:38
    Saad vybruslil zpoza branky a zkoušel z pravé strany překonat Hillera, ten si prostor u své tyčky dokázal pohlídat.

04:55
    Nebezpečná střela Hjalmarssona od modré, Hiller puk pouze vyrazil, ale nakonec dokázal puk přikrýt svou lapačkou, hra přerušena.

04:37
    Po střele Nordströma zasahuje Hiller, který raději přerušuje hru.
    Adam CLENDENING - 0:1

04:00
    První zápas v kariéře v NHL, první gól! ADAM CLENDENING skóruje povedenou střelou od modré, kdy Hillerovi dobře stíní Kane, puk proklouzl někudy mezi betony do branky, využitá přesilová hra. Asistence: Marian Hossa a Kris Versteeg.

03:37
    Tak až nyní se hosté usazují v útočném pásmu.

03:06
    Zatím se přesilová hra hostům vůbec nedaří, puk znovu míří ze třetiny Flames.

02:25
    Kane zaváží puk do útočného pásma, ale Seabrokk poté neudržel na modré, puk putuje do středního pásma.

02:04
    TJ Brodie dostává dvouminutový trest za sevření puku a hosté si zahrají přesilovou hru.

01:45
    Icing Flames, hra se stěhuje před Hillera.

01:08
    Hudler bojuje o puk za brankou Blackhawks, úspěšnější bránící Hjalmarsson.

00:19
    Hiller musí hned v úvodu zasahovat proti najíždějícímu Toewsovi, puk končí v rohu třetiny Flames.

00:01
    Hrají hymny, nyní ta americká

Calgary Flames: Hiller (Rämö) – Giordano, Brodie, Šmíd, Wideman, Diaz, Engelland – Glencross, Monahan, Bouma – Gaudreau, Granlund, Hudler – Ferland, Jooris, Byron – Baertschi, Reinhart, Bollig

Chicago Blackhawks: Crawford (Raanta) – Keith, Seabrook, Hjalmarsson, Oduya, Clendening, Rozsíval – Saad, Toews, Hossa – Versteeg, B. Richards, Kane – Bickell, B. Smith, Morin – Carcillo, Kruger, Nordström

Rozhodčí: Dwyer, Furlatt – MacPherson, Murphy.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

CALGARY FLAMES
    ________________________________________

Pro Calgary je dnešní souboj s Chicagem již čtvrtým domácím zápasem v řadě a předchozí tři dokázaly Plameny vyhrát! Z devíti posledních zápasů tak hned sedm vyhráli a i díky této skvělé bilanci se ze spodních pater Západní konference dokázali probojovat až na aktuálně čtvré místo! V Pacifické divizi jsou za nimi i obhájci titulu z Los Angeles nebo San Jose. Na vedoucí tým nejen Pacifické divize, ale i celé Západní konference, Anaheim, ztrácí Calgary jediný bod!

Nejproduktivnějším hráčem Flames je Mark GIORDANO, který nasbíral jedenadvacet bodů za šest gólů a patnáct přihrávek, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená osmé místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Calgary je TJ BRODIE, který má na svém kontě šestnáct bodů za čtyři góly a dvanáct přihrávek, aktuálně mu patří jedenačtyřicáté místo v bodování NHL.
    Dva elitní centři Flames - Monahan 12 b. (7+5) a Jiří Hudler 16 b. (6+9)

CHICAGO BLACKHAWKS

Chicago se po skvělém startu do sezóny propadá tabulkou Západní konference a aktuálně se nachází až na devátém místě, tedy již mimo postupové příčky do play-off! Ve své divizi jsou Blackhawks až čtvrtí, byť pouze s pětibodovou ztrátou na vedoucí Nashville. Za takový propad mohou nezdary na přelomu října a listopadu, kdy Chicago prohrálo pět zápasů ze šesti. Ani výsledky posledních kol nejsou nijak oslňující, z pěti zápasů dvě prohry, to není pro šampiona ze sezóny 2012/2013 dobrá vizitka.

Nejproduktivnějším hráčem Blackhawks je Jonathan TOEWS, který nasbíral šestnáct bodů za sedm gólů a devět přihrávek, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená sedmatřicáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Chicaga je Patrick KANE, který má na svém kontě čtrnáct bodů za šest gólů a osm asistencí, aktuálně mu patří devětapadesáté místo v bodování NHL.
    Patrick Kane včera oslavil šestadvacáté narozeniny

Útočník Jiří HUDLER a obránce Ladislav ŠMÍD.

Obránce Michal ROZSÍVAL.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:10.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 14. Byron (Jooris, Giordano), 15. Wideman (Gaudreau, Granlund), 33. Monahan (Glencross, Byron) – 4. Clendening (Hossa, Versteeg), 8. Carcillo (Kruger), 31. Seabrook (Kane, B. Richards), 50. Kane

Rozhodčí: Dwyer, Furlatt – MacPherson, Murphy

Diváci: 19 289