Vítkovice – Pardubice 3:2 (kon.) | Zlín – Plzeň 2:3 (2:3 po s.n.) | Kometa Brno – K. Vary 2:1 (kon.)
Liberec – Sparta 3:6 (kon.) | Slavia – Mladá Boleslav 2:6 (kon.) | Olomouc – Litvínov 4:5 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
3:6 (0:1, 2:3, 1:2)
HC Sparta Praha
Pátek 21.11.2014, 18:00 • Home Credit aréna, Liberec • Tipsport extraliga

Nejlepší hráči: Radivojevič – Hlinka. (20:28:41)

Je konec, hosté vítězí. Sparta dnes byla lepším týmem a po zásluze si odváží tři body. Domácí sérii výher nenatahují a dále zůstávají v nižších příčkách tabulky.

60:00

59:52
    Hosté už mají dnešní výhru za tři body jasnou.

59:40
    Sparta je v plném počtu.

59:16
    Kumstát mohl skórovat v oslabení, ale nedosáhl na nabízený kotouč.

58:28
    Dlouhá kombinace, žádné střely. Liberečtí dnes asi na body nedosáhnou.

57:40
    Lukáš Pech (SPA) půjde na trestnou za podražení. Poslední šance pro domácí.

57:05
    Hosté v plném počtu, oslabení ubránili a jejich šance na vítězství je stále vyšší.

56:51
    Konečně přišla střela, ale Bartek trefil jen bránícího Staňu.

55:05
    Za podražení půjde sedět hostující Adam Polášek (SPA). Že by šance pro domácí?

54:08
    Domácí jsou v plném počtu, v oslabení dokázali skórovat.
    Martin BAKOŠ - 3:6

53:45
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tygři skórují v oslabení! Nepozorné obraně Sparty ujel MARTIN BAKOŠ a tváří v tvář Staňovi dokázal chladnokrevně zakončit. Asistence: Branko Radivojevič.

52:46
    Pilařova prudká střela od modré přistála Schwarzovi v náručí.

52:08
    Ulrych s Kumstátem se dostali do potyčky na brankovišti liberecké klece, Petr Ulrych (LIB) půjde sedět za nedovolené bránění.
    Adam POLÁŠEK - 2:6

50:25
    Sparta právě vstřelila branku!
    Šestý puk loví ze své svatyně Schwarz, Sparta už si pojišťuje vítězství další využitou přesilovkou. Po dlouhém tlaku propálil vše před sebou ADAM POLÁŠEK. Asistence: Jaroslav Hlinka, Martin Réway.

49:43
    Hlinka si najel do dobré pozice vedle branky, před poloprázdnou klecí mu však utekl puk z hole.

49:11
    Domácí jdou do čtyř, Lukáš Derner (LIB) půjde sedět za držení protihráče.

49:05
    Bakoš hledal své spoluhráče v předbrankovém prostoru, Tygři však nakonec o puk přicházejí a musejí se vracet.

48:03
    Krenželok se dostal do pásma, ale měl málo prostoru na střelu a tak ani neohrozil branku hostů.

46:56

46:45
    Vypadá to, že Liberečtí tuto přesilovku nevyužijí, nedaří se jim vytvořit tlak.

46:22
    Bartek tvrdou střelou trefil jen Staňu.

45:29
    Hlinka podnikl útočný výpad, který domácí dokázali zastavit. I přesto Sparta pošetřila cenné sekundy oslabení.

44:56
    Šance pro Liberec, na trestnou jde Karel Pilař (SPA) za držení protihráče.
    Lukáš CINGEL - 2:5

44:34
    Hosté dávají bůra a kráčí za třemi body! Po vyhraném vhazování rychle vystřelil LUKÁŠ CINGEL a překvapil Schwarze, jenž popáté kapituluje. Asistence: Josef Straka.

Dnešní utkání sleduje 5 849 diváků.

44:15
    Vampola s Radivojevičem mohli jít do přečíslení, druhý jmenovaný však ve středním pásmu přišel o puk.

43:08
    Střela Hlinky od modré se nesetkala s úspěchem, Schwarz bez problémů kryje.

41:53
    Bakoš se zjevil před Staňou, ale nedokázal puk dostrkat u tyčky za jeho záda.

41:26
    Domácí už jsou v plném počtu.

41:07
    Ze středního pásma vyhodil Filippi až k mantinelu za brankou.

40:33
    Hlinkův pokus zlikvidovali bránící hráči Liberce.

40:16
    Sparta pokračuje v přesilové hře z předešlé periody.

40:01

Druhá třetina už byla na góly bohatší, Sparta nyní vede o dva góly poměrem 4:2. Tygři mají jen dvacet minut, během kterých budou pomýšlet na srovnání. Poslední část vypukne v 19:55.

40:00

39:46
    Puk od Réwaye dokázal Schwarz bez problémů skrýt v lapačce.

39:26
    Na závěr třetiny ještě vyloučení na straně domácích, Branko Radivojevič (LIB) jde ze hry na dvě minuty za hákování.
    Tomáš URBAN - 2:4

37:33
    Bílí Tygři však vzápětí opět snižují na rozdíl dvou branek! Po skvělé souhře zakončoval liberecký dlouhán TOMÁŠ URBAN a dává svému týmu ještě šanci. Asistence: Petr Ulrych, Petr Kica.
    Lukáš PECH - 1:4

36:54
    Jenže Sparta bleskově odpovídá. Hlouček hostujících fanoušků rozjásal LUKÁŠ PECH, jenž unikl domácí obraně a Schwarze pokořil střelou mezi betony. Asistence: Robert Sabolič.
    Tomáš FILIPPI - 1:3

35:59
    Home Credit aréna se poprvé v utkání ponořila do tmy. TOMÁŠ FILIPPI využil přesilovou hru a upravuje na 1:3. Dravý mladík na pravé straně nejprve rozdal několik přihrávek, pak se ale rozhodl přes hlouček hráčů vypálit a trefil přesně do růžku. Asistence: Branko Radivojevič.

35:10
    Sparta dopravila kotouč do sítě znovu, ale sudí ihned razantně rozpažil. Kumstát totiž skóroval nepovoleným způsobem bruslí. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

34:30
    Bílí Tygři mohou na sparťanský zásah odpovědět v přesilové hře. Dvě minuty za nedovolené bránění vyfasoval Marek Ďaloga.
    Martin RÉWAY - 0:3

33:20
    Hosté vedou pod Ještědem už 3:0. Statická liberecká obrana znovu nestačila na soupeřovu kombinaci: Hlinka na kruhu zamíchal s pukem, poslal jej na střed a MARTIN RÉWAY parádní střelou švihem nedal Schwarzovi šanci. Puk přibil přesně pod břevno. Asistence: Jaroslav Hlinka.

32:47
    Sparta nyní ztratila pásmo sama, přesilovka se jí tentokrát moc nedaří.

31:50
    Liberečtí vyhazují až do pásma Sparty, nechtějí znovu inkasovat při oslabení.

31:20
    Vylučuje se na straně domácích, na trestnou jde Petr Kolmann (LIB) za držení protihráče.

30:25
    Urbanovi se střela moc nepovedla, puk míří hodně daleko od branky.

28:30
    Dnes není k vidění moc pohledný hokej, Tygři nyní dlouho bojovali o puk za brankou, ale stejně se musejí vracet.

27:00
    Réwayova střela je sražena a míří do výšky.

25:44
    Rudí už jsou opět kompletní.

25:24
    Pokus Barteka vytěsnil Staňa betonem.

24:57
    Další průběh přesilovky se však Tygrům už moc nedaří, Spartě se nyní podařilo vyhodit.

24:23
    Vampola přihrál na Valského, jenž minul poloodkrytou klec!

23:44
    David Dvořáček (SPA) dostává dvě minuty za hákování, šance pro Liberec poupravit skóre.

23:36
    A další šance Tygrů, Bartek se prosmýkl hostujícím bekům, z pravého křídla však trefil jen brankáře.

23:15
    Na druhé straně v dobré pozici napálil Krenželok jen gólmana Staňu.

22:41
    Kumstát unikl liberecké obraně, ale Schwarz si pohlídal i jeho druhý útočný výpad!

22:00
    Liberec je v plném počtu.

21:50
    V závěru oslabení Tygři vyhazují přes celé kluziště.

21:10
    Po skrumáži před brankou trefil Pech tyčku!
    Jaroslav HLINKA - 0:2

20:25
    Hosté využili přesilovou hru pět na tři a navyšují své vedení na dvoubrankové. Po kombinaci v útočném pásmu dostal puk JAROSLAV HLINKA a střelou po ledě dokázal obelstít Schwarze. Asistence: Adam Polášek.

20:01

Ačkoliv oba týmy měly v první třetině mnoho šancí v podobě přesilových her, gól jsme viděli jen jeden v úvodu zápasu. Sparta tak po dvaceti minutách vede a další třetinu zahájí v dvojité power-play. Prostřední dějství začne v 19:00.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:59
    Ještě vyloučení pro Liberec za příliš mnoho hráčů na ledě. Sparta tak v druhé periodě bude hrát pět proti třem.

19:49
    Nyní už je Sparta v plném počtu a bude mít něco přes minutu přesilovky. Tu však uvidíme až v další třetině.

19:32
    Hosté jsou ve čtyřech.

19:25
    Sparta vyhodila až ke Schwarzovi.

19:12
    Martin Bartek (LIB) je vyloučen za sekání. Bude se hrát čtyři proti třem z pohledu domácích.

19:12
    Kumstát unikl v oslabení tři na pět, jeho pokus zastavil Schwarz. I tak však liberecká obrana hodně zaváhala.

18:38
    Výtiskovi střela moc nesedla, puk se opět odráží směrem od branky.

18:15
    Bartek se odhodlal ke střele, treil jen bránícího hráče hostů.

17:49
    Liberec bude hrát pět proti třem, za sekání je potrestán Marek Ďaloga (SPA).

17:38
    Ovšem Sparta neponechává nic náhodě a hned ze začátku oslabení vyhazuje.

17:32
    V závěru periody si Liberec zahraje další přesilovku, vyloučen je Jaroslav Hlinka (SPA) za hrubost.

17:23
    Domácí jsou v plném počtu.

16:53
    A další vyhození, Tygři mají toto oslabení pod kontrolou.

16:40
    Domácím se opět podařilo vyhodit přes všechny čáry.

16:25
    Puk od Barinky trefil Schwarze do vyrážečky.

15:58
    Liberečtí vyhazují na druhý konec kluziště.

15:23
    Petr Ulrych (LIB) vyloučen za držení protihráče, další přesilovka hráčů v rudých dresech.

15:14
    Filippi trefil Staňu jen do výstroje, spraťanský gólman posílá puk hned do hry.

14:23
    Bílí Tygři v plném počtu, pro Spartu bylo trochu nevýhodou přerušení přesilové hry rozbitým sklem.

13:46
    Zakázané uvolnění hostujícího celku, vhazování se posune do útočného pásma Liberce.

12:54
    Konečně je sklo opraveno a může se pokračovat ve hře.

12:54
    Opravy se trochu protahují, všichni hráči se rozhodli protáhnout se na ledě.

12:54
    Voráček byl čistě zasažen u mantinelu a při nárazu vysklil ochranné sklo nad mantinelem.

12:25
    Sparta je v plném počtu a má k dispozici svou přesilovku.

12:23
    Petr Vampola (LIB) se snažil dorážet na brankovišti, ale dopustil se přitom sekání a je za to vyloučen na dvě minuty.

11:46
    Šimek od modré trefil beton Stani, od nějž se puk ještě odrazil k Jelínkovi. Ten však pouze vyprášil betony gólmana podruhé.

11:21
    Filippimu nabil Výtisk na pravý kruh, ale liberecký útočník nezamířil přesně.

11:06
    Vampolovu střelu z mezikruží skryl Staňa mezi betony.

10:40
    Výtisk od modré trefil jen prvního bránícího hráče.

10:25
    Za hákování je vyloučen hostující Vítězslav Bílek (SPA). Další šance pro domácí Tygry.

10:15
    Hosté v plném počtu, domácí v powerplay téměř nic nepředvedli.

09:45
    A potřetí, Liberec z přesilové hry skoro nic nemá.

09:20
    Spartě se podruhé za sebou podařilo dostat puk mimo její obranné pásmo.

08:15
    Josef Straka (SPA) vyfasoval dvě minuty za sekání, první liberecká přesilovka.

08:15
    Pokus Filippiho míří do ochranné sítě za brankou.

07:16
    Liberec je v plném počtu, oslabení přečkal bez větších obtíží.

06:59
    Ďaloga se opřel od modré do kotouče, ale přestřelil branku.

06:32
    Vampola chvíli podržel kotouč a pak jej vyhodil přes všechny čáry.

05:38
    Hlinka si vybruslil na osu hřiště a podal puk na dorážku Rolinkovi, tentokrát však Schwarz nezaváhal a situaci dobře odhanul.

05:16
    První vyloučení je na straně domácích, Tomáš Bulík (LIB) je vyloučen na dvě minuty za sekání.

04:54
    Cingel oslovil Kumstáta před brankou, který však v dobré pozici promáchnul.

03:57
    Urban získal pásmo a oslovil Kicu za brankou, ten si vybruslil a snažil se vsítit gól z otočky, netrefil však klec hostů.

03:20
    Sparta je zatím aktivnějším týmem a utkání má doposud pod kontrolou. Tygrům se nedaří dostat za střed hřiště.

02:34
    Liberci se zatím utkání moc nedaří, pokus o přejití středního pásma končí nepřesnou rozehrávkou.

01:50
    Filippiho pokus od modré nevyšel, liberecký útočník trefil jen mantinel za brankou.
    Lukáš CINGEL - 0:1

01:10
    Tentokrát si však Schwarz neporadil a Sparta tak otevírá skóre! V útočném pásmu vyzval Straka LUKÁŠE CINGELA, který poměrně brzo propálil gólmana domácích. Asistence: Josef Straka.

00:53
    Po kombinaci Sparty se ke střele dostal Sabolič, ale Schwarz si s pukem poradil.

00:41
    Do třetice zakázané uvolnění Tygrů.

00:30
    Liberecký tým moc dobře do zápasu nevstoupil, na konto si připisuje další icing.

00:13
    Po vhazování se do pásma dostala Sparta, domácí řeší situaci zakázaným uvolněním.

00:01

Po české hymně utkání vypukne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Vaněček) – Šimek, Výtisk, Kolmann, Voráček, Ulrych, Derner – Bakoš, Vampola, Radivojevič – Valský, Filippi, Bulík – Bartek, Jelínek, J. Vlach – Kica, Urban, Krenželok

HC Sparta Praha: Staňa (Novotný) – Piskáček, Polášek, Mikuš, Ďaloga, Barinka, Hrbas, Černoch, Pilař – Rolinek, Hlinka, Réway – Buchtele, Pech, Sabolič – Cingel, Straka, Kumstát – Dvořáček, A. Chlapík, Bílek

Rozhodčí: Hribik, Turčan – Brejcha, Suchánek.

Hostující celek z Prahy může být spokojen. Třetí příčka udržuje borcům z metropole kontakt s vrškem tabulky a jistě se budou dnes snažit o bodový zisk, který jim v horních vodách tabulky přijde vhod. Ačkoliv se hráčům v rudých dresech nevydařily poslední duely, tak jim do karet hraje dobrá bilance z hřišť soupeřů. Zda do ní přispěje i výhra ze Severu, nebo zda naopak hokejisté s eskem na hrudi budou pokračovat v neúspěšné šňůře, se dozvíme v 18 hodin pátečního času.

Bílí Tygři momentálně jedou na vítězné vlně. Po obratu na domácím ledě proti Vítkovicím se jim podařilo zabodovat i v Pardubicích, kde vyhráli přesvědčivě 5:2. Jejich pozice je však na osmém místě, což není špatné, ale pro podještědské činitele není toto umístění tím pravým ořechovým. Uvidíme, zda se Libereckým podaří potvrdit vzestup a oloupí i Spartu.

Dobrý večer z Liberce, dnes budeme svědky utkání mezi Bílými Tygry a pražskou Spartou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Dolejš

Branky a nahrávky: 36. Filippi (Radivojevič), 38. Urban (Ulrych, Kica), 54. Bakoš (Radivojevič) – 2. Cingel (Straka), 21. Hlinka (Polášek), 34. Réway (Hlinka), 37. Pech (Sabolič), 45. Cingel (Straka), 51. Polášek (Hlinka, Réway)

Rozhodčí: Hribik, Turčan – Brejcha, Suchánek

Diváci: 5 849